Skocz do zawartości
IGNORED

Absurdalnie dobre lampy - tylko mocne typy?


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązujac do olbrzymiej ilości pytań po zamieszczeniu zdjęć moich ostatnich "maleństw" Amplifona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz pożarciu przez w/w moich poprzednich monobloków Jadis JA200 i VTL MB-450 Series 3 zapytuję czy, ktoś na forum może polecić jakiegoś konkurenta w zbliżonej cenie 80-140kzł o mocy min 250W na kanał i obciążeniu 2 ohm.

 

Tranzystorki nie wchodzą w grę. Tylko zacne lampki.

 

Proszę pisać tylko o urządzeniach, które słyszeliście i właśnie nie sprzedajecie w okazyjnej cenie:)

Ma być bezstronnie i najlepiej bez żółci (no może troszkę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, jak już musi być lampa to polecam Itre Katana!! Piękna lampa!!

Ewentualnie FLOS - SuperArchimon by Philippe Starck

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:0:0:0 MANIFIQUE!!! Tu es manifique Szymon!!! mój OTL ma tylko 16 wat przy 16 ohm i pobiera 380 W z sieci to co się dzieje z licznikiem u Ciebie??? :) Pytam poważnie ile prądu potrzeba żeby odsłuchać płytę? Bez watpienia wygląda że warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spojrzeć na starsze urządzenia:

Audio Research Reference 600 MKII

Conrad Johnson Premier 8.

 

Jako fan Jadisa chętnie bym przeczytał o różnicach między JA200 a Amplifonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązujac do olbrzymiej ilości pytań po zamieszczeniu zdjęć moich ostatnich "maleństw" Amplifona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz pożarciu przez w/w moich poprzednich monobloków Jadis JA200 i VTL MB-450 Series 3 zapytuję czy, ktoś na forum może polecić jakiegoś konkurenta w zbliżonej cenie 80-140kzł o mocy min 250W na kanał i obciążeniu 2 ohm.

 

Tranzystorki nie wchodzą w grę. Tylko zacne lampki.

 

Proszę pisać tylko o urządzeniach, które słyszeliście i właśnie nie sprzedajecie w okazyjnej cenie:)

Ma być bezstronnie i najlepiej bez żółci (no może troszkę).

 

 

 

 

Ja tez szukalem ostatnio czegoś mocnego i bardzo dobrze grającego na choćby 2 omy miekkim lubianym przeze mnie dźwiękiem. Ktoś tu na forum zasugerował i pochwalił że ma i się zainteresowałem. No i znalazlem coś ciekawego, Tydzień temu posłuchałem w akcji i wymiekłem. to się nazywało "Zeta Zero". małe fajne cacane wzmacniacze. Znalazem ich strone łatwo przez google są na: www.audio-high-end.com

Tylko o cennik trzeba poprosić bo uparcie nie dają na stronie. Z resztą się nie dziwie bo to nie dla każdego -powiedzmy nie dla zwykłego kowalskiego sprzęt z górnej półki pod względem dźwięku no i ceny adekwatne tj z wyższej półeczki-niejeden zapiszczy. przysłowiowy Technics to nie jest hehe. Ale czy mys szukamy taniochy z supermarketu?

.Mnie sie bardzo dziwekowo spodobały a są właśnie też na 2 omy . A cena mimo że nie niska to dla człowieka na stanowisku nie stanowi problemu. Polecam skoro pytasz bo i sam słyszałem , sam sobie posłuchaj to zobaczysz co to potrafi za tą kasę-mozna do nich pojechać co i ja zrobilem ostatnio. Serio bylem zaskoczony mocno i mile i nie zaluje ze sie przejechalem. Kiedyś mialem od ojca na dwóch Ecc bodajże 83 albo EL juz nie pamietam fajne grały ale male choc dźwiek niezapomniany . a tu moc jak diabli i i ten dźwiek tak podobny do tamtego......... i to mi sie spodobalo ze miekki aksamitny dźwiek a moc cholerna. nie czulem tranzystora nic a nic.

dla mnie faworyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 typy ode mnie:

 

- Convergent Audio Technology JL-3 Signature

- VAC Statement 450

- Atma-Sphere MA-3

 

Słuchałem tylko pierwszego. Bajka.

Pozostałe niestety wciąż niedostępne w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ elektrowni to Carver Silver Seven-monosy 2x500 wat na kanał z oddzielnym zasilaniem-15x6550 na kanał

Nie masz instalacji właściwej-zapomnij o kupnie.

Drugi typ to też Carver Black Beauty 305.........i tu ciekawostka 305 wat przy 8,330 wat przy 4,290 przy 2-mocny typ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 sztuk 6550 powiadasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a już dłuższy kiedyś wklejałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brzydactwa :) Jak z PRL-u.

 

Szymon, jak już musi być lampa to polecam Itre Katana!! Piękna lampa!!

Ewentualnie FLOS - SuperArchimon by Philippe Starck

Mój drogi jak zwykle nie w temacie i bez pojęcia. Panu już dziękujemy za swe "mądrości" i za lampki do kibelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Moc nie zawsze się przekłada na kontrolę basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) którą właśnie testuję ma najlepszy bas, ze znanych mi wzmacniaczy. To "zaledwie" 100w z lampy, ale są jeszcze monobloki MRE 130, czyli 140w...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz, który testujesz jest na KT120. Miałeś okazję już wcześniej słuchać tej lampy w innym wzmacniaczu? Pytanie na ile ten super bas to zasługa tego konkretnego wzmacniacza, a na ile lampy KT120?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Wzmacniacz, który testujesz jest na KT120. Miałeś okazję już wcześniej słuchać tej lampy w innym wzmacniaczu? Pytanie na ile ten super bas to zasługa tego konkretnego wzmacniacza, a na ile lampy KT120?

 

Wzmacniacz ma przełącznik z KT120 na KT 88. Ja słuchałem tylko na KT 120. Kontrola w całym zakresie, szybkość ataku i rozdzielczość jest na wysokim poziomie, jedynie chciałoby się więcej lampowego ciepełka. Zapewne łatwo to uzyskać zmianą lampek na inne, jednak koledze lubiącemu neutralność, bardzo się podobało tak jak jest. Powiedział, że to pierwszy wzmacniacz który zdecydowanie się mu podobał bardziej, niż jego komplet Audioneta za zbliżoną kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.