Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z innej beczki, czy jest jakaś osoba która może mi naświetlić temat sterowania plikami np. w odtwarzaczu foobar w komputerze jeśli H80 jest podłączone z komputerem poprzez USB?

Nic nie trzeba instalować? Wystarczy podpiąć H80 z komputerem poprzez interfejs USB odpalić Foobara, wyciągnąć pilota i przełączać pliki audio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niechce działać...

 

W foobarze:

 

Preferences --- output ---- interfejs spidif TE 7022 Audio

 

w komputerze:

urządzenie do odtwarzania ---- jako domyślne spidif TE 7022 Audio

 

i powinno działać? bo nie działa... o mało tego pilota nie złamię... guziki do przełączania są w tej sekcji dolnej DAC/computer ( 5 rząd od góry)? czy w te w 4 rzędzie?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niechce działać...

 

To świnia nie chce współpracować :)

W foobarze:

 

Preferences --- output ---- interfejs spidif TE 7022 Audio

 

 

Dokładnie tak.

w komputerze:

urządzenie do odtwarzania ---- jako domyślne spidif TE 7022 Audio

 

Dokładnie tak

guziki do przełączania są w tej sekcji dolnej DAC/computer ( 5 rząd od góry)? czy w te w 4 rzędzie?

W 5 masz podpisane na pilocie dac/computer.

i powinno działać? bo nie działa

To zrób to jeszcze raz , u mnie z hd 20 działa w h-80 też działało, rozumiem, że na selektorze wejść w H-80 ustawiasz USB. Jak nie działa to reklamuj wzmaka (może coś z usb w dacu jest nie tak),

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, słuchałem HD25 i było inaczej... :) Hegel H80 gra u mnie z monitorkami Kefa ls50... nie wiem czy HD20/25 jest dla nich uzasadniony... ogólnie posiadam jeszcze daca od Audio GD... Reference 7.1 /8xPCM1704UK/ moim zdaniem nie jest gorszy od HD20/25... ale to już subiektywnie :)

 

na marginesie poradziłem sobie z obsługą foobara pilotem od h80ki... problemem okazały się przestarzałe sterowniki od Windows 7 po aktualizacji do usb hub jakiejś najnowszej wersji... wszystko gra "_

 

Dziękuję bardzo za pomoc :) dziś kilku nota bene bardzo miłych sprzedawców Hegla poinformowało mnie, że obsługa foobara poprzez daca w H80 nie jest możliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kilku nota bene bardzo miłych sprzedawców Hegla poinformowało mnie, że obsługa foobara poprzez daca w H80 nie jest możliwa...

 

 

mialem ten sam problem, po aktualizacji przestalo dzialac. Co ja sie nakombinowalem, nadzwonilem i odpowiedz byla taka sama ze H80 nie obsługuje foobara?????;p;;p;p;p

 

szkoda ze ktos cos sprzedaje a nie potrafi udzielic tak by sie wydawalo prostej odpowiedzi. No ale sprzedawcy mają sprzedawac a klient potem pozostaje z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to są te dwie zielone płytki :)

 

post-15753-0-91289300-1408805767_thumb.jpg

 

 

Zdjęć bez tych płytek nie znalazłem.

 

Tak sie sklada ze nie ma H100 bez Soundengine. Otoz rozmawialem z supportem Hegla i panowie potwierdzili to co przypuszczalem. Zielone plytki sa ze starszej partii, nowy ulepszony Soundengine to malutkie niebieskie plytki. Dzwiek wedlug inzynierow Hegla jest taki sam lub troszke lepszy na korzysc niebieskich plytek.

 

"Actually, the two blue prints sticking up is our new improved SoundEngine. The sound is the same, or slightly better. But the reliability, especially in polluted places, is a lot better.

 

So the amp in the picture does indeed have SoundEngine."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze nie ma H100 bez Soundengine. Otoz rozmawialem z supportem Hegla i panowie potwierdzili to co przypuszczalem. Zielone plytki sa ze starszej partii, nowy ulepszony Soundengine to malutkie niebieskie plytki. Dzwiek wedlug inzynierow Hegla jest taki sam lub troszke lepszy na korzysc niebieskich plytek.

 

"Actually, the two blue prints sticking up is our new improved SoundEngine. The sound is the same, or slightly better. But the reliability, especially in polluted places, is a lot better.

 

So the amp in the picture does indeed have SoundEngine."

 

przeciez cruse na poprzedniej stronie napisal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGD a kto powiedział, że Hegel produkuje wzmaki bez SoundEngine :O ?

SoundEngine jest w każdej integrze hegla.

Mówić to oni mogą, ale moje doświadczenia z niebieskimi scalakami wyraźnie pokazują przewagę "starszych" płytek, których o dziwo nikt na rynku wtórnym nie sprzedaje... czyżby przypadek :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy ulepszony Soundengine to malutkie niebieskie plytki

 

wprowadzili nowy Soudengine i zakończyli produkcje, to się inżynierowie na ulepszali i pewnie był za dobry i za dobrze się sprzedawał więc stwierdzili, że sobie strzelą w nogę istna norweska myśl inżynieryjno handlowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze nie ma H100 bez Soundengine. Otoz rozmawialem z supportem Hegla i panowie potwierdzili to co przypuszczalem. Zielone plytki sa ze starszej partii, nowy ulepszony Soundengine to malutkie niebieskie plytki. Dzwiek wedlug inzynierow Hegla jest taki sam lub troszke lepszy na korzysc niebieskich plytek.

 

"Actually, the two blue prints sticking up is our new improved SoundEngine. The sound is the same, or slightly better. But the reliability, especially in polluted places, is a lot better.

 

So the amp in the picture does indeed have SoundEngine."

Panie, Panowie,

analizując załączone przez kolegę @MarcinGD foto wnioskuje, że w HEGLU jest coraz gorzej -> czyżby etap oszczędności ?

Sprawa dotyczy innego pseudo "up gradu" -> foliowe kondensatory mojej ulubionej firmy SCR instalowane w pierwszych wersjach wzmacniaczy zostały zastąpione parszywymi elektrolitami ! (lewy dolny róg foto)

Dodatkowo na tym FOTO dokładnie widać, iż nowe, niebieskie układy nie zajmują już całej długości podstawki pod moduł SoundEngine - tak jak zajmował ją poprzedni płytkowy (rozbudowany) moduł MC575...

Czy kolega Marcin jest w stanie podać numer seryjny (przyjamniej początek) owego urządzenia z Foto ? zgdauje: H10035Axxx

Edytowane przez cruse

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze w korespondencji jak wrócę wieczorem na kompa. Ta setkę dostałem w rozliczeniu za h200 i już poszła za okazyjne pieniądze. Nowy właściciel zadowolony także nie ma co dramatyzować. Ale przeoczyłeś jeszcze jedna zmianę jest tam dodatkowa płytka w torze zasilania od trafo. Panowie z hegla nie sprzedają osobno modułów soundengine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdybyście słyszeli to co ja gdy porównywałem różne setki czyli usłyszeli to jak są to kolosalne różnice pomiędzy dwoma takimi "samymi" wzmakami to walilibyście głową w ścianę z niedowierzaniem jak producent mógł sobie samemu zrobić taką TRAGEDIE ...

Według mnie albo w heglu pracuje banda cwaniaków, albo w ogóle nie sprawdzają brzmienia po tych "oszczędnościowych" modyfikacjach co ja uważam za PODŁY ŻART bo płacisz za wzmacniacz ciężko zarobione 11000zł !!, który brzmieniowo nagle zostaje tak "spiłowany", że jest wart jak na moje wrażliwe ucho co najwyżej 4000zł !!, ale o tym nawet matka Teresa Cie nie poinformuje :// CHORE ...

A mogli wszystkim to ułatwić i nazwać go "HEGEL H100 mkII" ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie plików w foobarze z pilota Hegla działa. I jako ciekawostkę Ci napiszę kilka rzeczy. W foobarze najlepiej ustawić kernel streaming, gdyż Asio i Wasapi oszukują. Wejście Hegla na usb jest ograniczone do 24bit/96Hz. Asio/Wasapi puszcza pliki Heglowi do 24/192kHz czyli to nie jest bitperfect. Kernel Streaming krzyczy, że niemożliwe jest wysłanie takiego pliku. Zatem Asio i wasapi coś przerabiają w locie. Druga rzecz. Jak transportem jest mój telewizor w który podpięty jest dysk USB a sygnał idzie po optyku na lepsze wejście do Hegla (do 192kHz) jest więcej słyszalnych detali. Zatem te wejścia coax i optyk są faktycznie lepsze a plik był puszczany z jakością 16/44,1kHz

A ja z innej beczki, czy jest jakaś osoba która może mi naświetlić temat sterowania plikami np. w odtwarzaczu foobar w komputerze jeśli H80 jest podłączone z komputerem poprzez USB?

Może kierujesz pilota na kompa zamiast na Hegla? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie plików w foobarze z pilota Hegla działa...............

 

dzialalo i dalej dziala w H80 dodac foobar od poczatku - jakies pacankii mlay problem szkoda ich umiejetnasci/myslenia- wkladasz kabel i dziala bez zadnej innej robotki w instalowaniu driwerow i innego barachla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może kierujesz pilota na kompa zamiast na Hegla? ;-)

 

Nie mam czujnika IrDA w komputerze, więc kierowanie tam pilota byłoby raczej bezcelowe - nie uważasz?

Na marginesie nie kierowałem go też w stronę sufitu czy drzwi... gdyby taka myśl też pojawiła się w Twojej głowie ;)

 

ps dystrybutor - ( moje audio) stanęło na wysokości zdania i przysłało nowego pilota /co prawda od H70/ ale już wszystko działa poprawnie... po prostu pilot /chiński/ okazał się być "średniej" jakości :)

 

dzialalo i dalej dziala w H80 dodac foobar od poczatku - jakies pacankii mlay problem szkoda ich umiejetnasci/myslenia- wkladasz kabel i dziala bez zadnej innej robotki w instalowaniu driwerow i innego barachla:)

I tu jakiś pacanek jak zwykle urwał się z choinki... napisałem wyraźnie, że już działa... Twoja uwaga ma absolutnie rację bytu w przypadku gdy podpinasz H80 do kompa wyposażonego w system Windows 8 lub Windows 7 z ręcznie zainstalowanymi sterownikami USB Hub.

W moim przypadku Windows 7 64bit /mam płytę główną Asus Maximus Formula V/ jest cała masa różnego rodzaju sterowników których "wszystkich" nie instaluje z automatu. Po reinstalacji systemu operacyjnego sprawdzam organoleptycznie /wzrokowo/ w menadżerze urządzeń gdzie mam "wykrzykniki" i po prostu tylko tam automatycznie dorzucam sterowniki. Okazało się, że akurat do USB był zainstalowany zwykły uniwersalny sterownik systemowy od Microsoftu który nie umożliwiał pełnego wykorzystania funkcjonalności H80ki. Doinstalowałem sterownik Intel USB 3.0 Hub ze strony Asusa i wszystko gra.

Koniec tematu.

Pacenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ps dystrybutor - ( moje audio) stanęło na wysokości zdania i przysłało nowego pilota /co prawda od H70/ ale już wszystko działa poprawnie... po prostu pilot /chiński/ okazał się być "średniej" jakości :)

...

 

Jak widać po wpisach z ostatnich tygodni - coraz więcej u tego rewolucyjno - zjawiskowego producenta jest tanich chińskich elementów i zachowań średniej jakości. Buczące trafa, wymiana ważnych dla brzmienia elementów w toku produkcji bez żadnej informacji, klawe piloty... no, no...

 

A już zastanawiałem się z miesiąc temu nad "promocyjnym" zestawem H100+HD11.

I coraz bardziej się cieszę, ze zrezygnowałem z tego pomysłu.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyście się tak uczepili tych "buczących transformatorów" ?

Przecież wystarczy kupić dc-blockera od firmy Tomanek za 250zł i problem zupełnie znika, a koszt jest naprawdę niewielki, a wręcz symboliczny !

Buczące trafo w porównaniu do potwornie dużych różnic w brzmieniu to żaden problem ... powtarzam ŻADEN !

Bo wydać dodatkowo ponad 200zł do wzmacniacza, który wyjściowo kosztuje 11000zł to aż szkoda o tym piać bo to żadna usterka biorąc pod uwagę, że to sprawdzony sposób na likwidację buczenia (zarówno ja jak i wielu tu na forum to sprawdzało i działa!).

Gdy już ktoś trafi na DOBRĄ setkę z buczącym trafem to na 100% stwierdzi, że WARTO wydać te 250zł na likwidację tej "mikro usterki" bo brzmienie to rekompensuje z nawiązką !!

I szkoda za te pieniądze szukać czegokolwiek innego KONIEC I BASTA :) !

Oczywiście o ile się trafi na prawdziwą setkę, a nie tą "pseudo unowocześnioną" ;)

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL ale jakiego problemu ?

Jeśli gra znakomicie tylko buczenie jest i podpinasz coś za grosze i jest cisza to w czym problem ??

A zresztą nawet wielce szanowana firma naim ma takie wpadki bo i ich wzmacniacze z buczącymi transformatorami u siebie gościłem :P

Ale już porównywać brzmieniowo jakąkolwiek integrę naima do porządnego H100 to nieporozumienie tak samo jak nowe H100.

Co z tego, że teraz trafa w nowych H100 nie buczą jak dźwięk został strasznie spartolony, że lepiej nie gadać ...

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps39 ja nie jestem z żadnej konkurencji, po prostu piszę co wiem na temat własnych doświadczeń z ich różnymi H100 i strasznie mnie to wkurza, że od pół roku nie jestem w stanie skołować dobrej setki dla siebie to chore !

A przez ten czas tutaj jak i w norwegi sporo się ich przewinęło, ale wszystkie to tandetne wersje niestety ...

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sytuacja, bo wlasnie z H100 mialem mile choroby poczatki:) Nie raz tego wzmaka bronilem bedac przekonany, ze to bardzo dobry piec a tutaj takie kwiatki....

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.