Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytania wyżej. Chociaż zupełnie nie rozumiem dlaczego mój Panasonic GT30e nie chce nagrywać na pendiva?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Dysku Seagate Expansion External Drive 1TB USB3.0 i na P46G30 działa bez zarzutów. Nagrywa, odtwarza służy jako nośnik filmów i muzyki.

 

Niestety jest minus. Dysk może służyć albo do nagrywania z TV albo jako nośnik mediów. Nie może być nośnikiem i służyć do nagrywania z TV jednocześnie!! Albo rybki albo akwarium.

Druga sprawa. Film nagrany z TV na konkretnym egzemplarzu Panasa można odtworzyć tylko na tym TV i na żadnym innym!!

 

Na szczęście Tv przesyła po optyku dźwięk DTS do amplitunera.

 

Przy odtwarzaniu można wyłączyć ręcznie panel:

Menu > Obraz > Wyświetlanie na ekranie > Wyłączony

 

Co do samoczynnego czasowego włączania to sprawdzałem i się nie włączył :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, gdzie ten dysk kupiłeś i ile kosztował? Odpowiedź może być na priva, żeby nie robić reklamy na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest minus. Dysk może służyć albo do nagrywania z TV albo jako nośnik mediów. Nie może być nośnikiem i służyć do nagrywania z TV jednocześnie!! Albo rybki albo akwarium.

Druga sprawa. Film nagrany z TV na konkretnym egzemplarzu Panasa można odtworzyć tylko na tym TV i na żadnym innym!!

Na SONY jest to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz

Więc lipa i w moim przypadku nie ma sensu kupować dysku.

Miałem na poprzednim TV tuner Ipax i ten był kapitalny bo nagrywał nawet na pendrive.( Potrafił nawet na Fat32 nagrać plik wielkości ponad te zaporowe 4giga??? i go odczytywał. na kompie filmy nagrane przez tuner nawet w HD chodziły idealnie na Kmplayer)Sam się właczał o określonym przeze mnie czasie i sam się wyłaczał.

Logicznie jako obce ciało dla TV wszystko odbywało się bez jego udziału.

Jeżeli w Panasoncu i w każdym innym TV żeby nagrać np mecz gdy jestem np na drugiej zmianie w robocie telewizor przez cały czas nagrywania musi być właczony i to jeszcze przez kogoś i kontrolowany to beznadzieja.

Ludziłem się że Panas działa w takim troche jakby standby jeśli chodzi o matrycę i jej nie włacza, a tylko uruchamia tuner i usb na uruchomienie dysku.

Przyszło mi to do głowy gdy aktualizowałem soft i wtedy matryca była w pewnym czasie wyłaczona

Szkoda chyba muszę kupić rozgałeżnik do anteny i ipaxa podłaczyć pod jeden port HDMI i niech robi jako drugi tuner tylko do nagrywania

 

Nie mniej jednak dziękuję za odp

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania wyżej. Chociaż zupełnie nie rozumiem dlaczego mój Panasonic GT30e nie chce nagrywać na pendiva?

 

Wystarczy, że Pendrive będzie miał pojemność 160GB. Według instrukcji taka jest minimalna pojemność HDD aby możliwe było nagrywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będzie to sensowniejsze rozwiązanie niż dysk zewnętrzny - tak myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne rozwiązania.

 

- dokupienie STB (tuner DVB-T) w sytuacji gdy korzysta (nagrywa) się tylko z naziemnej - dodatkowo mamy dowolność (oglądamy jeden program nagrywamy drugi - dwa tunery DVB-T lub nawet trzy bo stb bywa też z dwoma tunerami) koszt ok. 100zł

- dokupienie nowego tunera sat gdy korzysta się np. z platform cyfrowych (mają też te funkcje i inne {współpraca z internetem} - też są podwójne sat i naziemna) koszt od ok. 230 zł. (tuner HD FTA już od ok.170 zł, podwójne poniżej 300zł)

- gorzej z kablówką, nie słyszałem (nie interesowało mnie to) ale możliwe że istnieją też takie tunery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tunerze sat (mam dekoder Cyfrowego Polsatu HD 5000) nie sprawdzałem możliwości nagrywania. Może wtedy wystarczyłby pendrive o dużo mniejszej pojemności aniżeli 160GB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji (pdf) tego tunera znalazłem coś takiego;

"Gniazdo USB (Obecnie nieaktywne – będzie aktywne w przyszłości po zmianach w oprogramowaniu"

Podobnie z gniazdem LAN. ;(

Może to stara instrukcja i oprogramowanie już zmieniono.A jak nie to należy zapytać (naciskać) operatora by funkcję nagrywania wprowadził bo pewnie jest taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej z kablówką, nie słyszałem (nie interesowało mnie to) ale możliwe że istnieją też takie tunery

 

Mam taki tuner z mozliwością nagrywania. Bodajże philipsa, ale nie pamiętam teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to skoro to ten sam sygnał cyfrowy z technicznego punktu widzenia nie ma różnicy. Nie wiem jak z kablówką analogową. Ta idzie po kablu antenowym więc jeżeli można to chyba tylko z TV. Oczywiście cały czas mówię o nagrywaniu na pendrive lub zew. dysk z USB bo są też tunery (np. satelitarne) że mają wbudowany dysk. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z pendrive dekoder HD 5000 nie chce współpracować. Chyba musi być użyty dedykowany dysk zewnętrzny DTU 320 warty około 300 zł..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź w tej sprawie od Cyfrowego Polsatu następującej treści:

 

Witamy

 

Uprzejmie informujemy, że do dekodera HD 5000 dostępne są dyski twarde 320 GB, w punktach dystrybucyjnych Cyfrowego Polsatu w cenie 250 zł.

 

_____________________________________

Dział Obsługi Klienta,

Sekcja Reklamacji Cyfrowy Polsat S.A

ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal to nie jest najlepsze rozwiązanie (cytat z oferty)

  • nagrania na dysku są zabezpieczone przed kopiowaniem i można je odtworzyć wyłącznie na dekoderze, który dokonał nagrania

Chyba podobnie ma się sprawa z panasonikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury przeważnie wysysa się z palca, ale ty chyba nie.

Nie popadajmy w skrajności, przez zmatowioną każdą powierzchnię widać mniej wyraźnie, piksele widać oczywiście, ale nie tak dobrze jak przez niematowione szkło.

 

ciekawa teoria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos podłączał pod smart tv panasonic mysz i klawiature ? ja podłączyłem dziś mysz bezprzewodową i w przeglądarce i ogólnie nie działa. Chodzi mi konkretnie o model ST50, jeśli ktos ma informacje na ten temat lub sam korzysta i z myszy i klawiatury w ST50 to prosze o jakieś info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos podłączał pod smart tv panasonic mysz i klawiature ? ja podłączyłem dziś mysz bezprzewodową i w przeglądarce i ogólnie nie działa. Chodzi mi konkretnie o model ST50, jeśli ktos ma informacje na ten temat lub sam korzysta i z myszy i klawiatury w ST50 to prosze o jakieś info.

Gdzieś czytałem żę Panasonic wspólpracuje z akcesoriami Logitecha, jakiej firmy masz mysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem żę Panasonic wspólpracuje z akcesoriami Logitecha, jakiej firmy masz mysz?

A4Tech czy jakoś tak, może ktoś wie z własnego doświadczenia czy mysz działa bo z tego co czytałem klawiature podpiąć można a o myszce nic nie znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym prosil o to , bo kolega jest tym zaciekawiony, a nie jest tutaj na forum. Pozdro

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

takie pytanko: jaki macie odtwarzacz blu ray podłączony do waszych Panasonic'ów. Ja narazie PS3 ale zastanawiam się czy coś innego nie będzie lepsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego Ci brakuje w PS3?

 

1. Nie czyta dysków NTFS (nie wiem czy czyta pliki mkv - tych dużych na pewno nie bo nie ma NTFS, małych nie sprawdzałem)

2. Twardy dysk hałasuje co bardzo drażni przy cichym słuchaniu np. wieczorem (nie można go wyłączyć - chyba ?)

3. Niska jakość fonii (słychać szczególnie przy odtwarzaniu stereo płyt, które mają tylko zapis 5.1 - downsizing do 2.0 bardzo przeciętny)

4. Pobór mocy 90W (dużo !!!)

5. Z drobniejszych uchybów nie czyta SACD i DVD-Audio mimo że dawniej PS2 te pierwsze czytało. Ale ten szczegół pewnie niewielu interesuje.

Ale za to obraz moim zdaniem bardzo dobry (porównanie do Oppo).

Jak ktoś nie jest graczem to moim zdaniem nie warto kupować.

Przepraszam za wcięcie. Wiem, że pytanie nie do mnie, ale może to powyżej komuś pomoże w decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki za istotne informacje. Swoją drogą mam TV SONY i tak samo nie widzi NTFS - tylko ten Fat32 i FATFS czy jak to się tam zwie. A teraz ciekawostka, na ten FATFS można nagrywać duże pliki (kilkunasto GB sprawdzałem) ... jednak nie wiem jak playstation, ale ten TV nie odtwarza plików większych niż 4 GB (co za bezsens). Tak że pomimo że FATFS daje możliwości odczytu/zapisu dużych plików ... to i tak TV ie czyta 4< GB - nie rozumiem polityki tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem polityki tej firmy.

Sony jest producentem filmów i wydaje je na BD stąd ta polityka ograniczania dostępu do plików mkv (w końcu służą one w przypadku filmów głównie do piractwa). Wcześniej podobnie postępowali z plikami takimi jak np. avi ale później odpuścili. Pewnie mkv też za jakiś czas odpuszczą bo to może mieć wpływ na wielkość sprzedaży sprzętu. Tą politykę wspierają chyba wszystkie firmy japońskie.

Koreańczycy i Chińczycy nie stosują takich ograniczeń. Mój TV (koreański) czyta dyski NTFS i pliki mkv dowolnej wielkości, ale też ma ograniczenia. Nie czyta napisów txt i jeżeli plik zawiera takie napisy to trzeba konwertować do srt a po konwersji w ~5% plików napisy srt też nie chcą chodzić. Problemy są również z czytaniem niektórych plików mkv. Nie wiem czy to kwestia słabego procesora czy kiepskiego oprogramowania. Do plików najlepiej dokupić jakiś tani a dobry (są takie) czytnik. Ja dokupiłem dobry odtwarzacz BD, który czyta wszystkie pliki, które ja potrzebuje. Wszystkie problemy zniknęły w jednej chwili. Robiłem takie porównanie na pliku filmu "Piraci z Karaibów" (dodam od razu, że mam też oryginalną wersję BD). Na PS3 chodzi tylko avi, na TV avi bezbłędnie, mkv nie daje się oglądać bo przy masowych scenach (dużo ruchu) obraz rozsypuje się w "kraterki". Efekt ten nie występuje na wszystkich filmach np "Avatar" działa idealnie. Na dobrym odtwarzaczu zapomniałem o wszelkich problemach z odtwarzaniem tego co mam. Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić, że nie znajdą się pliki, które nie zadziałają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym odtwarzaczu zapomniałem o wszelkich problemach z odtwarzaniem tego co mam

Mała errata. Nie o wszystkich bo na plikach typu flac nagranych bez przerwy (gap less) odtwarzacz wstawia małą (~0,5s) przerwę. Nie muszę mówić jakie to jest wkurw... ups przepraszam, wkurzające. Firma podobno obiecywała to zmienić, ale na razie zaległa cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.