Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

musieli dać kobietę bo wygląd wzmaka jak to u Hegla dziadowski :)

E tam zaraz dziadowski, ja bym powiedział, ze to minimalizm i subtelna elegancja :). To taki wzorcowy przykład urządzenia które bardziej gra niż wygląda, coś jak Nad

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> bardziej gra niż wygląda, coś jak Nad<br />

 

Do dzisiejszego nawet prostego Nada C 375 to mu sporo brakuję, Nadzik ma metalowy front i porządne chromowane nóżki na gumkach można go postawić bez obawy że coś się porysuje, może w kolejnej generacji inżynierowie Hegla odkryją to dobrodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do dzisiejszego nawet prostego Nada C 375 to mu sporo brakuję, Nadzik ma metalowy front i porządne chromowane nóżki na gumkach można go postawić bez obawy że coś się porysuje, może w kolejnej generacji inżynierowie Hegla odkryją to dobrodziejstwo.

 

Fakt, nóżki to nieporozumienie :-) może konstruktor jest fanem łyżwiarstwa figurowego :-)? Ale wszystko inne przemawia za Heglem :-)

 

musieli dać kobietę bo wygląd wzmaka jak to u Hegla dziadowski :)

 

Nie ma tu moderatora? Proponuję dać odpocząć Panu od forum bo ewidentnie się nudzi :-)

Edytowane przez moxaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę forumowiczów dołożyłem ostatnio do zestawu DAC-a HD25 i gdybym miał w dwóch słowach określić charakter tego dac-a to bym powiedział: nieprawdopodobna scena i genialna detaliczność. Ostatni raz byłem w takim szoku jak zamieniłem dziadowskie KD na budżetowe stereo. Weekend się zaczął więc będzie trochę więcej czasu aby się bliżej zapoznać z dacem i trochę odświeżyć niektóre nagrania.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę forumowiczów dołożyłem ostatnio do zestawu DAC-a HD25 i gdybym miał w dwóch słowach określić charakter tego dac-a to bym powiedział: nieprawdopodobna scena i genialna detaliczność. Ostatni raz byłem w takim szoku jak zamieniłem dziadowskie KD na budżetowe stereo. Weekend się zaczął więc będzie trochę więcej czasu aby się bliżej zapoznać z dacem i trochę odświeżyć niektóre nagrania.

Eddielublin napisz więcej jak się osłuchasz jesteśmy ciekawi.A tak z innej beczki noszę się z zakupem kolumn , rozmwiałem z Jurkiem Heżykiem zaproponował że wyśle mi amstaffy do odsłuhu.Napisz jeśli możesz na priv jak grają. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się zdecydować,który model wybrać,ten na górze czy ten z dołu. :)

A czy na górze i dole to nie ten sam model :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę forumowiczów dołożyłem ostatnio do zestawu DAC-a HD25 i gdybym miał w dwóch słowach określić charakter tego dac-a to bym powiedział: nieprawdopodobna scena i genialna detaliczność. Ostatni raz byłem w takim szoku jak zamieniłem dziadowskie KD na budżetowe stereo. Weekend się zaczął więc będzie trochę więcej czasu aby się bliżej zapoznać z dacem i trochę odświeżyć niektóre nagrania.

 

Nie dziwota...każdy przetwornik AKM tak pięknie gra...

Pozdrawiam

 

<br />A czy na górze i dole to nie ten sam model :) <br />

 

Moja wyobraźnia mówi mi, że ten na dole nie ma majtek...czyli to trochę lepszy model... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktokolwiek zaglebial sie juz w nowe h160? dokladniej interesuje mnie dac, ktory tam siedzi, pod wzgledem funkcjonalnosci bajka a jak z klasa daca, gdyz sam sprzet kosztuje prawie tyle co nowy h200+hd25 (mowa tu o norweskich warunkach), a i uklony dla polskiego dystrybutora za ludzka i zrozumiala marze, co w produktach hegla na terenie kraju bylo nie spotykane do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktokolwiek zaglebial sie juz w nowe h160? dokladniej interesuje mnie dac, ktory tam siedzi, pod wzgledem funkcjonalnosci bajka a jak z klasa daca, gdyz sam sprzet kosztuje prawie tyle co nowy h200+hd25 (mowa tu o norweskich warunkach), a i uklony dla polskiego dystrybutora za ludzka i zrozumiala marze, co w produktach hegla na terenie kraju bylo nie spotykane do tej pory.

Przyjąć można z całą pewnością ,że zestaw h200+hd25 będzie lepszym wyborem. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Klubowiczów.

Miło mi wstąpić do klubu z zestawem H300 i ATC smc 40.

Oczywiście mam pytanie do posiadaczy H 300 czy próbował ktoś wpiąć DAC HD 25 w DAC Hegla H300 czyli to co proponuje producent jako funkcję DAC LOOP. Podobno możemy znacznie ograniczyć jitter, ale mi głównie chodzi o poprawę dziwięku nie tracąc walorów DAC-a z H 300. Niestety brakuje mi w tym zestawie paru istotnych elementów, fortepian nie brzmi tak naturalnie przy większych poziomach głośności >60 (nie winem jak to nazwać)delikatnie wszystko się zlewa nie ma odpowiedniej skali i potęgi dźwięku, za to vocale w DAC-u H 300 to poezja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, pewnie dopiero na Audioshow.Słuchałem przez 2 lata h70,tydzień h80 i ten pierwszy bardziej mi odpowiadał, ale to kwestia preferencji,a może przyzwyczajenia w końcu trochę go słuchałem.Znajomy ma H80 i jest bardzo zadowolony.Daki w H70/80/100 słabiutkie,by czuć satysfakcję trzeba dokupić zewnętrznego daka.Posłużyłem się tą analogią w kwestii H160.Tu dak na 100 procent gorszy od HD25.Bądż co bądż taka teraz moda na pakowanie wszystkiego do środka,takie all in one,dla przykładu syrus lyric 05,09.,tu jeszce mamy tuner i radio internetowe.

 

Cóż począć.

 

Ja lubię mieć wybór.

 

Na audioshow hegla H160 wystawi Premiumsound-sprawdziłem w przewodniku,będzie grał z audiosolution.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daki w H70/80/100 słabiutkie,by czuć satysfakcję trzeba dokupić zewnętrznego data.

 

Cóż począć.

 

Ja lubię mieć wybór.

 

Na audioshow hegla H160 wystawi Premiumsound-sprawdziłem w przewodniku,będzie grał z audiosolution.

 

Wydaje mi się, że zbytnio się zagalopowałeś wrzucając wszystkie do jednego worka...

 

Osobiście wolałem HD20 od HD25 ale dla mnie to już są detale na granicy percepcji... dochodzi jeszcze interkonekt... można długo gonić króliczka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zbytnio się zagalopowałeś wrzucając wszystkie do jednego worka...

 

Osobiście wolałem HD20 od HD25 ale dla mnie to już są detale na granicy percepcji... dochodzi jeszcze interkonekt... można długo gonić króliczka :-)

HD 25 nie słuchałem ,ale jak mówisz ,że różnicy istotnej nie słychać to bardzo dobrze.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddielublin napisz więcej jak się osłuchasz jesteśmy ciekawi.A tak z innej beczki noszę się z zakupem kolumn , rozmwiałem z Jurkiem Heżykiem zaproponował że wyśle mi amstaffy do odsłuhu.Napisz jeśli możesz na priv jak grają.

Nie mam za dużo punktów odniesienia więc odniosę się tylko do tego co HD25 wniósł do mojego zestawu:

po pierwsze jak wspomniałem niesamowitą detaliczność, brzmienie instrumentów, wokale. Wszystko podane równomiernie bez przesadnego eksponowania zakresów. Wysokie tony nie meczące ostrością, zrównoważone, podobnie jak bas. Gra tak jak lubię czyli wtedy gdy został przez realizatora podany. Żadnej przesady, sztuczności, podbicia. Drugi aspekt o którym wstępnie wspomniałem to kreacja sceny i zjawisko które czasami nazywa się "znikanie kolumn" jest ściana dźwięku a nie punkty lub przestrzeń ograniczona położeniem kolumn. Długo czasu minie zanim przerzucę płytotekę ale takie płyty jak solowe Mariusza Dudy, Daft Punk ostatni, Massive Attack, brzmią nieprawdopodobnie przestrzennie. Rewelacyjne wrażenie robią płyty wydane przez Stockfish, czy też Naimlabel - Antonio Forcione dla przykładu. Ale te wydawnictwa takie już są, że mają zabrzmieć doskonale w sensie realizacji dźwięku. Pytasz o Harpie Amstafy - słuchałem ich przed zakupem ale dla mnie nie było aż takiej różnicy w prezentacji dźwięku w stosunku do wersji MIni, i jak dla mnie są to już duże kolumny przytłaczające swą wielkością i wymagające przestrzeni. U mnie mini grają w dość trudnych warunkach akustycznych w salono-kuchni i uważam, że doskonale się odnalazły w takich warunkach. Jest to produkt któremu warto dać szansę, a moim zdaniem z Heglem zgrał się świetnie i tak naprawdę trudno mi powiedzieć co w większym stopniu obecnie decyduje o efekcie końcowym. Niemniej jednak jest to zestaw dość uniwersalny który doskonale radzi sobie z muzyką od trio jazzowego do death metalu.

Oczywiście wszystkie powyższe opinie są jak najbardziej subiektywne i prezentują wnioski z moich oczekiwań co do zestawu.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużo punktów odniesienia więc odniosę się tylko do tego co HD25 wniósł do mojego zestawu:

po pierwsze jak wspomniałem niesamowitą detaliczność, brzmienie instrumentów, wokale. Wszystko podane równomiernie bez przesadnego eksponowania zakresów. Wysokie tony nie meczące ostrością, zrównoważone, podobnie jak bas. Gra tak jak lubię czyli wtedy gdy został przez realizatora podany. Żadnej przesady, sztuczności, podbicia. Drugi aspekt o którym wstępnie wspomniałem to kreacja sceny i zjawisko które czasami nazywa się "znikanie kolumn" jest ściana dźwięku a nie punkty lub przestrzeń ograniczona położeniem kolumn. Długo czasu minie zanim przerzucę płytotekę ale takie płyty jak solowe Mariusza Dudy, Daft Punk ostatni, Massive Attack, brzmią nieprawdopodobnie przestrzennie. Rewelacyjne wrażenie robią płyty wydane przez Stockfish, czy też Naimlabel - Antonio Forcione dla przykładu. Ale te wydawnictwa takie już są, że mają zabrzmieć doskonale w sensie realizacji dźwięku. Pytasz o Harpie Amstafy - słuchałem ich przed zakupem ale dla mnie nie było aż takiej różnicy w prezentacji dźwięku w stosunku do wersji MIni, i jak dla mnie są to już duże kolumny przytłaczające swą wielkością i wymagające przestrzeni. U mnie mini grają w dość trudnych warunkach akustycznych w salono-kuchni i uważam, że doskonale się odnalazły w takich warunkach. Jest to produkt któremu warto dać szansę, a moim zdaniem z Heglem zgrał się świetnie i tak naprawdę trudno mi powiedzieć co w większym stopniu obecnie decyduje o efekcie końcowym. Niemniej jednak jest to zestaw dość uniwersalny który doskonale radzi sobie z muzyką od trio jazzowego do death metalu.

Oczywiście wszystkie powyższe opinie są jak najbardziej subiektywne i prezentują wnioski z moich oczekiwań co do zestawu.

Dzięki za obszerny opis.Nie mam możliwości odsłuchać kolumn w Krakowie,a wysyłka jest trochę dla mnie kłopotliwa-co gdy się nie spodobają ?.Nie wiem co zrobić.-wpłacić kaucje i posłuchać?Recenzji amstaffów w prasie jak na lekarstwo.Podobnie jak ty mam fatalną akustykę-salon otwarty na kuchnię ,korytarz i pokój telewizyjny.Potrzebuje sporych kolumn by tę przestrzeń wypełnić powietrzem z wooferów. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisal kolega, chociaz HD20 to juz jest fajny dac to HD25 ma wszystkie cechy HD20 plus zdecydowanie lepsza barwe no i nie odsuwal wokalu do tylu tak jak HD20,z drugiej strony wady HD20 w mocno nasyconym systemie moge stac sie zaletami;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy ktoś próbował głośników ceramicznych. Mam w weekend odsłuch H300 + Equlibrium Ether Ceramiq - na chwile grały w salonie i nie mogłem Się powstrzymać aby ich nie wziąść do domu. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, ale wole sprawdzić u siebie. Mam H80 w domu ale wiem że to za mało na nie i pożyczam razem z nimi H300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy słuchali H80 i H100, czy zmiana H80 na H100 ma sens. DAC jest gorszy ale tego z H80 nie używam mam inny. W nadchodzącym tygodniu zamierzam posłuchać H100 bo go nie słuchałem.

 

Miałem H80 i H100 w domu, H80 grał lepiej na swoim dac-u (więcej muzyki w nim było) natomiast H100 grał inaczej (szczupłej) ale to wina dac-a w mojej Yamaha CD-N 500. Moim zdaniem jak chcesz testować to albo dobre źródło CD albo osobny DAC - wtedy to ma sens porównawczy. Jednak ze starszych konstrukcji celowałbym do H200 - ale to oczywiście inna klasa i kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D20R z Coplandem na KT120 bodaj. Dały czadu, grały bardzo rozdzielczo, wręcz czasem narzucały się wysokimi tonami. Podejrzewam, że podobnie będzie z Heglem. Mi się podobałom, ale zależy pewnie od gustu, ATC SCM 40 mogą zagrać nieco ciemniej na górze i z mniejszym błyskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Wojtek76, jakie kolumny polecasz do zastawu BMC bdcd1, Hegel P20+H4ASE,

narazie posiadam Virgo 25, czy warto jest je wymienić, czy Virgo klasą są jak najbardziej ok?

oczekuje magi w dzwięku, myślałem o Pra ac D40R, Dynaudio Countur 5.4s lub B&W 803 Diamond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich użytkowników Hegli, a w szczególności modelu H100.

Czy ktoś wymieniał w swoim wzmacniaczu bezpiecznik ?

Jeśli tak to na jaki i z jakim efektem ?

 

Jeśli ktoś z wymieniających tu bezpiecznik nie wiedział, że kierunek jego wstawienia może mieć zbawienny wpływ na brzmienie to proszę to sprawdzić i po tym zabiegu dopiero napisać czy faktycznie odnotował jakąś zmianę :)

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno ;)

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.