Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Urlop, góry dokoła - to trzeba wczesnie wstawać, żeby czasu nie marnować ;-)

]

 

No to , jak rozumiem , zyczenia milego szusowania sa jak najbardziej na miejscu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

marslo - jak oceniasz różnice w "temperaturze barwowej" pomiędzy obiema wersjami Crossa? Ostatnie kontakty z kilkoma nowymi wersjami urządzeń, które wyszły spod ręki Gerharda zaowocowały kilkoma spostrzeżeniami, ale nie chcę niczego sugerować ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo - jak oceniasz różnice w "temperaturze barwowej" pomiędzy obiema wersjami Crossa? Ostatnie kontakty z kilkoma nowymi wersjami urządzeń, które wyszły spod ręki Gerharda zaowocowały kilkoma spostrzeżeniami, ale nie chcę niczego sugerować ;-)

Napisze po poludniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję zapoznać się bliżej z Crossfire III.

Zmiany są spore.... O ile nie widziałem i nie słyszałem uzasadnienia żeby wykonać krok z I do II o tyle Cross III to już jest inna zabawka i poważnie się nad tym zastanawiam.

Przesiadka z I na III byłaby zauważalną poprawą.

 

Jedyne co mnie powstrzymuje to tempo w jakim Ayon wypuszcza kolejne modelem bo może poczekać jeszcze rok i kupić Crossfire IV albo V:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak doczekasz śmierci!

To zawsze boli gdy człowiek wyda kupę kasy,

ma super najnowszy sprzet po czym po roku jest

juź nowszy a nasz nagle dodatkowo spada z wartości,

tylko z tego powodu.

 

Niestety nie ma na to lekarstwa ale są 2 opcje.

Po prostu w pewnym momencie trzeba się na coś zdecydować

kupić i na kilka lat zapomnieć o nowościach.

Słuchać muzyki, cieszyć się z tego co się ma.

 

Jest teź inna opcja.

Moźna kupić sprzęt na tyle dopracowany że przez wiele lat nie będzie zmian.

Np Burmester czy nowa linia Jeff Rowland.

Burmester zmiany wprowadza co kilkanaście lat bo juź nie ma co tam zmieniać.

Poza tym u nich jest program upgradu.

Jak pokazuje się kolejna wersja np mk5 to pakujemy nasz sprzęt w kartony i wysyłamy

do dealera od którego kupiliśmy a on przesyła do nich lub bezpośrednio wysyłamy do nich

I po 2 tyg dostajemy sprzęt w najnowszej wersji mk5.

Dopłata to tylko różnica między ceną jaka była za wersję starszą a nowszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym u nich jest program upgradu.

Jak pokazuje się kolejna wersja np mk5 to pakujemy nasz sprzęt w kartony i wysyłamy

do dealera od którego kupiliśmy a on przesyła do nich lub bezpośrednio wysyłamy do nich

I po 2 tyg dostajemy sprzęt w najnowszej wersji mk5.

Dopłata to tylko różnica między ceną jaka była za wersję starszą a nowszą.

I to jest bardzo zacna sprawa.

Ale nie tak wielu producentów ją oferuje...... inna sprawa, że czasami oferuje to dystrybutor:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak doczekasz śmierci!

To zawsze boli gdy człowiek wyda kupę kasy,

ma super najnowszy sprzet po czym po roku jest

juź nowszy a nasz nagle dodatkowo spada z wartości,

tylko z tego powodu.

 

Niestety nie ma na to lekarstwa ale są 2 opcje.

Po prostu w pewnym momencie trzeba się na coś zdecydować

kupić i na kilka lat zapomnieć o nowościach.

Słuchać muzyki, cieszyć się z tego co się ma.

 

Jest teź inna opcja.

Moźna kupić sprzęt na tyle dopracowany że przez wiele lat nie będzie zmian.

Np Burmester czy nowa linia Jeff Rowland.

Burmester zmiany wprowadza co kilkanaście lat bo juź nie ma co tam zmieniać.

Poza tym u nich jest program upgradu.

Jak pokazuje się kolejna wersja np mk5 to pakujemy nasz sprzęt w kartony i wysyłamy

do dealera od którego kupiliśmy a on przesyła do nich lub bezpośrednio wysyłamy do nich

I po 2 tyg dostajemy sprzęt w najnowszej wersji mk5.

Dopłata to tylko różnica między ceną jaka była za wersję starszą a nowszą.

 

Jest tez wariant posredni - jesli nowy model jest naprawde lepszy , a producent nie oferuje firmowego upgradu , mozna wymieniac u dystrybutora za doplata do poprzedniego modelu. W sumie to nieduzo drozsze od upgradu, a ma sie ciagle najnowszy model.

Tak stalem sie wlascicielem Crossfire II , a teraz wersji III.

Nie do konca sie zgadzam z MSP , ze miedzy I a II nie bylo wielkiej roznicy, mysle ze zalezy to od systemu.

 

marslo - jak oceniasz różnice w "temperaturze barwowej" pomiędzy obiema wersjami Crossa? Ostatnie kontakty z kilkoma nowymi wersjami urządzeń, które wyszły spod ręki Gerharda zaowocowały kilkoma spostrzeżeniami, ale nie chcę niczego sugerować ;-)

 

Wiesz Frantz, tak naprawde to mysle , ze bardziej barwa dzwieku u mnie zmienila sie w wyniku przejscia na pliki , niz wskutek zmiany kolejnych Crossow.

Miedzy I a II zmiany szly mniej wiecej w te sama strone co teraz przynosi model III w stosunku do II.

Czyli praca nad PRAT , slabymi stronami wersji I. Wzmacniacz staje sie bardziej uniwersalny, lepiej gra symfonike, rythm and blues , a nawer rocka/ pop music . Wokale , kameralistyka i jazz to nadal jego bardzo silne strony np w porownaniu do ASR Emittera. A od serii XA od AA jest jednak duzo tanszy i nie wymaga zmiany okablowania na xlr i dodania jednego kabla AC, co czyni wydatek prawie dwukrotnie wiekszy , niz przy nabyciu topowej integry Ayona.

Niestety , dzwiek ze serwera i plikow z konwerterem usb/spdif po drodze ma tendencje do bycia nieco bardziej technicznym , trzeba z tym walczyc kablami i roznymi akcesoriami ( u mnie Acoustic Revive , Entreq).

Piszac to slucham Donalda Fagena 24/96 "Sunken Condos" i naprawde barwa jest bardzo dobra, podobnie jak wypelnienie dzwieku. Zapewne gdyby wstawic do sysytmu z powrotem ARC ref8 z II wersja Crossa to kolory moglyby jeszcze zyskac, ale symfonika bylaby momenntami malo precyzyjna i nieco misiowata, moze lepiej uzyc slowa "eufoniczna" co jest na dluga mete meczace, choc nieraz bardzo przyjemne. Jak z fotelami w samochodzie, na dlugie trasy te twardsze okazuja sie byc wygodniejsze:)

Jak chce dzwieku bardziej wciagajacego , puszczam sobie od czasu do czasu analog, ale wygoda plikow i ich ogolnie bardzo wysoka jakosc ( przy nieco technicznym w stosunku do analogu akcencie) powoduje , ze odwrotu juz nie ma . Ja mysle ze Gerhard tez to rozumie i robi zarowno odtwarzacza z dac'am i, strumieniowce ( S-3, S-5) jak i wzmaki , ktore graja dobrze wiekszosc gatunkow muzycznych. Nie slyszalem jego Polarisa z topowymi koncowkami Vulcan, ale Cross III wyglada na bardzo uniwersalna integre, ktora trudno bedzie pobic konkurentom. A z tubami Avantgarda to po porstu jedno z najlepszych polaczen, zreszta wystarczy spojrzec w ksiege gosci na stronie Avantgardow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz marslo prawie żaden dystrybutor nie daje możliwość wymiany starego modelu na nowy.

A to dlatego że wtedy byłby zmuszony do handlowania używkami bo co miałby z tym starym zrobić?

Dla kreatywnego, prężnego dystrybutora to jest dobra ojca bo ciagle zatrzymuje klienta u siebie ale wymaga

to rozwinięcia działalności o second hand.

To oznacza też zamrożenie sporej gotówki w ten używany sprzęt i dodatkową robotę źeby zająć się jego sprzedażą.

Nikt się tym nie chce zajmować.

 

A to jest nie głupie rozwiazanie bo i na tym uźywanym sprzęcie teź przecież mogliby troche zarobić!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest nie głupie rozwiazanie bo i na tym uźywanym sprzęcie teź przecież mogliby troche zarobić!!

Calkiem sie z Toba zgadzam, jakos udaje mi sie dogadywac z tymi rozsadniejszymi dystrybutorami, potrzebna jest elastycznosc z obu stron - sprzedawcy i klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz marslo prawie żaden dystrybutor nie daje możliwość wymiany starego modelu na nowy.

A to dlatego że wtedy byłby zmuszony do handlowania używkami bo co miałby z tym starym zrobić?

To prawda. Zresztą jak w każdym innymi biznesie.... mały raczej nie da rady zaoferować takiej opcji ale już duży powinien szczególnie względem lojalnego klienta. Na całe szczęście niektórzy dystrybutorzy już to zrozumieli i z rozsądnym dyskontem pozwalają na takie zabiegi....

 

Ale fabryczny upgrade to zdecydowanie najlepsza opcja bo zasady gry są transparentne i takie same dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wiesz Frantz, tak naprawde to mysle , ze bardziej barwa dzwieku u mnie zmienila sie w wyniku przejscia na pliki , niz wskutek zmiany kolejnych Crossow.

Miedzy I a II zmiany szly mniej wiecej w te sama strone co teraz przynosi model III w stosunku do II.

Czyli praca nad PRAT , slabymi stronami wersji I. Wzmacniacz staje sie bardziej uniwersalny, lepiej gra symfonike, rythm and blues , a nawer rocka/ pop music . Wokale , kameralistyka i jazz to nadal jego bardzo silne strony np w porownaniu do ASR Emittera. A od serii XA od AA jest jednak duzo tanszy i nie wymaga zmiany okablowania na xlr i dodania jednego kabla AC, co czyni wydatek prawie dwukrotnie wiekszy , niz przy nabyciu topowej integry Ayona.

Niestety , dzwiek ze serwera i plikow z konwerterem usb/spdif po drodze ma tendencje do bycia nieco bardziej technicznym , trzeba z tym walczyc kablami i roznymi akcesoriami ( u mnie Acoustic Revive , Entreq).

Piszac to slucham Donalda Fagena 24/96 "Sunken Condos" i naprawde barwa jest bardzo dobra, podobnie jak wypelnienie dzwieku. Zapewne gdyby wstawic do sysytmu z powrotem ARC ref8 z II wersja Crossa to kolory moglyby jeszcze zyskac, ale symfonika bylaby momenntami malo precyzyjna i nieco misiowata, moze lepiej uzyc slowa "eufoniczna" co jest na dluga mete meczace, choc nieraz bardzo przyjemne. Jak z fotelami w samochodzie, na dlugie trasy te twardsze okazuja sie byc wygodniejsze:)

Jak chce dzwieku bardziej wciagajacego , puszczam sobie od czasu do czasu analog, ale wygoda plikow i ich ogolnie bardzo wysoka jakosc ( przy nieco technicznym w stosunku do analogu akcencie) powoduje , ze odwrotu juz nie ma . Ja mysle ze Gerhard tez to rozumie i robi zarowno odtwarzacza z dac'am i, strumieniowce ( S-3, S-5) jak i wzmaki , ktore graja dobrze wiekszosc gatunkow muzycznych. Nie slyszalem jego Polarisa z topowymi koncowkami Vulcan, ale Cross III wyglada na bardzo uniwersalna integre, ktora trudno bedzie pobic konkurentom. A z tubami Avantgarda to po porstu jedno z najlepszych polaczen, zreszta wystarczy spojrzec w ksiege gosci na stronie Avantgardow.

 

Dzięki za odpowiedź. Porównując najnowszy "goły" transport Ayona NW-T do tego co oferowała zintegrowana S-3 zauważyłem sporą zmianę jeśli chodzi właśnie o barwę, nasycenie dźwięku, który już nie jest tak bezwzględnie podporządkowany precyzji i analityczności. To samo zresztą dotyczy najnowszej wersji CD-1sc, która jest zdecydowanie bardziej ... muzykalna od swojego poprzednika. Ciekaw byłem, czy podobne zmiany zaszły również we wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź. Porównując najnowszy "goły" transport Ayona NW-T do tego co oferowała zintegrowana S-3 zauważyłem sporą zmianę jeśli chodzi właśnie o barwę, nasycenie dźwięku, który już nie jest tak bezwzględnie podporządkowany precyzji i analityczności. To samo zresztą dotyczy najnowszej wersji CD-1sc, która jest zdecydowanie bardziej ... muzykalna od swojego poprzednika. Ciekaw byłem, czy podobne zmiany zaszły również we wzmacniaczach.

Zamiescilem post o nowosciach w III wersji Crossfire'a we watku Elba :" Hiendowe nowosci ", ale tam nikogo lampa chyba nie interesuje , sami tranowcy.

No to wklejam tutaj :

Napisano dziś, 13:22

 

Jak wczesniej pisalem, Corssfire III gosci u mnie od jakiegos czasu w systemie.

Dzisiaj kilka slow o nowosciach , jakie ten bardzo dojrzaly Cross przynosi.

Po pierwsze , wprowadzono procedure automatycznego wyszukiwania bledow zasilania lamp.

Sluzy do tego otwor : "Bias-setup", ktory uruchamiamy naciskajac np koncowka dlugopisu w czasie procedury startowej ampa. W ciagu ok 10-15 min system testuje kilkakrotnie lampy, diody V1 i V2 mrugaja w tym czasie wielokrotnie.

Jesli wszystko jest ok, amp przechodzi w stan gotowsci. Jesli nie, wszkazuje , ktora lampa jest do wymiany. W czasie tej procedury przywracane sa parametry fabryczne pradow zasilajacych, ktore mogly sie rozregulowac np w czasie czestego przepinania kabli zasilajacych.

U mnie tak sie zdarzylo i dzwiek strasznie sie przymulil. Uzycie wyzej opisanego trybu rozwiazalo problem.

Kolejna nowoscia na tylnem panelu jest port usb, ktory ma poki co funckcje diagnostyczna dla serwisu, ale w przyszlosci bedzie mozna za jego pomoca updatowac software , a nawet zmieniac przy pomocy komputera szereg parametrow ( bias, czasy zwloki przy zalaczaniu i wylaczaniu, niektore parametry pradowe lamp).

Z kolei na przednim panelu pojawil sie wyswietlacz wskazujacy poziom glosnosci , zwiazany z drabinka rezystorowa, ktora zastapila potencjometr Alpsa. Krok o 1,5 dB. Mute przy poziomie -63 dB.

Podobnie jak w dotychczasowych modelach , jest lampka badajaca polaryzacje pradu zasilajacego ( bardzo praktyczne, swieci sie na czerwono, gdy prolaryzacja jest nieprawidlowa).

Jest tez hebelek do ustawiania biasu obu kanalow ( przy odlaczonym zrodle) oraz hebelek , ktorego uzywamy , gdy Crossfire pelni role koncowki mocy . Polozenie normal jest zarezerwowane dla trybu integry.

Nowe sa tez zaciski do kabli glosnikowych, pochodza chyba od WBT. Gniazda xlr na wjsciu line 1 byly juz w Crossfire II , w SET to tylko ciekawostka, ale niktorym sie przyda.

Acha, jeszcze jedna wazna zmiana. Pokretla do regulowania przydzwieku ( hum) , ktore kiedys byly od spodu na plycie dolnej obudowy , przyniesiono na gorna plyte, tuz za lampami 62B, ktore sa Ayonowska odmiana lamp 300B. Wg specyfikacji , poziom humu ma wynosic max 0,003V , ale przy wysokoskutecznych kolumnach i wrazliwym uchu, mozna probowac go zmniejszyc metoda na sluch. Bardzo praktyczna zmiana, gdzy poprzednio trzeba bylo 45 kg wzmak w czasie pracy klasc na bocznej sciance, aby dojsc do pokretel regulacji, czyli bardzo ryzykowna operacja, jesli jestesmy sami w domu. Teraz wystarczy srubokret:)

No i wreszcie Gerhard kazal swoim chlopakom podac zuzycie pradu. Wg specyfikacji - 225 W , czyli calkiem skromnie , jak na SET 2x30 Watt.

 

Jak wczesniej pisalem, uklad lamp calkowicie nowy , innym razem o tym.

pzdr

marslo

 

Załączone miniatury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pogratulować tak udanego upgradu :)

 

Dzieki , mam jednak ciagle problem z barwa - zbyt dociazony dol, za duzo basu. Mysle , ze ma to zwiazek z uszkodzeniem lampy prostowniczej ( Electro Harmonix 5U4G). Jak ja wymienie i nadal bedzie tak samo, zaczna sie schody....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Avangarde Acoustic najlepsze będą wzmacniacze ktore posiadam,

-tzn. wszystkie lampowe triodowe,a mianowicie

-monobloki na diabłach w SE 2X18 wat

-integra na 300B w SE 2X11 wat

Z tymi wzmakami tuby zagrają bardzo dobrze,natomiast

-monobloki na 6b4g-cztery lampy na kanał w push-pulu 2X32 wat

-monobloki na gm70 w SE 2X36 wat

Z tymi wzmakami tuby zagrają wręcz wybitnie.

 

Natomiast jesli chodzi o uszkodzenie lampy prostowniczej-to myśle,że EH-to jest lampą która tylko jest w torze nic więcej.....czyli slabizna.

Radzę poszukać coś lepszego-bo lampy prostownicze sa raczej nie do zajechania małe płyną w nich prądy i sa to lampy bardzo trwałe,bo

gdyby było coś z nimi nie tak to wzmak by nie działał w ogóle.

Proponuje poszukać 5u4g National Union kupić,zamontować i zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poszukać coś lepszego-bo lampy prostownicze sa raczej nie do zajechania małe płyną w nich prądy i sa to lampy bardzo trwałe,bo

gdyby było coś z nimi nie tak to wzmak by nie działał w ogóle.

 

No jesli tak, to bede mial problem z barwa - za duzo basu i za slabo kontrolowany. Pod tym wzgledem Cross II byl duzo lepszy. Okazalo sie to dopiero w miare wygrzewania, kiedy juz doplacilem do III i oddalem II . No to jestem w kropce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież AA są aktywne na basie i są tam, o ile pamiętam, jakieś regulacje?

 

Autor watku chyba wie o tym-tak myslę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież AA są aktywne na basie i są tam, o ile pamiętam, jakieś regulacje?

 

Tak , probowalem tzw filtru subsonicznego, na razie bez dobrych rezultatow.

Musze najpierw sprawdzic, czy ze wzmakiem wszystko ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w AA można narzekac na wzmacniacz ktory nie napędza sekcji niskotonowej i w dodatku jest jej zaawansowana regulacja -strojenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator cir,,,,,,,,,, aż mnie nagle coś ścisnęło.......

Ja to kiedyś widziałem oczami wyobraźni, ale pomyślałem ze to tylko urojenia (lorafen i po sprawie) jednak potem zacząłem coś przeczuwać...myśleć sobie jakaś mania (lorafen plus afobam) ale gdzie tam. aż tu nagle..... Oż Ty diable....

Po dwóch latach tej zacnej funkcji to już otwarta droga na Biskupa... a potem kto wie..ho ho ho może na Papieża?

A wtedy to żadna farmakologia nie pomoże.. Mój Boże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w AA można narzekac na wzmacniacz ktory nie napędza sekcji niskotonowej i w dodatku jest jej zaawansowana regulacja -strojenie ?

 

Ano niby nie , ale cos jest nie tak, i najbardziej mnie wkurza , ze nie wiem co...

Jedno co jest dla mnie jasne - rownowaga tonalna , ktora mam obeceni jest nie do zaakceptowania. Po raz pierwszy od dawna nie moge sluchac muzy, wiec jest na powaznie.

Sledztwo rozpoczete:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli tak, to bede mial problem z barwa - za duzo basu i za slabo kontrolowany. Pod tym wzgledem Cross II byl duzo lepszy. Okazalo sie to dopiero w miare wygrzewania, kiedy juz doplacilem do III i oddalem II . No to jestem w kropce...

 

Nie zastosowałeś się do ważnego prawidła. Po zakupie kolejnego elementu toru zostaw stary minimum na kilka lub kilkanaście miesięcy. Będziesz mógł na spokojnie dokonać porównać jak minie pierwsze zauroczenie. Często sprzęt kupuje się na hura a potem pojawiają się rysy na szkle. Innym wyjaśnieniem może być tzw. choroba małego rozkapryszonego chłopięcia, który musi mieć wszystko szybko i naj naj naj, po kilku tygodniach lub miesiącach jeszcze nie wygrzany sprzęt trafia na sprzedaż i walka trwa dalej ale bez szans na zwycięstwo. O to drugie Cię nie podejrzewam :) Zostaje jeszcze (mówiąc językiem Darkula) skaszaniona akustyka ale to już temat na większą rozprawę.

 

Dziwi mnie tylko dlaczego nie spróbujesz wielu ciekawych wypieków na 2A3, 6B4G, GM70, diabełkach i podobnych. Masz od kogo pożyczyć to porównaj co ten Ayon jest wart!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałeś się do ważnego prawidła. Po zakupie kolejnego elementu toru zostaw stary minimum na kilka lub kilkanaście miesięcy. Będziesz mógł na spokojnie dokonać porównać jak minie pierwsze zauroczenie. Często sprzęt kupuje się na hura a potem pojawiają się rysy na szkle. Innym wyjaśnieniem może być tzw. choroba małego rozkapryszonego chłopięcia, który musi mieć wszystko szybko i naj naj naj, po kilku tygodniach lub miesiącach jeszcze nie wygrzany sprzęt trafia na sprzedaż i walka trwa dalej ale bez szans na zwycięstwo. O to drugie Cię nie podejrzewam :) Zostaje jeszcze (mówiąc językiem Darkula) skaszaniona akustyka ale to już temat na większą rozprawę.

 

Dziwi mnie tylko dlaczego nie spróbujesz wielu ciekawych wypieków na 2A3, 6B4G, GM70, diabełkach i podobnych. Masz od kogo pożyczyć to porównaj co ten Ayon jest wart!

Ładnie to Szymon ująłeś, nic dodać nić ująć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałeś się do ważnego prawidła. Po zakupie kolejnego elementu toru zostaw stary minimum na kilka lub kilkanaście miesięcy. Będziesz mógł na spokojnie dokonać porównać jak minie pierwsze zauroczenie. Często sprzęt kupuje się na hura a potem pojawiają się rysy na szkle. Innym wyjaśnieniem może być tzw. choroba małego rozkapryszonego chłopięcia, który musi mieć wszystko szybko i naj naj naj, po kilku tygodniach lub miesiącach jeszcze nie wygrzany sprzęt trafia na sprzedaż i walka trwa dalej ale bez szans na zwycięstwo. O to drugie Cię nie podejrzewam :) Zostaje jeszcze (mówiąc językiem Darkula) skaszaniona akustyka ale to już temat na większą rozprawę.

 

Dziwi mnie tylko dlaczego nie spróbujesz wielu ciekawych wypieków na 2A3, 6B4G, GM70, diabełkach i podobnych. Masz od kogo pożyczyć to porównaj co ten Ayon jest wart!

 

Cos z tym zauroczeniem jest na rzeczy, ale wydaje mi sie, ze to jednak wplyw walnietej lampy.

Mam jutro dostac nowa , to sie okaze.

Zasada bardzo rozsadna, ale wymagajaca finansowo:)

Na razie szedlem po najmniejszej linii oporu i byelm zadowolony z Ayona , nawet bardzo ( szczegolnie docenilem go po odsluchach ASR Emitter II i nowej serii XA od Avantgarda).

Jak mnie zawiedzie, bede mial troche roboty z odsluchami , co mnie wprowadza w nerwowy nastroj, wole sluchac muzyki:)

Marcin utopia zachecil mnie do odsluchu swoich monosow na 300B( PSE) , chyba dam sie skusic. Ze wzgledu na warunki poki co preferuja integre.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.