Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z posiadających/znających poniższy sprzęt Hegla może powiedzieć czy po włączeniu zasilania:

a). H80 ustawia ostatnio używane wejście? Z tego co widziałem na tym forum głośności nie pamięta, jeżeli nie pamięta też wejścia to które jest ustawiane domyślnie?

b). HD12 pamięta ostatnie ustawienia czy trzeba wybierać wejście i ewentualnie regulować jeszcze głośność (na wyjściu liniowym)? (Jaka jest konfiguracja domyślna jeżeli nie ma pamięci nieulotnej?)

 

Z góry dziękuję.

sls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki, wziąłem dziś od kolegi magnat quantum edelstein i malutkie monitorki wręcz miniaturki i wpialem je h80. Nic by w tym dziwnego nie było, ale one zagrały jak dali mentor menuet. Jak nigdy nie spostrzegłem firmy magnat w audio tak teraz muszę zmienić zdanie bardzo fajnie to zagrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście, ale grały u mnie z roksanem k2

 

Pod względem rozciągnięcia basu oraz przestrzeni dźwięku te magnaty biją na głowę dali menuet reszta pasma jest podobna, tylko przy zbyt dużej głośności magnaty tracą kontrole dali menuet sa stabilne i nie wprowadzają zniekształceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba by porównać jeden do jeden bo Magnaty pod Heglem to nie to samo co Dali pod Roksanem ale dzieki za info, że coś godnego uwagi jest na rynku tymbardziej, że Magnaty mają 90 db więc pod Hegelkiem powinny się spisywać dobrze szkoda, że cena trochę wysoka bo porównywalna z Dali Menuet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty 2tys. menuet 4tys. PLN. Nie było by w tym nic dziwnego, ale nigdy nie porównywałem magnata jako kolumn do audio a tu szok to gra i to bardzo dobrze a nawet rewelacyjnie zważywszy na cene. Źrodłem był laptop wpiety po usb cardasem clear zaś glosnikowe chord epic twin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem teraz Ile kosztuje menuet, ale na dali kiedyś dostałem upust 1700pln w hgl i kupiłem je z polskiej dystrubucji za 3900pln dokładnie ikon 5mk2 a wiec po ceni zakupu, ale utwór Chylińskiej Winna na magnatach bede miłe wspominał i sam sie zastanawiam czy sobie ich nie sprawić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z menuet, ale z magnatami jest fajnie. Hebelek ma dobra moc ale trzeba odkręcić gale na 80 wtedy to gra, ale czy nie zagraża wzmakowi?

 

To ja mam problem bo mam zamiar nabyć rubicon 5 przed świetami;(. a one potrzebują według producenta min. 60w na kanał a wiec... Jest ktos z was co wybiera sie na audio sho z K-ce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 nie jest mocarzem, ale za to gra niesamowicie równo i przestrzennie i jak większość wzmaków, nie będzie idealnie z każdymi kolumnami.

Mamy w salonie genialną końcówkę Abyssound ASX-2000, która jest w stanie napędzić wszystko, a mimo to, też nie zagra ładnie z każdymi kolumnami.

Temat stary jak świat, gra cały system i nie ma idealnych klocków, a im wyżej z jakością i ceną, tym mniej uniwersalnie, bardzo często.

 

Wygrzebałem test H300 w Audio - http://audio.com.pl/testy/hegel--h300:2

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /><br />Wygrzebałem test H300 w Audio - http://audio.com.pl/testy/hegel--h300:2<br />

 

Niby drobnostka Hegel zadeklarował w H 300 2 x 250 W / Ohm a w pomiarach w laboratorium uciekło prawie 10 % więc jak tak ucieka w pozostałych to wiele tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestrzennie to H80 gra ale czy rowno, czy ja wiem.Do tego rozkrecanie wzmaka na ponad polowe glosnosci zeby to zagralo pelnym pasmem i w miare glosno (bo gdy gra cicho to ewidentnie sa braki ktorych od razu zaznaczam nie ma nawet na tanszych Rotelach czy Nadach) tez nie napawa jakas ekscytacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te wszystkie a "fuj" Rotele, Nady i Denony przyzwyczaiły nas, że to co podaje producent to jest minimum po laboratorium może być tylko lepiej (pytanie ile lepiej 1,5 raza 2 razy lepiej) ale nie spotkałem się aby sprzedawany towar był niezgodny z opisem tak jak w Heglu w sumie to jest podstawa do reklamacji na niezgodność towaru z jego opisem, a skandalicznie niska czułość wzmaków na poziomie 1V powoduje że trzeba rozkręcić wzmaka prawie na 80 % żeby wysterować końcówkę.

 

Podobną kupą śmiechu będą produkty Atolla który po jednym tekściku flagowca in 400 szeroko omija to czasopismo skupiając się na marketingu undergroundowym :)

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mialem tez in100se, granie dosc podobne do H80.Tak czy siak tani Rotel 01 czy 04, nniby 40w na kanal a w pomiarach 60...A Hegel juz nie.Jasne, wazne jest jak to gra i moze Hegel pasowac ale po co oszukiwac, bo klienci by nie chcieli wzmacniacza 80w zamiast 110? Slabo...Do tego granie na cichych poziomach jest po prostu "plaskie" a to ze trzeba rozkrecac glosnosc na 50-60 zeby bylo niezle nasuwa pytanie czy to nie szkodzi wzmacniaczowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... też mnie taka myśl naszła bo w sieci można znaleźć sporo testów NADów i innego sprzętu z podanymi danymi uzyskanej mocy... w przypadku hegelka cisza... może rzeczywiście jest coś na rzeczy... u mnie H80 gra z malutkimi ls50 na 50-60 % gorzej jest z plikami DSD... tu mogę zamknąć skalę :):) napisałem w tej sprawie nawet na infolinię... uprzejmy Pan Anders napisał, że H80 jest super, są dumni może spokojnie pracować na 80%, ale jednak to nie jest H300 :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te wszystkie a "fuj" Rotele, Nady i Denony przyzwyczaiły nas, że to co podaje producent to jest minimum po laboratorium może być tylko lepiej (pytanie ile lepiej 1,5 raza 2 razy lepiej) ale nie spotkałem się aby sprzedawany towar był niezgodny z opisem tak jak w Heglu w sumie to jest podstawa do reklamacji na niezgodność towaru z jego opisem, a skandalicznie niska czułość wzmaków na poziomie 1V powoduje że trzeba rozkręcić wzmaka prawie na 80 % żeby wysterować końcówkę.

 

Podobną kupą śmiechu będą produkty Atolla który po jednym tekściku flagowca in 400 szeroko omija to czasopismo skupiając się na marketingu undergroundowym :)

 

Renia, weź Atolla IN100 i rozkręć na 80%, a potem pisz...

To samo z Heglem, można nie lubić jego brzmienia, ale nie można pisać, że ma mało mocy. Przy rozkręceniu na max lub w pobliżu, te wszystkie Nady, Rotele i podobne, tylko wyją i skrzeczą górą. Rozkręcaliśmy u klienta Hegel H200 na ATC SCM40 do 98 jeśli dobrze pamiętam i grał równo, dlatego nie ma hałasu, tylko nadal gra muzyka. Pcha całe pasmo.

 

A jeśli H80 gra tak samo lub bardzo podobnie do Atoll iN100, to trzeba kolumny zmienić, bo raczej nie są najlepsze, jeśli nie kolumny, to prawdziwe nieszczęście... :)

 

Zresztą, od jutra będziemy mieli Audia Flight FL Three na stałe i zobaczymy. Wcześniej jak była na testach, oczarowała muzykalnością, przestrzenią i nasyceniem średnicy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie testów ktoś wie jak Hegel wylicza współczynnik tłumienia wzmacniaczy?

Wartości podawane przez Hegla dla H300 jak i innych wzmacniaczy mają się nijak do wyniku testu w Audio czy na innych stronach gdzie wartość podawana jest w odniesieniu do 4 lub 8 omów i wynosi max 100 - 150 ale nie 1000.

 

Czytając te wpisy okazuje się że H80 "ulubiony" wzmacniacz sprzedawców ma pewne wady albo coś jest nie tak. Wbudowany przetwornik jest ciekawą opcją bo masz mniej urządzeń nie trzeba drogich kabli rca itd ale po lekturze chyba raczej kupię lepsze źródło niż sprzedam Marantza który nie ma żadnych problemów z głośnikami o skuteczności 86dB a czułość ma taką że przy normalnym słuchaniu nie mam potrzeby wychodzenia poza 9 godz na potencjometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej całej nagonki na H80. Przed zakupem porównywałem go z kilkoma wzmacniaczami z tej półki cenowej i Hegel grał jak dla mnie najlepiej. Co do informacji że Hegel nie gra cicho - nie mogę się z tym zgodzić. Ja właśnie słucham muzyki cicho w tle i wg mnie Hegel nadaje się do tego bardzo dobrze (głośność ok. 30) - wreszcie nie mam problemów z balansem między kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej całej nagonki na H80. Przed zakupem porównywałem go z kilkoma wzmacniaczami z tej półki cenowej i Hegel grał jak dla mnie najlepiej. Co do informacji że Hegel nie gra cicho - nie mogę się z tym zgodzić. Ja właśnie słucham muzyki cicho w tle i wg mnie Hegel nadaje się do tego bardzo dobrze (głośność ok. 30) - wreszcie nie mam problemów z balansem między kanałami.

Czytam i zastanawiam się po co osoby, które cieszą się innym sprzętem niż Hegel robią tu wpisy negatywne. Przecież każdy z nas wybrał swoje urządzenia świadomie. Potwierdzam H80 ładnie gra i przy 30 i 35 i 55, a wyżej go nie kręcę bo za głośno stary już jestem to o słuch dbać muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.