Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze raz.

Jak każda stal, tak i aluminium jest odlewane, ale to dopiero początek. Tak jak napisał ROBOLOWSKI, po odlaniu ma słabą strukturę wewnętrzną. Wtedy też się ją odkuwa, albo walcuje, w celu zwiększenia gęstości a co za tym idzie twardości.

Dodaje się też do stali różne pierwiastki, aby polepszyć jej właściwości.

Dlatego kupuje się gotowe bloki aluminium, odpowiednio wcześniej obrobione a to w porównaniu z klockiem drewna jest setki razy droższe.

Odlewka garażowa aluminium, ni jak się ma do takiego obrobionego z wszystkimi należnymi stali wymogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty , chętnie posłucham doświadczonych forumowiczów ,którzy już składali taka lub podobna listwę .

 

Mam wahania co do wewnętrznego okablowania i typu obudowy.

 

 

Ostatnio złożyłem coś na kształt listwy bazując na elementach Furutecha.

 

1. Obudowa aluminiowa odlewana, wyłożona od wewnątrz masą bitumiczną.

2. Gniazdo FI-06R NFC

3. Kable wewnętrzne solid core Furutech AC Power Wire Double Insulate

4. Gniazda końcowe FT-SDS G

 

Chodziło o to aby jak najmniej " przeszkadzać" w przepływie prądu do systemu.

Generalnie jestem zadowolony z efektu finalnego, szczególnie z gniazd ft-sds, które dają niesamowity komfort użytkowania. Niestety do tej pory nie porównywałem mojej diy listwy z niczym firmowym, więc nie wiem co zaprezentuje w bezpośrednim starciu. Jestem jednak na 1000% przekonany, że za pieniądze które na projekt wydałem nie kupiłbym nic co choć zbliży się dźwiękowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz.

Jak każda stal, tak i aluminium jest odlewane, ale to dopiero początek. Tak jak napisał ROBOLOWSKI, po odlaniu ma słabą strukturę wewnętrzną. Wtedy też się ją odkuwa, albo walcuje, w celu zwiększenia gęstości a co za tym idzie twardości.

Dodaje się też do stali różne pierwiastki, aby polepszyć jej właściwości.

Dlatego kupuje się gotowe bloki aluminium, odpowiednio wcześniej obrobione a to w porównaniu z klockiem drewna jest setki razy droższe.

Odlewka garażowa aluminium, ni jak się ma do takiego obrobionego z wszystkimi należnymi stali wymogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio złożyłem coś na kształt listwy bazując na elementach Furutecha.

 

1. Obudowa aluminiowa odlewana, wyłożona od wewnątrz masą bitumiczną.

2. Gniazdo FI-06R NFC

3. Kable wewnętrzne solid core Furutech AC Power Wire Double Insulate

4. Gniazda końcowe FT-SDS G

 

Chodziło o to aby jak najmniej " przeszkadzać" w przepływie prądu do systemu.

Generalnie jestem zadowolony z efektu finalnego, szczególnie z gniazd ft-sds, które dają niesamowity komfort użytkowania. Niestety do tej pory nie porównywałem mojej diy listwy z niczym firmowym, więc nie wiem co zaprezentuje w bezpośrednim starciu. Jestem jednak na 1000% przekonany, że za pieniądze które na projekt wydałem nie kupiłbym nic co choć zbliży się dźwiękowo.

 

Gratuluję udanego projektu . Niewątpliwie DIY dają lepszą jakość do ceny , no i pełną satysfakcję!

Mógłbyś dać linki do masy bitumicznej i tych kabli których użyłeś ? Fotki też byłyby bonusem .

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do tej pory nie porównywałem mojej diy listwy z niczym firmowym, więc nie wiem co zaprezentuje w bezpośrednim starciu.

Pozostaje Ci wypożyczenie jakiejś listwy i porównanie z wykonaną własnoręcznie. Ponieważ to wątek o Furutech'u polecam właśnie porównanie z ich wyrobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać linki do masy bitumicznej i tych kabli których użyłeś ?

 

Przewód i gniazda kupiłem we Fusic z Wrocławia. Cena dobra, wyczekałem się jednak dwa tygodnie na realizację.

Ten przewód Furutech wykorzystuje w topowych listwach Tp309, tp 809 więc z czystym sumieniem można go polecać :) Jest to przewód kierunkowy, trzeba uważać przy instalacji żeby poprawnie go zaaplikować. Jest też dość sztywny przy układaniu, szczególnie w niedużej przestrzeni wewnątrz obuwiowy może przysporzyć kłopotów, ale myślę, że warto.

 

http://sklep.fusic.pl/furutech-ac-power-wire-double-insulate-autoryzowany-dealer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przewód i gniazda kupiłem we Fusic z Wrocławia. Cena dobra, wyczekałem się jednak dwa tygodnie na realizację.

Ten przewód Furutech wykorzystuje w topowych listwach Tp309, tp 809 więc z czystym sumieniem można go polecać :) Jest to przewód kierunkowy, trzeba uważać przy instalacji żeby poprawnie go zaaplikować. Jest też dość sztywny przy układaniu, szczególnie w niedużej przestrzeni wewnątrz obuwiowy może przysporzyć kłopotów, ale myślę, że warto.

 

http://sklep.fusic.pl/furutech-ac-power-wire-double-insulate-autoryzowany-dealer.html

Mógłbyś napisać ile tego kabla kupiłeś do swojej listwy ? Ja będę robił na dwa kable ( podwójne gniazdo ) . 1m wystarczy ?

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś fotki z wewnątrz lub linki na których bazowałeś się ? Interesuje mnie metoda podłączenia .

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Bazowałem na zdjęciu z tego PDF, mam nadzieję, że pomoże.

 

http://rcm.com.pl/oferta/furutech/images/e-TP809E%20NCF%20(News).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"topowe Furutecha z magnetycznej (bo innej nie ma) stal"...

 

ta stal jest zdemagnetyzowana.

furutech wszystko tez kriogenizuje.

a to wielka różnica.

stal tylko na obudowie serii 5x i ringi.

 

odnośnie aluminium...najlepszy z najgorszych materiałów, zaraz po czy tam przed granitem. pantzerholz to jest to. do tego materiał naturalny.1 kubki waży 1.6 tony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
"A co, jeżeli kablowi udzielił się charakter komputera i z tond ta suchość;-)"

 

dobry trop. a sluchaliscie drutów z urządzeń towarzyszących? kompy ruter etc?

Czytałem podobne komentarze na innych forach ,ale osobiście tak daleko i absurdalnie sam bym się nie posunął jeżeli chodzi o wygrzewanie kabli sieciowych :)

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"topowe Furutecha z magnetycznej (bo innej nie ma) stal"...

 

ta stal jest zdemagnetyzowana.

furutech wszystko tez kriogenizuje.

a to wielka różnica.

stal tylko na obudowie serii 5x i ringi.

 

odnośnie aluminium...najlepszy z najgorszych materiałów, zaraz po czy tam przed granitem. pantzerholz to jest to. do tego materiał naturalny.1 kubki waży 1.6 tony.

 

Dyskutowałem u źródeł czyli z przedstawicielem Furutecha panem Rogerem Adamkiem i jesteśmy obaj dobrze poinformowani :)

 

Stal nierdzewną można demagnetyzować ale po jakimś czasie magnetyzuje ją nawet słabe pole magnetyczne ziemi. Taka stal swym szczątkowym polem magnetycznym oddziałuje na pole elektromagnetyczne w przewodach a co za tym idzie zniekształca płynący w przewodach prąd. Zastosowanie takich wtyków jest KOMPROMISEM, gdyż także fajnie ekranuje ten odcinek toru przed zakłóceniami z zewnątrz. Okresowe demagnetyzowanie wtyczek pewnie pomaga ale to "robota głupiego", poza tym po takim zabiegu system znów trzy doby pod prądem przychodzi do siebie także sam nie demagnetyzuję jak i na szczęście wtyczek rodowanych nie muszę czyścić. W porównaniu z miedzianymi, srebrnymi a nawet złotymi (w mieście mamy syfiastą atmosferę i nawet uczciwie położone na styki złoto zaczyna się utleniać i dopiero po czyszczeniu świeci się pięknie ).

 

Co do kriogenizacji to co jedna firma (nie tylko audio) to inne technologie, różne wyniki, inny sam proces; w sumie temat rzeka i życia braknie, pewnie nie jeden doktorat można zrobić.

 

 

Panzerholz (materiał oparty na surowcu naturalnym jakim jest drewno) to na kolumny polecam, z racji innych właściwości elektrycznych niż czyste drewno do styczności z prądem w High End Audio się nie nadaje! W kolumnach też trzeba go czymś odseparować (nie wiem czy sam fornir na wierzch jest wystarczający? (raczej nie) żeby zawarty w nim parujący latami formaldehyd nas codziennie nie truł w mieszkaniu. Tak że kto powiedział że w tym DOBRYM audio będzie łatwo :) Zdrowsza i łatwiejsza w obróbce jest Trespa (też drewno w składzie w postaci celulozy prasowanej) z której kolumny robi np. Wilson Audio. Jak ktoś lubi lakierowane pistoletem na różne kolory kolumny to jak znalazł.

 

 

edit podwójny wpis

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi konkretnie o a(Alpha)-22 to mam problem z zakupem go w UK . Rozmawiałem z pomocą techniczną Furutech ,który powiedział że ten kabel jest dostarczany  tylko do kilku krajów i najłatwiej byłoby go kupić z Polski .

Zaden problem bo mam brata we Wrocławiu , ale ten sam reprezentat Furutech nie poleca sklepu Fusic ( Wrocław) bo nie jest oficjalnym dilerem i nie mogą gwarantować oryginalnosci itp ???

Ktoś może potwierdzić co do tego sklepu ? Trudno mi uwierzyć żeby taki sklep nagle sprzedawał podróbki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 20:55, ROBOLOWSKI napisał:

Coś się nie odpala poprawnie :(

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Pdf dostępny jest w RCM przy listwie  e-TP 809E NCF.

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=nn&of=17

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ROBOLOWSKI napisał:

Ktoś może potwierdzić co do tego sklepu ? Trudno mi uwierzyć żeby taki sklep nagle sprzedawał podróbki :).

Unikać jak ognia. Nie twierdzę, że sprzedaje podrobione produkty ale właściciel nie należy do tzw solidnych przedsiębiorców. Nie tylko ja miałem z nim problemy. Inne osoby z tego forum też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Wziąłem sobie TCS21 na wtykach fi 11 i testowałem zarówno na cedeku jak i wzmacniaczu ale kabel nie spełnił oczekiwań. Trochę mnie rozczarował. Bas mógłby mieć mocniejszy. Nie chodzi o to, że był tylko za słaby ale nie pasował mi do średnicy. Brakowało wsparcia dopalonej niższej średnicy basem. Ogólnie to średnica też nie zachwyciła. Była osadzona bardzo nisko. Była wręcz podkreślona w najniższym podzakresie ale solidnie zgaszona. pozbawiona blasku. Brakowało mi szklistości na średnicy. Wyrazistości wokali i gitar. Cały dźwięk był jednak zwarty i dobrze kontrolowany. O ile z 314 ag II na cedeku i tcs21 na wzmacniaczu było ok to nagrania z kompa poprzez wbudowany dac do wzmacniacza ewidentnie ujawniały charakter tego kabla. Tak samo było z tsc21 na cedeku. Przy nim 314 ag II bardzo fajnie doświetla średnicę i jest bardziej efektowny.

Który teraz testować?? Tak żeby solidnie doświetlił mi średnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krzysiek B napisał:

WItam

Wziąłem sobie TCS21 na wtykach fi 11 i testowałem zarówno na cedeku jak i wzmacniaczu ale kabel nie spełnił oczekiwań. Trochę mnie rozczarował. Bas mógłby mieć mocniejszy. Nie chodzi o to, że był tylko za słaby ale nie pasował mi do średnicy. Brakowało wsparcia dopalonej niższej średnicy basem. Ogólnie to średnica też nie zachwyciła. Była osadzona bardzo nisko. Była wręcz podkreślona w najniższym podzakresie ale solidnie zgaszona. pozbawiona blasku. Brakowało mi szklistości na średnicy. Wyrazistości wokali i gitar. Cały dźwięk był jednak zwarty i dobrze kontrolowany. O ile z 314 ag II na cedeku i tcs21 na wzmacniaczu było ok to nagrania z kompa poprzez wbudowany dac do wzmacniacza ewidentnie ujawniały charakter tego kabla. Tak samo było z tsc21 na cedeku. Przy nim 314 ag II bardzo fajnie doświetla średnicę i jest bardziej efektowny.

Który teraz testować?? Tak żeby solidnie doświetlił mi średnicę?

Furutech s35tc na średnicy to petarda, odradzam jednak do niego wtyki rodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Furutech s35tc na średnicy to petarda, odradzam jednak do niego wtyki rodowane.

No co ty?? Ale wiesz o co mi chodzi?? Czytelność dźwięków na średnicy. Wyrazistość wokali i gitar. Błyszczenie. Wręcz wyostrzenie. Mam łagodny na średnicy wzmacniacz i potrzebuję ten zakres doświetlić. 314 Ag II robi dobrą robotę pod tym względem.

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Krzysiek B napisał:

Czytelność dźwięków na średnicy. Wyrazistość wokali i gitar. Błyszczenie. Wręcz wyostrzenie

Właśnie tak widzę s35TC :) Mam go od kilku miesięcy i jestem nim zachwycony. Podłączałem go również do lampy na 300B i też pokazał klasę. W obu systemach pokazał tożsame zalety, kontur, barwy, wyrazistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysiek B napisał:

WItam

Wziąłem sobie TCS21 na wtykach fi 11 i testowałem zarówno na cedeku jak i wzmacniaczu ale kabel nie spełnił oczekiwań. Trochę mnie rozczarował. Bas mógłby mieć mocniejszy. Nie chodzi o to, że był tylko za słaby ale nie pasował mi do średnicy. Brakowało wsparcia dopalonej niższej średnicy basem. Ogólnie to średnica też nie zachwyciła. Była osadzona bardzo nisko. Była wręcz podkreślona w najniższym podzakresie ale solidnie zgaszona. pozbawiona blasku. Brakowało mi szklistości na średnicy. Wyrazistości wokali i gitar. Cały dźwięk był jednak zwarty i dobrze kontrolowany. O ile z 314 ag II na cedeku i tcs21 na wzmacniaczu było ok to nagrania z kompa poprzez wbudowany dac do wzmacniacza ewidentnie ujawniały charakter tego kabla. Tak samo było z tsc21 na cedeku. Przy nim 314 ag II bardzo fajnie doświetla średnicę i jest bardziej efektowny.

Który teraz testować?? Tak żeby solidnie doświetlił mi średnicę?

Jak to ktoś już kiedyś powiedział ,  kable sieciowe nie grają ale mogą powiedzieć dużo o integralności systemu lub o  ich wadach . 

A kabel " wygrzany" czy nówka ?Mój tsc31 jest po ponad 100 h i testuje co  weekend . Raz grało strasznie sucho jakoś  a w następny weekend o wiele lepiej , więc  nie poddawaj się łatwo , jak kabel nowy :)   Spróbuj tez na złotych wtykach jak jeszcze nie próbowałeś lub srebrne kable głośnikowe .

Serja tcs21 a zwłaszcza tcs31 przyciemniają scenę ale wydobywają w ten sposób zaginione mikro detale i pokazują jak system jest dobry.

Druga sprawa jest taka , że system do którego podłączasz drogie sieciowki musi być naprawdę dobrej jakości żeby pokazać i uwydatnić brakujące szczegóły . 

Edytowane przez ROBOLOWSKI
Dołożenie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ROBOLOWSKI napisał:

Jak to ktoś już kiedyś powiedział ,  kable sieciowe nie grają ale mogą powiedzieć dużo o integralności systemu lub o  ich wadach . 

A kabel " wygrzany" czy nówka ?Mój tsc31 jest po ponad 100 h i testuje co  weekend . Raz grało strasznie sucho jakoś  a w następny weekend o wiele lepiej , więc  nie poddawaj się łatwo , jak kabel nowy :)   Spróbuj tez na złotych wtykach jak jeszcze nie próbowałeś lub srebrne kable głośnikowe .

Serja tcs21 a zwłaszcza tcs31 przyciemniają scenę ale wydobywają w ten sposób zaginione mikro detale i pokazują jak system jest dobry.

Druga sprawa jest taka , że system do którego podłączasz drogie sieciowki musi być naprawdę dobrej jakości żeby pokazać i uwydatnić brakujące szczegóły . 

Tydzień solidnego gania ma za sobą. To tcs21 na wtykach fi11 złoconych. Mikrodetale swoją drogą ale nie kosztem zaburzenia balansu tonalnego. Problem jest na źródle. Cedek zasilany 314agII totalnie zamaskował tą cechę ale podłączenie wzmacniacza zasilanego tcs21 przez usb to było jakieś nierozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.