Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Byli u mnie dzisiaj Marcin Utopia i Matthew z Amare Musica ze swoimi klockami : monosami Trinity i preampem De Forest.

Najpierw sluchalem tylko monosow, bo zajmuja dokladnie miejsce integry . Chcialem sprawdzic, czy monosy sterowane z pre La Fontaine zagraja lepiej od Crossfire'a . Nie zagraly, ucieszylem sie, ze nie bede musial nic zmieniac.

Ale chlopaki mowia - przyniesiemy teraz preamp, nie wypadalo odmowic, jechali ponad 350 km.

Podlaczyli niestety ten preamp i puscilismy to w ruch. Bez porzadnych kabli z jakimis szemranym rca miedzy preampem i monosami , z zasilajacymi furutechami z metra . Monosy na kamiennej posadzce, preamp na stoliku dalekim od audiofilstwa.

Puscilem muze i .... nie moglem przestac sluchac przez jakies pol godziny, odzywalem sie tylko jakimis monosylabami.

Muza mnie wciagnela, otulila i zagrala calym pieknem lamp 300 B.

Lepiej, gdyby nie zgodzili sie przyjechac. Sluchalem ich systemu na AS 2013 , chwile grzecznie pogadalem i poszedlem . Nie chcialem pisac, ze bylo srednio, wiec nic nie napisalem. Graly jakies jednoglosnikowe Bodnary. Strzal w stope.

Ten sprzet musi grac z czyms naprawde dobrym, a Avantgardy sie nadaja do lampy 300 B jak malo co. Moga byc jeszcze dobre monitory, ale przecietne kolumny do tego sprzetu to mezalians i nieporozumienie.

Jaką skalą dzwieku to gra, Brittena " The young persons guide " Hrx z Reference Recordings po prostu mnie powalilo. Count Basie z ripa xrcd zagral jak nigdy dotad nie slyszalem, podobnie uwertury Rossiniego pod batuta Pierino Gamby. A Cecilia Bartoli zmaterializowala sie przed nami.

Chlopaki chyba tez po raz pierwszy slyszeli co naprawde moze ich sprzet. Moze bardzo duzo .Najwiecej z tego , co sluchalem u siebie.

Wiecej od zestawu XA Avantgarda pre plus koncowka za 20 k euro. Kropka.

Jak tylko znajde kupca na mojego Crossa III , zamowie Trinity i De Forest. I kable do nich . I platforme antywibracyjna, i interkonekty ....

To mnie przeraza, ale chyba nie ma odwrotu.

Gratulacje Amare, to najlepszy wzmaczniacz do Avangtarde Acoustic, jaki dotad slyszalem u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i po raz kolejny dowód na to, że droga bez preampa, a sterowanie końcówek z DAC-a lub CD Playera to nie jest dobra droga. Preamp daje barwę, nasycenie, muzykalność. Bez preampa jest szybkość, rozdzielczość, selektywność ale czegoś jednak brakuje. Oczywiście musi być dobrze dobrany preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak preampu to tylko fanatycy krojenia budżetu /z róznych powodów / proponują

Ayon ma dobra prasę wiec może nawet sama prasa sobie kupi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i po raz kolejny dowód na to, że droga bez preampa, a sterowanie końcówek z DAC-a lub CD Playera to nie jest dobra droga.

No wlasnie dotad bylem przekonany , ze dam rade obyc sie bez dzielonego sprzetu. Chcialem zostac przy integrze , ewentualnie zmienic na monosy sterowane z Dac'a.

Chyba sie nie uda, na szczescie monosy Amare sa waskie i zmiescily sie miedzy kolumnami i stolikiem, a pre dostanie porzadna platforme od PAB. Monosy stana na stopkach i bedzi git. Za jakis czas....

 

Ayon ma dobra prasę wiec może nawet sama prasa sobie kupi :)

Poprosze o namiary :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Poprosze o namiary :)

Aj Ty gupi Ty.... :)

 

Najpierw napisałeś, że AM rozwalcował Ayona a teraz chcesz go sprzedać?

Ucz się od najlepszych :)

Miazga, miazga, walec i zjadanie na śniadanie wszystkiego co gra i na drzewo nie ucieka a po tygodniu, że niby koledze pomagasz sprzedać tego walca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

A co mi z tego przyjdzie, ze kogos wkrece ? Kase sie zarabia , a nazwisko traci.

Poza tym zestaw Amare jest jednak od Ayona znaczaco drozszy, wiec powinien grac lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Kase sie zarabia , a nazwisko traci.

Mariusz, nie Twoje nazwisko tylko znajomego, któremu tylko niesiesz pomoc :)

Koniecznie musisz prześledzić historię działalności charytatywnej miszcza ;)

 

A wracając do tematu.

Kilka razy słuchałem AA ale tylko dwa razy mi się spodobały, właśnie jak grały z 300B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się że na Audio Show z Bodnarami to była antyreklama. Nie rozumiem takiego pomysłu na prezentację jeśli te wzmacniacze są takie dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I platforme antywibracyjna, i interkonekty .... itd. Panowie ta bajka się nie kończy i chyba za to lubię zabawę w audio :) Jednak dzielonka to jest to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, okazuje sie, ze platformy, podstawki etc, a nawet okablowanie nie ma zbyt wielkiego znaczenia, liczy sie dobre wzmocnienie, chyba zmienie wzmacniacz, nie ma sie co bawic w polsrodki

 

ps jest tylko jeszcze jeden maly szczegol, ocena po dosyc jednak krotkiej prezentacji, mam wrazenie, ze czesto jest tak, ze cos trche lepszego, czasami innego moze sie wydawac ogromnym skokiem, podczas gdy po dluzszym przebywaniu z dzwiekiem, po kolejnych porownaniach, ten skok juz nie wydaje sie taki wielki, dotyczy to wszystkich, nawet tych, ktorym sie wydaje, ze slysza lepiej niz inni, takie sa moje spostrzezenia, moze sie myle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie przekonalem , ze tak istotnie jest.

Najbardziej nie lubie jednak sprzedawac sprzetu i to jeszcze wazacego 50 kg w wielkim kartonie, to rodzi same problemy, klient musi przyjechac po niego, nie da sie wyslac kurierem. Wole sie rozliczac z dystrybutorem, ale w tym przypadku to nie jest mozliwe.

Potem ta platanina kabli z dzielonkami , zagracone miejsce...

Jak o tym mysle, to az mi sie nic nie chce zmieniac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,ja zaczynam?Marslo sam to napisałeś.

To ze zagraly lepiej bez roznych ustrojstw oznacza tylko, ze maja ogromny potencjal. Dodanie tego co nalezy czyli platform , stopek i dobrych kabli uczyni z tego zestaw o klase wyzszy.

Jasne ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzystko jasne.Uważam,że już więcej dla ogólnego dobra nie będę wypowiadać się na ten temat.Posuchałęm Marslo Twojej rady i właczyłem coś na uspokojenie.Padło na płytę Cheta Bakere - Barkley"s Holiday.Swietnie zrealizowana,od rana mam dobry humor..

Pozdrawiam

 

Trochę wkrada się literówka.Miało byc Chet Baker, płyta Baker"s Holiday.

Nie wiem jak to napisac, zeby nie popasc w emfaze- Chet Baker spiewa wprost do mojej duszy, tez tak masz? Doskonale wydanie hires Holiday na Hdtracks- polecam.

Od razu zapuscilem Cheta na Spotify - My Funny Valentine, odjazd:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo

 

Mogę Ci zaproponować do odsłuchu integrę na 2A3,która ma tylko 4 waty,a jest tańsza 10 razy od Amare.To jest jedyna taka integra......nie ma jej nigdzie nikt

Jest nie do sprzedania i słuchałem na niej kolumny AA.....jak grało nie powiem,ale z Twoim Ayonem mógłbyś

smiało sobie porównać,zapewniam ,że po tym odsłuchu masz noc nieprzespaną,bo byłoby nad czym myśleć.

Aurę i cała otoczkę wokół przekazu miałbyś taka jakiej jeszcze nie słyszałeś-to tyle i az tyle.

pozdr.

 

ps.

zaznaczam ,że takie porównanie nic Cie nie kosztuje,a zdobyta wiedza wprost bezcenna.

gdybym nie robił prób z tym wzmakiem-nie proponowałbym Tobie tego-ma jedna wadę-jest brzydki...jak ja,ale to już(kwestia gustu)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo

 

Mogę Ci zaproponować do odsłuchu integrę na 2A3,która ma tylko 4 waty,a jest tańsza 10 razy od Amare.To jest jedyna taka integra......nie ma jej nigdzie nikt

Jest nie do sprzedania i słuchałem na niej kolumny AA.....jak grało nie powiem,ale z Twoim Ayonem mógłbyś

smiało sobie porównać,zapewniam ,że po tym odsłuchu masz noc nieprzespaną,bo byłoby nad czym myśleć.

Aurę i cała otoczkę wokół przekazu miałbyś taka jakiej jeszcze nie słyszałeś-to tyle i az tyle.

pozdr.

 

ps.

zaznaczam ,że takie porównanie nic Cie nie kosztuje,a zdobyta wiedza wprost bezcenna.

gdybym nie robił prób z tym wzmakiem-nie proponowałbym Tobie tego-ma jedna wadę-jest brzydki...jak ja,ale to już(kwestia gustu)))))

Chetnie poslucham, umowimy sie w dogodnym dla obu czasie.

 

marslo, gratuluję przyszłego zakupu :-)

Raczej trzeba wspolczuc koniecznosci sprzedazy dotychczasowego sprzetu:)

BTW miales racje co do potencjalu zestawu Amare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to tylko potraktować jako swojego rodzaju ciekawostkę dla Ciebie,a wiedząc o wizycie u Ciebie Marcina i Macka,

których znam i szanuję absolutnie nie zamierzam im robić żadnej konkurencji-wręcz przeciwnie mogę tylko im pomóc-

-co już czyniłem bezinteresownie i vice versa.

Będąc na AS dość długo w pokoju Amare Musica wiedziałem ,ze ich wzmacniaczom potrzeba coś

bardziej szlachetnego w torze niż kolumny Bodnar.......nie ujmując nic tym kolumnom,bo jest

zasada-jaka cena kolumn-takie granie.

U Ciebie kolumny ponad 10 razy droższe niz Bodnary a pomieszczenie tez musi mieć swoje metry,

aby dżwięk nie był jak chłop w dybach)).....tzn. skrępowany.

Na AS mamy zazwyczaj z takim czymś non stop do czynienia i tu Elberoth powinien sie dość mocno

i gruntownie nad tym zastanowić-bo pomieszczenia kłada zwyczajnie niemalże każdą prezentację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Ty gupi Ty.... :)

 

Najpierw napisałeś, że AM rozwalcował Ayona a teraz chcesz go sprzedać?

Ucz się od najlepszych :)

Miazga, miazga, walec i zjadanie na śniadanie wszystkiego co gra i na drzewo nie ucieka a po tygodniu, że niby koledze pomagasz sprzedać tego walca :)

 

Słuchaj Mistrzu,

 

Pokarz mi swoje posty, w których napisałeś że coś jest lepsze od tego co masz, ZANIM próbowałeś to sprzedać. Tylko niech to będzie coś porządnego, za np. 30+ kzł, a nie interkonekt za 300zł. Bo mam jakieś dziwne przeczucie, że mocny to jesteś - ale tylko w gębie, gdy sprawa nie dotyczy twojej osoby ...

 

Ja miałem odwagę napisać, że Trinity rozwalił mojego Diamonda za 180tys zł ZANIM go wystawiłem do sprzedaży. Tak samo jak miałem odwagę napisać, że moje nowo nabyte monobloki Lamma za 100tys zł, nad którymi wszyscy się tu spuszczali na forum, grają gorzej od monobloków Waszczyszyna, które chwilę wcześniej oddawałem.

 

Tak więc może przestań sobie mną gębę wycierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA,

Ja tez Mackowi i Marcinowi radzilem , zeby wzieli lepsze kolumny do prezentacji. Avantgardy sie swietnie zgrywaja w duzym pomieszczeniu, nie wiem jak byloby w pokoiku na AS. Mysle , ze dobre, nisko schodzace monitory moglyby zagrac wybitnie.

Wspominali tez , ze moze wezma wieksza sale jak dadza rade, wtedy bym sie nie zastanawial , tylko dogadal z Robertem Szklarzem wypozyczenie Duo Omega i kabli Acrolinka. Wtedy bede w czolowce wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchaj Mistrzu,

 

Pokarz mi swoje posty, w których napisałeś że coś jest lepsze od tego co masz, ZANIM próbowałeś to sprzedać. Tylko niech to będzie coś porządnego, za np. 30+ kzł, a nie interkonekt za 300zł. Bo mam jakieś dziwne przeczucie, że mocny to jesteś - ale tylko w gębie, gdy sprawa nie dotyczy twojej osoby ...

 

Ja miałem odwagę napisać, że Trinity rozwalił mojego Diamonda za 180tys zł ZANIM go wystawiłem do sprzedaży. Tak samo jak miałem odwagę napisać, że moje nowo nabyte monobloki Lamma za 100tys zł, nad którymi wszyscy się tu spuszczali na forum, grają gorzej od monobloków Waszczyszyna, które chwilę wcześniej oddawałem.

 

Tak więc może przestań sobie mną gębę wycierać.

 

Przepraszam to na tym polega świetowanie Świeta Trzech Króli?

 

Elberoth

Pisz na temat i odnieś się do mojego poprzedniego postu......będę bardzo zadowolony.

Prosze sie nie kłócić bo przestane pisać w tym wątku.

Jesteście obaj moimi znajomymi,więc ..........proszę trzymać fason.

 

Poskarżę na WAS do mojego kolegi Paltona i Was wyrzuci z forum.......chcecie tego?

Was juz tu nikt nie lubi))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo - pisałem już ci wiele razy w tym wątku, że do Avantgardów tylko 2A3 lub 300B :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałeś racje :) W końcu tez tak uważam ,bo lampa 62B od Ayona to 300 B na sterydach.

Martwi mnie niestety, ze dzielonka gra lepiej, chciałem tego uniknąć , ale chyba wlasnie caly misterny plan w piz...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kiedyś, AA to także grał lepiej z preampem.

 

Może pożycz jeszcze raz Vivaldiego i zobacz czy dalej będziesz wolał wersję z pre.

 

Skoro ma to być twój docelowy DAC, to chyba nie ma sensu już oglądać się na AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo - pisałem już ci wiele razy w tym wątku, że do Avantgardów tylko 2A3 lub 300B :)

 

Elberoth

Brawo,brawo-pełna zgoda........tylko te lampy polecasz?

Wyobraż sobie,że można też wzmaki na innych lampach postawić i będzie nie gorzej-znasz takie?

Tylko nie pisz ,że sie Ciebie czepiam...etc.........bo ja po prostu wiem na pewno.

 

Teraz aby było śmieszniej i paradniej jak to w karnawale może coś napiszesz nt. okablowania do AMARE MUSICA?

Proponowałbym Tobie ograniczenie się do dwóch słów.......piszesz prawdę,bądż piszesz nieprawdę.

Zaproponowałeś do prezentacji na AS 2012 i 2013 Amare Musica swoje kable....jednak grały u nich moje-tak sie kaszle

Napisz więc dlaczego tak się stało.......bo ja wiem a Ty?.........prawda pisze czy kłamię?

Zaznaczam ,ze moje kable były wielokrotnie tańsze od Twoich!!, do Amare były lepsze po prostu wiedziałem o tym.

Więc nie na wszystko trzeba patrzeć poprzez pryzmat wydanych pieniędzy-tu potrzebna jest wiedza i doświadczenie.

Nieskromnie nadmienię,że takowe posiadam.......a z komputera nie będę grać nigdy,bo jestem za głupi do tego))

Co z Ciebie za audiofil,który głośność systemu reguluje komputerem?...prawda czy fałsz?...jesteś komputero-audiofil

Jest karnawał jak się bawić to się bawić.........na całego!!

Tylko nie komentuj,że to żenujące,bądż prymitywne i nie skarż więcej na mnie do administracji-bardzo Cię proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.