Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Za drobną opłatą namaluję koledze " szczałkę " flamastrem , na belce oczywiście ;)

Po wcześniejszych odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mi wytłumacz jak bezpiecznik może grać.

Proste że kabel ze srebra zagra inaczej niż z miedzi.

Osobiście kabli ze srebra nie polecam.

Powiem więcej różnice są nawet między miedzianymi, a skoro nie polecasz srebrnych to niewiele masz do powiedzenia w temacie, bo chyba nie słyszałeś Albedo.

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie oznaczenia ma SLOW?

S lub T, też niedawno nic o tym nie wiedziałem, ale po spróbowaniu stwierdzam, że temat wart zainteresowania. Serio!

Lepiej mi wytłumacz jak bezpiecznik może grać.

To proste: musiał mieć instrument i dużo ćwiczyć;-)

 

Najlepiej grają jak się je wsadzi w poprzek.

Co za doświadczenie...... mam nadzieję, że chociaż bolało;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jakie słuchałem po prostu krzyczaly.

Ale przyznam że nie słuchałem tych drogich kabli ze srebra a one mogą grać dobrze ale za jaka cenę?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wszystkie jakie słuchałem po prostu krzyczaly.

Ale przyznam że nie słuchałem tych drogich kabli ze srebra a one mogą grać dobrze ale za jaka cenę?.

 

Masz w dużej mierze rację. Tanie srebro jest często krzykliwe. Ale droższe konstrukcje już tej wady nie mają. Jak chodzi o pułap cenowy, no cóż, w okolicach 3.000zł, no może 2.500zł, da się kupić interkonekt, który będzie grał muzykalnie, bez ostrości. Zaczynamy rozważania od powiedzmy Wireworld Gold Eclipse, Acoustic Zen Absolute, Audioquest Sky, Kimber Select KS1130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość młody audiofil

(Konto usunięte)

Wszystkie jakie słuchałem po prostu krzyczaly.

Ale przyznam że nie słuchałem tych drogich kabli ze srebra a one mogą grać dobrze ale za jaka cenę?.

 

Posłuchaj srebnego ukraińca YP Sound Argentum . Z drugiej ręki ...............1500zł , ..................................zapewne zmienisz zdanie o srebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

I chyba słusznie czynisz, ponieważ srebro jest na starcie dużo droższym materiałem. Więc przy takim budżecie musiałbyś kupić materiał trzeciego gatunku oraz mocno uproszczony konstrukcyjnie kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś w temacie głownym wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) =

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

I co ciekawe, bezpiecznik X-Fuse jest wykonany w dużej mierze ze srebra. Ale to nie jest tania konstrukcja, więc nie krzyczy;-) A tak na serio, to gdybym nie wiedział co tam jest w środku, to w życiu bym na to nie wpadł... Przeczytałem recenzję Pacuły, zgadzam się z opisem i wnioskami. Nie chciałbym być posądzony o złośliwość, ale to jest chyba jego najlepsza z dotychczasowych recenzji produktów Verictum, najbardziej czytelna, jednoznaczna i zrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek- jaka jest różnica z H-i-Fi Tuning miedzianymi? Które grają gęściej i bardziej kolorowo? Co z basem?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek- jaka jest różnica z H-i-Fi Tuning miedzianymi? Które grają gęściej i bardziej kolorowo? Co z basem?

Pozdrawiam

 

Mam w tej chwili u siebie Verictum X-Fuse , HIFI Tuning 3Copper oraz HIFI Tuning 3 Silver Gold,miałem wcześniej Padisy.Wszystkie trzy pierwsze wymienione prze ze mnie bezpieczniki to bardzo wysoki poziom,w moim systemie

ustawił bym je w takiej kolejności jak napisałem jednak różnice są bardzo małe,Padis natomiast bardzo daleko w tyle.Ja osobiście bardzo lubię srebro w systemie dla tego umieściłem Verictuma jako nr1 natomiast w różnych systemach może to być zupełnie inaczej bo i system i gusty właściciela mogą być różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomek- jaka jest różnica z H-i-Fi Tuning miedzianymi? Które grają gęściej i bardziej kolorowo? Co z basem?

 

Obiektywnie patrząc w najwyższej lidze grają topowy Verictum oraz srebrny Hi-Fi Tuning. U mnie z racji specyfiki systemu lepiej wypada Verictum, jest cieplejszy i bardziej gęsty. Co do basu to rzeczywiście trochę go łagodzi i zaokrągla, w tym aspekcie Supreme Silber jest bardziej neutralny, ma szybszy atak na dole pasma. Jak chodzi o Supreme Copper to w końcu udało mi się go posłuchać i u mnie sprawdza się bardzo dobrze, chyba lepiej niż Silber, ale to znów wynika ze specyfiki systemu. Obiektywnie patrząc w większości systemów będzie odebrany jako troszkę słabszy niż Silber. Basu ma sporo, jak to miedź. Z wszystkich trzech bezpieczników najlepszy jest Verictum, ma w sobie najwięcej smaku. Być może nie są to wielkie różnice, aczkolwiek słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Tomku twoje zdanie o Verictum. Wcześniej w cd miałem SR 20 , potem zmiana na RED i było lepiej a jak zmieniłem na Verictum to szczenna opadła i głównie dla tego że fajnie zagęścił i uspokoił scenę przy zachowaniu dynamiki i nie utraceniu rozdzielczości.

 

ps . Kimberek 1130 już kupiony jedzie może dziś dostanę a na pewno jutro to dam Ci znać jak gra ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki tubowe- muszę poprawić wypełnienie środka i uspokoić górę (upgrade zwrotnic za miesiąc). Do basu nie mam zastrzeżeń (lampko-zależny). A więc konkurencja będzie dotyczyć Verticum i H-FTuning miedź

Dzięki wielki za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Synergistiki grają tak jak pisał Pacuła o większości bezpieczników. Podkreślają kontury, szybkość ale jak dla mnie mają tendencję do wchodzenia w gwizdanie, mówiąc obrazowo. Do systemów z tubami na końcu absolutnie odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacuła pisał raczej o standardowych bezpiecznikach, nie o Synergisticach.. źe rozjaśniają, podkreślają kontur i wpadają w jazgot... ale masz rację Synergisticki teź nie są wolne od tego grzechu. Dużo zależy od samego urządzenia do którego wkładamy bezpieczniki, w jednym lepiej będą się wpasowywały w innym gorzej. Ale to są rzeczy oczywiste.

Na Audiogonie jest jednak wiele ohów i ahów na temat Synergisticów. Pewno to ci początkujący akurat.. o których wspomina autor recenzji... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy bardzo długo nie wiedzą - jak bardzo nierówne mają systemy.

Dając bezpiecznik z określnym charakterem - albo wpasowuje się on w ich gust, albo (przy okazji) wyrównuje pewne niuanse na które cierpiał.

Synergistic NICZEGO nie zmienia, nie podkreśla, nie faworyzuje. Po prostu pokazuje jaki jest de facto system.

Jednym to odpowiada, innym nie :-)

Większość audiofili funkcjonuje w iluzjach dźwiękowych swoich systemów i swoich wyobrażeń o dźwięku / upodobań. Warto o tym pamiętać :-)

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy.

Cóż z tego - kiedy większość uwielbia kreację, która prawdą nigdy nie będzie. Z natury rzeczy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Tomku twoje zdanie o Verictum. Wcześniej w cd miałem SR 20 , potem zmiana na RED i było lepiej a jak zmieniłem na Verictum to szczenna opadła i głównie dla tego że fajnie zagęścił i uspokoił scenę przy zachowaniu dynamiki i nie utraceniu rozdzielczości.

 

ps . Kimberek 1130 już kupiony jedzie może dziś dostanę a na pewno jutro to dam Ci znać jak gra ;)

 

Widać jak mamy różne gusta

ja lubię jak scenę rozmieszcza najlepiej szeroko szeroko i właśnie żeby była szalona, zwariowana, zaskakująca,

u mnie w Prempie nie da się zmienić bezpiecznika, da ale trzeba rozkręcać obudowę :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Większość audiofili funkcjonuje w iluzjach dźwiękowych swoich systemów i swoich wyobrażeń o dźwięku / upodobań. Warto o tym pamiętać :-)

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy.

Cóż z tego - kiedy większość uwielbia kreację, która prawdą nigdy nie będzie. Z natury rzeczy :-)

Za powyższe dałbym Ci 1000 lajków, ale mogę tylko jeden. I daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy bardzo długo nie wiedzą - jak bardzo nierówne mają systemy.

Dając bezpiecznik z określnym charakterem - albo wpasowuje się on w ich gust, albo (przy okazji) wyrównuje pewne niuanse na które cierpiał.

Synergistic NICZEGO nie zmienia, nie podkreśla, nie faworyzuje. Po prostu pokazuje jaki jest de facto system.

Jednym to odpowiada, innym nie :-)

Większość audiofili funkcjonuje w iluzjach dźwiękowych swoich systemów i swoich wyobrażeń o dźwięku / upodobań. Warto o tym pamiętać :-)

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy.

Cóż z tego - kiedy większość uwielbia kreację, która prawdą nigdy nie będzie. Z natury rzeczy :-)

A kto definiuje co to "prawda"w muzyce? Kornel Morawiecki i jego " narod" ? :)

Interpretuja wykonawcy , dyrygenci, wreszcie realizatorzy.

Jak ocenic, ktora z interpretacji jest" prawdziwa"?

Moim zdaniem decyduje wyrobiony gust muzyka/audiofila, nie ma obiektywnej prawdy ani w interpretacji ani w sygnaturze dzwiekowej sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w założeniu nie ma się podobać - ma być możliweie najbliższa prawdy

 

Hmmm jak dla mnie muzyka MA się podobać, najbliższa prawdy to chyba ma być reprodukcja. Nie?

 

Interpretuja wykonawcy , dyrygenci, wreszcie realizatorzy.

Jak ocenic, ktora z interpretacji jest" prawdziwa"?

 

 

Ale poza tym, to co tu robi K. Morawiecki? On jest od bezpieczników w audio???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.