Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek nam trochę zdryfował, ale dla ciekawych jest nowy zawodnik na boisku:

Bezpiecznik Synergistic Research SR20.

Bezpieczniki te występują w wersji małej (5x20mm) i dużej (6.3x32mm). Oba rozmiary dostępne są w wariantach Fast i Slow i w szerokim zakresie amperaży.

 

W moim systemie SR okazał się najlepszym z dotychczas wypróbowanych bezpieczników (Furutech rhodium, AHP gold plated, AHP copper unplated).

Pobił nawet świetnego skądinąd Furutecha.

 

Synergistic zachowuje się jak Furutech, ale z lepszym basem i jeszcze lepszym budowaniem sceny. Przy tym zachowuje rozdzielczość, muzykalność i dynamikę Furutecha.

W bezpośrednim porównaniu Furutech jakby lekko odchudza wyższy bas, co powoduje, że część instrumentów nie ma właściwej masy.

 

Furutech sprawdzi się idealnie do systemów, gdzie jest klucha na wyższym basie i trzeba ten zakres opanować i uporządkować.

Synergistic sprawdzi się w systemie, gdzie brzmienie jest trochę za szczupłe i trzeba je dociążyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie bo właśnie miałem o tym napisać że co prawda sam nie miałem z tym styczności "słuchowej"

ale wczoraj miałem w ręku taki bezpiecznik bo jak się okazuje mimo kpin niektórych osób i bardzo wysokich cen to te

bezpieczniki całkiem dobrze się sprzedają.

Jest już wiele osób które powymieniały nawet w całych systemach i są bardzo zadowolone.

Ponoć dźwięk się bardziej otwiera, wyraźniej wszystko słychać nawet przy cichym graniu.

 

Sam nigdy się w to nie bawiłem ale może się skuszę na próbę.

Polski dystrybutor czyli AudioFast z Łodzi daje możliwość sprawdzenia we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nigdy się w to nie bawiłem ale może się skuszę na próbę.

Polski dystrybutor czyli AudioFast z Łodzi daje możliwość sprawdzenia we własnym systemie.

 

No to masz szlak przetarty. Od razu sięgnąłbym po SR.

Ja kupowałem z USA. Wszystkie wartości dostępne od ręki. Taniej i szybciej.

Ja będę w systemie wymieniał wszystkie Furutechy na SR, ale stopniowo, żeby zaobserwować zmiany. Na pierwszy ogień poszedł preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szlak przetarty. Od razu sięgnąłbym po SR.

Ja kupowałem z USA. Wszystkie wartości dostępne od ręki. Taniej i szybciej.

Ja będę w systemie wymieniał wszystkie Furutechy na SR, ale stopniowo, żeby zaobserwować zmiany. Na pierwszy ogień poszedł preamp.

Witaj

możesz podać namiar na sklep w USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ściąganie bezpieczników z USA to non sens!

Tam detal na nie jest 60$ czyli to samo co u nas.

Do tego dochodzi wysyłka.

Nawet gdyby tam ktoś dostał jakiś mały rabat to i u nas dostanie tyle samo.

Bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w wolnej chwili te SR, zwłaszcza że są także w wersji fast. AHP miałem w wersji slow i różnica była słyszalna, ale potrzebuję jednak fast. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić za każdym razem uwagę na kierunkowość.

 

Firmy producenckie, mają w modzie nawet w tych samych urządzeniach, stosować elektryczne umieszczanie bezpiecznika w różnych miejscach gałęzi zasilania.

Wygląda to na sytuację związaną z prawodawstwem danego kraju docelowej sprzedaży.

 

Może to spowodować nie wprawionym w szczegółowym odsłuchu osobom, pewną trudność.

 

Bezpiecznik włączony w kierunku przeciwnym, do umownego kierunku obiegu energii w urządzeniu, będzie balansował właściwości wynikające z kierunkowości każdego toru.

 

Komuś może się to podobać, jednak właściwy jest kierunek zgodny, kierunek, w którym bas jest wyraźny, silny, głęboki i sprężysty, a pasmo wysokofrekwencyjne, jest gęste i również głębokie.

 

Balansowanie, aby było kompetentne, musi się odbywać w warsztacie inżynieryjnym konstruktora danego urządzenia.

 

Oczywiście posiadanie wysokiej klasy bezpiecznika jest bezwarunkowe.

Musi on stanowić uzupełnienie dla możliwie najwyższej klasy, złącz energetycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ściąganie bezpieczników z USA to non sens!

Tam detal na nie jest 60$ czyli to samo co u nas.

Do tego dochodzi wysyłka.

Nawet gdyby tam ktoś dostał jakiś mały rabat to i u nas dostanie tyle samo.

Bez sensu.

 

Widzę, kolego Sylwku, że masz dużą łatwość formułowania kategorycznych ocen.

 

Otóż, dla mnie ściąganie bezpieczników SR z USA nie jest bez sensu.

Powiem więcej, unikam w życiu działań bez sensu, a tym bardziej nie polecam ich innym. Byłbym wdzięczny, gdybyś bardziej ważył słowo.

 

Spójrzmy na szczegóły:

- duży bezpiecznik SR (6x32 mm) - cena u polskiego dystrybutora 320 zł plus koszt wysyłki, przyjmijmy 10 zł - daje 330 zł.

- skłonność do rabatu praktycznie żadna - co jest dla mnie zrozumiałe przy towarze w tej kwocie.

 

- cena w sklepie VH Audio (USA) 69.95 USD, co przy obecnym kursie Paypal daje 228 zł za bezpiecznik,

- wysyłka do Polski USPS First Class International - 14.68 USD, co daje łącznie 275 zł za bezpiecznik.

- skłonność do rabatu praktycznie żadna, ale to ciągle około 50 zł taniej na pojedynczym bezpieczniku. Przy zakupie większej ilości, udział kosztów transportu spada i oszczędność na kolejnych egzemplarzach wynosi prawie 100 zł na sztuce.

 

Teraz ciekawostka - nie tylko cena jest kryterium wyboru. Dla mnie to również kryterium dostępności.

W VH Audio interesujące mnie wartości i typy są dostępne od ręki. Wysyłka następnego dnia, towar za 10 dni w domu, przy tej cenie bez opłat celnych.

U polskiego dystrybutora na pytanie o czas oczekiwania nie udzielono mi konkretnej odpowiedzi.

 

Ja mam w systemie łącznie 17(!) bezpieczników.

Nie twierdzę, że wszystkie od razu wymieniam na audiofilskie, ale potencjalnie tak.

No to się pytam: czy zakup taniej i z krótszym czasem oczekiwania na dostawę jest bez sensu? A może trzeba tylko wziąć kalkulator do ręki i zachować "otwartą głowę"?

 

Cztery wpisy wyżej polecam, w dobrej wierze, gotowe, sprawdzone rozwiązanie, a kolega rewanżuje się takim tekstem?

To jest bez sensu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi dałeś popalić.

To ja zaraz tobie odpowiem.

Otóż bezpiecznik mały, a takie ja mam

kosztuje 244zł u nas, brutto!

A w USA 60$....czyli 200zł plus 50zł za transport!

To trzeba być nieźle.....żeby coś takiego kupować w USA

tym bardziej że:

 

- jako dobry klient który sporo kupuje w Polsce zawsze mam

dobrą cenę w miarę możliwości czyli jakiś tam rabat. Czasem wiekszy

czasem mniejszy, ale zawsze jakiś jest. Czyli takie bezpieczniki mam jeszcze taniej.

 

- coś takiego jak akurat bezpiecznik łatwo można wrzucić w koszty firmy obojętnie

jaką firmę ktoś ma! Oczywiście to jest tylko dla tych którzy mają jakieś firmy ale wtedy gdy odliczy się rabat, vat i podatek dochodowy to cena za taki bezpiecznik wyjdzie ok 140 zł.

 

- wszystko z USA o wartości ponad 100$ podlega oplatom cła i vatu więc ściąganie wiecej niź 1 sztuki jest tym bardziej bez sensu! Opłaty są naliczane od wartości zakupu wraz z kosztami transportu.

Czyli za 2 sztuki to daje ok 460zł + cło i wtedy od całości plus 23% VAT. To znacznie drożej niź w Polsce.

 

- kupując w Polsce mam jednak pewną gwarancję a czasem opcję wymiany w razie nietrafienia w wyborze a poza tym nie muszę się martwić czy przesyłka dojdzie czy nie i użerać się z celnikami.

Poza tym budując sobie opinie dobrego klienta który jest fair zawsze mogę liczyć na pozytywną współpracę przy zakupie czy nawet tylko testach innych sprzętów.

Czasem pojawiają się super okazje i taki dobry klient dowiaduje się o nich pierwszy a taki który myśli źe jest cwany i kupuje w USA sądząc źe ma taniej a tak na prawdę przeplaca jest traktowany jak.....to juź się sam domyśl!!

 

- i dla mnie ważna rzecz to jest w miarę możliwości wspieranie polskich firm!

To taki mały patriotyzm. Jeżeli juź kupuje coś zachodniego a tak najczęściej jest przy sprzęcie audio to staram się kupić to przez polskiego dystrybutora, żeby chociaż cześć mojej kasy została w kraju. To napędza Polską gospodarkę.

Czasem się to nie udaje. Bywa że akurat dystrybutor tego co chcę kupić nie jest chętny do współpracy czy też consensusu i wtedy mówi się trudno i trzeba kupić w innym kraju, ale akurat przy Synergistic Research współpraca jest dobra i nadal podtrzymuje to co napisałem że kupowanie tych bezpieczników w USA jest bez sensu a nawet jest to głupota!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik włączony w kierunku przeciwnym, do umownego kierunku obiegu energii w urządzeniu, będzie balansował właściwości wynikające z kierunkowości każdego toru.

co to jest ten "umowny kierunek obiegu energi w urzadzeniu"?

mozesz to wyjasnic, podac jakies linki?

w ktora strone nalezy wlaczyc bezpiecznik w ukladzie: gniazdko / przewod fazowy / bezpiecznik / uzwojenie transformatora/ przwod zerowy /gniazdko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż bezpiecznik mały, a takie ja mam

kosztuje 244zł u nas, brutto!

 

Jak widać, każdy z nas ma nieco inne potrzeby. Ty używasz bezpieczników małych (tańszych), ja dużych (droższych), masz możliwość wrzucenia w koszty firmy, ja nie. Tak, czy inaczej, żadna z tych sytuacji nie upoważnia do nazywania takiej, czy innej ścieżki postępowania głupotą! Udowodniłem Ci, że w przypadku dużych bezpieczników, zwłaszcza ściąganych pojedynczo ma to sens.

 

Z pozostałymi argumentami nie dyskutuję, bo moim zdaniem w niewielki stopniu dotyczą one takiego produktu, jak bezpieczniki, a to jest tematem. Przy większych urządzeniach sytuacja wygląda inaczej.

 

 

coś takiego jak akurat bezpiecznik łatwo można wrzucić w koszty firmy obojętnie

jaką firmę ktoś ma! Oczywiście to jest tylko dla tych którzy mają jakieś firmy ale wtedy gdy odliczy się rabat, vat i podatek dochodowy

 

- i dla mnie ważna rzecz to jest w miarę możliwości wspieranie polskich firm!

To taki mały patriotyzm.

 

Rozumiem, że wrzucanie w koszty firmy, w celu ominięcia podatku, zakupów de facto na cele prywatne, to właśnie przejaw tego "małego patriotyzmu"? No... to rzeczywiście mały ten patriotyzm, ale to chyba temat nie na to forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że mam możliwość wrzucenia w koszty ale wiem że akurat przy bezpiecznikach

jest taka możliwość i wiem też że wiele osób z kręgu High End ma jakieś tam działalności gospodarcze.

 

Duży bezpiecznik też wychodzi taniej nawet bez wrzucania go w koszty firmy i nadal ściąganie tego z USA jest bez sensu.

Tam cena 70$= 225zł + 50zł przesyłka=275 a u nas 284 zł bez rabatu a z małym rabatem już u nas jest taniej.

 

A co do podatków i kosztów to zważywszy na chory system podatkowy w Polsce trudno tu mówić o patriotyzmie czy jego braku.

Natomiast wspieranie Polskich firm to zdecydowanie pozytywny aspekt podczas gdy ściąganie czegoś z USA co za tyle samo a nawet taniej

można kupić u nas, bez żadnych odliczeń podatkowych nie jest dobrym zwyczajem,ale każdy ma swój styl.

 

Nie ma co się dziwić że potem wszyscy z kraju wyjeżdżają, firmy się zamykają, nie ma pracy, pustoszeją miasta.

Niemcy, Japońcy, Francuzi przede wszystkim wspierają swoje firmy a jak już kupują zagraniczne produkty to w miarę możliwości u rodzimych sprzedawców ale to faktycznie temat na inny wątek i pewnie inne forum.

 

Tak czy inaczej w prosty sposób pokazałem że akurat tego nie opłaca się ściągać z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży bezpiecznik też wychodzi taniej nawet bez wrzucania go w koszty firmy i nadal ściąganie tego z USA jest bez sensu.

Tam cena 70$= 225zł + 50zł przesyłka=275 a u nas 284 zł bez rabatu a z małym rabatem już u nas jest taniej.

 

Przyjmujesz błędne założenie. Powiadam, kiedy ja dowiadywałem się o cenę dużego bezpiecznika, to wynosiła ona 320 zł.

 

Natomiast wspieranie Polskich firm to zdecydowanie pozytywny aspekt podczas gdy ściąganie czegoś z USA co za tyle samo a nawet taniej

można kupić u nas, bez żadnych odliczeń podatkowych nie jest dobrym zwyczajem,ale każdy ma swój styl.

 

Nie ma co się dziwić że potem wszyscy z kraju wyjeżdżają, firmy się zamykają, nie ma pracy, pustoszeją miasta.

 

Jasne... Milimetr kupił w Stanach jeden bezpiecznik. To zachwiało polską gospodarką...

Dla mnie EOT, ale następnym razem dwa razy zastanowię się, czy wypowiadać się w merytorycznych kwestiach na tym forum, bo ostatecznie każda sprawa jest sprowadzana do jałowej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nic się nie stało.Opisałem tylko pewien mechanizm.

 

Ale merytorycznie: twierdzisz i polecasz ich zakup w USA jako bardziej opłacalny a ja udowodniłem że bardziej opłaca się to kupić w Polsce i tyle.

Byłeś tego nawet pewien i zalecałeś mi "otwartą głowę" a fakty mówią coś zupełnie innego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale merytorycznie: twierdzisz i polecasz ich zakup w USA jako bardziej opłacalny

 

Nieprawda! Napisałem: "Ja kupowałem z USA. Wszystkie wartości dostępne od ręki. Taniej i szybciej."

Tak było w moim przypadku. Taniej i szybciej.

Jeszcze raz ci powtarzam, czego nie chcesz przyjąć do wiadomości, że cena jaką podał audiofast na początku grudnia 2012 to była 320 zł dla dużego bezpiecznika.

To zmienia postać rzeczy. Być może od tego czasu te ceny obniżyli. Zresztą odkąd zaprzestali publikacji cennika na stronie, to zawsze może być tak, że cena jest płynna.

 

fakty mówią coś zupełnie innego!

Jeszcze raz powtórzę. Przyjmujesz inne założenie ceny wyjściowej w PL, co powoduje, że dochodzisz do błędnych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znów się mylisz bo Audiofast ma cennik na swojej stronie i z niego spisałem dokładne ceny.

Nie ma w nim wszystkich sprzętów, szczególnie tych bardzo drogich ale akurat kable, akcesoria i te bezpieczniki są.

Słyszałem że na początku cena była wyższa ale teraz jest znacznie niższa i lepiej to kupić w Polsce.I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu jest podlinkowany artykuł z października 2012 roku, który wspomina o bezpiecznikach SR20.

Podane ceny:

- mały 281 zł,

- duży 328 zł.

 

Takie ceny podano mi 10 grudnia 2012 r.

 

Jeżeli teraz te ceny są niższe, jak podaje sly, to znaczy, że w czasie ostatniego miesiąca uległy obniżeniu.

Myślę, że kwestia, którą tu wałkujemy mogła mieć na to wpływ. Jeżeli tak było, to chwała za to dystrybutorowi, że jednak benchmarkuje się na ceny rynkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

co to jest ten "umowny kierunek obiegu energi w urzadzeniu"?

mozesz to wyjasnic, podac jakies linki?

w ktora strone nalezy wlaczyc bezpiecznik w ukladzie: gniazdko / przewod fazowy / bezpiecznik / uzwojenie transformatora/ przwod zerowy /gniazdko ?

 

Wydaje mi się, że 747 zwyczajnie robi sobie jaja z tematu "audiofilskie bezpieczniki"

 

Na nic innego ten temat nie zasługuje. To trzeba zachować i na "freak show" pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się, że 747 zwyczajnie robi sobie jaja z tematu "audiofilskie bezpieczniki"

 

Na nic innego ten temat nie zasługuje. To trzeba zachować i na "freak show" pokazywać.

 

:))))

to dalam sie nabrac!

@747 stawiam kolejke.

bywa, ze ludzie wypisuja takie glupoty, ze ciezko odroznic debila od zartownisia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya

Zapewne jesteś atrakcyjną kobietą, bystrą i przenikliwą.

 

Postaraj się ufać jednak pierwszemu wrażeniu, jeżeli kiedyś popełnisz w ten sposób błąd, to przyjmij to jako cenną naukę.

 

Bezpiecznik musi być włączony zgodnie z kierunkiem łatwiejszego przepływu prądu, przez jego elementy.

 

Jeśli producent urządzenia przewidział dla niego miejsce na początku aplikacji, czyli na gałęzi fazowej, to początek magnetyczny bezpiecznika, musi być skierowany na zewnątrz, czyli prąd wpływa do urządzenia od pinu kabla sieciowego, poprzez kabel, gniazdo energetyczne, jeśli jest, do transformatora, bądź zasilacza impulsowego.

 

Jeśli natomiast producent umieścił zabezpieczenie na gałęzi zerowej, początek magnetyczny bezpiecznika musi być skierowany odwrotnie niż w poprzednim przypadku, czyli "w stronę urządzenia", natomiast na zewnątrz jego koniec.

 

Czyli włączamy go zgodnie z teoretycznym, umownym kierunkiem przepływu prądu.

To proste i oczywiste.

 

Dokonałem wpisu, gdyż sam osobiście bylem wielokrotnie świadkiem pomyłek przy działaniach z instalowaniem bezpieczników w urządzeniach.

Pomyłki te zdarzały się osobom obytym z zagadnieniami audio, świadomymi zagadnień kierunkowych.

 

Powodem tych pomyłek, było to, że nieświadomie bezpiecznik włączony w gałąź powrotną, włączony w odwrotnym kierunku powodował, złagodnienie dźwięku, pewnego typu uspokojenie i linearyzację, nazwaną przeze mnie w poprzednim wpisie wyrównaniem balansu magnetycznego.

Niestety urządzenie jednocześnie traciło werwę, dynamikę i realizm.

Rozwiązaniem jest włączenie poprawne oraz pozwolenie nowo powstałemu złączu na ułożenie się, na wygrzanie.

Przyjdzie wtedy i w tym kierunku tak potrzebny spokój w dźwięku, który nie jest niczym innym jak umożliwieniem transmisji dla informacji o bardzo małych poziomach.

 

Przed instalacją bezpiecznika, jego kontakty można jeszcze spryskać czymś, co się do tego nadaje, w celu oczyszczenia styku z tlenków etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Majka, zdziwko Cię chapło...?!

 

Co do spryskiwania, byłbym powściągliwy.

W mikroskali takie rozbicie warstwy tlenków i innego brudu spowoduje, w czasie wysychania, wzrost fluktuacji kontaktowych. Jest to składowa szumów zwanych strukturalnymi (1/f).

 

Kolega nie wspomina o zjawisku, który z kolei jest moim konikiem, kierowania wszelkiej biżuterii (kable, bezpieczniki,...) zgodnie z liniami pola magnetycznego Ziemi. Jest to bezpieczniejsze, choć nie optymalne.

Optymalne jest ustawienie prostopadłe, tu jednak zgodnie z symetria magnetyczną bezpiecznika, włączenie odwrotne spowoduje zaburzenie balansu magnetycznego o którym Kolega napisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya

Zapewne jesteś atrakcyjną kobietą, bystrą i przenikliwą.

no wlasnie chyba nie... myslalam, ze zartujesz... myslalam, ze prad zmienny plynie w obydwu kierunkach... powazna sprawa...

 

zgodnie z liniami pola magnetycznego Ziemi

tu sie 100% zgadzam. nie moge uzywac pilota, bo wszystko postawilam bokiem.

warto, bo natychniast pojawila sie piekna barwa, bas robi sie bardzo nisko schodzacy, bardzo dobrze kontrolowany, srednica jest wyrazna, gora czysta i spokojna posiadajaca duza ilosc delikatnie brzmiacych szczegolow. totalna rownowaga pasmowa, muzykalnosc ktora nie daje odejsc od odsluchow. mnostwo powietrza, brzmienie plastyczne, wypełnione wybitna neutralnoscia, przestrzennoscia i przejrzysta rozdzielczoscia oraz plynnoscia przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałby to robić?!

teoretycznie plynie w dwie strony, ale faktycznie uklad jest energetycznie niesymetryczny. ta niesymetrycznosc wnosi wlasnie bezpiecznik. 747 nazwal to " umownym kierunkiem przeplywu pradu" (od fazy do zera). sa bezpieczniki lepsze i gorsze, ale nie istnieja bezpieczniki doskonale. taka niesymetria moze miec kolosalny wplyw na brzmienie.

kiedys ktos (chyba sty30) napisal, ze ma znaczenie, w ktora strone wlaczymy wtyczke sieciowa. ya napisalam, ze to bzdura, bo na wejsciu jest transformator, a to uklad symetryczny. nie pomyslalam o bezpieczniku (!) ktory przeciez powinien byc po stronie fazy, a nie zera. on mial racje, tylko nie potrafil tego wytlumaczyc, a ja nie wierzylam, ze to slyszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste.

Oni to słyszą a ja potrafię wytłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rys. 5. przedstawia...

...

Uważny czytelnik stwierdzi, że w obu urządzeniach wektor napięcia 115V jest w stronę przeciwną i napięcie zakłóceń znosi się.

Nie! Zawsze mogą być odwrotnie wsadzone wtyczki. Nie wiadomo jak są połączone początki uzwojeń a te są niesymetryczne w obu konstrukcjach. W praktyce zawsze istnieją potencjały zakłócające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był zazdrosny i przerywał pięknie zapowiadający się romans z Kolegą Grzegorzem, ale uprzedzam o kierunkowości wszystkich bezwzględnie elementów, w szczególności kluczowa jest kierunkowość drutu, który znajduje się wewnątrz transformatora jako uzwojenia pierwotne i wtórne.

Dlatego o balansie magnetycznym czy elektrostatycznym możemy mówić stojąc obok inżyniera projektującego transformator, czy całe dane urządzenie.

Bezpiecznik może być również po stronie zera.

Teoretycznie podnosi to bezwzględną jakość dźwięku, gdyż przerywa obwód, po przepływie teoretycznym przez uzwojenie transformatora a nie zanim ten przepływ nastąpi.

Urządzenie wówczas zyskuje na ciągłości materiałowej, oszczędzając od strony wejścia niejako, na kilku barierach materiałowych powodowanych elementami montażowymi koniecznymi dla umieszczenia wymiennego bezpiecznika, oraz samym bezpiecznikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@747

czyli w ponizszym przypadku SzuB wlozyl odwrotnie bezpiecznik w wzmacniaczu, a w CD prawidlowo?

 

No nie wiem... Ja we wzmaniaczu wróciłem do orygnialnego, zwykłego szklanego, bo mi audiofilski ahp zrobił taką dość mulistą falę dźwiękową :) a ten oryginalny ma przejrzystość. A w CD odwrotnie: ahp sprawdzają się lepiej. Kłopot w tym, że ten do wzmacniacza jest tzw. zwłoczny, a oryginalny jest zwykły, czyli szybki. Być może w tym rzecz :)

 

w szczególności kluczowa jest kierunkowość drutu, który znajduje się wewnątrz transformatora

logiczne, bo to przeciez najdluzszy przewod.

jest wiec mozliwe ze SzuB bezpiecznik wlozyl prawidlowo, tylko ma jakis kiepski wzmacniaczyk, w ktorym uzwojenie pierwotne transformatora kwalifikuje sie do przewiniecia w druga strone!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadnienia związane z kierunkowością , polaryzacją, należą do podstawowych w audio i najtrudniejszych.

Tworzą bariery i ograniczenia, z którymi nie mogą poradzić sobie z sukcesem producenci.

Konstruktorzy i twórcy próbują czasami je obejść za pomocą pomysłów indywidualnych, co może skutkować z powodu odejścia od szablonu, trudnościami osoby zewnętrznej, która z różnych przyczyn manipuluje przy danym urządzeniu, np wymieniając bezpiecznik lub gniazdo, na element o wyższym standardzie.

 

Każdy przykładek kłopotów na tym polu musi być rozpatrzony indywidualnie, z oczywistych więc względów.

Za każdym razem należy przesłuchać uzwojenia transformatora i nazwać odpowiednio bieguny, ustalić początek i koniec.

To daje podstawy do stwierdzenia czy producent postąpił tradycyjnie, czy posłużył się jakimś autorskim pomysłem w aplikacji.

Jeśli znamy kierunki uzwojeń transformatora, pozostaje właściwe go podłączenie z powrotem do urządzenia, oraz dopasowanie w stosunku do niego pozostałych elementów o wrażliwości na kierunek przyłączenia, a występujący w obwodzie, jak wszelkie kable biegnące do włącznika sieci, czy inne, oraz właśnie samego bezpiecznika.

 

Uznane i odpowiedzialne firmy, nie powinny być niekompetentne przy tych zagadnieniach i wymiana bezpiecznika w ich urządzeniach powinna potrwać krótki czas nie nastręczając żadnych kłopotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.