Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

możesz podłączyć, słuchawkowy jest całkiem niezły, no ale wszystko zależy od tego jakie masz słuchawki i do czego (jako zewnętrzny wzmak słuchawkowy) porównujemy 😉

Słuchawki sennheiser hd 600, 

Mam MF V can II , dawno nie używany i tak mnie coś naszło aby sprawdzić . Czy po podłączeniu pod wyjście liniowe w heglu coś muszę ustawić w menu wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, art72 napisał:

Czy po podłączeniu pod wyjście liniowe w heglu coś muszę ustawić w menu wzmacniacza?

Nie.

W kwestii co lepsze; czy wzmak w Heglu czy MF, to najlepiej podejść do jednego z naszych salonów i samemu sprawdzić 😉

Zapraszamy najlepiej do kontaktu z wybranym salonem: https://www.tophifi.pl/salony.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie.

W kwestii co lepsze; czy wzmak w Heglu czy MF, to najlepiej podejść do jednego z naszych salonów i samemu sprawdzić 😉

Zapraszamy najlepiej do kontaktu z wybranym salonem: https://www.tophifi.pl/salony.html

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem. Zależy w jakim celu , jeżeli masz dobre żródło ( ja mam ,Meridian 508.20/24 ) i dla mnie po podłączeniu tego daca drało gorzej, bardziej technicznie , mniej analogowo, detaliczność i scena na podobnym poziomie. Sam DAC dla DACa mija się z celem, chyba że potrzebujesz do czegoś innedo.....tv ?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich użytkowników wzmacniaczy Hegel.

Odpowiedź na pytanie Hegel zintegrowany czy końcówka mocy (H20 czy H30) jest prosta.

Nie ma się co łudzić. Żaden wzmacniacz  zintegrowany (w tym również H590) nie dorówna jednej z ww. końcówek w połączeniu z dobrym źródłem.

Po wzmacniaczach zintegrowanych Hegla spróbowałem dwóch końcówek Atoll AM300 i Hegel H20. Atoll został rzucony "na kolana" od razu i na każdym polu. Końcówka Hegla sprawia, że nawet gorzej zarejestrowane nagrania ( tzn. z niskim dynamic range), a takich jest doskonała większość, nie drażnią a bas i głębia palce lizać.

Panowie nie ma nad czym medytować. Żony omamić wakacjami w ciepłych krajach i brać KOŃCÓWKI HEGLA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Jaki byście polecili DAC do Hegla H80?

Budżet: 2k pln z drugiej ręki

Na tapecie mam przede wszystkim Hegla Hd 20 i M2tech Younga. Bardzo dużo na rynku maszyn typu SMSL, VMV może miał ktoś sztyczność i podpowie czy to w ogóle może konkurować ze sobą.

Zaznaczam, że na ten moment, wewnętrzny Dac w H80 brzmi zadowalająco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2023 o 11:02, m4tech napisał:

A co te końcówki niby takiego mają, że kasują tak te integry? 🙂

przecież już pradawni audiofile wiedzieli, że przedwzmacniacz robi różnicę 

CENA CENA CENA automatycznie gra 😉

W dniu 16.12.2023 o 13:06, Arkadiusz Podsaba napisał:

Planuje zakup chord qutest dac czy ktoś miał doświadczenia z tym urządzeniem? Chętnie poczytam… pozdrawiam serdecznie 

Ja testowałem qutesta oraz miałem z rok mojo 1 kiedyś (ze wzmacniaczem naim). Uwielbiam chorda, moim zdaniem bardzo muzykalne urządzenia bo pokazują dobrze prawdziwe brzmienie instrumentów. Nie mają też problemów z audiofilskimi pierdołami typu przestrzeń i dynamika. Sam myślę o qutest do swojego h190 - gram z IFI Zen streamera do dac w H190 i jest nieźle, ale chcę lepiej i moim zdaniem to jest dobry kierunek. Oczywiście są lepsze DACi, ale nie za podobne pieniądze. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej u mnie gra sobie z h190 i magnepans głośnikami, sygnał przez room z Mac mini m2 specjalnie dedykowany tylko i wyłącznie do muzyki, no i zakupiłem liniowy zasilacz z firmy brytyjskiej MCRU dokupiłem kabel: Black Rhodium Libra Mains Power Cable ponieważ jest okazja mają wyprzedaż na kilka produktów więc w/w kabel zasilający za miast 175 £ zakupiłem za 45£ 😁1.2m dźwięk uległ znacznej poprawie generalnie tak mogę napisać ponieważ nie chce mi się zagłębiać w szczegóły wszystko wspomagam dwoma subwooferam nic szczególnego ale cutest ogarnia wszystkie levele basu aż po sam dół oczywiście wszystko w wymiernych proporcjach adekwatnych do posiadanego sprzętu… reasumując chord cutest spina się doskonale przez chwilę pisałem z jednym z inżynierów od Hegel miałem kilka pytań o słuchawki etc ale zeszliśmy na temat głośników i stwierdził że hegel wręcz jest stworzony dla planarnych głośników ✌️a produkty chords definitywnie pasują do konstrukcji ich wzmacniaczy choć stwierdził że są bardzo dumni ze swoich zintegrowanych dacÓw .. pozdrawiam 🫡 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Artistplant napisał:

Cisza w Polsce o H600, mieliście okazje porównać z H590?

Cisza, bo mało sztuk dostaliśmy z pierwszej dostawy i szybko się rozeszły. Ja słuchać w porównaniu z H590 nie mogłem, bo wcześniej rozeszły się te starsze modele.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.01.2024 o 13:48, Artistplant napisał:

Cisza w Polsce o H600, mieliście okazje porównać z H590?

Nie wiem czy pomogę, kiedyś porównywałem h390 vs 590. 590ka zagrała transparentniej z większą holografią sceny z wrażeniem nieco ,,szczuplejszego,, dzwieku.

Ostatnio odsłuchiwałem h600 i miałem wrażenie że ma to co 590 + więcej dociążenia. Na codzień gram na h390 wiec mam jakiś punkt odniesienia, ale oczywiście to są moje subiektywne odczucia...

received_2685960118228470.jpeg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.