Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przewidywany w ofercie na ten rok jest model S60. Co zwraca uwagę:

1. Bez literki "T", czyli Panasonic przeprosił się z modelami nie oferującymi 3D. Znaczyłoby to, że 3D nie jest aż tak jednocznacznie oczekiwane i pożądane przez wszystkich i warto mieć ofertę również dla tych, którzy wcale 3D nie pragną.

2. Będzie 600 Hz sub-field zamiast lansowanego w ofercie 2012 (w serii 50) focused-field. Powiedzcie proszę jak to odbieracie, ja osobiście odnoszę wrażenie, że jest to przyznanie równoprawności technologii sub-field.

3. Nie wiadomo czy będzie miał matrycę 16 generacji.

4. Brak w ofercie serii GT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czas producenci to sadyści.....telewizor kupowałem jakieś 5 miesięcy temu, w sumie jako nowść, a teraz już mi przez myśl przeszło że mam....stary,zeszłoroczny model:-)Z tv zrobiło się już jak z komputerami, żeby być na czasie trzeba zmieniać co rok:o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak literki "T" bardzo mnie ucieszyło, chyba zaczekam do czerwca :)

 

Sam nie jestem miłośnikiem 3D, a wprost przeciwnie. Tak więc całkowicie rozumiem i popieram Twoją decyzję. Zważ tylko, że S60 będzie miał cenę nowości...

 

W tych czas producenci to sadyści.....telewizor kupowałem jakieś 5 miesięcy temu, w sumie jako nowść, a teraz już mi przez myśl przeszło że mam....stary,zeszłoroczny model:-)Z tv zrobiło się już jak z komputerami, żeby być na czasie trzeba zmieniać co rok:o

 

Mój G30 jest modelem 2011. To był ostatni z serii G, 50 już nie było, 60 widzę że też nie będzie. Mam więc ten komfort wewnętrzny, że mój telewizor to będzie zawsze najnowszy model. Z serii G rzecz jasna of course :)

 

Nie przejmuj się. O to w tym wszystkim chodzi. Na tym polega marketing. Aby wyciągnąć od nas kasę. Rzadko to są nowości prawdziwe. Zazwyczaj są pozorne. Można wskazać rozliczne przykłady z różnych branż (nie tylko telewizory) gdy może modele były wręcz gorsze od poprzedników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przewidywany w ofercie na ten rok jest model S60. Co zwraca uwagę:

...

2. Będzie 600 Hz sub-field zamiast lansowanego w ofercie 2012 (w serii 50) focused-field. Powiedzcie proszę jak to odbieracie, ja osobiście odnoszę wrażenie, że jest to przyznanie równoprawności technologii sub-field.

...

 

Skoro wyższe modele: ST ma mieć 2500FFD, a VT i ZT 3000FFD, to raczej sub-field jest uznany przez Panasonica za gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem miłośnikiem 3D, a wprost przeciwnie. Tak więc całkowicie rozumiem i popieram Twoją decyzję. Zważ tylko, że S60 będzie miał cenę nowości...

To jest argument, biorąc pod uwagę fakt, że ST50 bardzo mi odpowiada, jednakże zobaczymy co wymyślą ciekawego w sześćdziesiątce, aby cena była podobna, może się skuszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyższe modele: ST ma mieć 2500FFD, a VT i ZT 3000FFD, to raczej sub-field jest uznany przez Panasonica za gorszy.

 

Wydaje mi się, że Twoja konkluzja jest opaczna. S i ST są praktycznie identycznym telewizorem, różni je w zasadzie tylko 3D w wersji z literą "T". Chyba nic nie stałoby na przeszkodzie zaimplementowania 2500 FFD również w S. Przecież rozwiązanie mają gotowe i pod ręką. Skoro po rocznej nieobecności wraca się do 600 SFD - nie dzieje się to chyba przypadkiem i daje to do myślenia.

 

Wiem: 3000/2500 FFD bardzo ładnie wygląda z marketingowego punktu widzenia. I chyba to jest jego główny cel: uzasadnić wyższą cenę czyli wydrenować portfele. Bo obrazu one nie poprawiają, odniosłem (nie tylko ja na Forum) wrażenie, że wprost przeciwnie.

 

To jest argument, biorąc pod uwagę fakt, że ST50 bardzo mi odpowiada, jednakże zobaczymy co wymyślą ciekawego w sześćdziesiątce, aby cena była podobna, może się skuszę :)

 

W serii 50 przesadzono z ceną, szczególnie w VT i GT. Stąd sukces ST, zwłaszcza że jakość ma porównywalną. Nie wydaje się, aby w serii 60 powtórzono błąd i dalej windowano cenę. Stąd (moim oczywiście zdaniem) prawdopodobny może być scenariusz:

 

* na ST50 obniżą cenę, jako że model zeszłoroczny;

* ST60 wejdzie na rynek z ceną ST50 gdy był nowy;

* S60 nie ma 3D więc będzie tańszy, być może na poziomie przecenionego ST50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś do przejrzenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* na ST50 obniżą cenę, jako że model zeszłoroczny;

* ST60 wejdzie na rynek z ceną ST50 gdy był nowy;

* S60 nie ma 3D więc będzie tańszy, być może na poziomie przecenionego ST50.

Mogą też dziwnie zniknąć. Rynki chińskie, rosyjskie i indyjskie są bardzo chłonne....

Nowe modele jeśli nie są wypatroszone z jakiś elementów zawsze są droższe. Zobaczymy więc po cenie serii 60 czy dodatek 3D jest wart tych 500 złotych. Jak na razie mój TV sprawuje się świetnie, ale coś mnie wewnątrz szarpie, i ludzik do mnie mówi, aby dokonać zmiany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynki chińskie, rosyjskie i indyjskie są bardzo chłonne....

W USA S60 jest już oficjalnie zapowedziany.

 

Nowe modele jeśli nie są wypatroszone z jakiś elementów zawsze są droższe.

S60 nie będzie miał. 3D. Już choćby z tego tytułu będzie miał niższą cenę.

 

Zobaczymy więc po cenie serii 60 czy dodatek 3D jest wart tych 500 złotych.

Jakich 500 zł? G30 jest nadal do nabycia, cena 2600 zł. GT30 też jest, cena 4000 zł. To ceny dla 42". Sprawdź proszę w Internecie. Różnica wg najnowszej matematyki wynosi więc 1400 zł. A różnią się jedynie brakiem 3D w modelu G (co akurat w moich oczach jest zaletą).

 

Jak na razie mój TV sprawuje się świetnie, ale coś mnie wewnątrz szarpie, i ludzik do mnie mówi, aby dokonać zmiany :)

Każ ludzikowi się zamknąć. Mnie na szczęście żaden ludzik nic nie mówi. Jak napisałem powyżej Tribulowi - mam ostatni model z serii G (czyli bez 3D) jaki był na rynku. Następców ten model już nie ma, jestem więc bezterminowo posiadaczem najnowszego modelu :)

 

Aha, jeszcze jedno: seria 60 będzie miała matryce 15 generacji. Nie 16 jak niektórzy przypuszczali.

 

Pozdrowienia Sittek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś do przejrzenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piękne ceny - 1900 dolców za 65" plazmę... ech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S60 nie będzie miał. 3D. Już choćby z tego tytułu będzie miał niższą cenę.

Tak byłoby gdyby nie brano pod uwagę chęci zysku i utrzymania wartości marki. Ile to z roku na rok pojawiło się na rynku sprzętu AV, choćby okrojonego z porządnego zasilania, układów DAC, gdy cena nowego sprzętu zawsze rosła? Pakowano w zamian jakieś cudowne układy elektroniczne, których wartość produkcji była niewspółmiernie niższa niż ich faktyczna wartość. Dlatego co do ceny nowości jestem powściągliwy. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskusji na temat poszczególnych modeli telewizorów można było spotkać argument, że ST50 jest praktycznie tym samym co GT50. Jest to tzw. częściowa prawda, gdyż niekoniecznie i nie do końca:

 

* ST nie ma certyfikatu THX, podczas gdy GT takowy ma;

* W ST jest FFD 2000, w GT - 2500;

* GT ma 8 trybów obrazu, w tym 2 Profesjonalne ISFccc. W ST trybów jest 5 a ISFccc zostało wrzucone do trybu Prawdziwe Kino.

* Zarządzanie Kolorami w ST to RGB, podczas gdy w GT jest to RGBYCM.

* Producent deklaruje w ST 12288 stopni gradacji odcieni koloru, w GT - 24756 odcieni.

 

To takie wnioski z pobieżnego porównania. Pewnie różnic (na korzysć GT) jest więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat.

Stanąłem sobie w sklepie gdzie podłączony był ST50 i VT50, puszczony sygnał z BluRaya i przyznam bez bicia, że większej różnicy w obrazie między nimi nie było. Rożnica ale nie drastyczna, pojawiła się dopiero gdy leciał sygnał z anteny TVP1 HD.

Tutaj VT miał lepszą czerń i obraz jakby trochę był ostrzejszy. Generalnie VT był ciekawszy ale nie za tę cenę ( oczywiście ma więcej bajerów i to one kosztują, ale samym obrazem nie poraził in plus w stosunku do ST).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilkakrotnie w "MM" ST50 i na ustawieniach "sklepowych" i fakt tylko niewielkie różnice można między VT50 zauważyć. Ciekawe że ustawienia były bardziej zbliżone do lcd (led) niż w modelach G30 VT30. :)

Ale ja o czym innym chciałem a mianowicie zapytać jak jest z rozmiarem 46" w wersji ST50 bo coś w internecie i sklepach nie widzę? Są 42", 50" i większe.

I jeszcze jedno G30 można nabyć gdzieś nie "powystawowe"? I w jakiej cenie ma to teraz przy ST50 jeszcze sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sittek

 

Podobnie jak Ty staram się do bajerów zachować podejście zdroworozsądkowe. Mogę sobie jednak wyobrazić, że są goście dla których THX bądź możliwość niezależnych regulacji również YCM to sprawy istotne.

 

@Maju

 

Nie istnieje ST50 w rozmiarze 46".

 

G30 widzę, że cały czas jest w ofercie sklepów Internetowych. Tu nie sposób mówić o "egzemplarzach z ekspozycji". Cena ok. 400 zł niższa od ST50 tej samej wielkości. Jeśli nie bawi Cię 3D - jak najbardziej go bierz, Z pełnym przekonaniem mogę go rekomendować jako właściciel tegoż. W mojej (i nie tylko) ocenie obraz 2D ma lepszy od ST50, nie ma ponadto pewnych uciążliwych dolegliwości ST50, o czym była tu na Forum obszerna dyskusja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 widzę, że cały czas jest w ofercie sklepów Internetowych. Tu nie sposób mówić o "egzemplarzach z ekspozycji". Cena ok. 400 zł niższa od ST50 tej samej wielkości. Jeśli nie bawi Cię 3D - jak najbardziej go bierz, Z pełnym przekonaniem mogę go rekomendować jako właściciel tegoż. W mojej (i nie tylko) ocenie obraz 2D ma lepszy od ST50, nie ma ponadto pewnych uciążliwych dolegliwości ST50, o czym była tu na Forum obszerna dyskusja.

G30 ma też jedną upierdliwą wadę, a w zasadzie jego soft.

O ile ST50 bez problemu odczytuje napisy do filmów w formacie TXT to G30 już ma spore problemy z polskimi znakami i aktualizacje nic nie zmieniły.

W ST50 lista kodowań napisów do wyboru jest spora a w G30 jest raptem kilka pozycji.

Wkurzające jeśli większość filmów ma się na dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 widzę, że cały czas jest w ofercie sklepów Internetowych. Tu nie sposób mówić o "egzemplarzach z ekspozycji". Cena ok. 400 zł niższa od ST50 tej samej wielkości. Jeśli nie bawi Cię 3D - jak najbardziej go bierz, Z pełnym przekonaniem mogę go rekomendować jako właściciel tegoż. W mojej (i nie tylko) ocenie obraz 2D ma lepszy od ST50, nie ma ponadto pewnych uciążliwych dolegliwości ST50, o czym była tu na Forum obszerna dyskusja.

 

Dyskusję śledzę na bieżąco i i nie jest ona tak jednoznaczna jak przedstawiasz. ;)

 

"Poza tym ST50 jest grzechu wart. Pod wieloma względami przebija ubiegłorocznego VT30 i prawie wcale nie ustępuje tegorocznemu VT50 kosztując przy tym bardzo niewiele."

 

To potwierdza po części również moje obserwacje.

A co do dolegliwości dithering (kropy o to Ci zapewne chodzi a g30 je podobno też ma) przyznam, że nie dostrzegłem w "MM" (w sklepie) ale być może w innej sytuacji bym to zauważył. Nie jestem zwolennikiem "przebajerowanych" ustawień wprost przeciwnie, więc pewnie nie będzie dla mnie to problemem a oglądać będę ze "sporej" odległości i początkowo pewnie głównie TV. Nadmienię że na miejscu 42"ST50 mam w cenie 2800zł.

Jeżeli można prosiłbym za i przeciw tym wersjom (st50, g30) i przy okazji z jakich sklepów internetowych warto skorzystać.

Dziękuję za już, prosząc o jeszcze. :)

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ST 50, nie ma co się nad tym zastanawiać skoro piszecie że różnica w cenie między ST50 a G30 jest tak mała.W ST50 prócz wszelkich reklamowych bajerów których gołym okiem chyba nie wiadać masz głębszą czerń,lepszą powłokę antyodblaskową, nawet jeśli nie będziesz używał to masz 3d, wifi z dlna (dzięki temu zdjęcia z telefonu mam na tv w kilka sekund). To tak z ogólnych, odrazu widocznych plusów na korzyść ST 50.

Pozatym G30 niemiało startu do VT30, natomiast ST50 ogółem pobiło VT30 i cieżko zauważyć jakąkolwiek różnice w obrazie na korzyść flagowego VT50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 już ma spore problemy z polskimi znakami... W ST50 lista kodowań napisów do wyboru jest spora a w G30 jest raptem kilka pozycji. Wkurzające jeśli większość filmów ma się na dysku.

 

Nie wypowiadam się na ten temat, a to mianowicie z powodu braku wiedzy. O sprawie dowiedziałem się dopiero teraz, od Ciebie. Być może jest tak, jak piszesz. Nie oglądam nic z dysku, więc problem jest mi całkowicie nieznany. Dla mnie głównym kryterium jest jakość obrazu, a ta (moim zdaniem) jednoznacznie przemawia na korzyść G30, (jeszcze trochę) lepszy obraz ma tylko VT30 i VT50.

 

To potwierdza po części również moje obserwacje. A co do dolegliwości dithering (kropy o to Ci zapewne chodzi a g30 je podobno też ma) przyznam, że nie dostrzegłem w "MM"

 

Cytowaną przez Ciebie laurkę znam i wiem skąd pochodzi. Pachnie ona tekstem sponsorowanym. Bo (sam zauważyłeś) sprawa ST50 nie jest jednoznaczna. Dithering jak mówią znawcy ma każda plazma (G30 również), lecz widać go z bardzo niewielkich odległości. Z dystansu z jakiego normalnie oglądasz - jest on niewidoczny. Problem w tym, że w ST50 jest on widoczny. Niektórzy mówią o dużych zielonych kropach, zauważalnych nawet z 3 metrów. Opowieści, że to tylko w trybie Dynamicznym i Normalnym (a oni przecież jak na koneserów przystało oglądają wyłącznie Kinowy i Prawdziwe Kino) trudno ocenić inaczej, jak tylko pocieszaniem samego siebie. Jest sporo miłośników "przebajerowanych" (jak to ładnie nazywacie) trybów (w tym ja). Dlatego telewizor ma dawać dobry obraz w każdym trybie, podobnie jak samochód ma dobrze jeździć na każdym biegu (a nie tylko na 1 i 3, na pozostałych silnik się krztusi i gaśnie).

 

Proszę mnie dobrze zrozumieć: ST50 miałem okazję oglądać, żadnych dużych zielonych krop nie zauważyłem. A ćwiczyłem go również na trybach Dynamicznym i Normalnym. Wszelako sygnałów o ich występowaniu jest więcej niż jeden. Problem przeto wydaje się istnieć.

 

Pozatym G30 niemiało startu do VT30, natomiast ST50 ogółem pobiło VT30 i cieżko zauważyć jakąkolwiek różnice w obrazie na korzyść flagowego VT50.

 

To daleko idąca nadinterpretacja, w dodatku nieuprawniona. Jak wspominałem powyżej: tylko VT30 i VT50 mają (trochę) lepszy obraz od G30. Mówienie, że ST50 "pobiło VT30 i praktycznie niczym się nie różni od VT50" jest w równym stopniu zabawne, co nieprawdziwe.

 

Jestem daleki od twierdzenia, że ST50 ma obraz zły. Ma (wg mnie) bardzo dobry, nie zawham się użyć określenia: (w mojej ocenie) piękny, ale znaj proporcją Mocium Panie. Do G30 (o VT30/VT50 nie wspominając) trochę mu brakuje. Na przykład po zlikwidowaniu w menu serwisowym owego irytującego fabrycznego za-żółto-zielenienia i skalibrowaniu tryb THX w G30 jest zauważalnie lepszy od (również skalibrowanego) trybu Prawdziwe Kino w ST50. Tryby Normalny i Dynamiczny (których nie lubisz) również.

 

Sygnałów o tym, że że obraz na ST50 wcale nie zasługuje na aż takie ochy i achy jest tu na Forum również kilka.

 

Różnica w cenie pomiędzy G30 a ST50 (42") jest 400 zł. Jeśli ktoś nie będzie korzystał z 3D - to po co topić kasę? Zauważmy proszę jeszcze jeden aspekt: w 2D matryca przystosowana tylko do 2D da lepszy obraz niż matryca 3D pracująca w 2D. Ten problem był kiedyś istotny, obecnie z generacji na generację (matryc) jest zmniejszany, ale całkowicie wyeliminowany jeszcze nie został. Skoro więc @Maju deklaruje brak zainteresowania 3D - naturalnym i oczywistym wyborem dla Niego wydaje się jednoznacznie być G30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe bo wszelkie rozmowy z tobą to jak walka z wiatrakami:-) Z resztą wystarczy spojżeć w specyfikację urządzeń, rodzaj panelu, powłoka, gradacja, nagłośnienie itd itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzajmy marketingowych frazesów z reklamowych ulotek. Wystarczy przeczytać Raporty Kalibracji trybu THX w G30 oraz trybu Prawdziwe Kino w ST50 aby wiedzieć, gdzie jest lepiej. Ktoś powie że teoria swoje, a praktyka swoje. Zgoda. Więc wystarczy popatrzeć na obydwa co w tym przypadku potwierdza teorię. Widziałeś THX w G30? Nie. A ja Prawdziwe Kino w ST50 owszem, tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci z tego thx jak i tak nie trzyma żadnych norm i jest rozjechane w każdą strone?Co do marketingowych frazesów,owszem trzeba brać na to poprawkę, jednak nie zmienia to faktu że seria ST50 ma lepszą powłokę, lepszą czerń, świeci jaśniej, ma lepszy kontrast, ma panel nowszej generacji, jest o wiele lepiej wyposarzona i na koniec zabija g30 choćby wyglądem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2D matryca przystosowana tylko do 2D da lepszy obraz niż matryca 3D pracująca w 2D. Ten problem był kiedyś istotny, obecnie z generacji na generację (matryc) jest zmniejszany, ale całkowicie wyeliminowany jeszcze nie został.

W takim razie licząc na to, że Panasonic nic nie przekombinuje, aż boje się pomyśleć jak świetny obraz będzie miał tegoroczny model S60 ( bez 3D) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

THX powinien z definicji nie wymagać żadnych korekt. Tak nie jednakowoż nie było, trzeba było zdjąć w G30 wspomniane podbarwienie. To wszystko. Więcej nie trzeba było nic robić. W trybie THX zresztą bardzo niewiele można zdziałać, nawet z poziomu menu serwisowego. Znakomita większość ustawień jest fabrycznych, do których nie ma dostępu wogóle.

 

Natomiast tryb Prawdziwe Kino w ST50 umożliwia wszystko, pełne ustawienia i regulację ISFccc, czyli włącznie z Zarządzaniem Kolorami. Mimo to po kalibracji THX w G30 dostaje się znacząco lepszy wynik niż po kalibracji Prawdziwego Kina w ST50.

 

Jedynie VT50 ma nowatorski design. Wygląd zewnętrzny G30 i ST50 jest prawie identyczny.

 

@ Sittek

 

Faktycznie zapowiada się interesująco. Żeby tylko był w ofercie na Polskę. Bo ja go wytropiłem z oferty na USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX powinien z definicji nie wymagać żadnych korekt. Tak nie jednakowoż nie było, trzeba było zdjąć w G30 wspomniane podbarwienie. To wszystko. Więcej nie trzeba było nic robić.

 

Bobcat za przeproszeniem ale co ty piep...? Patrzyłeś na swój raport??Wszystko miałeś totalnie rozjechane, temperatura barw o 600 K zbyt niska, gamma na poziomie od 1.9 przez 2.1 do nieco ponad 1.6, kupa błędów w kolorach i ty mówisz że trzeba było tylko zdjąć podbarwienie???Ja wiem że z tobą się bardzo ciężko dyskutuje, ale teraz to już przesadziłeś...

 

Jedynie VT50 ma nowatorski design. Wygląd zewnętrzny G30 i ST50 jest prawie identyczny.

 

Czy my mówimy o tych samych telewizorach? Co tam jest PRAWIE IDENTYCZNE?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trochę podgrzałem atmosferę, spodziewałem się tego bo jak pisałem czytam ten (i inne o plazmach) tematy regularnie.

Cytowaną przez Ciebie laurkę znam i wiem skąd pochodzi. Pachnie ona tekstem sponsorowanym.

 

Jeżeli masz na myśli cytat, tak pochodzi z poprzedniej strony tego tematu, gość od kalibracji (Koper?) to napisał a podałem dla "kontrastu". Ja nie mam ze sponsorowaniem nic wspólnego.

 

Różnica w cenie pomiędzy G30 a ST50 (42") jest 400 zł.

 

Max sięga 300 a nawet 200zł. Jak bym znalazł tak tanio g30 jak były w ub. roku ok. 2300 to już bym się nie zastanawiał lub kupił większy (g30) sęk w tym że podrożały (internet) w sklepach (u mnie, powystawowe, aktualnie wyszły) potaniały. ;(

 

 

W takim razie licząc na to, że Panasonic nic nie przekombinuje, aż boje się pomyśleć jak świetny obraz będzie miał tegoroczny model S60 ( bez 3D) :)

 

I tu kolejny dylemat. Do kiedy i czy będzie warto czekać? 3D mnie nie kreci, ale boję się że to czekanie skończy się tak jak z g30 kiedy to przegapiłem moment i ich cena poszła mocno do góry.

Jeszcze jedna uwaga do g30, oczywiście w ustawieniach jakie widywałem zawsze w sklepie, to mniejszy kontrast i delikatne ale wyraźne zazielenienie szarości.

No i jeszcze jedno w związku z tym pytanie, który model bardziej wymaga kalibracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat za przeproszeniem ale co ty piep...? Patrzyłeś na swój raport??Wszystko miałeś totalnie rozjechane, temperatura barw o 600 K zbyt niska, gamma na poziomie od 1.9 przez 2.1 do nieco ponad 1.6, kupa błędów w kolorach i ty mówisz że trzeba było tylko zdjąć podbarwienie???Ja wiem że z tobą się bardzo ciężko dyskutuje, ale teraz to już przesadziłeś...

A teraz przedstaw nam wszystkim wyniki po kalibracji ST50 i G30 i się oczywiście do tego odnieś.

Jezeli dalej będziesz twierdził że ST50 jest lepszy to skonam ze śmiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.