Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie ze Roteli czy Nadow nie trzeba rozkrecac na 100% bo to juz bylby halas, ba do polowy nie trzeba bo byloby mega glosno a przy Heglu jest jak jest nadal dosc cicho, w kazdym razie mozna podkrecic. A gdy jest cicho to nawet pelni pasma nie ma...

 

Co do H80, fajny wzmacniacz, ma swoje zalety typu DAC, dynamika, szczegolowosc ale np kultury grania za wiele nie ma, muzykalnosci tez.

 

Co do grania ala Atoll, nie porownywalem bezposrednio ale granie w pewnym sensie podobne, jasne, sporo gory, niezle kontrolowany bas. Oczywiscie ze sie roznia bo sa to inne wzmacniacze, ale jak mialbym porownac Hegla to blizej do Atolla niz Caspiana na przyklad, proste.

 

A Ty Premiumsound nie badz taki hop siup do przodu bo piszesz o tym ze taki IN100se nie ma raczej konkurencji do ilu to tam bylo 6kzl? itp rzeczy ktore maja tyle wspolnego z rzeczywistoscia ze nie wiem czy nie powinienes sam kolumn zmienic albo...prawdziwe nieszcescie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i zastanawiam się po co osoby, które cieszą się innym sprzętem niż Hegel robią tu wpisy negatywne. Przecież każdy z nas wybrał swoje urządzenia świadomie. Potwierdzam H80 ładnie gra i przy 30 i 35 i 55, a wyżej go nie kręcę bo za głośno stary już jestem to o słuch dbać muszę.

To że Hegel gra bez zniekształceń przy wysokim rozkręceniu głośności jest jego dużą zaletą, wpływ na to ma efektywność zespołów głośnikowych, napięcie źródła. Miałem kontakt tylko z przetwornikiem i czasem trzeba coś napisać w innym wątku o brzmieniu nigdy nie piszę bez odsłuchu ;-))

Pozdrawiam

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamika, szczegolowosc ale np kultury grania za wiele nie ma, muzykalnosci tez.

Proponuję napisać jaki utwór był słuchany/słyszany. :)

Czy można uznać że wzmacniacz gra dźwiękiem dynamicznym, szczegółowym i jednocześnie brak mu kultury i muzykalności na jakimś konkretnym utworze a na innym gra na odwrót ? (Cokolwiek z Pana Kleksa ? Fasolek ? Ayreon ? Ouroboros ?)

Każdy czytający to forum doskonale wie że 90% płyt CD i 90% zwykłych FLAC nie nadaje się do oceniania dźwięku wzmacniaczy :) (nieważne na jakim poziomie głośności). Dlatego dobrze jest zawsze podać utwór i wydanie w momencie jak wydaje się wyrok/ocenę (również po wyczynowym teście na głośności 200 czy 500) a w pozostałych przypadkach oceniać producentów i dźwiękowców :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Artur Rojek "Składam się z ciągłych powtórzeń" utwór 1

nie jest to może do końca moja stylistyka ale jakoś tak ta płyta u mnie się znalazła. Słuch się jej bardzo przyjemnie. Wracając do pierwszego utworu Lato 76. Ostatni był u mnie koleś i słuchaliśmy Furii i Morowe. Koleżka mówi, że nie ma basu, na to ja że nie ma bo go tam nie nagrali, no to koleżka, żebym podkręcił, na to ja, że nie mam jak, ale jak chce posłuchać basu to mu mogę Rojka puścić...Już nie mówi, że mój zestaw cierpi na brak basu.

 

Edit: posługując się terminologią zegarową, ja słucham zwykle gdzieś tak na 8:30, czasami jak dojadę do 10, to już jest dobrze...H1 + kolumny 91,5 db...

Edytowane przez eddielublin

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdu, pierdu...

Powieście sobie na choince te wasze wykresy i spory. Nie obchodzą mnie kłótnie fizyków. Przez takich pacjentów śmieją się ze mnie w pracy, że wydaję 1000 EUR na jakieś k..wa kable. Mam pytanie: Czy ktoś łączył Hegla z PMC? Jakie cd grają u Was w systemie z HD80? Czy HD 80 napędzi PMC twenty 23 lub 24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak H80 nie ma kultury grania i muzykalności (jak na swoją klasę cenową) to piorunem muszę do laryngologa.

Nie twierdze że to mistrzostwo świata i nie interesują mnie te wszystkie cyferki czy on DF 1 czy 1000.

Przytargałem do domu kilkanaście wzmacniaczy (w tym i takie pow.10kzł) i został H80 po 5 min słuchania.

Obecnie zakupiłem Triangle Signature Theta + REL T9 + kable Acoustic Zen Epoch i zakończyłem gonienie zająca.

No może jeszcze posłucham H160 jak wejdzie.

Pozdrawiam posiadaczy H80 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie podjedz do salonu i popros o podlaczenie Focusow 160 do H80 i bedziesz juz wiedzial o co chodzi. Te Dynki sa trudne do napedzenia, ale nawet z H200 graly slabo. Takze jak podlaczysz piec ktory gra mocno od zera, to bedzie poczatkowy efekt WOW, ktory moze zakonczyc sie natychmiastowym zakupem. Nie ma to nic wspolnego z kultura grania i muzykalnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do maxaq - co to za tekst "ogłady, kultury grania brakuje H80" - TANIE GADANIE, SAME OGÓLNIKI. Każdy ma jakiś wypracowany/ulubiony odbiór muzyki i nie rozumiem tekstu "kultura". Nigdy nie powiem że np. Yamaha, DENON, Marantz czy inne nie mają ogłady, kultury grania bo są ludzie dla których mają i się cieszą tym co mają (może nie stać ich na Atole,. Hegle i inne zabawki). Szkoda prądu na gościa "kopaczmopa." - bezmyślne gadanie.

 

U mnie YAMAHA CD-N500 jako transport + aplikacja NP Controller na iPada - genialna - ustawia utwory z dysku tak jak na płycie i ma gapless.

 

To do ps39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A kogo interesuje Twoja opinia? Każdy przecież dokonuje weryfikacji sam - własnym portfelem. Jak dla mnie jesteś zupełnie niewiarygodny. Przestań zaśmiecać wątek i zacznij trolować gdzieś indziej.
chyba Cie ponioslo troszeczke. A co kogo interesuje Twoja opinia? po to jest chyba to forum zeby wymieniac opinie, czyz nie? Takimi glupimi tekstami sam zasmiecasz watek. Mam porownanie do innych wzmacniaczy (takze Hegla) i prawo pisac to co mysle o H80.

 

CINTETEC dla mnie szkoda pradu na takich bezmyslnych gosci jak Ty, tylko Twoja opinia sie liczy jesli ktos ma inna to jest glupie gadanie. Impotencja myslenia do granic mozliwosci. Sam piszesz ze ma H80 duza kulture grania wiec jak mozesz mowic ze ma kulture a komus zabraniac mowic ze tej kultury nie ma. Sorry gosciu ale albo wchodzisz w dyskusje majac jakis punkt odniesienia albo walisz farmazony bo masz H80 i H80 jest the best (wiem, zaraz napiszesz ze nie pisales ze jest the best). z jednym sie zgodzimy, kazdy slucha wlasnymi uszami i wybiera to co jest dla niego najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziko369 polecam tylko jako transport + aplikacja do serwera, musisz moim zdaniem mieć dobrego DAC-a bo ten na pokładzie YAMAHY CD-N500 słabiutki. Ja korzystam z DAC-a w H80 i jest ok w tym budżecie.

Pozdrawiam.

Krzysiek.

 

kopaczmopa proszę czytaj z uwagą : po pierwsze napisłaem że ma kulture grania (JAK NA SWOJĄ KLASĘ CENOWĄ) a nie jak piszesz "dużą kulturę grania, po drugie potwierdzam że to nie jest mistrzostwo świata, po trzecie kolejny raz podkreślam że nie można mówić że coś nie ma "kultury grania" bo to kwestia budźetu i słuchu i w ogóle jak sprecyzować pojęcie "kultura grania" - poproszę o definicję. Można dustkutować czy według mnie jeden wzmacniacz X gra według mnie z kolumnaMI Y a z innymi Z nie gra bo : mało basu, średnica wycofana itp. Za bezmyślność sorry - zdenerwowałem się na ten brak "kultury" - bo to tak trchochę uderza w mój gust - to ja też nie mam "kultury muzycznej" i inni, którzy wybrali H80 te z nie mają (wiem zaraz powiesz że tego nie powiedziałeś)...... a i pozdrawiam. Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, polecasz? Mogę kupić za 200 euro i sie zastanawiam...brać?

Pozdrawiam

Słuchałem tej "yamaszki" ,nawet zamówiłem w sklepie internetowym.Po odsłuchach wybrałem jednak audiolaba.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.