Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie klubowiczow, chcialbym dolaczyc do zacnego grona posiadaczy hegla h200.

czy posiada ktos taki model w okoliacach trojmiasta i pozwoli zaznajomic sie z jego brzmieniem :-) ?

ewentualnie posiada wiedze gdzie w trojmiescie mozna go pozyczycy do domu?

bede zobowiazany za szybka pomoc w sprawie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Gdanska. Ale teraz mam akurat nalot rodzinki i bedzie klopot z odsluchem. Mam w planie odsluchac kilka paczek w Premium Sound takze jak bede mial termin odsluchu to moge dac znac, bo bede bral caly system do sklepu.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm w premium juz nie maja h200.

Mnie generalnie zalezy zeby posluchac h200 u siebie bo mam bardzo specyficzny system.

Wiec moge zaprosic do siebie, tez jestem z Gdańska :-)

Tylko to wiązałoby sie z wielka przysługa wieć jestem podobnie jak w przypadku wypożyczenia ze sklepu ponieść koszty.

Przemysł prosze bo bardzo mi na tym zalezy a czas ucieka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guigiarro87 widze ze jest jeden Hegel H200 do sprzedania teraz w Gdansku, takze dzwon i sie pytaj czy za kaucja bedziesz mogl na jeden dzien pozyczyc, a nawet kupic jak ci sie spodoba.

 

Polecam wszystkim sprawdzic okablowanie Acoustic Zen Hologram + Acoustic Zen Matrix Reference II. Ja koncze juz swoje poszukiwania na tym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad dołożeniem HD11 do H70 ale nie wiem czy jest sens, w NO jest promocja na 3999nok czyli jakieś 2kz.

 

Szczeże brakuje mi wejść w H70 a może otrzymam jeszcze trochę lepszą jakość niż z wbudowanego DAC-a

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie,

To, że zewnętrzy przetwornik "trochę" poprawi ma sens (myśle o połączeniu swojego HD10 do H100) ale jak w takim przypadku łączyć DAC'e Hegla z integrami: RCA czy XLR ?

(Hegel namawia na XLR)

Czy ktoś z szanownych tu robił testy porównawcze ? Jakie wnioski ?

Edytowane przez cruse

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR ma zdecydowaną przewagę nad RCA.

Jeśli tego nie słychać to znaczy, że coś jest nie tak z systemem.

Ale wielu producentów montuje XLR ,które nic nie maja wspólnego z torem w pełni zbalansowanym. Nie wiem jak to wygląda w Heglu, ale zwracam uwagę na małe oszustwa i wtedy RCA może grać lepiej.

 

Tak jak wyzej prawdopodobnie jest cos nie tak z moim systemem. Takze musisz wypozyczyc i sam sie przekonac na wlasne ucho Cruse.

Ale trzeba mieć ucho ;-) a nie czytać parametry.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielu producentów montuje XLR ,które nic nie maja wspólnego z torem w pełni zbalansowanym

 

A na czym polega to "oszustwo"?

Prawidłowy montaż gniazda XLR jest trudny do zrealizowania?

Czy masz może na myśli celowe działanie producentów, którzy czynią starania w kierunku stworzenia ułudy równości połączenia RCA z XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do klubu z hd 20

 

mam od razu pytanko jakiej jakości jest wejście optyczne w tym przetworniku bo niestety narazie moje cd onkyo 6770 notabene wystawione w ogłoszeniach na sprzedaż ma tylko optyka

 

za kilka dni będę miał pioneera 904 więć wtedy będę mógł coś powiedzieć o dzwięku

puki co po kilku minutach jestem zadowolony przestrzeń i równowaga tonalna super

 

co sądzicie o tym 904 jako transporcie właśnie go kupiłem na allegro za niewiele ponad 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega to "oszustwo"?

Prawidłowy montaż gniazda XLR jest trudny do zrealizowania?

Czy masz może na myśli celowe działanie producentów, którzy czynią starania w kierunku stworzenia ułudy równości połączenia RCA z XLR?

Najprościej sprawdzić, trzeba zajrzeć i zobaczyć czy regulacja głośności składa się z poczwórnego potencjometru, drabinki,i.t.d.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w przypadku Hegla HD20 DAC?

To chyba nie jest przetwornik zaliczany do budżetowych?

Mój kontakt z tym przetwornikiem nie wywarł na mnie wrażenia, grał jak bardzo nisko budżetowy CD. Nie świadczy to jeszcze o niskiej klasie Hegla, może wina była po stronie reszty systemu, ale system za 20 parę tys powinien grać akceptowalne a nie kaleczyć uszu;-)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1sze HD20 na pewno nie kaleczy uszu. Po 2 dla mnie tez to nie jest tak ze nie mozna okreslic ze on gra neutralnie zupelnie. Wg mnie jesli juz to jest po cieplej stronie wzgledem innych przetwornikow w podobnej klasie ALE nie gubi szczegolow, gra obszernie, milo ale dosc poteznie.

 

Na pewno nie budzetowo bo odstawia cd za kilka k pln dosc daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie przetworniki HD10 i HD20 są bardzo zblizone elektrycznie tj. oba pracują w oparciu o te same kości:

- odbiornika: AK 4115VQ

- upsamplera: AD 1896

- DAC'a: AD 1955

- konwersji I/U na BB OPA 2134;

 

Ale wracając do tematu to pytałem o wasze doświadczenia w łączeniu urządzeń Hegla: DAC/CD + wzmacniacz:

Czy korzyśc z połaczenia XLR jest tak duża jak opisuje ją Pan Bent Holter ?

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena dobra jak ktoś jest zdecydowany kupic docelową integre,choć to różnie bywa...

 

Na pewno warto za taki wzmak, ja jestem cały czas pod wrażeniem H-200 wzmak przerósł moje oczekiwania tego szukałem, po prostu perfekt (kosmiczna moc w końcu wiem jak Helicony grają jak są wysterowane jak struny, nieprawdopodobny detal, stereofonia, przestrzeń,dynamika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.