Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

ja bardzo przepraszam - w kwestii formalnej tylko - to jest jedyna słuszna wersja prezentacji utworu :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajkowiczow

Tego słowa nie rozumiem, ale fakt, że chyba się pomyliłeś, został zrozumiany, przecież Ty jesteś po stronie osób słuchających i słyszących, więc luzik i serdecznie pozdrawiam!

P.S.

skronie oszczędzę, jeśli pozwolisz, bo mi jeszcze szara komórka zwariuje od nadprzewodności;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kandydata na hit.

 

Tego słowa nie rozumiem, ale fakt, że chyba się pomyliłeś, został zrozumiany, przecież Ty jesteś po stronie osób słuchających i słyszących, więc luzik i serdecznie pozdrawiam!

P.S.

skronie oszczędzę, jeśli pozwolisz, bo mi jeszcze szara komórka zwariuje od nadprzewodności;-)

Chodzilo mi o wslizgiwaczy do... lask oponentow, ze tak krystalicznie jasno to ujme....ta masc mnie przesladuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, nieźle odjechany kawałek, którego nie znałem;-)

 

Zapraszam do dzisiejszej strony wątku o psycho :-)

Inne też można odwiedzić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem do wzmacniacza X Fuse od Verictum.

Jestem zapewne glupi i gluchy, ale zmiana jest slyszalna od razu.

Dokladne odsluchy pokaza, ale dzieja sie same dobre rzeczy i to na wcale niemala skale.

Nieslyszacy bede szczesliwsi , ze moga odlozyc kilkaset pln na rozsadniejsze rzeczy.

Zamowie jeszce jeden do daka, to bedzie moja dla nich odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem do wzmacniacza X Fuse od Verictum

 

A napisze Kolega co się stało po 100h? I jak z tę kierunkowością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 godzin to bedzie gdzies za 20-30 dni, postaram sie zapamietac:)

 

 

 

... i jeszcze w dodatku stary;-) Ale nie martw się, jesteś w dobrym towarzystwie. Mnie się też te bezpieczniki bardzo podobają.

O wypraszam sobie, w wieku dojrzalym:)

Starosc przewiduje po 80 ce jak dozyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zapamietac:)

Nie ryzykuj - zapisz sobie.....polecam z autopsji;-)

 

ale zmiana jest slyszalna od razu.

też tak miałem - i nie wiem, jak sobie z tym poradzić.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

i nie wiem, jak sobie z tym poradzić.....

 

Odżałować te marne cztery stówki i kupić. To nie jest wydatek rzędu iluś tam tysięcy zł jak w przypadku ich sieciówki. Ja bym na Twoim miejscu przesłuchał jeszcze X-Blocki, u mnie przyniosły największą transformację brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu przesłuchał jeszcze X-Blocki, u mnie przyniosły największą transformację brzmienia.

Że co?

Te drewniane pudełko?

Bezpiecznik jestem w stanie zrozumieć, używam REDów, ale X-Block?

Co on ma w środku?

W sumie ludziska używają płytek Holfi, więc drewienko też ujdzie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Co on ma w środku?

W sumie ludziska używają płytek Holfi, więc drewienko też ujdzie :)))

 

Cholera wie co tam jest w środku, może kwarcyt, może inne wynalazki. Ale działa jak cholera. Odnośnie płytek Holfi też działają, ale one się sprawdzają w bardziej krzykliwych systemach. Moje wystawiłem ostatnio na sprzedaż, bo za bardzo przetłumiają mi dźwięk w wysokich rejestrach i powodują odczuwalny spadek dynamiki na dole pasma. Co ciekawe, jest tak od momentu jak zacząłem używać X-Blocków, widocznie zachodzi jakaś dziwna interferencja. W każdym razie skala zmian wnoszonych przez Blocki jest wielokrotnie większa niż w przypadku Holfi. Są to też zmiany we wszystkich praktycznie aspektach pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak za taką cenę to musi być ;))

 

Pewnie dałoby się to rozwiązać taniej, kwestia dotyczy filtracji zakłóceń. Przy czym ten pomysł jest o tyle dobry, że nie powoduje bezpośredniej ingerencji w tor elektryczny. Może dlatego tak dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o bezpiecznikach, a my tu pitu pitu o drewnianych pudełkach ;))

Z tym wygrzewaniem i kierunkowością bezpieczników nie jest tak, że w zależności jak w pierwszej kolejności włożymy bezpiecznik na kilka dni tak kierunek przepływu prądu sam spowoduje w strukturze drucika kierunkowość, poźniej odwracając taki bezpiecznik małe elektronki mają pod górkę ?

 

:))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z tym wygrzewaniem i kierunkowością bezpieczników nie jest tak, że w zależności jak w pierwszej kolejności włożymy bezpiecznik na kilka dni tak kierunek przepływu prądu sam spowoduje w strukturze drucika kierunkowość, poźniej odwracając taki bezpiecznik małe elektronki mają pod górkę ?

 

Też się nad tym zastanawiałem czy to tak nie działa. Ale chyba jednak nie, bo jak weźmiesz fabrycznie nowy bezpiecznik to od razu słychać że w dwu różnych ustawieniach gra inaczej. Kwestia pewnie wynika z kierunku nawinięcia zwojów. Ja przećwiczyłem temat na kabelkach Kimbera Selecta, w których słychać wyraźnie zamianę kanałów, to znaczy jak kablem oznaczonym jako L łączymy prawy kanał i odwrotnie. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale słychać różnice. Usiłowaliśmy z Rafaellem dojść co jest tego powodem. Prawdopodobnie żyły w środku lewego i prawego kabla są jakoś inaczej ułożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak weźmiesz fabrycznie nowy bezpiecznik to od razu słychać że w dwu różnych ustawieniach gra inaczej.

 

U mnie nie grał. Idę się zabić dechami...

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź się lepiej napić, będzie zdrowiej;-)

No nie wiem - czort wie co On tam pije,jak kasa na bezpiecznik poszla,poza tym depresja po nieudanych odsluchach tez obniza czujnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przećwiczyłem temat na kabelkach Kimbera Selecta, w których słychać wyraźnie zamianę kanałów, to znaczy jak kablem oznaczonym jako L łączymy prawy kanał i odwrotnie. Wiem, że to brzmi absurdalnie

Dokładnie tak to brzmi, ale nie wiem, nie robiłem takich prób.....

Odnośnie płytek Holfi też działają, ale one się sprawdzają w bardziej krzykliwych systemach. Moje wystawiłem ostatnio na sprzedaż, bo za bardzo przetłumiają mi dźwięk w wysokich rejestrach i powodują odczuwalny spadek dynamiki na dole pasma. Co ciekawe, jest tak od momentu jak zacząłem używać X-Blocków, widocznie zachodzi jakaś dziwna interferencja. W każdym razie skala zmian wnoszonych przez Blocki jest wielokrotnie większa niż w przypadku Holfi. Są to też zmiany we wszystkich praktycznie aspektach pozytywne.

Nie wiem, czy mój system i mózg są na to gotowe, chociaż płytki mam i działają.... u mnie głównie na organizację przestrzeni, w zależności od ustawienia względem kolumn. Pozostałych aspektów nie zauważyłem - może niegodnym....

Pewnie z czasem jeszcze wiele dziwów sprawdzę, na razie czekam na bezpieczniki Hi-Fi tuning, a Verictumy - kto wie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mój system i mózg są na to gotowe, chociaż płytki mam i działają.... u mnie głównie na organizację przestrzeni, w zależności od ustawienia względem kolumn. Pozostałych aspektów nie zauważyłem - może niegodnym....

Jak je układasz?

Jak pod kolumną i za to robi się głęboka scena, a jak po bokach zewnętrznych to szeroka czy co?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może u mnie już taki hi-end, że płytek nie słyszę?

Znaczy - dobrze jest, wystarczy,

Nie polewać / podkładać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dokładnie tak to brzmi, ale nie wiem, nie robiłem takich prób.....

 

Witek, kiedyś odkryłem to u siebie zupełnie przypadkiem. Coś mi się nie podobało w dźwięku i zacząłem poszukiwać problemu. Okazało się, że łączówki idą niewłaściwie, najpierw z lewego kanału CD wychodzi Select R a potem od pre do końcówki na odwrót. Dokładnie to samo pogorszenie dźwięku potwierdziło się w systemie opartym źródło C.E.C. oraz integrę Vitusa RI-100. Być może gdyby konsekwentnie cały lewy kanał był spięty kablem oznaczonym jako R nie zauważyłbym tego. Ale takie krzyżowe połączenie niestety wyraźnie pogarsza dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.