Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Hmmm jak dla mnie muzyka MA się podobać, najbliższa prawdy to chyba ma być reprodukcja. Nie?

 

 

 

Ale poza tym, to co tu robi K. Morawiecki? On jest od bezpieczników w audio???

Skrot myslowy, chyba czytelny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to kreacja. Wystarczą dwa, trzy remasteringi tego samego materiału i już jest inaczej, nie wspominając już w ogóle o miksie, który jest główną kreacją. To tam powstaje przestrzeń, lokalizacja instrumentów, ich brzmienie, i w ogóle wizja nagrania na płycie inżyniera, artystów. Z małymi, eksperymentalnymi produkcjami nie ma to nic wspólnego z prawdą - to jest kreacja.

Co ma tak w ogóle znaczyć 'prawda muzyczna' w audiofilskiej nomenklaturze? Nic nie znaczy - to jest stereotyp powtarzany na okrągło, niemalże maniakalnie. Nawet słuchając super nagranych wypasów z ECMu i tak nikt nie wie jak w rzeczywistości brzmi zespół live (obojętnie czy w studio czy podczas koncertu), jak byli ustawieni, jak brzmiały instrumenty - prawda to live, a płyta to kreacja. Nie widzę innego wytłumaczenia. Albo przypadek płyt wyprodukowanych na odległość - John Zorn wysłał swoje partie Patowi Metheny, aby ten dograł swoje - ot tak, listownie, emailowo. I wyszła płyta Tap. Gdzie jest prawda? Kto słyszał ich live w takim wykonaniu? To jest kreacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to kreacja.

W tym rzecz. Na dodatek,od strony wyłącznie dźwiękowej: czymże jest live? Live zależny od miejsca siedzenia/stania, ilości ludzi, itd itp.

Więc nawet tu można zanegować istnienie czy osiągalność wzorca. Co więc się liczy? Według mojego przekonania- wyłącznie wrażenie. I nieważne czy jest ono wzmocnione przez atmosferę na stadionie albo w filharmonii, odmienną od znanej interpretację czy też przez kawałek sprzętu. Więc niech żyją piękne kreacje no i bezpieczniki też :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live jest zależny od miejsca, ale nie od miejsca pod względem wzorowej akustyki - live jest zależny od miejsca, do którego przychodzi określona publika, od składów prezentowanych w tym miejscu, od legendy, od ilości publiki, od atmosfery... tak, od atmosfery przede wszystkim. Wzorowa akustyka miejsca moi drodzy audiofile nie ma z tym nic wspólnego - trochę inaczej jest w filharmoniach, ale to odrębny temat. Dajcie już spokój z tym wzorcem w audio - nie mało kłopotów? Arab polski kuleje, a wy znowu o wzorcach audiofilskich, jazzus!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy bardzo długo nie wiedzą - jak bardzo nierówne mają systemy.

Dając bezpiecznik z określnym charakterem - albo wpasowuje się on w ich gust, albo (przy okazji) wyrównuje pewne niuanse na które cierpiał.

Synergistic NICZEGO nie zmienia, nie podkreśla, nie faworyzuje. Po prostu pokazuje jaki jest de facto system.

Jednym to odpowiada, innym nie :-)

Większość audiofili funkcjonuje w iluzjach dźwiękowych swoich systemów i swoich wyobrażeń o dźwięku / upodobań. Warto o tym pamiętać :-)

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy.

Cóż z tego - kiedy większość uwielbia kreację, która prawdą nigdy nie będzie. Z natury rzeczy :-)

AMEN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde, przecież nie to miałeś na myśli, co kolega wyżej napisał, nieprawdaż? Chyba, że nadinterpretowałem ;)

 

 

ja się za nikogo nie podpisuję. dla zasady :)

 

Co ma tak w ogóle znaczyć 'prawda muzyczna' w audiofilskiej nomenklaturze?

 

ma oznaczać - że możesz tego nie lubić - ale czujesz, że to jest DUŻA RZECZ

przy której ty, twoje upodobania, twoje przyzwyczajenia, twoje chcenia - nie mają znaczenia

zwyczajnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość audiofili funkcjonuje w iluzjach dźwiękowych swoich systemów i swoich wyobrażeń o dźwięku / upodobań. Warto o tym pamiętać :-)

 

i to się nadaje do prasy!

 

ps

>audiograde

jak myślisz, jak wyglądało by bezpośrednie porównanie twoich kolumn do np. Altec604??, przy założeniu wzorowego wzmocnienia w obu przypadkach oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wypowiadać o kolumnach, których nie znam

ale na pewno warto je zmodyfikować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma oznaczać - że możesz tego nie lubić - ale czujesz, że to jest DUŻA RZECZ

przy której ty, twoje upodobania, twoje przyzwyczajenia, twoje chcenia - nie mają znaczenia

zwyczajnie :)

 

Tak, czucie jest ważne. Bez czucia nie ma muzyki.

 

Czucucaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że każdy poważnie zaangażowany w audio, przeżył kiedyś coś w rodzaju audio-szoku, kiedy przy jakiejś okazji (raczej gdzieś a nie u siebie) - usłyszał doskonale znany sobie utwór, którego sposób prezentacji - wprawił go, delikatnie pisząc - w konsternację poznawczą. Pozytywną :-) na ogół.

Coś więcej można wytłumaczyć? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dla mnie to bez srebrnych belek nie ma grania oczywiście na dziś . Może coś się znajdzie lepszego ale dziś odebrałem srebrne maleństwa i jestem pod dużym wrażeniem.Wsadzone w pre i końcówkę cd nie posiada bezpiecznika.A może to tylko mój system potrzebował srebra w miejsce bezpiecznika bo góra wyrażnie się wygładziła i uspokoiła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy.

:-)

 

No ni kija tego nie ogarniesz. To już musi być choroba. Jeśli muzyka nie ma się podobać to wysiadam. Myślałem, że ma się zaje$£¥%ie podobać. Im więcej wydam, poprawię, posłucham i dopracuję tym bardziej ma się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakimś sensie jest droga przez mękę:-)

Tłumaczenie też :-). Ostatecznie oczywiście muzyka ma ci się podobać - bo inaczej nie miałoby jej słuchanie na zestawie x - żadnego sensu.

Ale to ostatecznie - a nie w procesie nauki, dochodzenia, odkrywania, który bywa męczący, zwodzi na manowce, w ślepe uliczki. To trwa, często długo. Po kilkunastu latach dojrzejesz do dźwięku, który żenował cię w młodości. I odwrotnie :-)

Ale nie w tym rzecz - rzecz w tym, żeby interpretować dźwięki mając świadomość własnej i systemu - ułomności. Żeby cały czas - móc odkrywać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Panowie jak dla mnie to bez srebrnych belek nie ma grania oczywiście na dziś . Może coś się znajdzie lepszego ale dziś odebrałem srebrne maleństwa i jestem pod dużym wrażeniem.Wsadzone w pre i końcówkę cd nie posiada bezpiecznika.A może to tylko mój system potrzebował srebra w miejsce bezpiecznika bo góra wyrażnie się wygładziła i uspokoiła

 

Podejrzewam, że jakbyś zaaplikował dobre belki miedziane, np z Furukawy to skala wrażeń byłaby zbliżona, tylko odczucia nieco inne. Srebro daje niesamowite uwolnienie dźwięku i taką magiczną holografię, z kolei miedź fantastyczną reprodukcję wokali i bardzo mocne zejście na dole pasma. Wybór kwestią gustu oraz systemu. Bezpośrednie porównanie obu belek ze standardowym bezpiecznikiem w straszliwy sposób obnaża słabość tego ostatniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Belki czy rurki w ampie dają natychmiastowe, subiektywnie odbierane wrażenie "przyrostu" mocy, dynamiki, swobody.

Zupełnie nieproporcjonalnie wydawałoby się do odcinka toru jaki zajmują :-)

I dalej teraz - łatwo sobie wyobrazić, co by było, gdyby przeprojektować płyty ampa. Poszerzyć i pogrubić ścieżki z tych marnych mikronów, nawet pozłocić. Zrobić je na teflonie :-)

Ja zrobiłem tak z końcówką LFD PA2 z konieczności - po spaleniu ścieżki (bez złota). Inny sprzęt.... :-) dr Bews byłby....zmieszany...:-)

Rezerwy są tam, gdzie się ich stosunkowo najmniej spodziewamy.... :-) ale to jest rozwiązanie nie dla każdego i nie w każdej sytuacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Inny sprzęt....

 

Dokładnie tak. Na płycie ukryte są największe rezerwy, tylko mało kto tu zagląda, a jeśli już to podejmuje się jedynie wymiany elementów typu kondensatory, rezystory, itp. A możliwości poprawy są dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele razy mówiłem że jak czegoś nie ma to należy to zrobić samemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry wieczór Rafaellu. Byłeś na długim spacerze? ;-)

 

Dalej jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergistiki grają tak jak pisał Pacuła o większości bezpieczników. Podkreślają kontury, szybkość ale jak dla mnie mają tendencję do wchodzenia w gwizdanie, mówiąc obrazowo. Do systemów z tubami na końcu absolutnie odpadają.

 

 

Mysle,ze piszesz o SR 20. Teraz powinien wkroczyc Synergistic Red

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy.

 

 

muzyka nie ma się podobać - co Ty powiesz - a to ciekawe rzeczy się tu dowiaduje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mysle,ze piszesz o SR 20. Teraz powinien wkroczyc Synergistic Red

 

Kolego ja posiadałem najpierw SR 20 potem RED i po roku kupiłem na testy Verictum X i już został na wieki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy REDach, to ja chętnie kupię w rozsądnej cenie T 1A lub 1,6A

Jak ktoś ma to proszę info na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka nie ma się podobać - co Ty powiesz - a to ciekawe rzeczy się tu dowiaduje

 

A kto tu słucha MUZYKI ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wyjaśnię na przykładzie:

 

Jeśli płyty grupy A na tym samym systemie grają świetnie, płyty grupy B dobrze, grupy C beznadziejnie - to dobrze. To znaczy, że w dużym stopniu różnicowane są nagrania w zależności od tego - jak muzycy i realizatorzy słyszą :-)

 

Oznacza to - że sprzęt różnicując te nagrania jest w stanie pokazać w miarę obiektywną o nich prawdę, a nie uśrednia zgodnie ze swoimi mikrymi możliwościami albo próbując trafić w gust przeciętnego słuchacza.

 

W tym sensie nagrania nie mają się podobać - mają być dobrze odtwarzane a w konsekwencji dopiero: dobre - podobać się :-)

 

Prościej już nie potrafię. Sorry... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeszcze raz wyjaśnię na przykładzie:

 

Jeśli płyty grupy A na tym samym systemie grają świetnie, płyty grupy B dobrze, grupy C beznadziejnie - to dobrze. To znaczy, że w dużym stopniu różnicowane są nagrania w zależności od tego - jak muzycy i realizatorzy słyszą :-)

 

Oznacza to - że sprzęt różnicując te nagrania jest w stanie pokazać w miarę obiektywną o nich prawdę, a nie uśrednia zgodnie ze swoimi mikrymi możliwościami albo próbując trafić w gust przeciętnego słuchacza.

 

W tym sensie nagrania nie mają się podobać - mają być dobrze odtwarzane a w konsekwencji dopiero: dobre - podobać się :-)

 

Prościej już nie potrafię. Sorry... :-)

 

...dlatego w "o mnie" mam "wszystko co zgrywa się tonalnie z moim systemem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyty grupy A na tym samym systemie grają świetnie, płyty grupy B dobrze, grupy C beznadziejnie - to dobrze. To znaczy, że w dużym stopniu różnicowane są nagrania w zależności od tego - jak muzycy i realizatorzy słyszą :-)

 

Oznacza to - że sprzęt różnicując te nagrania jest w stanie pokazać w miarę obiektywną o nich prawdę, a nie uśrednia zgodnie ze swoimi mikrymi możliwościami albo próbując trafić w gust przeciętnego słuchacza.

 

Dokładnie tak jest i tak powinno być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.