Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

mam kolumny Focal Profile 918 i szukam do nich nowej elektroniki. Przymierzam się do H80 i w związku z tym chciałbym Wam zadać kilka pytań:

- czy to dobry pomysł parować hegla z moimi kolumnami (chodzi o brzmienie)?

- jaki odtwarzacz cd do tego dołożyć? Może być Atoll serii 100 albo audiolab 8200?

- czy ktoś jeszcze kupuje cd, czy w związku z wbudowanym dacem raczej wystarczy jakiś przyzwoity transport?

Przez jakieś 7 lat, od czasu ostatnich zakupów nie interesowałem się zbytnio rynkiem audio i czuję się nieco zagubiony.

Będę wdzięczny za pomoc

egon olsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tych focali ale z opisów w sieci wynika ze nie grają typowo focalowa krzykliwoscia. Jeśli potwierdzasz ze góra w tych głośnikach nie jest ostra to można by było sparować h80 z atollem. Może się tak zdarzyć ze przetwornik w tym wzmacniaczu będzie dla ciebie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zdecydowałem się na H80 + Cocktail Audio X40 jako transport/serwer.

Imponują mi możliwości i wielofunkcyjność tego urządzenia.

Jeśli się sprawdzi, to będzie wspaniale. mam nadzieję, że uda mi się osiągnać dobre brzmienie dzięki właściwym kablom.

Przetestuję działanie z X30, bo X40 będzie dostępny za kilka tygodni.

 

Zapowiada się fajnie. http://www.cocktailaudio.com/overview_x40.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Witam

 

Aktualnie moje uszy cieszy H100 :) . Kolumny Ikon7 MK2 chcę zamienić na Dali Grand. Jakie są wasze opinie na temat połączenia H100 z Dali Grand ??

 

H100 ruszy grandem pod kątem basu? Lubię słuchać cicho muzyki, basior ma być odczuwalny.

 

dzięki za wszystkie opinie.

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa zamiana :-), mam Ikony 7, Ikony 5, Ikon sub i Ikon vocal i jestem fanem tej firmy ale jeśli bym już miał zamienić Ikony 7 to tylko na Mentora 8 :-).

Grandy to wiadomo, troszkę inna bajka ale nie jestem przekonany, że będziesz bardziej zadowolony niż z 7 a jak brakuje Ci basu, dorzuć sub do stereo ale nie Dali i tu chyba będę jedyny który posiada sub Dali i go nie poleca do stereo :-) no ale trzeba być obiektywny, bardzo fajny subik ale do kina nie stereo, w Twoim przypadku REL T5 lub jak masz większy budżet T7 zapewni Ci to czego Ci brakuje na Ikonach 7. Natomiast Coctail X40 wygląda bosko, bardzo jestem ciekaw jak zagra :-).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Grevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

bas w ikon7 przy H100 jest spoko, jak dla mnie. Szukam czegoś innego, Ikon7 mam 2 lata, już mi się trochę obsłuchały "znudziły" .Stwierdziłem że czas jakąś zmianę. Jest kasa można poszaleć :)

 

sub do stereo odpada.

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas w ikon7 przy H100 jest spoko, jak dla mnie. Szukam czegoś innego, Ikon7 mam 2 lata, już mi się trochę obsłuchały "znudziły" .Stwierdziłem że czas jakąś zmianę. Jest kasa można poszaleć :)

 

sub do stereo odpada.

 

Za 14.000 widziałem nóweczki Dali Mentor 8 a to jest oferta nie do pobicia no i inna bajka i jak mówisz : jest kasa można poszaleć, zaszalej z górnej półki a nie skok w bok :-).

15,000 to już norma dlatego za 14.000 też kupisz zakładając, że nadal jesteś fanem Dali :-) .Oczywiście, nie można źle napisać, mówić o Grandach bo to bajka, za 5.500 poszły ostatnio i widziałem ideały za 7.500 w machoniu.

 

http://allegro.pl/dali-mentor-8-kolumny-stereo-nowa-super-cena-lukow-i4662452862.html

Edytowane przez Grevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam H80 i JMLab focal 725. Chcę zmienić głośniki na lepsze. Na razie nie mam nic sprecyzowanego i niestety zakres poszukiwań jest jeszcze duży. Zastanawiam się nad Minas Anor IIIs nowymi lub np. Dali Epicon 6 i Monitor Audio PL300 z Allegro. Nie jestem pewien czy dobrze szukam. Jeśli chodzi o Epicon 6 i PL300 to H80 wydaje się zbyt słaby. Proszę o poradę czy takie zestawienie ma sens. Może ktoś zaproponuje jeszcze coś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie moje uszy cieszy H100 :) . Kolumny Ikon7 MK2 chcę zamienić na Dali Grand. Jakie są wasze opinie na temat połączenia H100 z Dali Grand ??

 

H100 ruszy grandem pod kątem basu? Lubię słuchać cicho muzyki, basior ma być odczuwalny.

 

dzięki za wszystkie opinie.

 

Dali GRAND to wspaniałe 5 -cio głośnikowe kolumny, ale żeby naprawdę zagrały na miarę swoich możliwości potrzebują potężnej końcówki mocy a nie integry,

Miałęm Grandy z Hegel H100 - wydawało mi się że gra OK, ale brakowało mi wyższego basu, po zmianie na Calyxa CTI było już dużo lepiej ,ale tak naprawdę usłyszałem jak graja GRAND'y dopiero ..... niestety jak je sprzedałem i u kupującego na potężnej końcówce KRELL'a było bajecznie ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych portalach sprzedażowych Helicony 400 dostaniesz za niecałe 2k Euro

 

Nigdy tak wysoko nie mierzyłem bo patrząc na nowe i w Polskich salonach stwierdziłem, że to nie moja liga a prawie 2k Euro to dałem za Ikony 7 a gdzie reszta zestawu który kupiłem ? Ikon 5, vocal sub :-) więc pocieszyliście mnie i teraz bardziej przyglądnę się na portale sprzedażowe Europejskie bo w PL pewnie jak wszystko....przepłacamy :-), może jednak stać mnie na coś więcej niż Mentor 8.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję działanie z X30, bo X40 będzie dostępny za kilka tygodni.

 

Sorki, że się wtrącę ;)

Mam X30, pytałem się o X40 u polskiego Dystrybutora o cenę i dostępność - nic na tą chwilę nie wiedzą ;( W odpowiedzi na ew. "postęp" dźwiękowy X30 vs. X40 - raczej - podobno - nie będzie zauważalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.