Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ja jestem w czarnej dupie :) i mi się wydaje że jest dobrze ,ale z tego co byli i słuchali nikt ani słowa nie jęknął na sam przekaz i jego jakby jakość ,owszem sa czepiajki co do ustawienia kolumn najbardziej ale na to nic nie mogę poradzić i wiem że to jest moja pięta ahillesowa :) ale sam transfer z usb leci prosto z lapka ,owszem mam taki fajny programik co wyłącza mi tam wszystko działające w tle ,ale to pewnie i tak za mało ,sam bym spróbował tego co ty masz i kto wie czy nie uderzę bo może będzie jescze lepiej , u mnie nikt nie słucha z plików sami emeryci tylko cd hee ,i nie mam z kim na ten temat pogadać na live :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś Sotm SMS-200 (najlepiej w wersji ultra)?

Dostałem cynk od znajomego że to źródło godne uwagi...

 

Osobiście nie słuchałem, ale w przyszłości planuje dołożyć ostatni po dacu element do swojego toru i będzie karta USB do PC właśnie Sotm ewentualnie Jcat......ale to daleka przyszłość raczej.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci freju, że wychodzi na to, że w HD25 musieli bardzo dobrze ogarnąć te USB, ponieważ z PC leci taki niesamowity jak ja to nazywam syf, że głowa mała.

Gram od 2 lat na HD10 i zarówno USB jak Coax przepuszcza syf idący z PC co przejawia się najbardziej w tej okrutnej cyfrowości. Walczyłem z tym dość długo i kasy poszło też nie mało. Można było to zrobić taniej, ale docelowo u mnie też będzie HD25 i dlatego zbudowałem najpierw dobry transport. Konwerter z zasilaniem bateryjnym, ładowany przez iFi iPower (bardzo polecam ten zasilacz) + kilka filtrów z czego jeden z odcięciem masy z USB + drugi zasilacz iFi iPower do niego. Kabel coax i usb najwyższe modele z firmy Transparent.

 

Z takim transportem nawet HD10 gra gładko i naprawdę zaskakująco dobrze, tak jakby dopiero został uwolniony jego potencjał.

Kiedyś gdzieś czytałem, że właśnie dobry transport potrafi w pewnej części zatrzeć różnicę między dackami danego producenta i powiem szczerze, że coś może w tym być, gdyż różnica HD10 po USB a HD10 z tym transportem jest ogromna.

Tak jak pisałem zbieram na HD25 i wówczas wszystko stanie się jasne, ale w głębi serca chciałbym usłyszeć progres bo jak wszyscy wiemy to zawsze cieszy i głowa na ten moment podpowiada, że tak będzie :)

 

....w każdym bądź razie mam już dobre towarzystwo dla HD25 :)

 

Tak to sobie wymyśliłem:

Hi_Fi_-_schemat_toru.jpg

Ten ifi power to tak ci powiem średnio to sie ma do tomanka na toroidzie ? mówie dlatego że to w podobnych pieniądzach jest ,a wykonanie i elementy bez porównania moim zdaniem, bo mówimy o tym za 220zł tak ? Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ifi power to tak ci powiem średnio to sie ma do tomanka na toroidzie ? mówie dlatego że to w podobnych pieniądzach jest ,a wykonanie i elementy bez porównania moim zdaniem, bo mówimy o tym za 220zł tak ?

 

Dokładnie tak i to jest w audio właśnie dziwne, że coś gra lepiej mimo, że gorzej wygląda :)

 

Tutaj jest test zbiorowy przeprowadzony przez zaufanego użytkownika owego forum:

 

https://www.computeraudiophile.com/forums/topic/31119-power-supply-8-group-test-lps-and-smps/

 

Jeszcze raz polecam ten naprawdę tani gadżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i to jest w audio właśnie dziwne, że coś gra lepiej mimo, że gorzej wygląda :)

 

Tutaj jest test zbiorowy przeprowadzony przez zaufanego użytkownika owego forum:

 

https://www.computeraudiophile.com/forums/topic/31119-power-supply-8-group-test-lps-and-smps/

 

Jeszcze raz polecam ten naprawdę tani gadżet :)

Tomanek też nie wygląda ,i nie to żebym zaraz tam go wychwalał ba nawet się z nim trochę pościerałem :) ale tu jak by fizyka nie pozwala tego porównywać ale ok nie będę się kłócił panorama leci na dwójce :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ma swój charakter. Nie rozumiem tak często nadużywanego pojęcia że jakiś element toru jest czysty jak łza i pokaże tylko charakter reszty. Nie chcę tu wchodzić w ostra polemikę ponieważ to Wasz klub i jak widać ma rzeszę gorących zwolenników. Swoje słowa kierowałem do mniej zorientowanych i niezdecydowanych. Jeśli szukamy większej dawki emocji w odsłuchiwanej muzyce warto spróbować różnych rozwiązań. Na tym kończę.

Jasne że tak są urządzenia wolniejsze są i szybsze należy wybrać właściwe dla siebie i pod posiadany zestaw .

Hegel robi szybkie wzmaki dzięki wysokiemu dumping factor więc nie potrzeba nic korygować dackiem , czytaj przyśpieszać spowolnione wzmaki czy kolumny. Skoro freju pisze o analogowym brzmieniu a u Ciebie słabo z barwą to już sam widzisz że ten własny charakter nie dotyczy barwy a także kilku innych właściwości z tąd tak odmienne opisy Hegli do których już się w klubie przyzwyczailiśmy o tym sam urządzeniu można przeczytać suchy , barwny , ciepły , zimny , wolny , dynamiczny :)

 

Różne słyszenie , różne potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak są urządzenia wolniejsze są i szybsze należy wybrać właściwe dla siebie i pod posiadany zestaw .

Hegel robi szybkie wzmaki dzięki wysokiemu dumping factor więc nie potrzeba nic korygować dackiem , czytaj przyśpieszać spowolnione wzmaki czy kolumny. Skoro freju pisze o analogowym brzmieniu a u Ciebie słabo z barwą to już sam widzisz że ten własny charakter nie dotyczy barwy a także kilku innych właściwości z tąd tak odmienne opisy Hegli do których już się w klubie przyzwyczailiśmy o tym sam urządzeniu można przeczytać suchy , barwny , ciepły , zimny , wolny , dynamiczny :)

 

Różne słyszenie , różne potrzeby .

Jacm skąd ty to bierzesz czerpiesz he ,no lepiej bym tego nie ujął , coś ten typ ten rodzaj właśnie ,ale wiem że nie wszystkim pasuje hegel sprawdzone ,nie którzy potrzebują trochę więcej czasu :)) szybko rezygnują albo po prostu chcą mieć wszystko tak teraz i już , a tak się chyba nie da :(

Tak dodam tylko jak przychodzi do mnie jakiś taki młodszy świeży kolega co się nie interesuje tak bardzo audio ,ale lubi posłuchać muzyki to opadu nie mają tzw szczeny od razu wręcz komenty łee no dupy nie urywa ,dopiero jak by za którymś razem zaczynają kumać , ja wiem dlaczego hmm ale nie wiem czy to pisać , a na co tam ,,, są nauczeni hałasu przy wysokich volumenach i nawet sobie nie zdają sprawy że muzyka gra już właśnie głośno i k**wa można rozmawiać ?:)) nie którzy potrzebują fajerwerków tylko one bardzo krótko rozbłyskają tak na dłuższą metę

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś Sotm SMS-200 (najlepiej w wersji ultra)?

Dostałem cynk od znajomego że to źródło godne uwagi...

Ja miałem SOtM - sMS-200ultra + SOtM - sPS-500 używałem kilka tygodni z ROON ROCK.

Miałem też Singxer'a SU 1 i z wielu powodów ten konwerter wybrałbym do swojego systemu. Proponuję wersję z modyfikacją zasilania.

SOtM - sMS-200ultra niestety na ten moment nie jest zgodny z DSD Hegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem SOtM - sMS-200ultra + SOtM - sPS-500 używałem kilka tygodni z ROON ROCK.

Miałem też Singxer'a SU 1 i z wielu powodów ten konwerter wybrałbym do swojego systemu. Proponuję wersję z modyfikacją zasilania.

SOtM - sMS-200ultra niestety na ten moment nie jest zgodny z DSD Hegla.

W jaki sposób tam robią modyfikację zasilania ? bo tam jest w obudowie , grzebane jest w środku czy wyprowadzane na zewnątrz ? masz jakiś link bym sobie luknął ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób tam robią modyfikację zasilania ? bo tam jest w obudowie , grzebane jest w środku czy wyprowadzane na zewnątrz ? masz jakiś link bym sobie luknął ?

Wszystko robi się w środku obudowy. Ja miałem zamówić w MAGNA HIFI, ale wyszło tak że zamówiłem SOTM'a.

Tu jest kilka zdjęć jak to wygląda: https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/singxer-magnafied-edition-su-1-digital-xmos-usb-audio-bridge-dsd512

W sieci jest dosyć dużo na temat modyfikacji zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ja jestem w czarnej dupie :) i mi się wydaje że jest dobrze ,ale z tego co byli i słuchali nikt ani słowa nie jęknął na sam przekaz i jego jakby jakość

 

 

Wiesz, jest takie coś jak kultura osobista :). Jak jestem u kogoś gościem, raczej nie krytykuje kogoś systemu. Ew jakas mała dygresja. Ale zazwyczaj właściciel nie traktuje tego poważnie, bo wszystko odbywa się w kolezenskiej atmosferze. Po drugie każdy ma swoją wizję dźwięku i gust. Ja też jestem świadom wad swoich gratow i niestety ustawienia. I to jest chyba najlepsze. Najgorzej jak ktoś myśli że złapał Boga za nogi.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest takie coś jak kultura osobista :). Jak jestem u kogoś gościem, raczej nie krytykuje kogoś systemu. Ew jakas mała dygresja. Ale zazwyczaj właściciel nie traktuje tego poważnie, bo wszystko odbywa się w kolezenskiej atmosferze. Po drugie każdy ma swoją wizję dźwięku i gust. Ja też jestem świadom wad swoich gratow i niestety ustawienia. I to jest chyba najlepsze. Najgorzej jak ktoś myśli że złapał Boga za nogi.

Nie wiem jak tam u ciebie z kulturą i twoich kolegów :) ale mam pewne grono takich znajomych że już nie ma czajenia z opiniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne wszyscy mają grube sprzęty i znacie się od podstawówki.

Tak rafal735r jeden od podstawówki żebyś wiedział ,drugi od urodzenia bo to mój brat :) i dwóch starszych panów od 10lat i spotykamy sie praktycznie co miesiąc ot tak z czapy bo jesteśmy z jednej mieściny , reszta to młodzi słuchacze :) ,a jak już ktoś coś grzebnie poważniej na swoim ołtarzyku to częściej :) a grubo tak naprawdę mają starsi ale wuluzowani raczej a jeden już tym bardziej , dlatego nie owijamy w bawełenkę :) bo i po co

 

Tak rafal735r jeden od podstawówki żebyś wiedział ,drugi od urodzenia bo to mój brat :) i dwóch starszych panów od 10lat i spotykamy sie praktycznie co miesiąc ot tak z czapy bo jesteśmy z jednej mieściny , reszta to młodzi słuchacze :) ,a jak już ktoś coś grzebnie poważniej na swoim ołtarzyku to częściej :) a grubo tak naprawdę mają starsi ale wuluzowani raczej a jeden już tym bardziej , dlatego nie owijamy w bawełenkę :) bo i po co

A tak żeby było ciekawiej ten z podstawówki sie kiedys bawił mocno w car audio i był takim prawie sędzią Pasca nie do końca ale odsłuchiwał sprzęty na konkursach car audio i on moim zdaniem najlepiej sie zna na muzyce ,bo nie dość że bardzo dobrze słyszy to jeszcze pamięta kurna prawie wszystkich instrumentalistów co gdzie z kim i kiedy grali ,mistrz świata w tej tematyce ,ale w domu nie ma narazie nic dobrego bo sie buduje i tam robi sobie swój salonik odsłuchowy , a kolumny bedzie sobie sam rzezbił z całych pni drzewa serio :) się rozpisałem :) I latał u mnie ostatnio z kolumnami po całym pokoju na tyle ile mógł bo ten mój pokoik jest naprawde mały i co ,,, i tak sie okazało że moje ustawienie jest najlepsze z możliwych w moich warunkach ,ale na A,M,Jopek płyta sobremesa" się u mnie popłakał :)

 

Wszystko robi się w środku obudowy. Ja miałem zamówić w MAGNA HIFI, ale wyszło tak że zamówiłem SOTM'a.

Tu jest kilka zdjęć jak to wygląda: https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/singxer-magnafied-edition-su-1-digital-xmos-usb-audio-bridge-dsd512

W sieci jest dosyć dużo na temat modyfikacji zasilania.

Wszystko robi się w środku obudowy. Ja miałem zamówić w MAGNA HIFI, ale wyszło tak że zamówiłem SOTM'a.

Tu jest kilka zdjęć jak to wygląda: https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/singxer-magnafied-edition-su-1-digital-xmos-usb-audio-bridge-dsd512

W sieci jest dosyć dużo na temat modyfikacji zasilania.

Dzieki ,, wracając do tematu porównywałes to może z modem i bez ? bo powiem ci że on miał potencjał ten konwerterek tylko może nie wiem z heglem sie nie lubił tak do końca , dla mnie też on za mało wnosił do systemu i być może z lepszym zasilaniem by to zrobiło jakiś większy progress Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek też nie wygląda ,i nie to żebym zaraz tam go wychwalał ba nawet się z nim trochę pościerałem :) ale tu jak by fizyka nie pozwala tego porównywać ale ok nie będę się kłócił panorama leci na dwójce :)))

 

Spoko freju, ja bardzo cenię sobie szczerość i może mi się wydaje a może i nie, ale rafal chyba wyskoczył jak Filip z konopi :)

Tak naprawdę to nic do niego nie mam, ale cieszę się, że zaczyna inaczej gadać.

Mojego posta raczej nie zobaczy, gdyż mnie zblokował jakiś czas temu, ale to już jego sprawa.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pierwszy raz od tygodni kliknąłem

"Post został ukryty ponieważ ignorujesz posty napisane przez użytkownika CEzAR21 . Wyświetl mimo wszystko"

I co widzę. Lawinę kocopolow pod moim adresem. Skoro wiesz ze ignoruje twoje posty po co się do nich odnosisz skoro nie kieruje ich do Ciebie? Mogę się tylko domyślać co żeś nabazgral na mój temat prze ten czas. W sumie wisi mi to. Przypomnę słowo KULTURA.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pierwszy raz od tygodni kliknąłem

"Post został ukryty ponieważ ignorujesz posty napisane przez użytkownika CEzAR21 . Wyświetl mimo wszystko"

I co widzę. Lawinę kocopolow pod moim adresem. Skoro wiesz ze ignoruje twoje posty po co się do nich odnosisz skoro nie kieruje ich do Ciebie? Mogę się tylko domyślać co żeś nabazgral na mój temat prze ten czas. W sumie wisi mi to. Przypomnę słowo KULTURA.

 

Rafał fajnie, że się odezwałeś i naprawdę musisz zrozumieć, że nic do ciebie nie mam chłopie.

Ty wyrażasz swoje zdanie, ja wyrażam swoje, od tego jest to forum i to wszystko, przecież nie jesteśmy dziećmi i łopatkami tłuc się nie będziemy żeby udowodnić czyja babka z piasku większa czy ładniejsza.

 

....po co ? chyba teraz już wiesz.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem SOtM - sMS-200ultra + SOtM - sPS-500 używałem kilka tygodni z ROON ROCK.

Miałem też Singxer'a SU 1 i z wielu powodów ten konwerter wybrałbym do swojego systemu. Proponuję wersję z modyfikacją zasilania.

SOtM - sMS-200ultra niestety na ten moment nie jest zgodny z DSD Hegla.

 

Ja szukam czegoś bez konieczności użycia komputera. Wpinam do sieci i gotowe. Sterowanie z tableta i palca wskazującego :) Bluesound node2 jest dla mnie ideałem jeżeli chodzi o obsługę, niestety to jest najsłabsze ogniwo mojego systemu...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz nie klikne Wyswietl mimo to. Szkoda moich nerow. Dawno wyroslem z udowodniania kto ma dłuższego i obrony Częstochowy. Daj sobie spokój.

 

Hegel to nie Częstochowa i bronić go nie trzeba, on broni się sam, ale żeby to zrozumieć potrzeba czasu.

Pozdrawiam Rafale.

 

Freju wspomniałeś wcześniej o programiku. Używasz czegoś darmowego typu Fidelizer czy może coś lepszego wygrzebałeś ale płatnego ?

Podobno są różnice, ale ja znam tylko Fidelizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel to nie Częstochowa i bronić go nie trzeba, on broni się sam, ale żeby to zrozumieć potrzeba czasu.

Pozdrawiam Rafale.

 

Freju wspomniałeś wcześniej o programiku. Używasz czegoś darmowego typu Fidelizer czy może coś lepszego wygrzebałeś ale płatnego ?

Podobno są różnice, ale ja znam tylko Fidelizera.

Nie hee używam uśmiejesz się tune up płatny ale jak by nie do tego :) ale robie na nim wszystko chyba to co robi fielizer ,plus sprzątanie dogłębne systemu i całego kompa ze śmieci ,mam ustawiony taki tryb turbo tu sie nazywa i wyłączam wszystkie programy akcje działające w tle ,i myślę że to to samo zadanie robi co fidelizer a mam dodatkowo fajne dodatki w postaci konserwacji systemu itp itd ,tak wiem nie audiofilski jest :))

 

Nie hee używam uśmiejesz się tune up płatny ale jak by nie do tego :) ale robie na nim wszystko chyba to co robi fielizer ,plus sprzątanie dogłębne systemu i całego kompa ze śmieci ,mam ustawiony taki tryb turbo tu sie nazywa i wyłączam wszystkie programy akcje działające w tle ,i myślę że to to samo zadanie robi co fidelizer a mam dodatkowo fajne dodatki w postaci konserwacji systemu itp itd ,tak wiem nie audiofilski jest :))

Do plików z twardego foobar z wasapi event , no i tidal online z apką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie hee używam uśmiejesz się tune up płatny ale jak by nie do tego :) ale robie na nim wszystko chyba to co robi fielizer ,plus sprzątanie dogłębne systemu i całego kompa ze śmieci ,mam ustawiony taki tryb turbo tu sie nazywa i wyłączam wszystkie programy akcje działające w tle ,i myślę że to to samo zadanie robi co fidelizer a mam dodatkowo fajne dodatki w postaci konserwacji systemu itp itd ,tak wiem nie audiofilski jest :))

 

Do plików z twardego foobar z wasapi event , no i tidal online z apką

 

Nie wiem na jakim systemie grasz, ale jeżeli jest to W7 to na priv, żeby nie robić tu wątku PC-audio mogę ci fajny temat sprzedać, który u mnie działa. Chodzi o optymalizację systemu bez użycia żadnych programów a programy można zastosować dodatkowo co daje kolejny progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim systemie grasz, ale jeżeli jest to W7 to na priv, żeby nie robić tu wątku PC-audio mogę ci fajny temat sprzedać, który u mnie działa. Chodzi o optymalizację systemu bez użycia żadnych programów a programy można zastosować dodatkowo co daje kolejny progres.

Na win 8 latam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę odsłuch EC 6D - fajna maszyna i szczegółowe granie z dobrze zdefiniowanym basem. Czuć też w graniu moc. Słowem wyraźnie słyszalna poprawa szczegółowości nagrań w stosunku do H100.

To juz drugi wzmak na liście po Moon Evo 600i jako następca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja dolaczam do Klubu ze skromnym H80. Dla mnie przeskok ogromny z ampli Onkyo TX-8270. Porownywalem z Arcamem A39, Naimem 5si ale Hegel z moimi Chario Syntar wypadl najlepiej. Napisze wiecej jak troche sie "oslucham" bo na razie to tylko poczatki. NIGDY WIECEJ MUZY NA AMPLITUNERZE (nawet stereo) ;)

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.