Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już kilka dni zastanawiam się nad wyborem Plazmy Panasonica 50 cali 3D, kwota do wydania 4 tyś. Waham się pomiędzy modelami ST30 I ST50, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy modele te mają możliwość nagrania np. na PenDriva. Który byście wybrali z tych dwóch, a może jest jeszcze inny w miarę dobry TV Panasonica do 4 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, hbo mam z n-ki, wiem że oni też mają dekodery z możliwością nagrywania, ale musiałbym dopłacić ekstra, a telewizor i tak zamierzam zmienić. Poza tym mógłbym nagrać na pendriva film z blueraya, czasami oglądam sam bo np. Żona nie ma czasu, później by sobie mogła zobaczyć i nie trzeba by było płacić za kolejny dzień w wypożyczalni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna ciekawostka....

wczoraj wyłączyłem Panasa i po paru godzinach ponownie załączyłem i strach w oczach; ekran czarny, zero obrazu i dzwięku. dekoder HD cyfry + podpięty do HDMI 1,pomyślałem wejscie HDMI 1 padło albo z kablem coś nie tak... przełożyłem kabel do wejścia HDMI 2 i wszystko gra !.szukałem w googlach co to moze być ale tam tylko info, że jakby hdmi padło to wszystkie. Wyłączyłem tv i dekoder, powyjmowałem z gniazdka, odłączyłem kabel hdmi na kolejną godzinę.... i po ponownym podpięciu i załączeniu wszsystko działa !!!;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba byłem ślepy, w ST50 można nagrywać na dysk zewnętrzny przez USB :) i to mi wystarczy. Tylko pytanie czy poczekać do marca/kwietnia jak wyjdą nowe modele i liczyć na lepszą cenę czy teraz kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wyłączyłem Panasa i po paru godzinach ponownie załączyłem i strach w oczach; ekran czarny, zero obrazu i dzwięku. dekoder HD cyfry + podpięty do HDMI 1,

To nie jest wina TV a dekodera. Tak samo jest w UPC. Jeżeli wcześniej włączy się dekoder a potem dopiero TV to nie wyłapuje urządzenia. Zgłaszałem to w UPC ale magicy nic nie wymyślili stwierdzając, że czasami z cyfrowymi telewizorami tak bywa. Ostatecznie zasugerowali mi zakup kabla iHDMI ale za 200 zł to niech się gonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ST30 jest mocniejsza czerń: obudowy :)

 

Hehehe dobre:-)Masz u mnie kolejke za to;-)

 

Tak pozatym to kupiłeś już tego st50?Bo cos wspominałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina TV a dekodera. Tak samo jest w UPC

 

masz rację...też wyczytałem, że moj dekoder z cyfry się nie lubi za bardzo z plasma Panasa...np strasznie długo przeskakuje z jednego kanału na drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem ST30 jest lepszy?Co w nim jest lepszego?I skąd takie informacje?

widziałem te zielone kropy w ST50 nie raz, w 30-ce tego nie ma i choćby z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt kropy tam sa, jednak tylko i wylacznie na przybajerowanych trybach, na trybach służących do oglądania nic takiego nie ma.Te zielone kropy to dithering.Wszedzie gdzie czytam, to ST50 jest w tym momencie najbardziej oplacalnym tv od Panasonica, pobił czerń, jasność matrycy zeszłorocznego vt30 i cieżko zauważyć rożnice w obrazie przy vt50 ktory jest prawie o raz drozszy.

 

Moj tv został skalibrowany parę dni temu i muszę powiedzieć że rożnica jest ogromna....obraz troszkę ciemny, ale oddanie kolorow, biel to poprostu rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedno małe pytanie. Dlaczego ja, na trybach (jak to ładnie nazywasz) "przebajerowanych" nie mam krop ani na swoim G30 ani na ST50 gdy się nim miałem okazję bawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat pisałem ci już o tym w emailu, poruszalismy ten temat juz wczesniej przez kilkanascie stron na forum i nie mam zamiaru do tego wracac bo nie ma sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribul napisz dlaczego nazywasz zielone kropy dhiteringiem skoro w każdej plaźmie w/g Macka i Sławka dhitering jest obecny a "efektu" zielonych kropek nie znajduje w innych plazmach, a przynajmniej nie takie ogromne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, w st50 na trybach poza kinowymi dithering jest mocniejszy i JEST TO W KAZDYM ST50.Zeby pozbyc sie tego efektu trzeba zjechac troche z jasnoscią, skutkuje to jednak utratą szczegułow.

 

Telewizory poruwnuje się po kalibracji, ewentuanie na trybach kinowych ktore nie są tak rozjechane jak wszelakie dynamiczne,standardowe itp.

To tak jak z wzmacniaczami bądz kolumnami, porownujesz je w trybie direct, czyli w trybie gdzie omijasz wszelkiego rodzaju filtry, poprawiacze itp. Widzial gdzies ktos recenzję sprzętu z podkręconymi gałkami basu sopranu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat pisałem ci już o tym w emailu, poruszalismy ten temat juz wczesniej przez kilkanascie stron na forum

 

Owszem, pisaliśmy. Rzecz w tym, że dithering na siłę zobaczysz gdy niemal przytkniesz nos do ekranu. Z odległości 20 cm już nie. Ty natomiast piszesz o jakichś giga-kropach, widocznych z wielu metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pisze przecierz ze w ST 50 dithering jest mocniejszy w przykombinowanych trybach ktore ogolnie do niczego się nie nadają w każdym tv.U ciebie widocznie jest mniejszy.

 

Znow chcesz powiedziec że mam zepsuty tv?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST TO W KAZDYM ST50.

 

Nieprawda. Powtarzam, że na ST50, którym miałem okazję się dość długo bawić nic takiego nie było. A uczulony Twoimi wpisami ćwiczyłem specjalnie głównie tryb Normalny i Dynamiczny.

 

w przykombinowanych trybach ktore ogolnie do niczego się nie nadają w każdym tv.

 

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Mów za siebie please. Ty takich trybów nie lubisz - OK, ale są tacy którym się podobają (np. mnie).

 

Znow chcesz powiedziec że mam zepsuty tv?:-)

 

Ja chcę powiedzieć tylko to, co powiedziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda bo ogladaleś tv w sklepie z milonem wat na suficie i na ich materiale?Sorry zapomniałem że to był mecz.Wszedzie sie powtarza że to co w sklepie inaczej wygląda w domu.

 

Ok Bobcat tobie tryby przejaskrawione sie podobaja, nic mi do tego, mi tylko i wyłącnie chodzi o prawidłowe porownanie tv, a takowych nie robi sie na podkręconych do max możliwości trybach.Znajdź mi choć jeden taki test/porownanie tv, wzmacniacza czy kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda bo ogladaleś tv w sklepie z milonem wat na suficie i na ich materiale?Sorry zapomniałem że to był mecz.Wszedzie sie powtarza że to co w sklepie inaczej wygląda w domu.

 

Akurat w MM Okęcie (gdzie byłem) na dziale z telewizorami panuje półmrok. Można było również włączyć ich program demo.

 

tylko i wyłącznie chodzi o prawidłowe porównanie tv, a takowych nie robi się na podkręconych do max możliwości trybach.

 

Jeżeli na trybach podkręconych na maxa opisywanych zjawisk nie zuważyłem - to chyba na tych bardziej (nazwijmy to) subtelnych też ich nie będzie, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych "bardziej subtelnych" ich napewno nie zauwazysz, chyba ze podkręcisz jasność do dziwnych watrości czyli takich gdzie czerń stanie sie szara.Natomiast na wyśrobowanych trybach to zjawisko występuje i nie wprowadzaj Bobcat ludzi w błąd, miłeś z tym tv znikomy kontakt.To tak samo jak nie widzisz u siebie na tv efektu zjadania tonow na trybie normalnym i dynamicznym, a takowy występuje.Zresztą nie o tym tu pisaliśmy tylko o porownaniu tv....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ST50 może i miałem niewielki i krótki kontakt. Ale G30 mam na codzień i wiem, co piszę. Więc Ty też nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:-)Dwie osoby u mnie w rodzinie kupiły takie same 51 calowe plazmy Samsunga,w obu egzemplarzach rozpada sie obudowa:-)Pęka przeźroczysta obwodka w koło tv, plus łuszczy sie lakier na ramce ktora także pęka.Telewizory mają niecały rok, dzisiaj bedę dokladnie patrzył jaki to model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.