Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

H100 jest mocniejszy, ale nie tak równy jak H80. Według mnie, H80 neutralnością mocno przeskakuje wzmaki z budżetu sporo ponad 7tyś. Ani grama efekciarstwa, mega basu, średnicy na nosie słuchacza i takich tam...

Jeżeli H80 jest równy i prawdziwy, to można oczekiwać naturalnego wolumenu i namacalnego brzmienia? Nie chciał bym chudego i pozbawionego ciała dźwięku. Wiem, że grają systemy, ale wzmacniacz chciał bym mieć na długo, a nie zaraz zmieniać bo np.wokale męskie brzmią jak przed mutacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pomieszczeniu co widzisz na zdjeciu slychac tak samo jak w zaadaptowanym pomieszczeniu w salonie. Jestes ostatnia osoba, od ktorej bede bral jakiekolwiek opinie na temat akustyki pomieszczen i walorow sonicznych glosnikow. Tak zachwalane przez ciebie focusy wylozyly sie na nienajszybszej stopie dream theater.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche za szybka irytacja na temat opinii wygladu pomieszczenia ale ja jestem zdania, ze sprzet na tyle gra dobrze na ile mu pozwala lokum a zadne kable nawet za milion ełro nie dadza takiej poprawy jak aranzacja, ustawienie itp..............zdjecie moze klamac ale watpie

co do focusow- trzeba bylo zmienic wzmacniacz lub pomieszczenie i daje reke uciac, ze stopa by sie nie wylozyla....

Edytowane przez FIRMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje ze przy takim rozmieszczeniu ciężko o dobre brzmienie ale mogę się mylić. A Ty Marcin słuchałeś u siebie tych focusow? Bo w salonie też mi grały inaczej niż w domu a co do stopy nie maja klopotu.To są naprawdę dobre kolumny i do pitu-pitu i do cięższej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIRMA, kopaczmopa,

 

napiszcie co Wam się nie podoba w tym ustawieniu u MarcinGD.

 

Ja bym te Diapasony ustawił szerzej, aby zwiększyć bazę, ale z tego co wiem to jego pokój ma przynajmniej 30m i w stosunku do TV kolumny ustawił dobrze.

Co do akustyki i adaptacji, oczywiście, że można lepiej, ale na pewno Dynaudio nie zagrają w złym pomieszczeniu tak dobrze jak te monitory. Nie tylko Dynaudio.

Żadna podłogówka nie zgra lepiej niż dobrze zrobiony monitor w tej samej cenie. Chyba, że zamiast naturalności w brzmieniu, szukacie czegoś innego...

 

Jak według Was powinno to stać, napiszcie proszę, bo cały czas szukam rozwiązań na trudne pokoje u klientów. Dajcie jakieś swoje zdjęcia.

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy zatem panow firma i kopaczmopa o zaprezentowanie swoich pomieszczen. Pozosanie dla potomnosci jak urzadzic odpowiednio pokoj odsluchowy.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do focusow- trzeba bylo zmienic wzmacniacz lub pomieszczenie i daje reke uciac, ze stopa by sie nie wylozyla....

 

Kolumny byly w zaadaptowanym pomieszczeniu odsluchowym. Widocznie mamy inne pojecie na temat separacji uderzen szybkej stopy.

 

A Ty Marcin słuchałeś u siebie tych focusow? Bo w salonie też mi grały inaczej niż w domu a co do stopy nie maja klopotu.To są naprawdę dobre kolumny i do pitu-pitu i do cięższej muzyki.

 

Tak jak wyzej. Dla mnie sa wlasnie tylko do pitu-pitu. Znajomy, ktory byl ze mna na odsluchu bardzo brzydko mowil o tych focusach, wiec nie chce cytowac. Dla mnie graly dobrze ale nie nadaja sie do ciezszych klimatow.

 

Ja bym te Diapasony ustawił szerzej, aby zwiększyć bazę

 

Docelowo napewno byly by ustawione szerzej, tak na szybko do porownania sam sie zdziwilem, ze jest tak dobrze w tym ustawieniu. Aktualnie jest 50cm od szafy i nie ma z niczym problemu. Zadnego dudnienia, super stereofonia + efekt 3D. Zona tez jest bardzo zadowolona z dzwieku, tylko kolor nie pasuje :)

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kolor nie pasuje :)

 

Barbarzyńca!!!

Najpiękniejsze głośniki jakie gościły w tym łez padole, a Tobie się kolor nie podoba. Kup sobie Altusy, będą czarne... :)

Kolumny nie muszą pasować do pomieszczenia, to piękny mebel(pewnie najdroższy w pomieszczeniu), rzeźba, szczególnie takie.. Dopasuj resztę do nich, jak już musisz... :)

 

pozdrowienia dla żony.

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na tym zdjęciu, jakby pokój był mały i kolumny zbyt wąsko ustawione ale nie mowie ze to nie gra bo na zdjęciu nie słychać. Co do focusow, słuchałeś w jednym pomieszczeniu gdzieś w sklepie i co z tego ze w zaadaptowanym pomieszczeniu. Jak pisałem stopę maja na poziomie chyba ze ktoś oczekuje pukania w pudełko, każdy ma inne oczekiwania, wg mnie dynki w takich klimatach się sprawdzają ale to ze Ci się bardziej podobają inne kolumny jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy

1758 postów

Rejestracja: 20.01.2007

Napisano dziś, 11:56

Tak to wygląda na tym zdjęciu, jakby pokój był mały i kolumny zbyt wąsko ustawione ale nie mowie ze to nie gra bo na zdjęciu nie słychać. Co do focusow, słuchałeś w jednym pomieszczeniu gdzieś w sklepie i co z tego ze w zaadaptowanym pomieszczeniu. Jak pisałem stopę maja na poziomie chyba ze ktoś oczekuje pukania w pudełko, każdy ma inne oczekiwania, wg mnie dynki w takich klimatach się sprawdzają ale to ze Ci się bardziej podobają inne kolumny jest ok.

 

 

Dobre , nawet bardzo dobre . Nie wycofuj się dawaj swoje zdjęcie studia odsłuchowego .

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.