Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Barwa tak jak juz mowilem, Atoll wypycha srednice przez co moze dac po uszach. H80 jest zdecydowanie cieplejsza i tutaj bylby strzal w 10 jesli juz teraz uswiadczasz ostrosc na IN100 to na dluzsza mete bedzie cie to meczyc. Przy H80 nie musisz sie martwic o DAC, ten w komplecie bedzie dla ciebie wystarczajacy. Szybkosc i bas na korzysc Atolla. H80 bedzie dla ciebie lepszym wyborem z tego wzgledu, ze wiecej glosnikow zagra tak jak bedziesz tego chcial. IN100 zeby zagrala efektownie na pierwszy strzal duzo nie potrzeba, ale zeby zagrala na dluzsza mete, to tutaj trzeba by sie pomeczyc kilka miesiecy z odsluchami, wliczajac okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa tak jak juz mowilem, Atoll wypycha srednice przez co moze dac po uszach. H80 jest zdecydowanie cieplejsza i tutaj bylby strzal w 10 jesli juz teraz uswiadczasz ostrosc na IN100 to na dluzsza mete bedzie cie to meczyc. Przy H80 nie musisz sie martwic o DAC, ten w komplecie bedzie dla ciebie wystarczajacy. Szybkosc i bas na korzysc Atolla. H80 bedzie dla ciebie lepszym wyborem z tego wzgledu, ze wiecej glosnikow zagra tak jak bedziesz tego chcial. IN100 zeby zagrala efektownie na pierwszy strzal duzo nie potrzeba, ale zeby zagrala na dluzsza mete, to tutaj trzeba by sie pomeczyc kilka miesiecy z odsluchami, wliczajac okablowanie.

A może jednak wybrać wersję "używanych" i skompletować H80+F160. Słuchałem F160 pięknie grają, może to głośniki na całe życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W zyciu pewna jest tylko smierc. Glosniki to kwestia gustu. Zdania sa podzielone na temat F160, ja jestem w obozie ktory mowi ze te glosniki nie graja, sluchalem ich tylko raz.
Jesli chodzi o f160 to myśle że głośniki jak swoją cene grają dobrze jednak mając juz u siebie wiele modeli tego producenta moge smialo stwierdzic ze pod wzgledem przestrzeni, oderwania dzwieku daleko im do ideału. U mnie nie mogłem uzyskac tego efektu i dlatego dlugo ich nie trzymałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zamówiony, teraz tylko czekać na przesyłkę. Może kiedyś jak będzie okazja to posłucham f160.

 

Posluchac warto, ale wez sobie w tym samym czasie np. Studio 16Hz Canto Grand. Jeden z uzytkownikow pozbyl sie f160 na rzecz tych paczek, f160 posiadal przez dluzszy czas niz ja mialem okazje ich sluchac, a wnioski byly te same co do prezentacji dzwieku. Takze twierdzenie ze f160 za swoja cene gra dobrze raczej jest nie do konca pasujace do tej konstrukcji. Poczytaj ostatnia strone w klubie S16hz, posiada tez inne paczki dyna w domu takze raczej jest oluchany z ta manufaktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ktoś coś woli to kwestia gustu a nie ze jest lepsze czy gorsze dla wiekszosci

I to właśnie jest najważniejsze, że każdy z nas może cieszyć się dźwiękiem po swojemu.

Domyślam się, że rozpiętość cenowa naszych zestawów jest ogromna, a mimo tego każdy może się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niektórzy "melomani" ;-) nigdy nie słyszeli bardzo dobrze zgranego zestawu klocków z niższej półki a już tym bardziej z pomieszanego klasowo...i właśnie dlatego odwieczna "wojna" co jest lepsze a co gorsze...cały czas królują stereotypy...a już ktoś napisze, że uzyskał wszystko to co oni cenią w audio za grosze mają go poprostu w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pytanko, przyzwoicie to jak...? Dla każdego to znaczy coś innego...przykładowo ja nie wymagam, a nawet nie trawię pneumatycznego basu, lubię jak potęgę buduje mi pięknie narastająca i dynamiczna średnica...ot taki przykład...a wiekszość obecnych kolumn, nawet nadmuchanych monitorów nadyma muskuły...i zaczynaja sie problemy z ustawieniem, dudnieniem, itd. Jest wielu słuchaczy, którym przyjemnośc sprawia piekna stereofonia, znikanie kolumn, niekoniecznie mocne, ale za to bardzo precyzyjne niskie tony...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
no zaczynają sie problemy jak kolumna jest nie napedzona i pompują bassreflexy, wszystkie wady które opisałeś wystepują w dynaudio które sa nie napedzane jak nalezy
witam widzę że kolega bardzo piętnuje dynaudio a ciekaw jestem jakich modeli tego producenta słuchał. Ja słuchałem i posiadałem wiele i wiem że jak zapewni się im dobre towarzystwo to zagrają dobrze. Ważna jest myślę zasada że trzeba dużo paczek posłuchać by wyrobić sobie pogląd jakiego dźwięku się szuka. Jednak stanowczo nie zgadzam się z opinia że dynki to źle wydana kasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że takie opinie powstają po złych doświadczeniach wysterowania czy ustawienia dynek , w ten sposób powstaje opinia jak wyżej, dynki są wymagające od ustawienia , wysterowania i charakteru resztu toru ale jak dobrze się spełni te założenia to zagrają wyśmienicie,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

...dynki są wymagające od ustawienia , wysterowania i charakteru resztu toru ale jak dobrze się spełni te założenia to zagrają wyśmienicie,

 

Jak wszystkie inne głośniki...przy dobrym ustawieniu, odpowiedniej akustyce i na końcu wydajnym prądowo (nie o moc tu chodzi...) wzmacniaczu 90% paczek przyzwoicie zagra...

...niestety wielka większość nie korzysta z takich dobroci i później narzeka na zestaw lub jego elementy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wszystkie inne głośniki...przy dobrym ustawieniu, odpowiedniej akustyce i na końcu wydajnym prądowo (nie o moc tu chodzi...) wzmacniaczu 90% paczek przyzwoicie zagra...

...niestety wielka większość nie korzysta z takich dobroci i później narzeka na zestaw lub jego elementy...

Pytanie czy chodzi o ideał "obiektywny", który jak wiemy nie istnieje. Myślę, że da się zestawić system za 15k gdzie dynki zagrają dobrze. To oczywiście moja subiektywna ocena tego co mam i mnie cieszy. I wracam do tego co napisałem rozpiętość zestawów o których piszecie to 10 k do 100 k a może więcej. Ważne aby cieszyć się tym co się już ma. To nie wyklucza celu aby kupić kiedyś coś lepszego. No i drobnostka czy 15k to grosze. Zapewne dla wielu tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tylko subiektywna...u mnie każdy element jest z innej półki, nawet z tej najniższej i gra pieknie...ale oczywiście nikt poza mną nie jest w stanie ocenić mojego zestawu bo go nie słyszał...a wszelkich niedowiarków czy tak jest, czy nie serdecznie zapraszam.

 

To nie wyklucza celu aby kupić kiedyś coś lepszego. No i drobnostka czy 15k to grosze. Zapewne dla wielu tak.

 

 

Według mnie i kilku lat doświadczenia w "eksperymentowaniu" z ustawieniami zestawu w salonie nie ceny determinują sukces, raczej pomysł i umiejętne szukanie...i nie mówię tu o żonglowaniu klockami audio jak zabawkami bo mnie stać...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

nastepny madrala na forum wszyscy znaja te teorie ehhh....

 

 

Dlaczego mądrala? Dlatego, że twierdzę, że nie ma złych zestawów głośnikowych i z każdych da się coś dobrego wycisnąć...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tylko ze dynaudio nie idzie zestawić za grosze aby to przyzwoicie grało, osobiscie uwazam ze z prawie kazdą integrą to pieniadze zle zainwestowane
cytuje ponownie Caly Post. I nadal mie zgadzam sie ze to zle zainwestowane pieniądze.

 

cytuje ponownie Caly Post. I nadal mie zgadzam sie ze to zle zainwestowane pieniądze.
To że nie idzie zestawić za grosze to sie zgadzam. Ale pytam sie co zatem idzie zestawic za grosze by zagrało podobnie za dynaudio? To że wymagaja odpowiedniej elektroniki to wiadomo zadnej rewelacji nie odkrywamy. Jednak dyskwalfikowac prawie wszystkie integry też nie można. Uważam że z niejedną integrą można dynaudio dobrze połączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja meczyłem na poczatku fokusy z kilkoma integrami, grało to przecietnie, dopiero dzielony electrocompaniet zapanował nad dzwiekiem, podobnie było z s25, niesłuchałem tylko tych wersji X... Moze nie udało mi sie trafić nie wiem, moze komus sie podoba taka gra tez tego nie wiem, a moze ten ktos tez nie wie jak to powinno grać odpowiednio napedzone.... Napewno ty masz swoją racje ja mam swoją. Z heglami osobiście mi sie podobał i to bardzo diapason, wiec jednak mozna dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii focus to rownież jakiś czas mialem jeden model i powiem jak i wcześniej pisałem ze nawet nawet ale ogólnie szybko zaczelo czegoś brakowac.Teraz to wiem że starsze dynki to bliżej moje granie. Obecnie posiadam pierwszy wypust c1 i audience 52se. Obydwa modele choc dzieli je przepaśc klas i ceny grają dla mnie znakomicie.Porządne napędze ie to podstawa. Przekonałem sie o tym jak podlączylem dynki contour s1.4 do audiolaba 8200a ktorego i tak chwale za dzwiek, jednak natychmiast sie wylozyl i nie dał rady dynkom. Ale juz z heglem h1mk4 zagraly tak jakby dostaly porzadnego kopa i to bylo juz fajne granie.Hegel h100 grał u mnie z dynkami contour 1.3 se to monitory wedlug mnie bardzo dobre i spokojnie dawał im rade. Jednak c1 w calym rozrachunku to jest to, przy odpowiedniej realizacji potrafią zabrzmieć niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem bas f 160 lepszy ale bliższy mnie ogólny charakter brzmienia mają 52se aż sam się dziwię. Jednak szczera prawda,wszystko kwestia gustu.Z drugiej strony ponoć by dynki dobrze zagrały potrzeba kupę czasu moje f160 tyle nie miały. Może jakby pograły kilka miesięcy to pewnie byłoby lepiej. Niestety nie sprawdziłem.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się spierać. Każdy ma swoje priorytety w muzyce i trzeba przerzucić bardzo dużą ilość paczek żeby znalezc swojego świętego grala. U mnie na ten dzień do 20k z tego co przerzucilem faworytami sa audiosolutions rhapsody 80. Jeśli ktoś się błąka w trójmieście na wakacjach polecam zabłądzić do premium sound na odsluch.

 

By the way h200 mam do sprzedania. Przyszedł czas na lampę.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.