Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich użytkowników Hegli, a w szczególności modelu H100.

Czy ktoś wymieniał w swoim wzmacniaczu bezpiecznik ?

Jeśli tak to na jaki i z jakim efektem ?

 

Jeśli ktoś z wymieniających tu bezpiecznik nie wiedział, że kierunek jego wstawienia może mieć zbawienny wpływ na brzmienie to proszę to sprawdzić i po tym zabiegu dopiero napisać czy faktycznie odnotował jakąś zmianę :)

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno ;)

Z góry dzięki za pomoc :)

Czemu miałaby służyć wymiana owego bezpiecznika?.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Marcin wsadziłeś APH czy na bogato Furutecha.

 

Chyba na bogato, a nawet bardziej bo testuję Synergistic Research Quantum SR20 i RED...

Nie słyszę żadnych różnic :( a dużo osób piało na tym forum, że potwierdzają, że zmiany są wyraźne...

Nie wiem co jest grane, dlatego pytam o zdanie posiadaczy H100.

Gra u mnie od paru godzin, ale wątpię, że uzyskam taki efekt jak na H100, z którym jakiś rok temu się pożegnałem (nie doceniłem norwega).

Tam właśnie drugi plan był tak samo mocny i wyraźny co pierwszy, a to mnie niesamowicie nakręcało do słuchania muzyki i to przez wielkie M.

W tym modelu co mam teraz niestety drugi plan jest cichszy i rozdzielczość jakaś po prostu gorsza :(

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych. Świeża recenzja wzmacniacza Hegel H80 z Hi-Fi Choice UK.

 

Podsumowanie: 'Hi-Fi Choice UK just released a review of the Hegel H80 Integrated amplifier. 5 stars and "Recommended".

 

http://www.hegel.com/products/integrated/h80/76-reviews/h80-reviews/418-hi-fi-choice-uk

 

post-17176-0-88522500-1414612189_thumb.jpg

 

Polskie recenzje wzmacniacza H160 są już pewnie Szanownym znane. Ale szwedzka, być może jeszcze nie:

http://www.hegel.com/images/documents/reviews/h160_hifiochmusic_se.pdf

 

post-17176-0-78596400-1414612488_thumb.jpg

post-17176-0-27210600-1414612515_thumb.png

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chlopaki slabo szukacie. Moze malzonki zalozyly wam blokady na Hegla w przegladarce. Jest np. na stereolife http://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1702-hegel-h160 ale nie czyta sie tego dobrze bo za bardzo autor poplynal.

to fakt, brakuje tylko dla porządku podpisu "artykuł sponsorowany", nie jest to zapewne zły wyrób i zapewne się wkrótce o tym przekonamy ale tego rodzaju "niezależne recenzje" powinny być bardziej wyważone w zachwytach i entuzjazmie. No chyba, że jest to naprawdę doskonałe urządzenie...

 

 

Polskie recenzje wzmacniacza H160 są już pewnie Szanownym znane. Ale szwedzka, być może jeszcze nie:

http://www.hegel.com/images/documents/reviews/h160_hifiochmusic_se.pdf

a kiedy recenzja w stereoikolorowo?

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Naprawde chlopaki slabo szukacie. Moze malzonki zalozyly wam blokady na Hegla w przegladarce. Jest np. na stereolife http://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1702-hegel-h160 ale nie czyta sie tego dobrze bo za bardzo autor poplynal.

Może i popłynął, ale biorąc pod uwagę moje H100 to w przypadku H160 wszystko może tak właśnie wyglądać... Oby...

Mnie zastanawia natomiast fakt, że H160 to kolejny już wzmacniacz z DAC'iem na pokładzie. Dlaczego producent zmusza klienta do takiego rozwiązania? Zdaję sobie sprawę, że dużej rzeszy klientów to odpowiada, ale mnie jakoś nie przekonuje... Dlaczego mam wydawać kasę na wzmacniacz z wewnętrznym przetwornikiem, którego nie będę wogóle używał mając do dyspozycji np. HD25? Może ktoś wie więcej o tej polityce producenta...?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i popłynął, ale biorąc pod uwagę moje H100 to w przypadku H160 wszystko może tak właśnie wyglądać... Oby...

Mnie zastanawia natomiast fakt, że H160 to kolejny już wzmacniacz z DAC'iem na pokładzie. Dlaczego producent zmusza klienta do takiego rozwiązania? Zdaję sobie sprawę, że dużej rzeszy klientów to odpowiada, ale mnie jakoś nie przekonuje... Dlaczego mam wydawać kasę na wzmacniacz z wewnętrznym przetwornikiem, którego nie będę wogóle używał mając do dyspozycji np. HD25? Może ktoś wie więcej o tej polityce producenta...?

 

Pozdrawiam

Przypuszczalnie takie są oczekiwania rynku więc firmy próbują dostosować swoją ofertę do nowych trendów.Z założenia urządzenia takie jak hegel 160 mają trafić do większej rzeszy odbiorców nie mających ochoty szukania synergicznych połączeń wzmacniaczy,daców,kabli,a rozwijający się rynek serwisów muzycznych zmusza do zmiany przyzwyczajeń.Temat ogólnie bardzo trudny .Zgadzam się z tobą,wycoafanie z oferty H100 i H200 i w związku uniemożliwienie wyboru dla wielu osób jest trudne do przyjęcia.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko te ATC 40 to starsze wersje - z opisów trochę ciemniejsze i z inną zwrotnicą.

Mnie interesują te nowe ale kasa kosmos.

 

Co do H160 to również uważam że np. powinny być dwie wersje np H160 i H160DAC ale tak jak mówi newadec taki trend. Poczekajmy jednak i posłuchajmy tego H160 może to dobrze "zgrany" wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, jak tylko będzie dostępny "wypożyczę" za kaucją H160 na testy...:)

Inna za to sprawa mnie ostatnio zaskoczyła... od czwartku posiadam dzięki uprzejmości znajomego H200 oraz HD20 ale nie o tym..., pamiętam, że kiedyś przewijała się polemika o głośnej pracy trafa we wzmacniaczach Hegla..., nie powiem, że u mnie H80 jest bezgłośny - bo nie jest... ale nie słyszę go z odległości 2m - inaczej ma się sprawa z H200 tu trafo jest dużo bardziej "uciążliwe", zwróciłem na to uwagę właścicielowi który był zupełnie tego nie świadomy... i teraz ma dzwonić do dystrybutora jutro... dziwne to, bo sprzęt jest bardzo dobry, nawet dali dużo lepszego pilota niż w H80 a tu trafo tak brumi... powinni jednak poprawić selekcję podzespołów... bo podejrzewam, że dystrybutor się wypnie i stwierdzi, że ten typ tak ma...

Jest jeszcze opcja wymiany trafa na jakieś "special audio edition" z toroidy.pl... ale wtedy gwarancja pójdzie pewnie z dymem... i dodatkowy koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem, że testowałem H70 w różnych pomieszczeniach, u mnie nic trafa nie słychać natomiast w drugim słychać.

Pewne w tym wszystkim jest to, że to drugie pomieszczenie jest słabo wytłumione i tam słychać nie tylko trafa ale też napędy, dyski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo u mnie w H-80 była cisza i w H 200 jest cisza i nic nie brumi :)

Dużo zależy od " prądu " w gniazdku . Jak jest wysokie napięcie stałe i przesunięcia fazowe to słabe trafa będą burczeć . Dlatego czasem pomaga DC blocker odcinając właśnie składową stałą .

Ale chyba to nie tędy droga przy sprzęcie za takie pieniądze .

 

H160 ma analogowe 1 wejscie RCA i 1 zbalansowane ?

Co za idiotyczna polityka firmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

 

Faktycznie, chłopaki się postarali. Bardzo fajny opis. Szkoda tylko, że nie podpięli wzmacniacza do bardziej "przyziemnych" kolumn.

Co do HD160 to, jak już pisałem wcześniej, moim zdaniem polityka firmy polegająca na uszczęśliwianiu klienta wbudowanym DAC'em nie najwyższych lotów jest błędem. Kupowanie zewnętrznego przetwornika aby poprawić brzmienie i parametry (zwłaszcza USB) tego wewnętrznego jest bezsensem. Tłumaczenie tego potrzebą rynku do mnie nie przemawia. Jeśli rzeczywiście są klienci, którzy potrzebują wodotrysków w postaci wejścia LAN i odtwarzania muzyki za pomocą przedziwnych wynalazków zwanych smartfonami to zmiany powinny trafić do zewnętrznych przetworników a nie do wzmacniaczy. Wiem, że świat staje (albo raczej już stanął) na głowie, ale mnie to nie odpowiada... Trudno... Przepraszam...

 

Tyle ode mnie na tym forum...

P.S.: Widzę, że zlikwidowanie mojego konta cały czas trwa, czyżby to przerastało szanowną redakcję...?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez JacekMadera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem się wpisać do klubu póki co jeszcze bez Hegla - mam nadzieję że mogę ;)

Na dobry początek zapodaję linka do kolejnej recenzji Hegla H 160 (autor porównuje do najmłodszego braciszka H80)

 

http://blog.pclab.pl/violator/Hegel.H160-recenzja.Podobno.H80.to.jego.rodzina,476

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.