Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hmm, akurat mój TV ma tylko koaksjalne, ale jak popatrzysz na rynek, to większość konsl i dekoderów TV SAT/Cable ma własnie wyjścia optyczne. dokładając do tego właśnie TV wszystko układa się w logiczną całość. Dodatkowo przy optyku zyskujesz separację galwaniczną, więc automatycznie zapobiegasz większości problemów związanych z różnicami potencjałów

 

Jak dla mnie to strzał w kolano. Podłącz tam CD bez xlr, tuner, gramofon i odtwarzacz strumieniowy (na COAX, bo gra lepiej niz po USB). Jakas masakra, poza tym, kto podłącza konsole do Wzmacniacza za 5,5 tys euro? Nikt nie wykorzysta trzech wejść optycznych, a jak sam napisałeś, COAXow jest za mało (to Btw problem wiekszosci dac, ze jest tylko jedno). Jakby analogów było wiecej... a to akurat nie kosztuje.

A Ty juz nie podłączysz blue-ray i tv jednocześnie do hebla, i pozamiatane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiadał H100 i H200 lub miał okazję odsłuchiwać te wzmaki i może powiedzieć czy warto jest zmienić na ten drugi?

Miałem H100 przez dwa lata, niejednokrotnie porównywałem go z H200 i powiem, że nie ma się nad czym zastanawiać, H200 jest lepszy w każdym aspekcie.

Dla mnie H200 jest w ogóle najlepszą integrą Hegla, (słuchałem wszystkie, no, oprócz tego Rosta i H90)

Już miałem zamienić moją 100tkę na H200, ale w między czasie w ucho wpadł mi mój obecny zestaw ATC i z nim już się chyba każę pochować. Jednak gdyby nie on, to teraz miałbym H200 Hegla.

 

Tanie kolumny podpięte pod tańszą elektronikę w odpowiednim ,dobrze zaadoptowanym pomieszczeniu akustycznym zagrają o klasę

To święta prawda, sam niejednokrotnie się o tym przekonałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam H200A mialem H100, 200tka bez porownania lepsza, dojrzalsz.

 

Miałem H100 przez dwa lata, niejednokrotnie porównywałem go z H200 i powiem, że nie ma się nad czym zastanawiać, H200 jest lepszy w każdym aspekcie.

Dla mnie H200 jest w ogóle najlepszą integrą Hegla, (słuchałem wszystkie, no, oprócz tego Rosta i H90)

Już miałem zamienić moją 100tkę na H200, ale w między czasie w ucho wpadł mi mój obecny zestaw ATC i z nim już się chyba każę pochować. Jednak gdyby nie on, to teraz miałbym H200 Hegla.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie H200 jest w ogóle najlepszą integrą Hegla, (słuchałem wszystkie, no, oprócz tego Rosta i H90)

 

H200 to naprawdę dobry i bardzo rozdzielczy wzmak i rozumiem, że tobie podszedł najbardziej, ale H300 czy H360 potrafią więcej i trzeba mieć tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200 to naprawdę dobry i bardzo rozdzielczy wzmak i rozumiem, że tobie podszedł najbardziej, ale H300 czy H360 potrafią więcej i trzeba mieć tego świadomość.

:)) A ty złośliwy jesteś Cezar :)) jego zdaniem h200 i zostaw to , 360 ponoć juz koloryzuje ja tez tu nie chcę sie mądrzyć ale wiele osób to potwierdza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pare razy H360 u siebie i mnie nie przekonał. Do tego te same nagrania, których używałem do odsłuchów niepotrzebnie ‚pogrubial’ na dole. Moc i cena to nie wszystko - imo oczywiscie.

 

A H300 tez nie znam i jestem mocno ciekaw jego grania

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na H300 około 2 miesiące i obecnie gram od zeszłego lata na H200 i rozumiem, że może się podobać H200 z tego względu, że jest bardzo analityczny i szybki, ale ma swoje ograniczenia względem H300 i to słychać, szczególnie jeżeli pod lupę weźmiemy bas, jego zróżnicowanie i rozciągnięcie.

Dlatego uważam, że nazewnictwo H200, H300, H360 nie jest tutaj przypadkiem i nie chodzi tylko o moc.

Co do pogrubiania to wszystko zależy od reszty toru, ale na nazwijmy to transparentnych kolumnach i reszcie elementów, H300 nic nie pogrubia a nawet powiedziałbym, że nadaję prawidłową wagę dźwiękom.

 

....i nie piszę tego złośliwie, bardziej naśladuję tutaj Maxa Kolonko - MÓWIĘ JAK JEST :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie przywitałeś jak MaX :) co do piecyków naszych nie chcę sie czepiać bo żadnego z nich nie słyszałem prócz oczywiste h200 Anniversary ,ale rozumiem z twoich wypowiedzi że h300 nie jest już tak rozdzielczy ale ma bardziej rozciągnięta dolna partie tak ? czyli jak by znowu sie potwierdza cos za coś , a może to nie jest tak że dodali dołu a rozdzilczość znikła własnie przez nadmiar jego bo to taka elementarzowa przypadłośc dół zabija troche przekaz , może bardziej jego nadmiar i to jest normalne ,tylko pytanie czy to jest wyższość modelu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie przywitałeś jak MaX :) co do piecyków naszych nie chcę sie czepiać bo żadnego z nich nie słyszałem prócz oczywiste h200 Anniversary ,ale rozumiem z twoich wypowiedzi że h300 nie jest już tak rozdzielczy ale ma bardziej rozciągnięta dolna partie tak ? czyli jak by znowu sie potwierdza cos za coś , a może to nie jest tak że dodali dołu a rozdzilczość znikła własnie przez nadmiar jego bo to taka elementarzowa przypadłośc dół zabija troche przekaz , może bardziej jego nadmiar i to jest normalne ,tylko pytanie czy to jest wyższość modelu ? :)

 

H300 został zestrojony tak, że zaczynasz słuchać a przestajesz analizować ;)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na H300 około 2 miesiące i obecnie gram od zeszłego lata na H200 i rozumiem, że może się podobać H200 z tego względu, że jest bardzo analityczny i szybki, ale ma swoje ograniczenia względem H300 i to słychać, szczególnie jeżeli pod lupę weźmiemy bas, jego zróżnicowanie i rozciągnięcie.

Dlatego uważam, że nazewnictwo H200, H300, H360 nie jest tutaj przypadkiem i nie chodzi tylko o moc.

Co do pogrubiania to wszystko zależy od reszty toru, ale na nazwijmy to transparentnych kolumnach i reszcie elementów, H300 nic nie pogrubia a nawet powiedziałbym, że nadaję prawidłową wagę dźwiękom.

 

....i nie piszę tego złośliwie, bardziej naśladuję tutaj Maxa Kolonko - MÓWIĘ JAK JEST :)

 

kazdy inaczej słyszy i pisze jak widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy inaczej słyszy i pisze jak widze������ Stereoikolorowo znowu napisał, ze H200 jest następca H100 i gra nie tak analitycznie jak robią to H160 i H300.....

Co do pogrubiania pisze o tych samych nagraniach w tym samym systemie i czasie, wiec tak usłyszałem.

 

Dla mnie wszystko się zgadza oprócz tego, że H300 gra bardziej analitycznie od H200 :)

Pogrubianie jest też zależne od samych kolumn, także efekty mogą być różne.

Kolejna kwestia to tak jak piszesz słuch, także nie jest to takie proste.

 

Kefy LS50 dosłownie wyrzucają to co podaje reszta toru i na H200 w górnym zakresie pasma odczuwam lekki brak dociążenia.

Zawsze słyszę to przy uderzeniu np w trójkąt. Jest to niewielka różnica, ale H300 robił to bardziej naturalnie.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zapamiętałem po odsłuchu H300 ,to grał mocniejszym dołem ,tłuściej ,rysował grubszą kreską i cieplej niż H100 i to znacznie.Bezpośredniego porównania do H200 nie robiłem,ale z relacji znajomego ,ktory porownywał H300 do H200 moje spostrzeżenia względem H300 kontra H100 są podobne jak jego do H200.

W sklepie rekomendowali H300 do bardziej jasnych i analitycznie grajacych kolumn,twierdzili że 300tka dodaje takim kolumną odpowiedniej masy i najlepiej sie zgrywa z takimi kolumnami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

H300 został zestrojony tak, że zaczynasz słuchać a przestajesz analizować ;)

 

Problem w tym, czy to jest lepiej...jakaś dziwna moda na "spójność", która nijak ma się do rzeczywistości...im drożej tym więcej takich bzdur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem w tym, czy to jest lepiej...jakaś dziwna moda na "spójność", która nijak ma się do rzeczywistości...im drożej tym więcej takich bzdur...

 

 

A co dopiero mają powiedzieć ludzie którzy wydali po 40 tys.zł np.na Accu czy inne "the best" marki.Za wszelką cenę bedą bronić tych urządzeń ,do nich nie dociera to że taki np.Hegel tańszy o połowę lub wiecej może zagrać porównywalnie dobrze lub nawet lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie rekomendowali H300

 

musi być dobry, bo nie ma w ogóle w sprzedaży :)

 

która nijak ma się do rzeczywistości...im drożej tym więcej takich bzdur.

Hegel tańszy o połowę lub wiecej może zagrać porównywalnie dobrze lub nawet lepiej

 

powiedziałbym tak: mając "wygładzone" pasmo w swoim pomieszczeniu, tzn. bez znacznych gór i dolin w tymże (czytaj: zrobioną akustykę +/-3dB), sprzęt klasy hi fi (może być tani, ale zrobiony przez inżyniera fachmen'a, a nie księgowego) zagra tak, że może opaść przysłowiowa szczęka...

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

powiedziałbym tak: mając "wygładzone" pasmo w swoim pomieszczeniu, tzn. bez znacznych gór i dolin w tymże (czytaj: zrobioną akustykę +/-3dB), sprzęt klasy hi fi (może być tani, ale zrobiony przez inżyniera fachmen'a, a nie księgowego) zagra tak, że może opaść przysłowiowa szczęka...

 

Dokładnie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

musi być dobry, bo nie ma w ogóle w sprzedaży :)

 

 

 

 

powiedziałbym tak: mając "wygładzone" pasmo w swoim pomieszczeniu, tzn. bez znacznych gór i dolin w tymże (czytaj: zrobioną akustykę +/-3dB), sprzęt klasy hi fi (może być tani, ale zrobiony przez inżyniera fachmen'a, a nie księgowego) zagra tak, że może opaść przysłowiowa szczęka...

 

Tak,i tu się kłania niedoceniana przez wielu akustyka pomieszczenia.Nie zastąpi się tego nawet najdroższymi zabawkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wzmacniacze w zależności od konfiguracji potrafią zagrać odmiennie. Gdy byłem na prezentacji w Audio Stylu, którą prowadził sam Anders Ertzeid z Hegla, były porównywane ze sobą Hegel H200 z H300, grały na kolumnach Trinagle, jakiś model za 80tyś zł, dac HD20, muzyka z plików przez laptop Apple, okablowanie Cardas Clear Light.

W tym zestawieniu to H300 grał bardziej analitycznie i dzwiękiem bardziej zwartym. Wysokie tony były bardziej dobitne niż w H200. Ogólnie dzwięk H300 odebraliśmy z kolegą jako bardziej jaśniejszy, H200 zagrał bardziej ciepło, ale z równie dobrą analitycznością.

Bas H300 był trochę bardziej sprężysty nie jako czystszy od H200. H200 grał bardziej analogowo. W tamtej konfiguracji dla mnie postawił bym znak równości pomiędzy tymi wzmacniaczami, bo granie to było na tym samym poziomie, tyle z różnym charakterem. Subiektywnie mi H200 bardziej przypasował

Ale jak widać, niektórzy koledzy odbierają H200 jako bardziej analityczny, co tylko świadczy o mnogości kombinacji oraz, całkowicie odmiennego dzwięku danego wzmacniacza w zależności od zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje że to równy poziom z wypowiedzi ,tak mi sie to przynajmniej klaruje :)

 

Jak dla mnie to strzał w kolano. Podłącz tam CD bez xlr, tuner, gramofon i odtwarzacz strumieniowy (na COAX, bo gra lepiej niz po USB). Jakas masakra, poza tym, kto podłącza konsole do Wzmacniacza za 5,5 tys euro? Nikt nie wykorzysta trzech wejść optycznych, a jak sam napisałeś, COAXow jest za mało (to Btw problem wiekszosci dac, ze jest tylko jedno). Jakby analogów było wiecej... a to akurat nie kosztuje.

A Ty juz nie podłączysz blue-ray i tv jednocześnie do hebla, i pozamiatane :)

Ja mam podłączony dekoder horizon go z upc do mojego h200 i nie wyobrażam sobie nawet oglądania wiadomości bez tego , dzwiek z tv mnie po prostu rozwala i jest nie do przyjęcia ,także u mnie piec chodzi na okrętke i dlatego nie mogę mieć lampy bo ich wymiana co trzy miechy pożarła by zbyt wiele :)

Spięte jest po optyku do hd25 no i wiadomo analogiem wychodze na piec gada to naprawde przyzwoicie

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje że to równy poziom z wypowiedzi ,tak mi sie to przynajmniej klaruje :)

 

Ja mam podłączony dekoder horizon go z upc do mojego h200 i nie wyobrażam sobie nawet oglądania wiadomości bez tego , dzwiek z tv mnie po prostu rozwala i jest nie do przyjęcia ,także u mnie piec chodzi na okrętke i dlatego nie mogę mieć lampy bo ich wymiana co trzy miechy pożarła by zbyt wiele :)

Spięte jest po optyku do hd25 no i wiadomo analogiem wychodze na piec gada to naprawde przyzwoicie

Też tak miałem z Heglem, ale jak przyszła lampa to zmieniłem TV na taki z soundbarem i jest OK, Prądu przy tym mniej spala, bo Hegel H200 też trochę ciągnie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A..M.J jest może nasza i tez dlatego może sentyment to raz a dwa kocham ją za taką wewnętrzna prawdę i śpiewanie ot tak z czapy nigdy sie nie napina ,w ogóle uważam że to najlepsza nasza wokalistka jest , moim zdaniem żeby nie było :)))

 

Też tak miałem z Heglem, ale jak przyszła lampa to zmieniłem TV na taki z soundbarem i jest OK, Prądu przy tym mniej spala, bo Hegel H200 też trochę ciągnie,

A no wiem że dojii 60w w spoczynku ale włączyłem sobie w głowie na to taki guzik off ( nie pamietam nie chce wiedzieć :))

 

Co tu się spierać ;-)

Trzeba Beth Hart posłuchać i "leżę i kwiczę" ;-))(

fajna jest słucham sobie jej tak w tle :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.