Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szwagier83 dlaczego twierdzisz że za słaby, z tego co proponują w sklepie to twierdzą że idealny. Masz jakieś złe doświadczenia z tym zestawieniem?

 

greenmack - dzięki za info, też tak zamierzam zrobić - posłuchać i zobaczę. Najpierw KEF R300 w domu na tydzień potem chyba ATC SCM11(chociaż cena wyższa bo prawie 7000) też na tydzień (z tym że w telefonicznej rozmowie mówili ze sklepu że te KEF-y mogą okazać się lepsze do tego co słucham) - ale kto nie słuchał ten nie wie :-). Przyglądne się jeszcze ty Studio 16Hz - jak gdzieś znajdę.

 

Czy ktoś ma zestawienie H80 + ATC SCM 11 - chodzi mi o wrażenia i ewentualne minusy.

Pozdrawiam.

Kzrzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny w/w kolumn podziel sobie przez 3 bo tyle sa tak naprawde warte jesli ktos by ci je zrobił.

 

 

a kefy grają fajnie ale przez pierwsze 30-60 min. Potem męcza i słuchanie nocne staje sie nieprzyjemne. Mialem R300 w domu ponad tydzien, grały z H80. Przymierzalem sie do nich bo chcialem wymienic moje Q50 ale po tygodniu jednak grzecznie odstawilem je do sklepu.

 

Miałem podobnie. R300 oczarowały mnie... w salonie audio grały bardzo efektownie :) jednak w domu na odsłuchu zaczęły męczyć. Ostatecznie zmieniłem na Kef ls50 chodź długo myślałem też nad /Amphion Argon 1 które grały równocześnie/ i nic do szczęścia mi nie trzeba więcej - przynajmniej do 19m.

Nie sugeruj się do końca opiniami forumowiczów bo sam na końcu będziesz decydował portfelem. Kolumna SCM 11 to jest specyficzne granie przynajmniej dla mnie... koniecznie odsłuchaj... mi nie podpasowało... dźwięk bardzo... nie jestem specjalistą ale był strasznie kliniczny bez życia taki i niskich jak na lekarstwo... może ktoś wyżej miał rację że H80 dla nich jest zbyt słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. mam ok. 20m2 - pomieszczenie kinowe więc całkowicie wytłumione, jak mówią koledzy u mnie się nic się nie odbija a kolumny muszą grać głośnikami i powietrzem a nie ścianami. To ma plus bo obnaża wtedy wszystkie niedoskonałości kolumn. Na amplitunerze brakowało mi basu na dużych kolumnach a teraz na H80 mam czasami za dużo na dużych kolumnach i wole podstawkowe - grają bardziej muzykalnie i lepsza stereofonia.

 

Tak jak mówi moxaq - odsłuch w domu (min kilka dni aby zobaczyć czy się zestroją z moimi oczekiwaniami i czy nie "zmęczą ucha".

Tych Audiosolutions Guimbarde nie znam i nie widziałem w salonach, z drugiej strony nie odsłucham wszystkich, jak coś mi się spodoba to zostawię z moją "Helgą" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem podobnie. R300 oczarowały mnie... w salonie audio grały bardzo efektownie :) jednak w domu na odsłuchu zaczęły męczyć. Ostatecznie zmieniłem na Kef ls50 chodź długo myślałem też nad /Amphion Argon 1 które grały równocześnie/ i nic do szczęścia mi nie trzeba więcej - przynajmniej do 19m.

Nie sugeruj się do końca opiniami forumowiczów bo sam na końcu będziesz decydował portfelem. Kolumna SCM 11 to jest specyficzne granie przynajmniej dla mnie... koniecznie odsłuchaj... mi nie podpasowało... dźwięk bardzo... nie jestem specjalistą ale był strasznie kliniczny bez życia taki i niskich jak na lekarstwo... może ktoś wyżej miał rację że H80 dla nich jest zbyt słaby...

Kiedyś w sklepie słuchałem ls50 kefy i atc scm11 podpięte do kandy k2 ,i atc zagrały bez polotu tak normalnie , ls50 zreszta tez nie było rewelacji

Za to pózniej kupiłem atc scm 11 bo akurat nadarzyła się sytuacja , grałem z calyxem cti w klasie gdzie ma kanał ma 200w ,

Wtedy atc 11 zagrały ładnie z dużym twardym basem ,ładna średnica , poprostu bajka , zero klinicznosci , może niektórym to się kojarzy z klinicznoscia bo one nie dobarwaja wogole ,można powiedzieć ze grają zimno ale ładnie

Do atc 11 tylko mocnego klocka potrzeba a się odwdzięca ładnie

Za to kefy jak 300 jak i ls50 to nie moje granie , dużo więcej w tej cenie lepszych klocków

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. mam ok. 20m2 - pomieszczenie kinowe więc całkowicie wytłumione, jak mówią koledzy u mnie się nic się nie odbija a kolumny muszą grać głośnikami i powietrzem a nie ścianami. To ma plus bo obnaża wtedy wszystkie niedoskonałości kolumn. Na amplitunerze brakowało mi basu na dużych kolumnach a teraz na H80 mam czasami za dużo na dużych kolumnach i wole podstawkowe - grają bardziej muzykalnie i lepsza stereofonia.

masz chyba rozwiazanie najgorsze z mozliwych, takie przetłumienie nigdy nie słuzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo masz Minas Anory z Morelem Premium za 5500. Do 20m2 chyba nie będę miały konkurencji do 8-9k PLN.

Można by podpytać w klubie 16Hz czy ktoś gra z Heglem. Myślę że warto sprawdzić.

 

Dzięki za info. Spróbuje.

Pozdrawiam.

Krzysiek

 

masz chyba rozwiazanie najgorsze z mozliwych, takie przetłumienie nigdy nie słuzy.

 

Spróbuje przesłać zdjęcia. Może masz racje. Dzięki za info.

Pozdrawiam.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinetec czasem bywa tak ze wchodzisz ze swoim wzmacniaczem a wychodzisz juz z innym.

 

Ja tak mialem z H80, jest to bardzo fajny wzmacniacz i w czasie gdy go kupowalem gral dla mnie najlepiej w przedziale cenowym 5-7 tys zl. Tylko problem w tym ze w złych miejcach szukałem i złe recenzje czytałem. Dałem sie omotac ze to co drogie musi byc dobre.

 

Nie bede ci psuł przyjemnosci obcowania z h80 bo jest to tak jak napisalem bardzo fajnie spedzony czas ale n a szczescie da sie lepiej i DUUUUzo taniej ;p

 

Z lampami mialem bardzo mało do czynienia i oczywiscie tam gdzie jezdzilem szukajac konkurencji dla H80 sprzedawcy bardzo ja odradzali odradzali zresztą wszystko inne tylkoe nie h80, cos mi sie wydaje ze wynika to ze sporej marzy jaka dostaja na h80 ale moge sie mylic wiec reki uciac sobie nie dam ;p .

 

Jeszcze miesiac temu sprzedalem h80 z mysla wyjazdu do NK i przywiezienia sobie H300 ( kupione bilety dla 2 osób ;p;p ) wczesniej musialem zmienic jeszcze kolumny bo stare musialem oddac, wylądowalem w Tychach i mozna powiedziec ze wyszedłem z lampą w cenie 3 tys zł która mnie zadowala w 100%.

 

Kazdy ma oczywiscie inaczej, jeden lubi dziewczyny a inny chłopcow i niekoniecznie kazdemu sie to musi podobac ale cos z tym naszym rynkiem HI-FI jest grubo nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Hegel Music System pojawiła się już informacja o Hegel HD12: http://www.hegel.com/products/dac/hd12

 

O wzmacniaczu Hegel H160 cisza...

 

post-17176-0-18214400-1410376664_thumb.png

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham i zobzcze jak H80 ze Studio 16hz sobie radzi. Ja szukałem tranzystora i kupiłem dla mnie dźwiękowo najciekawszego w tej cenie a słuchałem sporo wzmacniaczy. Jak pisałem wcześniej fajnie grał z KEF R300 ale jeszcze chcę poszukać bo może coś ciekawszego się znajdzie. Co do lampy to nie mam dużego doświadczenia w odsłuchu. Może kiedyś?!

 

Dodam że nie kupie nic co nie zagra u mnie w domu. Często w salonie, nawet w studiu gra zupełnie inaczej niż u mnie. Raz już się naciąłem z kolumnami, które po 2 dniach wylądowały na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mojego wzmacniacza hegel h80 podłączyłem Apple tv, a źródłem jest iPad air. Apple tv ma optyczne wyjście audio oraz hdmi do tv, bardzo wygodne w użytkowaniu zestawienie.

Mój dzisiejszy zestaw to Hegel h80, Dali Ikon 6 mk2, iPad + Apple tv. Bardzo przyjemnie się słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu za 10kzł nie zrobisz gładko grającego tranzystora. Lampa ma to wpisane w naturę stąd ten przeskok cenowy.

 

 

wiec gdzie tu sens?

 

Co do lampy to nie mam dużego doświadczenia w odsłuchu. Może kiedyś?!

 

masz jakies 2 paczki do mnie. Jak masz wolny wekend to wpadnij z H80 posłuchasz kefow i studio16hz do tego bedziesz mial porownanie z lampą 3x tanszą niz h80......zapraszam;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś do testów nowy DAC/wzmacniacz słuchawkowy Hegel HD12. Rozgrzewam go, bo producent zaleca nawet 50 godzin grania dla optymalnego "dotarcia się" sprzętu. Zainteresowanych zapraszam na bloga.

 

post-17176-0-38594000-1410464870_thumb.jpg

post-17176-0-37611500-1410464920_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet a kiedy można się spodziewać wyników testu monitorów Studio 16 Hertz Canto Grand, mnie szczególnie interesuje jak graja z Heglem i najlepiej H80 :)

 

Obecnie grają u mnie Kef R300, ale jak czytam te opinie o głośnikach Studia 16 Hertz to tez mam na nie ochotę, chociaż przesłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet a kiedy można się spodziewać wyników testu monitorów Studio 16 Hertz Canto Grand, mnie szczególnie interesuje jak graja z Heglem i najlepiej H80 :)

 

Obecnie grają u mnie Kef R300, ale jak czytam te opinie o głośnikach Studia 16 Hertz to tez mam na nie ochotę, chociaż przesłuchać :)

 

 

OJ , OJ ....kieruj się własnym rozumem i słuchem . Testy są zawsze lub prawie zawsze sponsorowane :) Sam posłuchaj i oceń .Zawsze znajdziesz salon w odległości 100 km od domu . Nawet jeśli masz Corvettę która pali 20 / 100km to raptem 280 zł w dwie strony . Bardzo polecam Studio 16 HZ ( miałem i bardzo chwaliłem Minasy) oraz Hegle ( miałem h70, h100 ,h200 X 2 :) oraz Dac hd11, hd20 i dalej hd 25 (mam) , ale musisz sam znaleźć SWOJE brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.