Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jest w tym jakaś część prawdy, ale charakter AA przebija się niezależnie od tego, czy napędzasz je lampą czy tranzystorem. Właściciel tych Mezzo o których pisałem zasilał to z Hovalndów Startos (400W / 8Ohm, 700W / 4Ohm), a więc na pewno nie brakowało im pary.

 

A pewnie gdyby zasilał to lampą SE byłoby znacznie gorzej i zero kontroli nad kolumnami.

Faktem jest że kolumny AA mają swój specyficzny mocny charakter.

Był nawet czas że poważnie rozważałem ich zakup. Miałem okazję kupić w dobrej cenie Duo a potem myślałem nawet o Trio,

ale posłuchałem i choć bas zrywał buty a jazz i klasyka wypadała fajnie to rock, pop, elektroniczna muza w mojej

ocenie brzmiały nie tyle źle co dziwnie.Może to kwestia przestawienia się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem znawcą lamp ale ostatnio słyszałem coś co może dać odpowiedź w tym wątku dlaczego firma Avantgarde A.nie wypuściła wzmacniaczy lampowych i postawiła na tranzystor.

Pewien znany w Polsce miłośnik lamp i przy okazji producent sprzętów lampowych, audiofill pełną gębą ale też rozsądny pragmatyk powiedział mi coś co mnie zaskoczyło ale po namyślę pewnie

rację ma, zresztą można mu wierzyć.

 

Do kolumn AA musi być bardzo mocny piec a na lampach takie piece czym mocniejsze tym gorzej brzmią. Tak powiedział. Być może więc chłopaki z Avangarda wiedzą o tym i dlatego wypuścili do tych

kolumn mocny wzmacniacz tranzystorowy a nie lampowy co dziwi tu niektórych forumowiczów.

 

Pozdrawiam

Sly

 

Jest to nieprawda-to co Ci mówili,bo

AA dobrze gra zarówno z tranzystorem jak i z np.z GM70-tego mi nikt nie mówił sam sprawdzałem.

Chcesz to wiesz lub nie,ale wymysliłem sobie taki przelicznik,a mianowicie

dobra lampa-jej jeden wat odpowiada 15-20 watom tranzystora-dla mnie zalezne to najbardziej jest od traf głosnikowych.

dajmy na to GM70 ma 30-35 wat= więc w przybliżeniu 500 watom tranzystora........np mcintosh 402.

 

Dodam jeszcze ciekawostkę taką moja 300B MAJĄCA 12W napędziła wilson benesche chimery-więc jesli podłączysz pod nia ALTEC lansing voice of theatre to nagłośni Ci

wielki salon bez problemu.Skuteczność w/w kolumn różni sie o 15 db.

Tez tego nie wiem z opowieści tylko te Alteki A-7 po prostu miałem.

Takze lampa jej moc podawana przez producenta,a moc rzeczywista czesto się różnią,a moc jest jest zawyżana.

Słaba konstrukcyjnie lampa z e słabymi trafkami nie poradzi sobie z kolumnami o skutecznosci np.88 db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nieprawda-to co Ci mówili,bo

AA dobrze gra zarówno z tranzystorem jak i z np.z GM70-tego mi nikt nie mówił sam sprawdzałem.

Chcesz to wiesz lub nie,ale wymysliłem sobie taki przelicznik,a mianowicie

dobra lampa-jej jeden wat odpowiada 15-20 watom tranzystora-dla mnie zalezne to najbardziej jest od traf głosnikowych.

dajmy na to GM70 ma 30-35 wat= więc w przybliżeniu 500 watom tranzystora........np mcintosh 402.

 

Dodam jeszcze ciekawostkę taką moja 300B MAJĄCA 12W napędziła wilson benesche chimery-więc jesli podłączysz pod nia ALTEC lansing voice of theatre to nagłośni Ci

wielki salon bez problemu.Skuteczność w/w kolumn różni sie o 15 db.

Tez tego nie wiem z opowieści tylko te Alteki A-7 po prostu miałem.

Takze lampa jej moc podawana przez producenta,a moc rzeczywista czesto się różnią,a moc jest jest zawyżana.

Słaba konstrukcyjnie lampa z e słabymi trafkami nie poradzi sobie z kolumnami o skutecznosci np.88 db.

 

Może nie doczytałeś ale on nie twierdził że wzmacniacz SE nie napędzi kolumn AA bo napędzi i pewnie masz rację z tymi przelicznikami watów.

Nie mówił też ze to nie zagra bo zagra. Mówił że słaby piec SE nie będzie miał pełnej kontroli nad nimi przez co kolumny nie pokażą większości

potencjału jaki w sobie mają, czyli że nie zagrają tak dobrze jak mogłyby z mocnym wzmacniaczem.

Zresztą to już sami musicie oceniać.Nie mój problem bo nie mam ani SE ani AA i nawet nie zamierzam kupić.

Tylko dlaczego producent AA jest tak nie obeznany że jednak nowe wzmacniacze wprowadził tranzystorowe a nie lampowe?

Na złość sobie? Czy może za dużo sprzedają kolumn i sami chcą je trochę ośmieszyć?..hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tranzystor w AA nie lampa ?

moze jego zespól w tym sie najlepiej czuje przeciez to proste, nadal sa rynki na swiecie gdzie lampa jest w odstawce od dziesiatek lat i audiofile tam nie umieraja wrecz przeciwnie maja sie swietnie

w sekcji niskotonowej jest tranzystor wiec moze nawet robi to ten sam zespół

 

sly jesli piszesz o polskim producencie to dlaczego nie podasz jego danych ?

 

w/g danych samego producenta do SE jest trio , seria duo siła rzeczy do SE się nie nadaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tranzystor w AA nie lampa ?

moze jego zespól w tym sie najlepiej czuje przeciez to proste, nadal sa rynki na swiecie gdzie lampa jest w odstawce od dziesiatek lat i audiofile tam nie umieraja wrecz przeciwnie maja sie swietnie

w sekcji niskotonowej jest tranzystor wiec moze nawet robi to ten sam zespół

 

sly jesli piszesz o polskim producencie to dlaczego nie podasz jego danych ?

 

w/g danych samego producenta do SE jest trio , seria duo siła rzeczy do SE się nie nadaje

 

Nie czuję się upoważniony do cytowania z podaniem autora bo być może sobie tego nie życzy, a że sam "macza" swoje ręce w świecie lamp

to tym bardziej może sobie nie życzyć podawania jego danych jako autora teorii która może się nie spodobać wielu jego byłym lub potencjalnym

klientom.

A co do ludzi z AA to może tak być że czują się lepiej w tranzystorach i takie klocki produkują.

Nie wiem natomiast nic o rynkach czy krajach gdzie lampa jest dyskryminowana.

A przynajmniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Chyba w każdym kraju są fani lamp i fani tranzystorów oraz fani rozwiązań hybrydowych czyli pre lampowe a końcówki tranzystorowe.

Sam skłaniam w stronę teorii że nie chodzi o to czy to jest lampa czy tranzystor tylko o konkretną konstrukcję danego wzmacniacza.

Można trafić super ciepły tranzystor i zimną sterylną, sucha lampę mimo, że ogólnie uważa się iż jest albo powinno być odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem natomiast nic o rynkach czy krajach gdzie lampa jest dyskryminowana. A przynajmniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

Japonia :)

 

Nie czuję się upoważniony do cytowania z podaniem autora bo być może sobie tego nie życzy, a że sam "macza" swoje ręce w świecie lamp to tym bardziej może sobie nie życzyć podawania jego danych jako autora teorii która może się nie spodobać wielu jego byłym lub potencjalnym

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

jesli tak jest naprawde to rzeczywiscie niech ten Pan nie podaje swoich danych, zwykle spotykam konstruktorów ktorzy publiczne opowoiadaja o swoich nawet najbardziej zakreconych pomysłach i teoriach bo to jest czescia produktu ktory kupujesz ale ten jak widac obawia sie o swoj rynek więc niech go nadal ochrania:)

nie daj Bóg król jest nagi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem natomiast nic o rynkach czy krajach gdzie lampa jest dyskryminowana. A przynajmniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

Japonia :)

 

Nie czuję się upoważniony do cytowania z podaniem autora bo być może sobie tego nie życzy, a że sam "macza" swoje ręce w świecie lamp to tym bardziej może sobie nie życzyć podawania jego danych jako autora teorii która może się nie spodobać wielu jego byłym lub potencjalnym

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

jesli tak jest naprawde to rzeczywiscie niech ten Pan nie podaje swoich danych, zwykle spotykam konstruktorów ktorzy publiczne opowoiadaja o swoich nawet najbardziej zakreconych pomysłach i teoriach bo to jest czescia produktu ktory kupujesz ale ten jak widac obawia sie o swoj rynek więc niech go nadal ochrania:)

nie daj Bóg król jest nagi ?

 

Tylko tak sobie mylę że on przecież nie powiedział nic złego na lampy!

Powiedział że najpiękniej grają SE, że sam je bardzo lubi tyle że są za słabe do dużych kolumn w dużych pomieszczeniach i że brak mocy można zrekompensować użyciem kolumn o dużej skuteczności ale kosztem kontroli nad takimi kolumnami o efekty brzmieniowe są wówczas gorsze niż być powinny.

I tyle. Nie mówił że lampy są..bee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly to jest oczywiste , kolumny wysokoskuteczne graja dosc specyficznie albo sie to kocha albo nie

jest jednak jeszcze SE zbudowany do duuuzych pomieszczen i kolumn wysokoskutecznych to najswietszy graal audiofilski 300b, zbudowany do nagłasniania kina :) wiec moze do serii AA duo dałby rade choc o wprowadzeniu jej w przester mozna tylko pomarzyć bo jak pisze sam producent sekcja sredniotonowa dziala prawidłowo do 50 W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly to jest oczywiste , kolumny wysokoskuteczne graja dosc specyficznie albo sie to kocha albo nie

jest jednak jeszcze SE zbudowany do duuuzych pomieszczen i kolumn wysokoskutecznych to najswietszy graal audiofilski 300b, zbudowany do nagłasniania kina :) wiec moze do serii AA duo dałby rade choc o wprowadzeniu jej w przester mozna tylko pomarzyć bo jak pisze sam producent sekcja sredniotonowa dziala prawidłowo do 50 W

 

Być może. Trudno mi się tu wypowiadać. Nie drążę już tematu AA i tub w ogóle choć coś w sobie mają ale nie do muzyki którą najczęściej słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z AA sami twierdzą, że wszystko czego potrzebują ich kolumny to 1W. I to właśnie ten pierwszy wat dostarczany przez dowolny wzmacniacz decyduje o brzmieniu. Dlatego (ich zdaniem) AA można napędzać i wzmacniaczem oferującym 1W i takim, który daje 1 kW, byle ten pierwszy wat był odpowiednio dobry. A robią tranzystory a nie lampy, bo parametry pracy wzmacniacza lampowego zmieniają się w czasie (to mniej więcej cytat z rozmowy z Arminem Kraussem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie zauważyłem XLRów u mojego znajomego - spojrzałem nawet na zdjęcie tylnego panelu które zrobiłem, ale chwyciłem tylko 'od pasa w dół'. Może są gdzieś na górze.

 

XLRy powinny być dobre, bo inaczej wzmacniaczem wbudowanym w kolumnę, wzmacniasz zniekształcenia swojego głównego wzmacniacza. A w przypadku lampy, w tym zakresie jest sporo zniekształceń.

 

Tak są na górze zaraz pod terminalami głośnikowymi, przynajmniej w G1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z AA sami twierdzą, że wszystko czego potrzebują ich kolumny to 1W. I to właśnie ten pierwszy wat dostarczany przez dowolny wzmacniacz decyduje o brzmieniu. Dlatego (ich zdaniem) AA można napędzać i wzmacniaczem oferującym 1W i takim, który daje 1 kW, byle ten pierwszy wat był odpowiednio dobry. A robią tranzystory a nie lampy, bo parametry pracy wzmacniacza lampowego zmieniają się w czasie (to mniej więcej cytat z rozmowy z Arminem Kraussem).

teksty o 1 W przypominaja bardzo teksty marketingowe przeznaczone na Japonie czyzby to był oststanio ich największy rynek tak jak dla topowych jbl ?

w specyfikacji technicznej dla duo jest wzmacniacz powyzej 10 W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z AA sami twierdzą, że wszystko czego potrzebują ich kolumny to 1W. I to właśnie ten pierwszy wat dostarczany przez dowolny wzmacniacz decyduje o brzmieniu. Dlatego (ich zdaniem) AA można napędzać i wzmacniaczem oferującym 1W i takim, który daje 1 kW, byle ten pierwszy wat był odpowiednio dobry. A robią tranzystory a nie lampy, bo parametry pracy wzmacniacza lampowego zmieniają się w czasie (to mniej więcej cytat z rozmowy z Arminem Kraussem).

 

Nie wiesz co piszesz,więc o tych chłopakach juz nie wspominaj i o tym 1 wacie.........bo to durnowate jest.

Próbowałem napedzić Alteki A-7 voice of theatre wzmacniaczem sun audio VT-25 o mocy 1,3 wata wzmak na trafach Tamury i było cichuteńko anemicznie.

W AA będzie podobnie-więc najpierw sprawdz potem szrajbuj-taka zdrowa to zasada...........taka mniej więcej moja prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AA będzie podobnie-więc najpierw sprawdz potem szrajbuj-taka zdrowa to zasada...........taka mniej więcej moja prawda.

A moja prawda jest taka że pora 'stary audiofilu' na lewatywę i woskowanie uszu,

nie,też lewatywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii co jest lepsze dla AA: mocny tranzystor czy lampa nie mam ostatecznego zdania, za malo odsluchalem sprzetow , choc w planie mam nadrobic zaleglosci.

Pouczajace moze byc jednak przejrzenie ksiegi gosci ze strony AA , gdzie wlasciciele tych kolumn podaja swoje zestawy. Lamp calkiem sporo , ale chyba nie dominuja. Polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co piszesz,więc o tych chłopakach juz nie wspominaj i o tym 1 wacie.........bo to durnowate jest.

Oj drogi staruszku - jak zwykle jestes mądrzejszy nawet niż producent danego sprzętu :-) Gratulować, czy jeszcze bardziej współczuć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

W ostatnim czasie udalo mi sie zrezlizowac wczesniejsze plany odsluchu wzmakow, ktore mialy zastapic Ayona Crossfire II w moim zestawie , oczywiscie zapewniajac znaczacy postep dzwieku.

Jak tylko dowiadzialem sie o kombo XA od Avantgarda w ubieglym roku , chcialem go podsluchac, ale niestety na AS 2011 przywiezli puste obudowy.

W tym roku zestaw Duo Grosso z pre i wmakiem XA byl dla mnie w pierwszej trojce wystawy.

No i po rekomendacjach kolegow z tego watku oraz lekturach bardzo pochlebnych testow , sciagnalem tez ASR Emitter II Exlusive ( bez baterii).Tak wiec mialem najpierw na 2 dni kombo XA od Avantgarda ( przywiozl osobiscie Robert Szklarz, dzieki), a pozniej na tydzien ASR Emitter II Exlusive na wypozyczeniu od rcm 'a.

Skutek odsluchow : Ayon Crossfire II zostaje, wyraznie go nie docenialem.

Jak bede mial troche wiecej czasu napisze o wrazeniach z odsluchow.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku XA decyzja o pozostawieniu Crossfire jest wyłącznie "brzmieniowa", czy jednak po części finansowa? Pytam bo teoretycznie co mogłoby lepiej grać z kolumnami AA niz ich własna amplifikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku XA decyzja o pozostawieniu Crossfire jest wyłącznie "brzmieniowa", czy jednak po części finansowa? Pytam bo teoretycznie co mogłoby lepiej grać z kolumnami AA niz ich własna amplifikacja.

Powody sa trzy:

a/ brzmienie jazzowych wokali - ciagle po stronie AYONA, a jako ze slucham tego poand polowe czasu, sa decydujace ; takie aspekty jak wypelnienie, barwa i namacalnosc dzwieku byla w Ayonie najlepsza sposrod trzech sluchanych wzmakow

b/ aby podlaczyc AA potrzebne sa kable XLR i bardzo duzo miesjca; jestem bardzo przywiazany do Acro 6300 Mexcel ktore mam na rca , a takze do ukladu polka-sprzety , oba te elementy musialbym zmienic w salonie , w ktorym elementy sa dobierne bardzo starannie ( w tym kolorystycznie), design matters:)

c/ aspekt finansowy tez decydowal ,ale w mniejszym stopniu, gdyby ktorys z challengerow zagral wszystkie gatunki lepiej od Ayona, bylem ( i jestem ) finansowo przygotowany, jednak poprawa pewnych aspektow dzwieku wiazala sie z pogorszeniem innych, a za to nie chcialem doplacac

Zarowno ASR , jak i kombo XA zagral zdecydowanie lepiej od Ayona duza muzyke symfoniczna ( dynamika, precyzja , lokalizacja zrodel pozornych) oraz rocka, ale slucham tego max 30 % czasu. W przypadku Emittera atak dzwieku momentami byl zyt natarczywy, jak na moje ucho. A przelom gornego basu i niskiej srednicy ( umownie - np kontrabas i wiolonczela w mniejszym stopniu w przypadku ASR to porazka- nr 5 z plyty Kayah -Bregowic, ktory na Ayonie zadziwia glebia kontrabasu, w ASR byl plaski i plytki, nie do zniesienia).

Dla osob, ktore sluchaja innych gatunkwo lub w innej proporcji, ten wybor moglby byc inny.

Chcialbym jeszcze posluchac SIT ( integre lub monobloki) od Nelsona Passa , ale dealer z Danii nie chce wypozyczyc, tylko sprzedac, a w ciemno "na testy" nie kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody sa trzy:

a/ brzmienie jazzowych wokali - ciagle po stronie AYONA, a jako ze slucham tego poand polowe czasu, sa decydujace ; takie aspekty jak wypelnienie, barwa i namacalnosc dzwieku byla w Ayonie najlepsza sposrod trzech sluchanych wzmakow

b/ aby podlaczyc AA potrzebne sa kable XLR i bardzo duzo miesjca; jestem bardzo przywiazany do Acro 6300 Mexcel ktore mam na rca , a takze do ukladu polka-sprzety , oba te elementy musialbym zmienic w salonie , w ktorym elementy sa dobierne bardzo starannie ( w tym kolorystycznie), design matters:)

c/ aspekt finansowy tez decydowal ,ale w mniejszym stopniu, gdyby ktorys z challengerow zagral wszystkie gatunki lepiej od Ayona, bylem ( i jestem ) finansowo przygotowany, jednak poprawa pewnych aspektow dzwieku wiazala sie z pogorszeniem innych, a za to nie chcialem doplacac

Zarowno ASR , jak i kombo XA zagral zdecydowanie lepiej od Ayona duza muzyke symfoniczna ( dynamika, precyzja , lokalizacja zrodel pozornych) oraz rocka, ale slucham tego max 30 % czasu. W przypadku Emittera atak dzwieku momentami byl zyt natarczywy, jak na moje ucho. A przelom gornego basu i niskiej srednicy ( umownie - np kontrabas i wiolonczela w mniejszym stopniu w przypadku ASR to porazka- nr 5 z plyty Kayah -Bregowic, ktory na Ayonie zadziwia glebia kontrabasu, w ASR byl plaski i plytki, nie do zniesienia).

Dla osob, ktore sluchaja innych gatunkwo lub w innej proporcji, ten wybor moglby byc inny.

Chcialbym jeszcze posluchac SIT ( integre lub monobloki) od Nelsona Passa , ale dealer z Danii nie chce wypozyczyc, tylko sprzedac, a w ciemno "na testy" nie kupuje.

Marslo, bardzo dziękuję za wyczerpujące podsumowanie Twoich obserwacji!

Ja również noszę się z zamiarem wymiany mojej lampy na tranzystor ale jeszcze nie słuchałem AA XA..

U mnie proporcje w muzyce są trochę inne bo słucham 70% klasyka, 30% Jazz.. tak więc dobry tranzystor ma szansę dać poprawę... z tego co sam piszesz tak wnioskuję.

Jedno jest pewne... Crossfire to zacny wzmacniacz:)

 

Tylko dlaczego producent AA jest tak nie obeznany że jednak nowe wzmacniacze wprowadził tranzystorowe a nie lampowe?

Na złość sobie? Czy może za dużo sprzedają kolumn i sami chcą je trochę ośmieszyć?..hehehe

Może dlatego, że lampa szumi troszkę? A przy tej skuteczności kolumn AA może być to problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że lampa szumi troszkę? A przy tej skuteczności kolumn AA może być to problem?

O to to to... U mnie jest delikatny przydzwiek przy polaczeniu z Crossem , pisalem o tym w klubie Ayona. Tranzystory daja grobowa cisze, czarniejsze tlo.

Ja ten przydzwiek zmnieszylem wynalazkiem od Acoustic Revive - rgc24 . Kondycjoner masy Entreq wysmiewany przez paru kolegow ( sam nie wiem czemu dziala) tez sie wpisuje w walke z humem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

 

 

Wszystkim odwiedzajacym ten watek skladam najlepsze Zyczenia Swiateczne.

Oby 2013 byl udanym rocznikiem dla sprzetow audio:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

 

Jestem po odsluchu nowej, juz III , wersji Ayona Crossfire u siebie w domu. W watku "najlepsza integra" zamiiescilem kilka zdejc napredece komorka.

A co do dzwieku , to PRAT klase w gore, barwa pozostala , poza tym ona dojdzie w miare wygrzewania.

Ten set oferuje jednoczesnie precyzje, predkosc, kontrole dynamike i czar lampy. Czego chciec wiecej? Sceny wszerz i wglab, swietnej sterofonii? wszystko jest!

Niie wierzycie? To powinnsicei odsluchac plyte Bad Micheala z HD tracks ( 24/48) .Jezu , wymiata jak najlepszy tranzystor. A tam sa takie smaczki jak te z numeru Speed Demon - nie do wiary, ze to gra lampa.

Slowem , jestem zachwycony.

Teraz czekam na mojego Transparetna MM link , ktory dostanie topowe wtyczki od Oyaide , potem wymiana Acro 6100 na 7300 do Aurendera i bedzie ostro do przodu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantgardy to nawet z lampa potrafia przywalic:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że Crossfire nie tylko z Avantgardami potrafi przywalić ;-) Gratulacje Marslo - mam nadzieję również posłuchac niedługo najnowszej wersji, bo jak wiesz jestem gorącym fanem wcześniejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że Crossfire nie tylko z Avantgardami potrafi przywalić ;-) Gratulacje Marslo - mam nadzieję również posłuchac niedługo najnowszej wersji, bo jak wiesz jestem gorącym fanem wcześniejszych.

Marek, to glownie dzieki Tobie pozostalem przy poprzedniej wersji Crossa, bo wczesniej mialem takie poczucie , ze to nie do konca pierwsza liga. Odsluchy ASR Emittera i serii XA od Avantgarda wyleczyly mnie z tego przekonania.

Do glosnikow AA Cross to bardzo synergiczne zestawienie.

A Ty tak wczesnie wstales, czy dopiero sie kladziesz? :)

 

Elb, Sly - dzieki za mile slowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.