Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ale też wiem jak je wydać z pożytkiem. Jeśli są Ci aż tak zbędne to daj na jakiś cel charytatywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście wyrywni ! I pomyśleć , że wszystko to z powodu jakiegoś tam bezpiecznika , tzn . nie jakiegoś tam ale ze szczerego złota - tymczasem złociutcy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą , że po zmianie zwykłego bezpiecznika na "audiofilski' następuje znaczna poprawa w brzmieniu systemu na in plus ale dlaczego i czemu jest , to zawsze pozytywna zmiana ? I dlaczego świat audio tak późno zdał sobie sprawę ze zbawiennego wpływu "nitki drucianej " , czyżby dotychczas różnica w brzmieniu była aż tak nieuchwytna czy raczej niespodziewana ?

Słyszeć kabel gruby jak ogrodowy szlauch to już żaden problem…

Usłyszeć mały bezpiecznik to już coś!

 

Bezpiecznik (druciana nitka) ma kilka tysięcy razy mniejszą objętość od przeciętnej sieciówki…

 

Ciekawe kto usłyszy coś jeszcze mniejszego… ot pojedynczy lut na płytce drukowanej…?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Bezpiecznik (druciana nitka) ma kilka tysięcy razy mniejszą objętość od przeciętnej sieciówki…

 

to tak jak na kilku-pasmowej autostradzie zostawią tylko jeden - przed zwężeniem korek, a za luz i można gnać ile fabryka dała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja bym raz chciał usłyszeć o zmianach na gorsze :-)

To ja ci powiem: bezpieczniki w CD dały zmianę zdecydowanie na lepsze, słyszalną i konkretną, a we wzmacniaczu nie zmieniły nic lub nawet zmieniły na gorsze. Tak to dziś po kilku godzinach słuchania odbieram. Zatem we wzmacniaczu pewnie wrócę do fabrycznego, ale w CD zostawię bezpiecznik przy wtyku. Nie wiem, jak to działa, ale pewnie bezpiecznik ma swój udział w przesyłaniu prądu, ale działa. Np. na audiofilskim miedzianym bezpieczniku we wzmacniaczu dźwięk stał się powolny jak ciuchcia w porównaniu do dynamiki oryginalnego bezpiecznika. Sprawdzałem na konkretnym dość rytmicznym utworze. Słychać od razu. Raz tak: buuum-buuum-buuum, raz tak: bum-bum-bum :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja bym raz chciał usłyszeć o zmianach na gorsze :-)

A ja o takich po miesiącu kiedy pierwszy szał uniesień minie :-)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a tu są zmiany na gorsze :)

 

 

To ja ci powiem: bezpieczniki w CD dały zmianę zdecydowanie na lepsze, słyszalną i konkretną, a we wzmacniaczu nie zmieniły nic lub nawet zmieniły na gorsze. Tak to dziś po kilku godzinach słuchania odbieram. Zatem we wzmacniaczu pewnie wrócę do fabrycznego, ale w CD zostawię bezpiecznik przy wtyku. Nie wiem, jak to działa, ale pewnie bezpiecznik ma swój udział w przesyłaniu prądu, ale działa. Np. na audiofilskim miedzianym bezpieczniku we wzmacniaczu dźwięk stał się powolny jak ciuchcia w porównaniu do dynamiki oryginalnego bezpiecznika. Sprawdzałem na konkretnym dość rytmicznym utworze. Słychać od razu. Raz tak: buuum-buuum-buuum, raz tak: bum-bum-bum :))

Przeczyść styki w bezpieczniku fabrycznym w CD, wepnij z powrotem i będzie bum-bum-bum jak z audiofilskim :-)))))

Te wszystkie zmiany/niby zmiany to oprócz sugestii.... zwyczajnie nic innego jak czysty styk + zejście ładunków elektrostatycznych.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..,i przeczyść uszy:)

 

Ze też Wam się chce...tak dalej.

Myślę sobie czasem

-o co tu chodzi, bo chyba nie o muzykę i jej piękno.

 

Ps.Bum i tak przybędzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak na kilku-pasmowej autostradzie zostawią tylko jeden - przed zwężeniem korek, a za luz i można gnać ile fabryka dała ;)

Otóż to :) Bezpiecznik to taki korek na autostradzie. Z podobnych względów słychać wpływ 1,5m sieciówki mimo, że mamy kilometry zwykłych kabli - ot choćby wziąć pod uwagę wypadkowy opór całego zasilania. Choć wpływ sieciówki może być znacznie większy, bo tu jest znacznie szersze pole do popisu, nie tylko w kwestii obniżenia oporu linii zasilania.

 

Najczęściej bezpiecznik jest tym najbardziej wąskim gardłem. Wniosek - najpierw wymienić bezpiecznik, a potem testować wpływ kabli zasilających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej bezpiecznik jest tym najbardziej wąskim gardłem.

A sama płytka drukowana to nie ? Dlaczego w klockach za 30 kzł nie ma złotych bezpieczników jakby nie było za grosze, bo nie są specjalnie drogie przy takich kwotach no i nie ma złotych płytek....litości ludzie, bo błądzicie, sami na dodatek chcąc podświadomie zbłądzić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sama płytka drukowana to nie ? Dlaczego w klockach za 30 kzł nie ma złotych bezpieczników jakby nie było za grosze, bo nie są specjalnie drogie przy takich kwotach no i nie ma złotych płytek....litości ludzie, bo błądzicie, sami na dodatek chcąc podświadomie zbłądzić :-)

Pooglądaj sobie zwykły bezpiecznik i gniazdo, jakiej jakości tam jest styk. Najczęściej szybko śniedzieje, utlenia się, jest nierówne, a często drucik w bezpieczniku zbyt zbyt cienki, bo przecież z inżynierskiego punktu widzenia "wystarczy żeby działało", ale my tutaj dyskutujemy o tym jak zrobić żeby działało jak najlepiej.

Czemu w drogich urządzeniach nie dają złoconych czy miedzianych bezpieczników? Dobre pytanie. Nie wiem. Jest wiele idiotycznych oszczędności w sprzęcie za duże pieniądze...

Najlepiej żeby nie stosować bezpiecznika wcale, ale jednak trochę strach, więc dla bezpieczeństwa lepiej jednak go wstawić, ale musi mieć niskie opory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę - wyczyścić/zabezpieczyć styk....zresztą takich punktów mikro-strat jest tysiące.....jak ktoś z tego powodu spać nie może i bez przerwy kombinuje jak koń pod górkę to mu współczuję...mnie też zresztą czasami nachodzi takie ciśnienie, ale trzeba się z tego otrząsać i słuchać muzy...a nie mikro-strat jej jakości......o ile takie są w rzeczywistości lub w naszej głowie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..,i przeczyść uszy:)

 

Ze też Wam się chce...tak dalej.

Myślę sobie czasem

-o co tu chodzi, bo chyba nie o muzykę i jej piękno.

 

W tym wątku nie chodzi o muzykę i jej piękno (zakładka Muzyka), tylko o bezpieczniki audiofilskie. Że też jest tylu poprawiaczy świata, którzy chcą mi wmówić, że nie słyszę zmian... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też jest tylu poprawiaczy świata, którzy chcą mi wmówić, że nie słyszę zmian... :)

Słyszysz to co ci dyktuje mózg, który się wytrenował w tym procederze nawet nie wiesz jak zacnie :-) I piszę to po wieloletnich doświadczeniach z tweakami audiosyfilijskimi maści wszelakiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słyszysz to co ci dyktuje mózg, który się wytrenował w tym procederze nawet nie wiesz jak zacnie :-) I piszę to po wieloletnich doświadczeniach z tweakami audiosyfilijskimi maści wszelakiej :-)

Ale co w tym złego, że słyszę to, co mi dyktuje mózg? Dlaczego ci to przeszkadza? Osobiście cię tym dotykam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym złego, że słyszę to, co mi dyktuje mózg? Dlaczego ci to przeszkadza? Osobiście cię tym dotykam?

Mnie to nie dotyka, ja jedynie przedstawiam problem, który sam przetrenowałem :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, gdzieś ty się podziewał? Kiedyś chciałeś bić po pysku, potem nagle była zmiana i pojawiło się miłe Alter Ego Zyzia ale później

Zyzio zniknął na długo!! Co się stało? Już się martwiłem, że chłopak przechodzi przemianę w motyla i motyl odleciał, tylko dokąd....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, gdzieś ty się podziewał? Kiedyś chciałeś bić po pysku, potem nagle była zmiana i pojawiło się miłe Alter Ego Zyzia ale później

Zyzio zniknął na długo!! Co się stało? Już się martwiłem, że chłopak przechodzi przemianę w motyla i motyl odleciał, tylko dokąd....?

Do Grecji, na Kos, na urlop odleciał, ale wrócił, a tu po staremu....., cholera wracam do greckich, wychudzonych krów, one wody nie mają, pasą się 24 h na dobę na suchych pastwiskach zajadając badyle, a tu nadajecie o jakiś parszywych bezpiecznikach...a fe.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie to nie dotyka, ja jedynie przedstawiam problem, który sam przetrenowałem :-)))

 

No właśnie, a ja nie przetrenowałem, więc dajże mi tę wyjątkową szansę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o bezpieczniki audiofilskie. Że też jest tylu poprawiaczy świata, którzy chcą mi wmówić, że nie słyszę zmian... :)

SzuB,

spoko, nie zamierzam Ci podnosić ciśnienia, ani poprawiać świata, bo sam pewne rzeczy słyszę.Zastanawiam się tylko ile można zmieniać,kombinować.Przecież kiedyś trza usiąść z dupskiem i kawą w ręku i słuchać, a nie tylko zastanawiać się czy ten lub inny bezpiecznik.Fioła można dostać od tego.Gdzieś musi być umiar,granica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ja tam głównie słucham muzyki. Ale czasami, nawet dla draki, coś tam kombinuję. Teraz padło na bezpieczniki. Usłyszałem. I nawet jeśli to tylko mój mózg, to i tak mam zabawę. Ale bez doktrynerstwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę - wyczyścić/zabezpieczyć styk....zresztą takich punktów mikro-strat jest tysiące....

No właśnie, pomnóż mikro stratę za razy tysiące i masz dużą stratę :)

 

Warto potraktować płynem do czyszczenia styków wszystkie gniazda i wtyki interkonektów. Również usłyszy się poprawę i to za kilkanaście zł.

Bezpiecznik wnosi więcej niż mikro poprawę. Podobnie jak rozładowanie korka na autostradzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto potraktować płynem do czyszczenia styków wszystkie gniazda i wtyki interkonektów. Również usłyszy się poprawę i to za kilkanaście zł.

Owszem na jakiś czas....po czym zapomina się o tym czy też nie wywołuje to już początkowej euforii.....

 

No właśnie, pomnóż mikro stratę za razy tysiące i masz dużą stratę :)

Nie jest to ta skala zmian....kiedyś też pisałem o dużych zmianach...z tego się wyrasta z czasem....

 

Przecież kiedyś trza usiąść z dupskiem i kawą w ręku i słuchać, a nie tylko zastanawiać się czy ten lub inny bezpiecznik.Fioła można dostać od tego.Gdzieś musi być umiar,granica.

No właśnie musi być.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio,

he,he..,jak miałem 30-stkę, to na rowerze robiłem 25-30 km i miałem wrażenie, że to mistrzostwo świata.Teraz robię 60km i myślę

-ale lipa :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.