Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbys napisać cos wiecej jak wypadł u Ciebie GP?

 

Zgadzam sie w pelni z ta opinia http://www.audiostereo.pl/harmonix_hs-101-gp-sus_kable-sygnalowe-interkonekty-795-4978-16.html . Gitara basowa dla mnie nie istnieje w tym kablu. Do tego mialem efekt przerosnietej sceny, za bardzo w strone sluchacza poszlo i efekt byl taki, ze nie sluchalo sie tego przyjemnie. Te dwie wady w moim systemie zadecydowaly o sprzedazy. Nowy interkonekt Improved-S nie stracil niczego z zalet wersji GP, scena jest teraz odpowiednia, pojawila sie gitara basowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozycja obowiazkowa do odsluchu dla naszych Hegli, czyli nowy interkonekt Harmonix HS-101 Improved-S. Poprawili bolaczki drozszej wersji GP, ktora mialem na wlasnosc. Korci mnie, zeby zobaczyc czy to samo zrobili z nowym glosnikowcem Harmonix CS-120 Improved-Version.

Marcin,

 

z głośnikowcem nie ma problemu, ale na swoją odpowiedzialność go bierzesz... :)

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokusilem sie na HD25. Interkonekt Harmonixa gra pieknie z Heglem. Glosnikowiec Harmonix'a w porownaniu do Albedo Air II zaweza scene w moim systemie, przez to tylko wahalem sie czy go wziasc, poniewaz muzykalnosc tego glosnikowca jest uzalezniajaca. Nasycona srednica i odpowiednia ilosc w pozostalych pasmach.

 

Moj HD20 pozostawilem w rozliczeniu, takze jest do wziecia w Premiumsound. Stan jak nowy + pilot z folia na przyciskach, pelny komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa polska recenzja wzmacniacza Hegel H80 na PC Lab:

 

Hegel H80 - "integra" dla mnie idealna

 

http://blog.pclab.pl/violator/Hegel.H80-.integra.dla.mnie.idealna,380

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj testowalem sobie sieciowke Harmonix'a X-DC2. Nastawiony jak zwykle sceptycznie poleglem. Najwieksze zmiany wprowadzila ta sieciowka przy DAC'u i jest to zakup warty grzechu. Jeszcze wieksza muzykalnosc. Na wzmacniaczu zmiany nie byly az takie aby myslec o zmianie standardowej sieciowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 to dobry wzmacniacz.Mi nie pasował do końca ale to neutralne granie, niski bas fajnie kontrolowany (dla mnie mogłoby być go więcej),bardzo szczegółowy,dobra przestrzeń i scena. DAC gra na poziomie źródeł nowej za 4tys. Co mi nie pasowało? Za mało tego wyższego basu nadającego rytm, mógłby też być mocniejszy i bardziej melodyjny, starych rockowych nagrań nie dało się słuchać czasami, dynamika dobra ale słyszałem lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melodyjnosc, spojnosc, harmonia bardzo wysoka w H80- pierwszy moj wzmacniacz, ktory wszystkie te cechy ewidentnie posiada- na pewno gra bardziej harmonijnie i rowno jak caspian, w ktorym wyzsza srednica czesto pilowala po uszach w duecie z focusami az do przesady...

 

z H80 (zasluga tez zapewne wbudowanego daka), sporo bezpieczniej sie slucha tam gdzie caspian sobie krzyczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie w kwestii transportu plików do DACa w H70tce przez USB, czego sensownego użyć zamiast laptopa.

 

Zaznaczam, że nie mam potrzeby kupowania kombajnu, zdecydowanie interesuje mnie muzyka w stereo.

 

A może kupić za 1000pln laptopa który będzie służył tylko do muzyki, zero zbędnego oprogramowania, tylko software pod audio?

 

Pozdrawiam i dziękuję za ew podpowiedzi.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie w kwestii transportu plików do DACa w H70tce przez USB, czego sensownego użyć zamiast laptopa.

Nie rozmieniaj się na drobne jak nastawiasz się na pliki to kup jakiś odtwarzacz sieciowy (teraz są w dobrych pieniądzach i Denonki DNP 720 i Pioneer N-50) podłączysz sobie dysk Nasa i zapomnisz o temacie sprzętu. Napewno zgraja lepiej niż laptop połączony nawet Cardasem do USB Hegelka.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wiele bym o czepianie powiedział ale na pewno nie to ze jest gdzieś krzykliwy. A Hegel h80 gra neutralniej,dobitniej niż starsze hegle, które z kolei są ostrzejsze od caspiana.

 

Szczerze to wiele bym o caspianie powiedział ale na pewno nie to ze jest gdzieś krzykliwy. A Hegel h80 gra neutralniej,dobitniej niż starsze hegle, które z kolei są ostrzejsze od caspiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H100 zniknął z oferty Soundgarden http://www.soundgarden.no/catalogsearch/result/?q=hegel

 

Może następca wejdzie cześniej?

Chociaż to by chyba nie przesądzało braku 100, bo H200 nadal mają mimo H300 od pół roku.

I to H200 za niecałe 7 tysi...

 

http://www.soundgarden.no/hegel-h200-integrert-forsterker-sort.html

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setunia nie wytrzymała konkurencji z H-80, H-200 ostała się dla klientów z trudniejszymi głośnikami i z fantastyczną ceną mam nadzieję, że po świętach z taką ceną pokarze się również u nas :). Tą srebrną w tej cenie to bym w ciemno brał http://www.soundgarden.no/hegel-h200-integrert-forsterker-solv.html

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy model pewnie jest lepszy, ale 2k był do niego nie dopłacił.

 

...ale w czym lepszy? Nie mam możliwości bezpośredniego porównania, dlatego zajrzałem do klubu i poprosiłem o poradę.

Kiedyś ( dawno temu) słuchałem 70 i bardzo mi się spodobał. Szczególnie za ciepełko, dobry, zwarty bas i ogólnie kulturę grania...aaa i szczególnie za to jak się sprawował przy cichym słuchaniu (wybornie). słuchałem też np. 200, która o dziwo podobała mi się mniej niż 70 (przepraszam :-) ). Czy 80 to ulepszenie w linii prostej 70, czy raczej zbliżenie się do droższych integr (np. takiej 200). Będę wdzięczny za jakiś krótki opis. Dziękuję.

Nadmienię tylko, że ma zastąpić Sugdena a21a. Nie wiem, czy to czasem nie jest decyzja na zasadzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek", jednakże podjąłem decyzję odnośnie sprzedania Sugdena (cudowny jest, ale kilka mankamentów zaczęło mi przeszkadzać), a że fundusze są na dziś jakie są pomyślałem o heglu jako najlepszym wyborze w granicach +- 5 tys.

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lepszy, gra mniej siłowo. wiecej czarnego tła itd. Jesli masz słaby cd to mysle ze warto przeskoczyć na h80, wykorzystasz dacka i mysle ze warto. Ogólnie sudgen to dobry wzmacniacz, ja bym go nie ruszał a upatrywałbym poprawy w pozostałych gratach, choć najlepiej musiałbyś sam porównać czy warto zmienić operatora, sporo ludzi znalazło w H swój dzwiek czego i tobie życzę...Pozdr.

Edytowane przez konik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lepszy, gra mniej siłowo. wiecej czarnego tła itd. Jesli masz słaby cd to mysle ze warto przeskoczyć na h80, wykorzystasz dacka i mysle ze warto. Ogólnie sudgen to dobry wzmacniacz, ja bym go nie ruszał a upatrywałbym poprawy w pozostałych gratach, choć najlepiej musiałbyś sam porównać czy warto zmienić operatora, sporo ludzi znalazło w H swój dzwiek czego i tobie życzę...Pozdr.

 

...ale w innych gratach trudno szukać :-). Źródło mam wybitne (Audiomeca). Kolumny to PMC. Zmiana musi być w temacie wzmacniacza. Szukam po prostu czegoś co będzie "uniwersalne". Masz rację, że Sugden to dobry kompan. Jednak tak jak pisałem kilka niuansów mi przeszkadza (to, że zaczyna "grać" po 30, 40 minutach - oczywiście wybornie grać, to że basik ma lekko bułowaty i to że jak w jazzie trudno byłoby mu znaleźć konkurenta za gruuube tysiące, to już w innym repertuarze nie jest tak kolorowo. Słucham w sumie w większości tego pierwszego gatunku, ale nieraz człowiek ma ochotę wrócić na chwilę do wspomnień z przeszłości :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.