Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Panowie pytanie jest ;)

Słuchał ktoś z Was i może doradzić w sprawie porównania Hegla H70 lub H100 przy graniu z wbudowanego dac'a z kompletem NAIM'a Nait5i/CD5x?

Grać by to miało z Audio Physic Virgo2. Muza to głównie rock, ale i również wokale i troche pop'u.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież HD11 już za darmo rozdają. Całkiem serio.

 

1 warunek - kupić H100 w pełnej cenie ;)

A nie potrzebujesz przypadkiem H100? Byśmy jakiegoś "dila" zrobili :-), wziąłbym tego darmowego daca...byłem w Melomanie i to samo powiedział Pan Marek. Pożyczę HD11 na przyszły weekend, jak mnie zachwyci to kto wie? Może zostanie. Niemniej jednak gdyby ktoś chciał się uwolnić od HD11/ HD20 to proszę o info

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 jaką mam moc na 4 ohm ? gryzie się z nimi czy jak że nigdzie nie podają

 

jest coś z podobnego pułapu cenowego z wbudowanym Dac nie gorszym od Hegla ?

Potwierdzam, u mnie też gra z kolumnami 4 Ohm Dynaudio i jest Ok, choć przyznam, że pomieszczenie tylko 20 m2, więc daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

Zamierzam nabyć Hegla H100 więc jeśli ktoś chciałby go sprzedać to proszę o kontakt na priv :)) !!

 

z tego co się orientuję Premiumsound w Gdańsku ma wyprzedaż demówek Hegla . Są wzmaki , dacki i cd-ki ( srebrne i czarne ) , ale spróbuj kontaktować się osobiście bo nie znam cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że stałem się szczęśliwym posiadaczem przetwornika C/A tej firmy HD20, z którego jestem bardzo zadowolony - przyłączam się do klubu. :)

 

Panowie - czy ktoś z Was zastanawiał się nad zewnętrznym zasilaniem tego DACa, czy nie ma to większego sensu?

Co lepsze - zasilacz czy akumulator? Jeśli to drugie rozwiązanie - to o jakim napięciu powinien być i jak go podłączyć do układu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC nie potrzebuje takich rzeczy

 

Dlaczego nie potrzebuje? Zasilanie oryginalne jest takie doskonałe?

Zastanawiam się nad sprawdzeniem zasilacza Tomanka. W końcu to nic nie kosztuje poza kosztem wysyłki.

O wynikach testu nie omieszkam poinformować sympatyków Hegla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sprawdzeniem zasilacza Tomanka. W końcu to nic nie kosztuje poza kosztem wysyłki.

Ja tam specjalistą od zasilania nie jestem, ale:

1. Mam HD11 zasilany Audionova Orpheus Master i do głowy by mi nie przyszło podłączać tego daka do jakiegoś zasilacza - @soundchaser widziałeś jaki w Twoim daku jest trafo?

2. Tomanek chyba nie robi takich zasilaczy (ale może się mylę?).

3. Jeśli mowa o Tomanku to kup listwę TAP i zapewnisz całemu swojemu systemowi lepsze zasilanie (mam na sprzedaż TAP8 z dwoma DC-blockerami, jeszcze na gwarancji).

Edytowane przez shakin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie potrzebuje? Zasilanie oryginalne jest takie doskonałe?

Zastanawiam się nad sprawdzeniem zasilacza Tomanka. W końcu to nic nie kosztuje poza kosztem wysyłki.

O wynikach testu nie omieszkam poinformować sympatyków Hegla. :)

 

A gdzie ty ten zasilacz chcesz wcisnac ? Tomanek nie robi zasliacza AC/AC tylko AC/DC. Bedziesz lutowal w srodku ? Jesli chcesz sie pozbyc zaklocen w torze usb, a takie ten dac przenosi to tylko poratuje cie konwerter usb/spdif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz sie pozbyc zaklocen w torze usb, a takie ten dac przenosi to tylko poratuje cie konwerter usb/spdif.

 

Nie przenosi zakłóceń po USB. Jakość jest bardzo dobra.

Mam konwerter usb/spdif m2tech hiface, ale zmodyfikowany - właśnie zasilany zewnętrznym akumulatorem LiFe Po-4.

To jeszcze lepsze rozwiązanie.

Oczywiście po coax jakość jest jeszcze lepsza niż po usb.

 

Wracając do zewnętrznego zasilacza - pomyślałem tylko, że może być jeszcze lepiej,

ale zasialiście teraz u mnie ziarnko niepewności. :)

 

A gdzie ty ten zasilacz chcesz wcisnac ? Tomanek nie robi zasliacza AC/AC tylko AC/DC. Bedziesz lutowal w srodku ?

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

???

 

Hegel zasilany jest bezposrednio z AC. W srodku ma juz zasilacz ktory zamienia AC na DC i jak chcesz wrzocic Tomanka to wtedy tylko lutowanie Ci pozostaje. Daj znac jakie efekty ;)

 

A na powaznie to tylko kable i mozesz listwe zasilajaca Tomanka zakupic, bo sam mam taka i wiem ze daje pozytywny efekt. Kabli Ci nie zaproponuje, bo mam sprawdzone, ale koszt jest taki, ze lepiej by Ci bylo zmienic na HD25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na powaznie to tylko kable i mozesz listwe zasilajaca Tomanka zakupic, bo sam mam taka i wiem ze daje pozytywny efekt. Kabli Ci nie zaproponuje, bo mam sprawdzone, ale koszt jest taki, ze lepiej by Ci bylo zmienic na HD25.

 

Tak, tak... a później na HD30, HD35... i tak dalej. ;-)

Nie, nie zamierzam już inwestować w lepszy DAC. Raczej mogę sprawdzić, czy są w podobnej klasie cenowej lepsze monitory aktywne niż te, które mam.

 

Listwa to rzeczywiście warty temat do rozważenia i sprawdzenia.

 

Tomanek robi różne zasilacze, dedykowane do określonych DAC.

Nie bardzo rozumiem... zasilanie innych przetworników różni się od zasilania Hegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, którzy mieli do czynienia z H80. Jakiego zewnętrznego DAC-a należałoby użyć aby usłyszeć wyraźną poprawę jakości dźwięku. Obecnie korzystam z DAC-a w Oppo 105, a DAC w H80 służy tylko do słuchania muzyki w tle ze spotify. DAC Oppo 105 przetwarza muzę z CD oraz z plików FLAC. Czy DAC HD20 podoła temu zadaniu. Wiem, że trzeba posłuchać jednak nim zacznę działać chętnie usłyszę podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich fanów Hegla.

Edytowane przez ps39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem H80 rok temu na odsluchu i z HD20 gral duzo lepiej. Z tego wzgledu takze zrezygnowalem z zakupu H80, poniewaz HD20 mialem juz w posiadaniu. Szczegolnie dol pasma byl bardziej zroznicowany i dynamika na plus. IC jaki wtedy mialem na odsluchu i zgral sie w takim polaczeniu to byl Equilibrium Turbine w wersji XLR. Takze do samego dac'a musisz dorzucic jeszcze kapke do jakiegos dobrego IC.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów hegla

 

przymierzam się do zakupu hd10 hd11 lub hd20 kierowany tylko opiniami w internecie obecnie mam matrixa mini i ta pierwszą wersję

 

Bardzo proszę o radę bo różne opinie czytam

ze np hd10 i hd11 gra bardzie analogowo od hd20 co by mi odpowiadało

czy to prawda??

 

czy w takim razie jest sens dopłacić do hd20??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przez bardziej anologowo rozumiesz mniej detalicznie, to wtedy sie z toba zgodze. HD20 w zadnym wypadku nie jest ostrym zrodlem, ani cieplym zrodlem. Gra neutralnie. Zdecydowanie HD20 to lepszy zakup jesli posiadasz takie srodki do wydania.

 

a jak sprawa się ma z hd11 wyszedł rok po hd20 i w tym momencie wydaje się co najmniej tak samo dobry a jest ciut tańszy

czy porównywał ktoś bezpośrednio hd11 i hd20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa się ma z hd11 wyszedł rok po hd20 i w tym momencie wydaje się co najmniej tak samo dobry a jest ciut tańszy

czy porównywał ktoś bezpośrednio hd11 i hd20

 

HD11 jest gorszy od HD20. Niektorzy wola HD11 ze wzgledu na jego cieplejszy charakter. Na HD20 jest wiecej muzyki z muzyki. Przy czym powtarzam, ze HD20 gra rowno w calym pasmie, nie ukrywa niedociagniec realizacji nagran. Jesli material jest nagrany ostro to HD20 nie zaokragli tych ostrosci, tylko pokaze tak jak gluchy inzynier dzwieku chcial ten material zrealizowac. Podkresle takze, ze gra caly system i opinie na roznych kompletach moga od siebie odbiegac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.

Hegel HD20 gra nadzwyczaj neutralnie, ale też bardzo muzykalnie.

Jesli płyta jest dobrze nagrana, to prawdziwa uczta dla uszu, a jak źle to wszystkie jej braki wyłażą.

Jak się ma do niego jakiś cieplejszy wzmak i kolumny to można odnieść wrażenie, że jest lepiej przy kiepskich płytach,

ale to tylko złudzenie.

 

Dodam jeszcze, że z moich obserwacji wynika, że jeśli cały system jest neutralny i nie ma w nim elementów ocieplających,

to mając w nim Hegla HD20 należy unikać zbyt ostro podrasowanych remasterów. Niektóre płyty SHM, czy nawet K2HD mogą troszkę drażnić niektórymi częstotliwościami pasma.

Ja zauważyłem np., że skądinąd bardzo dobrze zrealizowana wersja w K2HD "jedynki" ELP w moim systemie nie radzi sobie z basem, którego jest za dużo i wpada w taki metaliczny, rezonujący ton (najbardziej słyszalne jest to w utworze: Knife-Edge).

W remasterze z lat 90-tych, czy w wersji winylowej tego nie ma, ale też jest mniej przestrzeni i detaliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.