Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj to będzie rozłam w H-80 na stare i nowe, ciekawe czy to jedyna zmiana czy coś w środku nagrzebali i będzie tak jak z różnie grającymi H-100 o czym w innym wątku pisał marcin1987. H-200 też się zmieniała u mnie np. poziom startowej głośnośći zaczyna od 40 nie od 30. Czyli produkty Hegla są w pernametnej fazie rozwoju w czasie produkcji :).

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia, ciekawe, o które H80 ludzie będą sie za 5 lat zabijać na rynku wtórnym ? ;)

O te które lepiej grają podobnie jak w przypadku H-100, marcin1987 napisał Ci wyżej jakiego szuka bo inne H-100 to jego zdaniem kicha a przesłuchał już kilku. Trzeba jeszcze dodać że Hegel nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w przypadku H-80 i sprawa ma charakter rozwojowy - produkt zaczyna mieć charakter hand maid.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te które lepiej grają podobnie jak w przypadku H-100, marcin1987 napisał Ci wyżej jakiego szuka bo inne H-100 to jego zdaniem kicha a przesłuchał już kilku. Trzeba jeszcze dodać że Hegel nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w przypadku H-80 i sprawa ma charakter rozwojowy - produkt zaczyna mieć charakter hand maid.

 

To wychodzi, ze ja mialem tego dobrego H100, ktory nie brumil i ladnie gral. Ale to bylo za dwa lata przed wejsciem marki do Polski.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 to też nie jest takie pewne bo mój model brumił i to nieźle, ale dc-blocker firmy tomanek rozwiązał problem, a wszystkie słabo brzmiące setki już nie brumiły ...

Z autopsji zauważyłem, nie trafi się na dobrą wersję nawet szukając po numerach seryjnych.

Aż dziwne ...

 

Teraz od miesięcy jestem bez muzyki ... o zgrozo :P

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze te sprzedawane do Norwegii roznily si eod tych na europe wschodnia;)

 

Kupowalem nowke w soundgarden to bylo zanim hegel zaczal robic HD10.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 no, ale mój był też nowy z NO i kupiony był pod koniec wzeszłego roku z soundgarden, a co więcej dostałem go od znajomego, który zakupił za jednym zamachem dwa nowe.

No i ten co świetnie grał i miał brumiące trafo poszedł do mnie, ale drugi jak sprawdzaliśmy grał kiepsko i w nim trafo nie brumiło :P

Co więcej, przesłuchałem potem kilka innych setek i grały tak samo kiepsko, a nieraz jeszcze gorzej i nigdy nie brumił żaden.

W ten sposób mógłbym wysnuć wniosek, że porządna wersja to ta co brumi, no ale to żadna logiczna poszlaka :)

Naprawdę nie ma pewnej teorii chodź nie ukrywam ... kto wie, może tylko dobre wersje setek były na rynku norweskim bo obskoczyłem w polsce wszystkie sklepy i takiego z płytkami drukowanymi w miejscu niebieskich scalaków nie mają i rzekomo nigdy nie mieli :P

 

Mówiąc krótko ... PORAŻKA.

 

Tak na marginesie ... jakby ktoś chciał pozbyć się H100 to zapraszam na priv :D

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz. Teraz 3 sztuki na gieldahifi:

Pomorskie prywatny Sprzedam używany Wzm. zintegrowane ponad 5000zł Hegel H100 Czarny Gwarancja 5000 2014-08-23

Pomorskie prywatny Kupię Wzm. zintegrowane ponad 5000zł Wzmacniacz HEGEL H100 do uzgodnienia 2014-08-18

Mazowieckie prywatny Sprzedam nowy Wzm. zintegrowane ponad 5000zł Hegel H100 PL, stan sklepowy 6499 2014-08-03

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.

Nie pomyślałem, że to mają być te z układem SoundEngine zbudowanym na dwóch pionowo umieszczonych płytkach drukowanych.

No to trzeba zadzwonić do sprzedających i zapytać, czy to są te z układem SoundEngine zbudowanym na dwóch pionowo umieszczonych płytkach drukowanych. A jak nie będą głąby ;) wiedziały, to niech rozkręcą i sprawdzą, czy jest tam układ SoundEngine zbudowany na dwóch pionowo umieszczonych płytkach drukowanych. Proste, nie ?

 

P.S. Marcin, sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,otworzyłem 80,oprócz dodatkowego wyjścia nie ma innych zmian w układzie elektronicznym.Dokładnie porównywałem ze zdjęciami z netu.Nie chce mi się po raz koleiny wyciągać wzmacniacza i robić zdjęcia,za dużo z tym żonglerki.Osiemdziesiątkę kupiłem od któregoś z usherów audiostereo,nówka sztuka z Norwegi.Ciekawe czy polski dystrybutor ma takie "poprawione" egzemplarze w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale zamieszanie z tym h100. Sprawa brumienia trafa może być przyczyną instalacji elekrtycznej a w zasadzie jej jakosci. Moja sztuka h100 byla wlasnością poprzednio Pana Marcina Olszewskiego z audiostereo i u niego nie brumiała. Co do tych płytek.... to ja nie wiem jak bylo u mnie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam, czy coś wam wiadomo o nowym wyjściu line w Hegel H80.." Pisałem o tym na początku lipca, kupiłem nową H80, zdziwiłem się, że jest coś nowego...Ale najlepsze, jak zadzwoniłem do sklepu - okazało się, że jest to egzemplarz z nowej dostawy, a sprzedawca sam był zaskoczony, że hegel zmienił coś w modelu, nie wiedzieli o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja jestem właśnie przy zakupie H80, który miałem na testach i który wyczarował banana mi na twarzy i szczerze powiedziawszy to dodane wyjście nie jest mi do niczego potrzebne... gdyby było mnie stać na końcówki Hegla to pewnie i na dedykowany pre... bardziej mnie niepokoi czy czegoś tam nie zmienili w środku... właśnie smaruję maila do producenta... nie podoba mi się takie majstrowanie przy sprzęcie jak model jest oficjalnie w sprzedaży... powinna być wersja H80v2 taka trochę chałupnicza produkcja się robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 no, ale mój był też nowy z NO i kupiony był pod koniec wzeszłego roku z soundgarden, a co więcej dostałem go od znajomego, który zakupił za jednym zamachem dwa nowe.

No i ten co świetnie grał i miał brumiące trafo poszedł do mnie, ale drugi jak sprawdzaliśmy grał kiepsko i w nim trafo nie brumiło :P

Co więcej, przesłuchałem potem kilka innych setek i grały tak samo kiepsko, a nieraz jeszcze gorzej i nigdy nie brumił żaden.

W ten sposób mógłbym wysnuć wniosek, że porządna wersja to ta co brumi, no ale to żadna logiczna poszlaka :)

Naprawdę nie ma pewnej teorii chodź nie ukrywam ... kto wie, może tylko dobre wersje setek były na rynku norweskim bo obskoczyłem w polsce wszystkie sklepy i takiego z płytkami drukowanymi w miejscu niebieskich scalaków nie mają i rzekomo nigdy nie mieli :P

 

Mówiąc krótko ... PORAŻKA.

 

Tak na marginesie ... jakby ktoś chciał pozbyć się H100 to zapraszam na priv :D

 

 

Moj nie brumial i gral bardzo dobrze ale to moze bylo zanim Hegel poszedl w masowke bo od teraz to jakies 4 lata wstecz, moze wiecej.

 

Pewnie nie pomyle sie, jezeli napisze, ze byla to pierwsza "setka" w PL, ktora sprzedalem znajomemu recenzentowi w PL.

Ten recenzent pomogl pozniej dystrybutorowi wprowadzic marke na polski rynek. Wzmacniacz gral swietnie i przez niego do dzisiaj mam sentyment do marki chociaz od dawna gram na lampie.

 

Kurcze ale zamieszanie z tym h100. Sprawa brumienia trafa może być przyczyną instalacji elekrtycznej a w zasadzie jej jakosci. Moja sztuka h100 byla wlasnością poprzednio Pana Marcina Olszewskiego z audiostereo i u niego nie brumiała. Co do tych płytek.... to ja nie wiem jak bylo u mnie niestety.

 

U mnie tez nie brumiala i to w 2 pomieszczenjiach. to byl wzmak ktory sprzedalem kiedys Marcinowi.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie mogłem się powstrzymać:

W sprawie różnic konstrukcyjnych kolejnych modeli H100:

Oprócz innych modułów SoundEngine (stare modele mały: stojące płytki drukowane, nowe malutkie niebieskie układziki) kolejne generacje m.in. odróznia jeszcze dołożony w póżniejszych wzmacniaczach układ soft start'u (osobna płytka z zółtym(metalowym) rezystorem 22 Ohm DALE z przekażnikiem, obok przełącznika napięcia) chwilowo ograniczający prąd nasycania rdzenia transfomratora przy rozruchu wzmacniacza - może było tak, iż ten modół mógl być zainstalowany w kontekscie brumiących transformatorów ("rozklejających się" pod natychmiastowym obciązeniem baterią ponad 60 000 uF) Ale osobiscie uważam, iż problem rzekomo brumiących transformatorów jest związany z słabym jakościowo napięciem ich zasialania (obecności napięcia stałego magnesującego rdzeń) i ten aspekt można było by wyeliminować instalując odpowiedniej budowy kabel zasilający (e/w DC-blocker /transformator separacyjny... ufff ale ten długi wywód.... a jaki nudny ... :)

Aktualnie jestem na etapie stworzenie zastawnia wersji wzmacniaczy vs. ich numerów seryjnych - tam musi się kryć klucz !

Dlatego proszę o informacje od urzytkowników H100 jake wersje posiadają.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, w norwegii jest troche inne zasilanie, ciekawe jak sie to ma do tego co w PL?

Wychodzi na to, ze bez odsluchu u siebie nie ma co kupowac.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz gdzies o tym na forum. Tam jest 110-0-110 a u Nas jakos inaczej;) Nie jestem elektrykiem, niech bardziej kompetetni sie wypowiedza;)

 

Nie drazylem tematu ale widzialem polemike na ten temat.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w norge masz dwa razy po 120 + masa

w polsce jest 240 i 0 + masa

roznica potencjalow jest taka sama i elektronicy mowia ze to nie ma wplywu na nic - czy bucza bardziej - tego nie wiem

natomiast jest tak ze impulsowe zasilacze nie dzialaja tak jak powinny - szlag je trafia (norweskie w polsce mniej ale polskie w norwegii bardzo czesto)

z tym tylko ze wzmaki i koncowki nie maja zasilaczy impulsowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.