Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Waldek1968 napisał:

Mam pytanie: czy warto kupić wtyk zasilający  Furutech FI-68 z filtrem EMI w celu wymiany zwykłego wtyku (też Furutecha tak na marginesie) w kablu zasilającym listwę (kondycjoner) firmy Tomanek TAP-8 z wbudowanymi dwoma DC-Blockerami. Chodzi mi tylko o eliminację przepięć w domowej sieci elektrycznej.

Jak chcesz mieć filtrację i lepsze brzmienie to wymień gniazda montażowe schuko, gniazdo wejściowe  iec i ew. okablowanie wewnętrzne na coś z occ, wszystko może być od furutecha. Eliminacja przepięć/wyładowań to najlepsza jest ''s'' w dół lub wyjęcie wtyczki z gniazda.

Godzinę temu, LorDBandit napisał:

Podoba jest też za te pieniądze Bada Lb5600, też posiadam, też polecam.

Zdaje się, że Waćpan obiecał podzielić się wrażeniami z testu dotyczącego listew zasilających..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KonradR napisał:

A wiesz co tam jest? Lepszy warystor

Wejdź w opis i specyfikację, tak jest tam zabezpieczenie warystorowe wwieksz9sci tego typu odgromników. 

Myślę, że clou tego ustrojstwa leży w normach jakie obowiązują i musi je spełniać.

Warystorki w listwach to wiesz...

Godzinę temu, LorDBandit napisał:

Podoba jest też za te pieniądze Bada Lb5600, też posiadam, też polecam.

Bo to ta sama listwa, obie zjeżdżają z jednej taśmy produkcyjnej. W zależności kto jest klientem/odbiorcą to masz "sztempelek" z napisem Viborg, albo inny Bada.

Tak to działa chyba już w każdej dziedzinie. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Bo to ta sama listwa, obie zjeżdżają z jednej taśmy produkcyjnej. W zależności kto jest klientem/odbiorcą to masz "sztempelek" z napisem Viborg, albo inny Bada.

Tak to działa chyba już w każdej dziedzinie. 

 

Tak!, a wewnątrz rozwiązanie zabezpieczające to podobno koszt 45-60zł,,

Godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Zdaje się, że Waćpan obiecał podzielić się wrażeniami z testu dotyczącego listew zasilających..?

Tak, tylko wezmę się zbiorę ? chodzi mi po głowie jeszcze Enerr Amulett i Enerr Zero, te są jeszcze w jakichś powiedzmy ''normalnych'' pieniądzach, więc można by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Wejdź w opis i specyfikację, tak jest tam zabezpieczenie warystorowe wwieksz9sci tego typu odgromników. 

Myślę, że clou tego ustrojstwa leży w normach jakie obowiązują i musi je spełniać.

Warystorki w listwach to wiesz...

Opieralem sie o fotke. Czyli te niebieskie to cieniaski warystorki po 3 zetka.

Warystory porządne są bardzo dobre i jeszcze robia filtracje i nic nie kiszą. Ale trzeba porządne dawac.

Godzinę temu, LorDBandit napisał:

Tak!, a wewnątrz rozwiązanie zabezpieczające to podobno koszt 45-60zł,,

Chcialbys ? juz mialbys topowe MOVy za to.#)

Godzinę temu, LorDBandit napisał:

Tak, tylko wezmę się zbiorę ? chodzi mi po głowie jeszcze Enerr Amulett i Enerr Zero, te są jeszcze w jakichś powiedzmy ''normalnych'' pieniądzach, więc można by to sprawdzić.

Jak je zrobisz, to dam Ci naszą na deser ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Jak chcesz mieć filtrację i lepsze brzmienie to wymień gniazda montażowe schuko, gniazdo wejściowe  iec i ew. okablowanie wewnętrzne na coś z occ, wszystko może być od furutecha. Eliminacja przepięć/wyładowań to najlepsza jest ''s'' w dół lub wyjęcie wtyczki z gniazda.

Kupić Tumanka za 900 zł wywalić wszystko z niego ze środka zastępując częściami Furutecha ? Tylko po to aby zostawić skorupę, która kosztuje jakieś 40 zł? Interes życia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Kupić Tumanka za 900 zł wywalić wszystko z niego ze środka zastępując częściami Furutecha ? Tylko po to aby zostawić skorupę, która kosztuje jakieś 40 zł? Interes życia ?

Cezary napisał co zrobic i wsztstko sie zgadza. A ze to bez sensu startujac z T. To wiadomo dlatego trzeba zrobic swoje albo jak zobaczy sie sufit swoich mozliwosci to sa inne możliwości ?

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

Albo nie mając odpowiedniej wiedzy można kupić taniej podstawowy model Gigawatta lub Rnerr. Bardzo dobre produkty

pisałem wypaśnymi a to nie to samo co proponujesz 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ASURA napisał:

pisałem wypaśnymi a to nie to samo co proponujesz 

Rafael w calej rozciaglosci popieram. Kupowanie slabych produktów [nie pije do wskazanych], aby tylko je wypatroszyc i zrobić samemu mija sie z celem bo tylko szuflady pelne srednich lub slabych rzeczy. A tak to i starczy grosza na najlepsze komponenty. Na ali chyba jest tych alu do listew sporo. Pomijam czy to dobry pomysl alu, ale nie bedzie odstawac od sredniego podejscia. Za to mozna wykończyć po bożemu.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piotrek7 napisał:

Kupić Tumanka za 900 zł wywalić wszystko z niego ze środka zastępując częściami Furutecha ? Tylko po to aby zostawić skorupę, która kosztuje jakieś 40 zł? Interes życia ?

Tap8 można kupić taniej  (600zł), wywalamy tylko to co najtańsze, filtry i dc blockery pozostają jeżeli zależy nam na filtracji bo mieszkamy np. w blokach, wymieniamy tylko gniazda do audio np.4 szt plus iec i razem za 1200zł mamy filtrację i lepsze brzmienie (zdecydowanie!) od standardu. Jeżeli uważasz to za absurd to Twoja sprawa.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ASURA napisał:

Z ładną ale chińską aluminiową obudową na 6 gniazd i wypaśnymi gniazdami Furutecha można sobie bez filtrów samemu złożyć za 2tysiące złotych

Czyli w zasadzie taką tp60er tylko gniazda z ncf.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

No mieć Panie, miedź?

Wysokie Denki maja miedziane blachy itd. Ale to ciezkie 4x droższe od alu itd. I to nie kwestia "grania" tylko elektryki. A jak nie uziemi sie tegoz to bedzie "dzwonic" jak alu. Moze na inna nute ale bedzie barwić. No i w ogole... "Smiesznie" sie porobi...

Imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Cezary_58669 napisał:

Zawsze można folią miedzianą ''otapetować'' taką listwę tudzież elektronikę w klockach..będzie lżej i taniej?

A miedzy obudowa klejem i tasma... Kondensator ?. Ale i tak bedzie poprawa ? tylko folia to ulamek milimetera a blacha... Milimetr poltora dwa? Trochę wiekszy przekroj czynny. Hehee. Oczywiście lece w ekstrema ale chodzi o pokazanie mechanizmu. A czy osiągalny i jakimi kompromisami to inasza inszosc. Ale jest perspektywa ?

 

A i jeszcze jedna. Niektórzy jak Rafael czy my, jedziemy bez kompromisow i w otwartych budzetach. Ale to kosztuje i wysilku i pieniedzy i mozliwosci. A ludzie sie dziwia ze chyba sie z choinek pourywalismy...

Imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LorDBandit napisał:

No i można sobie też z drewna wystrugać, jak Cogitari ?

My tylko w panzerholzu...

 

Tak to sobie zetknąłem i ogladam. Oh te busbary z mosiadzu i kąty proste na drutach ? mogli tego nie pokazywac, bo magia prysnęła ?

Imo.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, KonradR napisał:

My tylko w panzerholzu...

 

Tak to sobie zetknąłem i ogladam. Oh te busbary z mosiadzu i kąty proste na drutach ? mogli tego nie pokazywac, bo magia prysnęła ?

Imo.

I teraz to dopiero zrobiło się śmiesznie..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KonradR napisał:

Nie wiesz o czym mowa z tymi katami prostymi i busbarem jak w skrzynce elektrycznej? Co w tym smiesznego?

Nic, gdyby nie cena.. widocznie magia płynie z drewna a nie z elementów i techniki użytej wewnątrz..

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne ale nie znaczy, że jeśli w dwóch produktach zastosować te same bebechy to będą grać tak samo.. zetknąłem się z tym porównując listwy Furutecha i Kbl. Kbl Rpd Ncf posiadałem wersję custom, okablowaną tym samym drutem Furutecha co 609ncf, ponad to w Kbl są najwyższej jakości gniazda Furu, topowe ncfy i grubsza/cięższa jednorodna aluminiowa trumna.. ale to jednak 609ncf grała cieplej i bardziej miękko... oczywiście obie posiadają cechy na plus i minus, opiszę to dokładnie, ale najważniejsze jest jednak to, że jednak są jakieś firmowe patenty na określone brzmienie.., bo bebechy identyczne a granie zupełnie inne.. i o co chodzi..? Fakt faktem w Furu jest jakiś magiczny puder - czy to jest ten patent,?... ?

W Cogitari zapewne to drewno wpływa na ich firmowe brzmienie, mają jakiś filtr zalany żywicą itd, jakiś patent pewnie też jest i nie sądzę że jakby wystrugać sobie taką listwę to będzie grać tak samo, bo zapewne nie będzie ? co nie znaczy wcale, że będzie grać gorzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LorDBandit napisał:

Istotne ale nie znaczy, że jeśli w dwóch produktach zastosować te same bebechy to będą grać tak samo.. zetknąłem się z tym porównując listwy Furutecha i Kbl. Kbl Rpd Ncf posiadałem wersję custom, okablowaną tym samym drutem Furutecha co 609ncf, ponad to w Kbl są najwyższej jakości gniazda Furu, topowe ncfy i grubsza/cięższa jednorodna aluminiowa trumna.. ale to jednak 609ncf grała cieplej i bardziej miękko... oczywiście obie posiadają cechy na plus i minus, opiszę to dokładnie, ale najważniejsze jest jednak to, że jednak są jakieś firmowe patenty na określone brzmienie.., bo bebechy identyczne a granie zupełnie inne.. i o co chodzi..? Fakt faktem w Furu jest jakiś magiczny puder - czy to jest ten patent,?... ?

W Cogitari zapewne to drewno wpływa na ich firmowe brzmienie, mają jakiś filtr zalany żywicą itd, jakiś patent pewnie też jest i nie sądzę że jakby wystrugać sobie taką listwę to będzie grać tak samo, bo zapewne nie będzie ? co nie znaczy wcale, że będzie grać gorzej ?

Wszystko ma znaczenie. Bebechy, druk jego jakosc i prowadzenie, to jaka jest na nie koncepcja, jak jest poprowadzona i czym, obudowa, z czego jak zrobiona czym malowana itd. Aspektow tego rzemiosła jest dziesiątki.

Ogladalismy to listwe #1 z miniaturowy movami i to czy jest odgromowa czy tylko udaje ten aspekt. Ogladalismy drewno i rzeczy, na które mi oczy krwawia. Wszystko fajnie i takie proste babole.

Kazdy robi jak umie, jaka ma wiedzy i doświadczenia staje, jaki ma budżet, jak jest pieczołowity, pedantyczny i dokladny, jak pryncypialny i czy w ogole, jakie ma "poglady i wierzenia" itd.

Tego nigdy nie krytykuje. Z mojego punktu widzenia nic tylko sie cieszyc, ze jest jak jest ? choc przyznaje to z mieszanymi uczuciami. cynikiem az takim nie jestem ? chyba ze ktos wyznaje wiarę ze "czesc brudu musi byc bo to dociąża" ... Jestem innowierca kompletnym.

 

imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.