Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@22grudzen

najlepsza stuprocentowa rada to wypozycz za kaucja H80- nikt na odleglosc lepiej nie pomoze jak osobisty test w domu, troche bedzie dluzej jak sie nie spodoba ale podejrzewam ze sie spodoba:)

dodam ze H80 ma HT w przeciwnienstwie do H70 powinienes sie domyslec co to za skrot, jak nie teraz to moze kiedys sie przyda, pzdr

Edytowane przez FIRMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 ma HT

Aaa....niby, że ma to grać jako końcówka mocy po przestawieniu zworek w środku, raczej mało funkcjonalne rozwiązanie zastosowano w H-80 nawet nie warto o tym mówić, że ma HT bo brzmi to śmiesznie w porównaniu np. z Denonem PMA 2000.

 

To jak szuka ciepelka to nie h80 ten ma balans ustawiony na 0, mało w nim analogowosci.

 

Fakt nie jest to ciepły plumkacz za to jest wyjątkowo szczery (neutrealny i szczegółowy) ale plumkacza to kolega już ma.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa....niby, że ma to grać jako końcówka mocy po przestawieniu zworek w środku, raczej mało funkcjonalne rozwiązanie zastosowano w H-80 nawet nie warto o tym mówić, że ma HT bo brzmi to śmiesznie w porównaniu np. z Denonem PMA 2000.

Fakt nie jest to ciepły plumkacz za to jest wyjątkowo szczery (neutrealny i szczegółowy) ale plumkacza to kolega już ma.

 

chyba nie pojmujesz- zworke raz przestawisz i jest pozniej tak samo jak w H300, 200, 100

 

na pewno nie gorzej jest w heglach jak w tym denonie;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w H80 tez naciskasz jeden guzik i masz pelne HT lub integre tak jak w H300 i tym denonku, odchodzi jedynie jedno RCA tylko po kiego one jak masz caly zestaw innych wejsc;d

jeszcze H80 sygnalizuje na wyswietlaczu przejscie na koncowke napis HT- denonek ma to?:):)

Edytowane przez FIRMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchodzi jedynie jedno RCA tylko po kiego one jak masz caly zestaw innych wejsc;d

Z tą baterią wejść to bym się nie rozkręcał bo są aż dwa analogowe RCA :) ale dzięki za info, że przestawienie zworek w H-80 to jednorazowa czynność i po niej już tylko selektorem wejść ustawiam funkcję HT, szkoda, że nigdzie o tym Hegel nie wspomniał bo istotnie to może być dla niektórych bardzo ważne.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcial dolowac H100

Bardziej chyba zdołować się nie dało, jak po pół roku wycofali go ze sprzedaży :) a cena 100 i 200 spadła do ceny porównywalnej z H-80 i powietrze z napompowanego balonu uszło.

 

Miejmy nadzieję, że nowy H-200 będzie jak H- 80 tylko z wiekszą mocą i jeszcze lepszym dacem :) bo H-300 jest poza moim zasięgiem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to naprawdę inne brzmienie i jest wielu takich którym 100tka bardziej odpowiada i od 80 jak i 200. Niemniej wbudowany dobry DAC i brak brumienia no i bycie nowoscia spowodował ze ludzie siegneli po 80tke. Także nie sadze ze chodzi o brzmienie, 80 jest dobry ale 100 ogólnie jak dla mnie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , tak to racja . Miałem h70 , h200 i teraz h100 . To zupełnie różne wzmacniacze . Tak jak bracia rożnego wieku . Niby od tych samych rodziców a jednak różni .

Wielkie wrażenie wywarł na mnie H300 ( miałem na odsłuchach ) , a h80 słuchałem w sklepie i nic w nim nie przekonało mnie do zabrania do domu . Kolejny brat ale chyba od innego ojca :)

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kazdy jest inny- jeden lubi roksana caspiana i h80 drugi lubi denona i CA - to wszystko jest popierdolone i zalezy o reszty elektroniki, akustyki i samopoczucia ale najwazniejszy jest odsluch w domu

 

popier....one , nie jest fajne :) tylko troszkę drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Bergen dzisiaj. Zajrzalem do soundgarden bo mam 2min z hotelu. Chcialem posluchac dynkow 260, niestety nie mieli aktualnie wiec odpalili mi focusy 160. Bardzo fajna ekipa pracuje w tym sklepie. Niestety nie mieli tez mojego dac'a zebym mogl porownac. Do 160 podlaczona byla H200 + HD11 i muza z spotify. Fajna scena, wokale bardzo przyjemne, wszystko fajnie, ale szybsza stopa miala zero separacji. Niestety nie bylo jak podlaczyc lepszego zrodla, zeby to sprawdzic.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

czy ktoś mógłby napisać kilka zdań w kwestii porównania HD20 do HD25 ale pomijając interfejs USB? Rozumiem, że oba po coaxie zagrają 24bit/192kHz ale nie chodzi mi o budowę i dane techniczne - po prostu czy jest między mini przepaść jeśli chodzi o granie po "coaxialu"?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłem w lubelskim salonie audio. Chciałem posłuchać promocyjnego zestawu H100+HD11 zestawionego z Focusami160.

Niestety HD11 z zestawu akurat nie mieli (ktoś podobno wypożyczył), ale był podpiętyu HD25. W sumie ok, myślę sobie, posłucham najwyższego przetwornika Hegel. Okazało się, że właściciel nigdzie nie mógł znaleźć pilota do HD25. I tu sam przyznał, że to chore, żeby nie można było obsłużyć najważniejszych funkcji z panela daca tylko z pilota. A jak bateria siądzie?

Pozostał mi więc H100 spięty z cd/daciem QUAD, pod co podpięliśmy 160-ki.

Od razu powiem, że odsłuch w Melomanie jest mało wiarygodny, bo to jedno pomieszczeni o powierzchni około 100m2 i wysokości ponad podzielone na 4 części odzielone regałami o wysokości ponad 2m ze sprzętem.

Zapuściliśmy Golden Heart Knopflera i spodobało mi się to, co usłyszałem.

Bas był bardziej zwarty, punktowy i niżej schodzący, niż w moim zestawie. Pojawiły się detale i szczegóły na górze, których u siebie nie słyszałem.

Zabrakło mi za to zszycia średnicy z górą i z dołem oraz wypełnienia dźwięku, które mam u siebie. Poza tym dźwięk był bardziej matowy, mniej perlisty i błyszczący niż u mnie.

Warto zaznaczyć, że chociaż tamto pomieszczenie było za duże, to jednak dobrze zaadoptowane, a kolumny zdecydowanie lepiej usytuowane, niż u mnie. Ja mam niestety niespełna 15m2 pokój z kolumnami zbyt blisko ścian z tyłu (dłuższa ściana) i za małą ilością przestrzeni dookoła nich i za moją głową.

Niemniej jednak podeszło mi to zestawienie i pewnie bym się na nie zdecydował, żeby zmienić coś u siebie.

Tylko to buczące trafo...

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jakby hd20 był jakimś ostatnim nieszczesciem:)

 

Pisze tak bo po roku uzytkowania chyba wiem jak brzmi hd20, a zmienilem na hd25 to tez mam nieco pojecie. I napisalem tez ze jak ma kwote taka do wydania, to sie nie ma co zastanawiac.

 

W sumie ok, myślę sobie, posłucham najwyższego przetwornika Hegel. Okazało się, że właściciel nigdzie nie mógł znaleźć pilota do HD25. I tu sam przyznał, że to chore, żeby nie można było obsłużyć najważniejszych funkcji z panela daca tylko z pilota. A jak bateria siądzie?

 

No to wlasciciel sie musi troszke doszkolic, bo wystarczy puknac dwa razy w przednia sciane i sie zmienia kanal. Panel ma 100 na starcie wiec nie trzeba nic zglasniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGD

Następną razą zapraszam na kawkę przy Heglu u mnie w Bergen. (Całkiem poważnie)

 

Co do chłopaków w Soundgarden w Bergen mam troszkę gorsze doświadczenia.

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.