Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie lepsze PRE z pilotem lepsze od HD20, ale tak, aby było wyraźnie lepsze i w rozsądnej cenie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H300 praktycznie nie istnieje na rynku wtórnym, to wg mnie oznacza że jest to mega urządzenie!

 

Gdyby bardzo mocno się zaczaić to do używkę do 10kz można trafić, co do nowego to trzeba porozmawiać z chłopakami ze sklepu. Podpytam przy najbliższej okazji .

 

10k nok za H300? HD25 za 3200-3500? O czym Ty piszesz? Kupiles pierwszego Hegla kilka miechow temu, i wydaje Ci sie, ze znasz rynek. Rynek Hegla w NO obserwuje od kilku lat i to co piszesz to sorrki ale farmazony. Znajdz mi HD25 za 3500 to kupie go nawet jutro, to samo z H300. No prosze to jest wyzwania. Postawie Ci jeszcze porzadna wodke. Jak nie znajdziesz to Ty stawiasz. Pasuje?

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k nok za H300? HD25 za 3200-3500? O czym Ty piszesz? Kupiles pierwszego Hegla kilka miechow temu, i wydaje Ci sie, ze znasz rynek. Rynek Hegla w NO obserwuje od kilku lat i to co piszesz to sorrki ale farmazony. Znajdz mi HD25 za 3500 to kupie go nawet jutro, to samo z H300. No prosze to jest wyzwania. Postawie Ci jeszcze porzadna wodke. Jak nie znajdziesz to Ty stawiasz. Pasuje?

 

Wojtek76 chciałbym zwrócić na coś uwagę :)

Prawdopodobnie źle przeczytałeś wypowiedź kolegi iambr, gdyż kolega napisał, że H300 można wyhaczyć za 10kz (co rozumiem za 10kzł).

W wypowiedzi nie było napisane 10kn lub też 10knok ;P

Idąc tym tokiem myślenia uważam, że ta suma jest już całkiem realna czyli H300 wyniósłby 20k nok :D

Sprawa ma nawet odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż jest właśnie jeden używany H300 na sprzedaż za 23k nok czyli jakieś 11,5kzł...

"Z" to nie to samo co "N"... prawda ;) ??

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, a co z cena za HD25?

 

Hmm... a tu historia może też miała realne odzwierciedlenie :)

Np. Ktoś kupił po duużym rabacie z 15k nok na 13k nok i sprzedał za jakieś pół ceny kierując się uczciwym podejściem, że sprzęt używany najuczciwiej jest wystawić za 50% wartości zakupu :)

I tak oto mogła wyjść sumka w granicach 3,5k zł ;) któż to może wiedzieć...

Przecież na świecie są rzeczy, które się filozofom nie śniły ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzialem nigdy HD25 w tej cenie, nie w kup teraz. Pojawiaja sie czasami podejrzanie dziwnie tanie aukcje ale jak czlowiek zadzwoni to sie okazuje, ze juz niby sprzedane a czesto jest tak, ze ktos chce cos kupic i wystawia wczesniej aukcje czegos za bardzo niska cena po to tylko, zeby pozniej z innego konta kupic a przy negocjkacji mowic, ze widzial wczesniej po tyle i po tyle. Taki maly szwindelek.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzialem nigdy HD25 w tej cenie, nie w kup teraz. Pojawiaja sie czasami podejrzanie dziwnie tanie aukcje ale jak czlowiek zadzwoni to sie okazuje, ze juz niby sprzedane a czesto jest tak, ze ktos chce cos kupic i wystawia wczesniej aukcje czegos za bardzo niska cena po to tylko, zeby pozniej z innego konta kupic a przy negocjkacji mowic, ze widzial wczesniej po tyle i po tyle. Taki maly szwindelek.

 

Hmm... możliwe ja osobiście nie wiem nic na 100%, ale co do H300 to wszystko się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H300 to tak jak kolega wyzej pisal, praktycznie sie nie pojawiaja, wiec ciezko wogole mowic o jakiejs cenie na rynku wtornym skoro ich nie ma

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to ja nie czytam ze zrozumieniem, cóż nie jestem sam.

 

Tylko pozdrawiam kolegów, bo widzę że sprawa H300 wróciła do punktu wyjścia.

 

;-)

 

Ooooo! Ale mam news-a H200 no i H70 oczywiście zniknęły z rynku norweskiego.

 

Bezpowrotnie!

 

Co teraz??? Będzie premiera?

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzwon i sie pytaj czy jest fizycznie ten towar. Chyba nie czytales co Wojtek napisal "Pojawiaja sie czasami podejrzanie dziwnie tanie aukcje ale jak czlowiek zadzwoni to sie okazuje, ze juz niby sprzedane a czesto jest tak, ze ktos chce cos kupic i wystawia wczesniej aukcje czegos za bardzo niska cena po to tylko, zeby pozniej z innego konta kupic a przy negocjkacji mowic, ze widzial wczesniej po tyle i po tyle." .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o połączeniu H100 z Audio Physic Sitara?

Pomieszczenie to 14m2...

Wiem, że większość będzie polecać dobre monitory do takiego pomieszczenia, ale Sitary niby nie duszą się nawet w okolicach 10m2, a ja jakoś nie potrafię przenieść się z powrotem na podstawki bo podłogowe zawsze wykazują się lepszym rozciągnięciem dołu.

Słyszał ktoś może takie zestawienie ?

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro HD10 chodza na hifisentralen po 2000-2500, HD11 po 3000-3500 to jakim cudem HD20 mialby po 3000nok pojsc? Chyba, ze uszkodzony. Normalnie chodza po 5000-5500 a najtaniej widzialem po 4500

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem ze to może niezbyt odpowiedni dział, ale pośrednio to tu znajduje podobne pytania i dylematy przed którymi stoję.

Szukam kolumn podłogowych, moje typy to Audio Physic Sitara, i Divine Acoustics Proxima 3

 

Najbardziej ciekaw jestem opinii kolegi greg, swego czasu pisał w tym wątku coś takiego:

 

Mam AP Tempo 25 i zamierzam kupić Hegla tyle tylko że H80 ! Kupuje także kolumny Divine Acoustics Proxima v3 i zobaczę z czym zagra lepiej!

 

Potem juz nic na ten temat nie znalazłem a bardzo ciekaw jestem tych porównań, głownie jak sie maja proximy do AP Tempo ?? jeszcze lepiej do Sitar :) podejrzewam ze największe różnice są na basie, ale tez jak sie ma przestrzeń szczegółowość,barwy jednych i drugich, czy to poziom zbliżony czy któreś są wyraźnie lepsze pod względem tzw. klas brzmienia?

Obecnie posiadam wzmacniacz Roksan Caspian, pokój jakieś 25-27 metrów z otwarta kuchnią.

Po wymianie kolumn pewnie pomyśle nad zmiana wzmacniacza, w kręgu moich zainteresowań będzie Hegel H100.

 

czekam na jakieś porady, dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy tu debatujecie o sprzecikach hegla a ja właśnie jestem na White Beach Boracay Filipina i nie mam czasu zeby zatęsknić za moja h80:::)))

To życzę pogody, udanego wypoczynku :-)

Zapodaj jakąś fajną fotę z pobytu (zachód słońca lub inny piękny krajobraz)

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy tu debatujecie o sprzecikach hegla a ja właśnie jestem na White Beach Boracay Filipina i nie mam czasu zeby zatęsknić za moja h80:::)))

W takim miejscu, to za niczym bym nie tesknil, nawet za Porsche w garazu....

Podroze to chyba najsensowniej wydane pieniadze, no i wspomnienia do konca zycia, wartosc o ktorej mozna opowiadac kolejnym pokoleniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podroze to chyba najsensowniej wydane pieniadze, no i wspomnienia do konca zycia, wartosc o ktorej mozna opowiadac kolejnym pokoleniom.

jest jak mowisz- 23 lat temu odpoczywalem nad Balatonem 4 razy rok po roku wspomnienia zostaly, ze ohhh;)

od tego czasu zero wczasow ale moze juz nie dlugo za kilka lat:)

 

nic jeszcze nie slychac o nastepcy H100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem ze to może niezbyt odpowiedni dział, ale pośrednio to tu znajduje podobne pytania i dylematy przed którymi stoję.

Szukam kolumn podłogowych, moje typy to Audio Physic Sitara, i Divine Acoustics Proxima 3

 

Najbardziej ciekaw jestem opinii kolegi greg, swego czasu pisał w tym wątku coś takiego:

 

 

 

Potem juz nic na ten temat nie znalazłem a bardzo ciekaw jestem tych porównań, głownie jak sie maja proximy do AP Tempo ?? jeszcze lepiej do Sitar :) podejrzewam ze największe różnice są na basie, ale tez jak sie ma przestrzeń szczegółowość,barwy jednych i drugich, czy to poziom zbliżony czy któreś są wyraźnie lepsze pod względem tzw. klas brzmienia?

Obecnie posiadam wzmacniacz Roksan Caspian, pokój jakieś 25-27 metrów z otwarta kuchnią.

Po wymianie kolumn pewnie pomyśle nad zmiana wzmacniacza, w kręgu moich zainteresowań będzie Hegel H100.

 

czekam na jakieś porady, dzięki i pozdrawiam.

Nic jeszcze nie mogę powiedzieć! Producent Divine Acoustics ma pewne opóznienie w produkcji,więc czekam cierpliwie!

Edytowane przez greg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic jeszcze nie mogę powiedzieć! Producent Divine Acoustics ma pewne opóznienie w produkcji,więc czekam cierpliwie!

cos ty? czyżby tak te kolumny wchodziły ? podobno czeka sie na zamowienie około miesiąca....

kiedy sie ich spodziewasz? bardzo jestem ciekaw twojej oceny tych paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad miesiąca jestem użytkownikiem lampowego DAC'a wykonanego 5 lat temu przez Łukasza Fikusa. Dac bazuje na kości Wolfson 8741, ostatnio zmieniłem ruską lampę 6x5 na amerykańskiego Bendixa. Miałem możliwość bezpośredniego porównania urządzenia z Hegel HD20, którego bardzo dobrze wspominam. Dac Fikusa wnosi brzmienie jednak na inny poziom, szlachetny, bardziej emocjonalny, wywołując wrażenie autentycznego przebywania na koncercie. Hegel brzmi przy nim bardziej powściągliwie z mniej nasyconymi barwami, w swojej kategorii cenowej naprawdę rzetelnie, biorąc pod uwagę, że urządzenie na rynku wtórnym pojawia się w bardzo korzystnej cenie. Hegla już co prawda nie mam, ale polecam go osobom, którym zależy na dość wyrafinowanym, przejrzystym brzmieniu i dużej funkcjonalności, bo takiej uniwersalności podłączenia - tylko coax - lampowy przetwornik już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.