Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie boj zaby. Te dwie 200-tki co stoja, jedna znam, wlasciciel szuka wzmacniacza bardziej lampowego, ale ma ciezkie kolumny do napedzenia wiec bedzie musial duzo wydac na monobloki lub wziasc cos w klasie A. Ta druga to handlarz, ktory sie tutaj juz niejednokrotnie oglaszal w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolozylem dac'a hegla hd11 do h80- dzwiek bardziej dociazony i jeszcze bardziej analogowy jak z dac,a w budowanego w integre

Zastanawiam się w jaki DAC wejść póki co używam tego w OPPO 105, a ten w H80 tylko do Spotify. Czy HD11 wystarczy aby była duża zmiana czy tez trzeba iść w HD20. Gra to z DM 3/7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w jaki DAC wejść póki co używam tego w OPPO 105, a ten w H80 tylko do Spotify. Czy HD11 wystarczy aby była duża zmiana czy tez trzeba iść w HD20. Gra to z DM 3/7

Myślałem o małej zmianie sprzętowej i dużej w odbiorze, ale docelowo chce zmienić i głośniki i wzmacniacz na F260 i H300.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie HD20 jest do wziecia na gieldzie za rozsadne pieniadze. Dlugo za ta cene nie postoi.

i tyle go widzieli, to sprzedawał forumowicz Renia239, byłem nawet zainteresowany ale szybko zniknął. Jest jeszcze jeden ale za +500PLN. No nic trzeba czekać. Wie ktoś czy jeszcze w norweskiej dystrybucji jest dostępny? Na soundgarden tylko HD 11 - cena jak w Polsce tylko w NOK-ach.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle go widzieli, to sprzedawał forumowicz Renia239

Sprzedaż wstrzymałem, jak się dowiedziałem że HD 25 którego miałem wyhaczonego w NO niestety się sprzedał. Do tematu możemy wrócić jak znajdę sobie następne HD 25 :)

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR ma zdecydowaną przewagę nad RCA.

Jeśli tego nie słychać to znaczy, że coś jest nie tak z systemem.

To ja też mam coś nie tak z sytemem jedyna różnica jaka zauważyłem to taka że na XLR w moim systemie muszę podkręcić o 20 % więcej wzmaka niż na RCA :)

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ma h200 do h80, dalbys rade to jakoś opisać?

H-200 - zdecydowanie większy power co przy moich głośnikach 88db ma duże znaczenie, H-200 dużo większy detal i lepsza stereofonia,głębsze plany. Jak podłączysz H-200 nie będziesz miał żadnych wątpliwości co lepiej gra to już jest moim zdaniem bardzo duży odstęp. H-80 ostatecznie przegrała nawet z Denonkiem PMA 2000 ae z (detatalem no i mocą) więc Denonek się ostał a H-80 poszła do ludzi.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H-200 - zdecydowanie większy power co przy moich głośnikach 88db ma duże znaczenie, H-200 dużo większy detal i lepsza stereofonia,głębsze plany. Jak podłączysz H-200 nie będziesz miał żadnych wątpliwości co lepiej gra to już jest moim zdaniem bardzo duży odstęp. H-80 ostatecznie przegrała nawet z Denonkiem PMA 2000 ae z (detatalem no i mocą) więc Denonek się ostał a H-80 poszła do ludzi.

Tylko to jest inna półka cenowa :) i wydaje mi się, że Hegel z H80 wychodzi do innego odbiorcy :)

W swojej cenie H80 jest jak dla mnie rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje nowy Denon 2000? Bo chyba cos okolo 10000 wiec raczej porownywal ym go z H100 ewentualnie H200 po przecenie...

 

Np w norwegii H80 kosztuje tyle co Denon 1500

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np w norwegii H80 kosztuje tyle co Denon 1500

Dla PMA 1520 może to być konkurencja ale dla PMA 2020 żadna, cena PMA 2020 to 7500 zł.

H-80 zdaniem niektórych miała być killerem wzmaków do 10 k a to taki middle class.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy polscy sprzedawcy już trochę zmiękli i oferują H200 za 11 tysi. No i ta "promocja" H100+HD11 za 11 tysi.

 

Takie ceny już są bardziej ok, moim zdaniem, to powinny być ceny początkowe, bez zbędnych przegięć.

 

A H80 max za piątala.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak PMA2020 jest sporo droższy, a to, że z wyjściowej 10000 niektóre sklepy obniżyły do 7800 coś znaczy. Poza tym PMA nie ma DAC. PMA słuchałem, bo była fajna oferta (7500) i grało to niefajnie, chyba, że komuś zależy na mocy, wtedy można brać. Inaczej pisząc PMA przegrało na dzień dobry nawet z wiele słabszym i tańszym H80.

H80 to biorąc pod uwagę wbudowany DAC jeden z najlepszych wzmacniaczy tranzystorowych w klasie do katalogowych 6790, a jeszcze nie spotkałem sklepu, w którym nie można uzyskać niewielkiego rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Denona PMA 1510 oraz PMA 2010 i jak dla mnie lepszy był H80 (jego dźwięk bardziej wpasował się w moje upodobania pomimo słabszej mocy). Ogólnie Hegel H80 z jego DAC to bardzo ciekawa pozycja dla osób które akurat takiego combo szukają (tak jak pisałem wcześniej, jest to produkt dla trochę innego odbiorcy niż Hegel H200)

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli H80 gra lepiej jak roksan caspian m1/m2 i moze pracowac jako koncowka do kina HT to chyba najlepsza rekomendacja...

mam na tydzień do posłuchania Roksana Kandy K2, porównuję go z H1. 1:0 dla Roksana za estetykę - to widać :-). Roksan gra inaczej - ale czy lepiej / gorzej? Na pewno inaczej. To taki rockowy "dobasowany" wzmacniacz, Hegel produkuje go mniej i jest bardziej "szlachetny" w odbiorze. Natomiast jeśli chodzi o górne zakresy to w kwestii szczegółowości j jakości blach Hegel zdecydowanie przoduje. No i w "gęstej" deathmetalowej muzyce Roksan trochę nie nadąża...To tak na gorąco a H80 muszę wreszcie posłuchać...

No i kolejne H200 na giełdzie...

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam na tydzień do posłuchania Roksana Kandy K2, porównuję go z H1. 1:0 dla Roksana za estetykę - to widać :-). Roksan gra inaczej - ale czy lepiej / gorzej? Na pewno inaczej. To taki rockowy "dobasowany" wzmacniacz, Hegel produkuje go mniej i jest bardziej "szlachetny" w odbiorze. Natomiast jeśli chodzi o górne zakresy to w kwestii szczegółowości j jakości blach Hegel zdecydowanie przoduje. No i w "gęstej" deathmetalowej muzyce Roksan trochę nie nadąża...To tak na gorąco a H80 muszę wreszcie posłuchać...

No i kolejne H200 na giełdzie...

Mam trochę płyt rockowych i słucham ich teraz na H80, nie często gdyż teraz słucham głównie jazz. ten wzmacniacz pięknie gra z muzyką instrumentalną i wokalami damskimi, a rock wypada jakoś blado. To pewnie też zasługa głośników DM 3/7, które wolą muzykę jakiej słucham obecnie. A dla kogo ten wzmacniacz? Ja myślę, że dla tych którzy może celują w H300 ale póki co nie planują tyle wydawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.