Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, w czasach gdy jeszcze byłem w drużynie LCD, założyłem wątek "Jaki LCD 40" - 42". Tam pisałem o rozpadających się obudowach Samsungów. Podobno zjawisko może nie powszechne, ale dobrze znane i częste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli tylko to wystarczy to może jakiś LCD?

 

Mam kilkuletniego philipsa lcd 42", ale jak zobaczyłem film na Plazmie to zrozumiałem co to jest czerń. Philips pójdzie do pokoju dziecka do bajek. Sami z żoną oglądamy TV po 22 jak dzieci śpią, także Plazma sprawdzi się tu idealnie. Panasonic będzie tylko dlatego że ostatnio kupiłem BluRay BD-500 czy jakoś tak i będzie komplet.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedno małe pytanie. Dlaczego ja, na trybach (jak to ładnie nazywasz) "przebajerowanych" nie mam krop ani na swoim G30 ani na ST50 gdy się nim miałem okazję bawić.

 

Jacku nie chciałbym jątrzyć, ale jak byłem u Ciebie to przecież pokazałem Ci dithering i widziałeś go, a stałeś jakieś 70cm przed telewizorem. Przyznałeś "no faktycznie jest, ale ja oglądam tv z dalszej odległości i nie widzę".

 

Co do ditheringu na ST50 to zgadza się jest mocniejszy (bardziej zauważalny) na trybach normalny, gra, dynamiczny niż w serii 30, pytanie czy ktoś chce tych trybów używać... nie chcę tu podsycać kłótni, więc niech każdy sobie odpowie sam na to pytanie :) Poza tym ST50 jest grzechu wart. Pod wieloma względami przebija ubiegłorocznego VT30 i prawie wcale nie ustępuje tegorocznemu VT50 kosztując przy tym bardzo niewiele.

 

No i Tribull ma świetny film do zobaczenia tego typu zjawisk tylko nie pamiętam jaki tytuł (Tribull możesz przytoczyć?). Na nim faktycznie było widać wyraźny dithering z odległości ponad 2 metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku nie chciałbym jątrzyć, ale jak byłem u Ciebie to przecież pokazałem Ci dithering i widziałeś go, a stałeś jakieś 70cm przed telewizorem. Przyznałeś "no faktycznie jest, ale ja oglądam tv z dalszej odległości i nie widzę".

 

Pokazałeś i przyznałem Ci rację. Może z 20 cm lekko przesadziłem (in minus), ale z 1.5 (a tak na codzień oglądam) nie widzę NIC. Tribul natomiast pisze o jakichś mega-kropach widocznych z kilku metrów.

 

Co do ditheringu na ST50 to zgadza się jest mocniejszy (bardziej zauważalny) na trybach normalny, gra, dynamiczny niż w serii 30, pytanie czy ktoś chce tych trybów używać...

 

Chce. Na przykład ja. Z wpisów innych Kolegów wnoszę, że nie jestem odosobniony.

 

 

Tribull ma świetny film do zobaczenia tego typu zjawisk

 

Zjawisko widoczne tylko na jakimś szczególnym materiale nie może być uważane za powszechne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było widoczne tylko na jakimś szczegolnym materiale to bym wogole nigdy nie poruszył tego tematu, poprostu w tej scenie idealnie to widać...Wystarczyło że Maciek wziął pilota w ręce i przeskakiwał z trybu normalnego i dynamicznego na skalibrowane Prawdziwe Kino i efekt znikał kompletnie, na nieskalibrowanym trybie Kino też tego nie ma, a dla kogoś kto ceni dobry obraz pozostałe tryby nie mają znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film.to "Immortals", na pierwszej scenie widać to idealnie:-)

To nie żaden dithering, to są piegi

 

Chociaż na drugim zrzucie jest coś na rzeczy.............wyraźnie widać je za tym jegomościem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8490-0-67831400-1357828781_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt kropy tam sa, jednak tylko i wylacznie na przybajerowanych trybach, na trybach służących do oglądania nic takiego nie ma.Te zielone kropy to dithering.Wszedzie gdzie czytam, to ST50 jest w tym momencie najbardziej oplacalnym tv od Panasonica, pobił czerń, jasność matrycy zeszłorocznego vt30 i cieżko zauważyć rożnice w obrazie przy vt50 ktory jest prawie o raz drozszy.

 

Moj tv został skalibrowany parę dni temu i muszę powiedzieć że rożnica jest ogromna....obraz troszkę ciemny, ale oddanie kolorow, biel to poprostu rewelacja.

mógł bys tak w przybliżeniu napisać jak masz wyregulowany obraz ? tzn ile jasnosci, koloru, kontrastu itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnośc standard czyli 0, kolor standard czyli30, kontrast 44,gamma 2.4, wszystkie dopalacze wyłączone.Ogromne zmiany zaszły w balansie bieli oraz w zarządzaniu kolorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnośc standard czyli 0, kolor standard czyli30, kontrast 44,gamma 2.4, wszystkie dopalacze wyłączone.Ogromne zmiany zaszły w balansie bieli oraz w zarządzaniu kolorami.

rozumie że nie napiszesz jak masz ustawione w balansie bieli i zarządzaniu kolorami ? swoją droga mógłbyś napisac ile kosztuje taka kalibracja? zastanawiam się czy w moim st50 tez takiej nie przeprowadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia nic ci nie dadzą a wręcz mogą zaszkodzić, "gotowych" ustawień do tego tv na internecie jest milion, a każde diametralnie różne ponieważ każda matryca się różni, zobacz sobie tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . i tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .Ceny to różnie, zależy czy gość od kalibracji musi jechać do ciebie np 100km. Kolory po kalibracji są świetne, nie ma jakiś dziwnych zabarwien, twarze wyglądają naturalnie,czerń głęboka, aczkolwiek ogółem obraz jest troche ciemnawy/przytłumiony, nie świeci jak żarówa:-)Mi czasem to odpowida, czasem przeszkadza, raz mi idealnie raz mi za ciemno, zależy od filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz jest troche ciemnawy/przytłumiony

 

To tak jak u mnie obydwa tryby Profesjonalne. Przyznam, że nie rozumiem co powoduje producentem iż daje tryby których nie można rozjasnić. Tymbardziej, że THX (który przecież w założeniach ma być takim wzorcowym) można ustawić tak, że jest jasny niemal jak Normalny. Komu to nie odpowiada - może sobie przyciemnić. I to jest chyba lepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, telewizor roku według cnet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to znakomity telewizor w tej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obraz jest tak dobry w rzeczywistości, jak we flagowym modelu VT30"....

Model ST50 to poprawa w stosunku do poprzednich modeli firmy Panasonic - ogromna.

ST50 ma elegancki i nowoczesny wygląd.

 

a nie mówiłem, to znaczy nie pisałem ........ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek bardzo Cię proszę. Nie powtarzaj marketingowych przesłodzonych laurek.

 

W przypadku VT30 nikt nie sygnalizował widocznych z kilku metrów zielonych mega-krop w trybie Dynamicznym czy Normalnym. Była cała lista spostrzeżeń, które potwierdzają, że teza o poprawie czegokolwiek w ST50 w porównaniu VT30 jest nieprawdziwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ale nikogo nie obchodzi przejaskrawiony, wyśrubowany tryb normalny, a tymbardziej dynamiczny.Nie po to kupuje się plazmę, żeby próbować z niej zrobić LCD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribul: unikajmy stwierdzeń uogólniających w rodzaju "nikogo nie obchodzi". Rozumiem - Tobie tryb Normalny się nie podoba. Szanuję Twój gust i punkt widzenia. Ale mnie się podoba i jak wynika z wpisów niektórych innych Kolegów na Forum - nie jestem w tym odosobniony.

 

Mówienie o "robieniu LCD z plazmy" jest postawieniem sprawy na głowie. Obraz na plaźmie z definicji będzie lepszy. Zawsze. Gdzie jest powiedziane, że musi być ciemny jak u murzyna w d.... z wyblakłymi kolorami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty, ale ludzie kupują plazmy bo:

- nie dają tak po oczach jak lcd

- bardzo dobrze wyświeltlają kolory, naturalnie

- mają lepszą czerń z zachowaniem szczegółów

- mają o wiele wiekszy kontrast

- brak smużenia

- ich pomieszczenie nie jest naświetlone jak plantacja konopii w namiocie

 

Na trybach dynamicznych nie uzyskasz nawet połowy zalet plazmy.Jeżeli dla ciebie kolory na trybach kinowych badz po kalibracji są wyblakłe, to nie powienieneś pchać się w tą technologię, tylko kupić najbardziej przejaskrawionego LCD jaki się znajdzie na sklepie.

 

Plazmy są wręcz stworzone do oglądania w zacienionym/ciemnym pomieszczeniu,a w takich warunkach tryb dynamiczny to totalne nieporozumienie, choćby dlatego że wali po oczach, no chyba że ktoś ma problemy ze wzrokiem to ok.Trybu normanego (dynamiczny to bym.skasował najchetniej) możnaby użyć do oglądania w dzien w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, a w takich warunkach owych kropek nie zobaczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o warunkach gdzie jest naprawde fest jasno, w samo poludnie,inaczej szoda tv żeby orać obraz takim trybem.

 

Można to spłętować następująco: jeśli lubisz obraz przekontrastowany, mocno podbarwiony i zarazem z rozjechaną kolorystyką, przeostrzony, gubiący szczegóły w bielach i czerniach i zupełnie nienaturalny, to ten tv nie jest dla ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribul pozwól proszę że każdy kupi sobie to, co chce. Kolorów po kalibracji nie mam absolutnie wyblakłych, wprost przeciwnie. Nie mam również ciemnego obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek bardzo Cię proszę. Nie powtarzaj marketingowych przesłodzonych laurek.

Przepraszam, ale akurat z tymi laurkami ja się zgadzam :) W przeciwieństwie do paru osób ja jestem zadowolony z tego modelu i nadal zbieram na niego kasę. Jest trudno, jest kryzys, jest recesja, inflacja idzie w górę, podatki idą w górę, rząd nas gnębi, wszędzie promują LCD, wszystko się chrzani, ale ja nie pękam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale akurat z tymi laurkami ja się zgadzam :) W przeciwieństwie do paru osób ja jestem zadowolony z tego modelu i nadal zbieram na niego kasę. Jest trudno, jest kryzys, jest recesja, inflacja idzie w górę, podatki idą w górę, rząd nas gnębi, wszędzie promują LCD, wszystko się chrzani, ale ja nie pękam :)

I tak trzymać :D:D:D

 

Rozjaśnij proszę.

odpowiedź na post 409

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na post 409

 

W poście 409 Tribul odpowiada na mój wpis. W dalszym ciągu nie rozumiem więc czy Twój wpis 411 jest adresowany do mnie czy do Tribula :)

 

jestem zadowolony z tego modelu i nadal zbieram na niego kasę.

 

Niedługo będziesz miał okazję kupić go taniej. Wróbelki na dachu już ćwierkają o serii 60, ST60 ma również być. Więc seria 50 automatycznie zjedzie cenowo w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście 409 Tribul odpowiada na mój wpis. W dalszym ciągu nie rozumiem więc czy Twój wpis 411 jest adresowany do mnie czy do Tribula :)

do Tribula

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.