Skocz do zawartości
IGNORED

Indiana Line - ktokolwiek słuchał, ktokolwiek wie?


roninP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak mają sie musa 205 do tesai 260? Czy zachowują tą sygnature brzmienia podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej, czy może to całkiem inny typ brzmienia na podobnej półce jakościowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa 205 ma inny głośnik średniotonowy i zdecydowanie poprawiony wysokotonowy. Z tym, że ma szczelinowy bas refleks, więc jeśli chodzi o niskie tony zachowuje się inaczej niż Tesi 260.

 

na dniach wkroczy do Polski seria Diva z wykończeniem z prawdziwego drzewa różanego

http://www.indianaline.it/en/diva-255/1983

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos mial mozliwosc odsluchu

Indiana Line Diva 655

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i mialby ochote podzielic sie wrazeniami (konfig, warunki, impresje)?

Widze tylko jedna recenzje na stronie producenta w jez. wloskim (zawierajaca min. schemat).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym Audio-Video jest recenzja - na najwyższe noty zasłużyły stereofonia i muzykalność kolumn. Wysoko oceniono neutralność, dynamikę i precyzję. Przeciętnie oceniono bas.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jestem posiadaczem kolumn Indiana Line Tesi 560 + centralny z tej serii oraz Tesi 240 na tyłach. Kolumny zakupilem w styczniu tego roku. Grają aktualnie z yamahą 771 i jak dla mnie spełniją wszystkie oczekiwania jak na KD za 5400 pln.

Jest bas jest średnica i góra daje rade. Jak kupowałem te kolumny to opini było tyle że mogłem je przeczytac w ciągu 1 min :). Odsłuch zrobił swoje... zagrały z parze z MA BX5, które są także fajnymi dobrze grajacymi kolumnami ale z yamahą lepiej jak dla mnie wypadły indiany (za bas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym Audio-Video jest recenzja - na najwyższe noty zasłużyły stereofonia i muzykalność kolumn. Wysoko oceniono neutralność, dynamikę i precyzję. Przeciętnie oceniono bas.

 

Czemu nie wkleisz tej recenzji, tak jak tej poprzedniej? Ten powyższy wpis to już szczyt manipulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jestem posiadaczem kolumn Indiana Line Tesi 560 + centralny z tej serii oraz Tesi 240 na tyłach. Kolumny zakupilem w styczniu tego roku. Grają aktualnie z yamahą 771 i jak dla mnie spełniją wszystkie oczekiwania jak na KD za 5400 pln.

Jest bas jest średnica i góra daje rade. Jak kupowałem te kolumny to opini było tyle że mogłem je przeczytac w ciągu 1 min :). Odsłuch zrobił swoje... zagrały z parze z MA BX5, które są także fajnymi dobrze grajacymi kolumnami ale z yamahą lepiej jak dla mnie wypadły indiany (za bas).

 

Z czasem warto dokupić subwoofer jeśli nie przeszkadza ci inny wygląd np Definitive'a ProSub800 / 1000

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś przyjemność odsłuchu INDIANA LINE 560C z lampą.

Mam wzmacniacz 1xE88CC + 2xEL84, SE - ok. 5W i nie wiem czy zagrają i jak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Porównywał ktoś Indiana Line Nota 550 z Pylon Topaz 15? Zastanawiam się nad wymianą kolumn. Mam Pylon Pearl (podłogowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Odświeżam temat. Czy więcej niezależnych osób może się już wypowiedzieć na temat jakości brzmienia kolumn Tesi 560?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat. Czy więcej niezależnych osób może się już wypowiedzieć na temat jakości brzmienia kolumn Tesi 560?

 

Hej, u mnie Indiany grają od ponad 2,5 roku. Cały czas pod wzmacniaczem CA Topaz SR10 v2. Ostatnio doszedł CA CXN jako źródło. Kolumny od początku zdążyły się wygrzać i muszę powiedzieć, że za kwotę 2,5k nie spodziewałem się aż tak przyjemnego brzmienia.

 

O ile ciężko jest mi opisywać szczegóły dotyczące detali dźwięku (i nie mam za bardzo porównania) to muszę przyznać, że góra pasma wydaje się być bardzo szczegółowa i jasna (tutaj tajemnicą nie jest, że kolumny zgrywają się najlepiej z muzyką klasyczną, jazz, soul) - cichym graniem można się delektować godzinami - nie męczą. Dodatkowo średnie pasmo wg mnie jest "cieple", kontrolowane i to kolejna bardzo dobra strona tych kolumn (wg opisów tych kolumn, średnica zbliżona do audiofilskiej). Jeżeli chodzi natomiast o dół pasma, to wydaje się on być mocno kontrolowany, ale i nisko schodzący (siedząc jakieś 4m od kolumn potrafi potrząsnąć kanapą). O ile mój sub w aucie schodzi niżej, to dużo bardziej wolę jakość płynącą z indian.

 

Na pewno nie są to kolumny do grania typowo dyskotekowego (wszyscy moi goście byli zachwyceni i sam muszę przyznać, że dobrze się przy nich tańczy), to zdecydowanie mogę stwierdzić, że najmocniejszą ich stroną jest górne i średnie pasmo. Jak za tą kwotę i po wygrzaniu, klasyka, soul, jazz, wokale, gitary - bomba! ;-) o ile CXN spowodował wyostrzenie góry pasma, to mnie to nie boli i ja np. zasypiałem przy prawie maksymalnym uwolnieniu manetki. Innych słuch myślę, że mógłby tego tak dobrze nie znieść;-)

 

Proszę się jednak nie sugerować zbyt mocno moim zdaniem - a inni niech mnie mocno nie linczują, ponieważ o ile opisywanie nie jest moją mocną stroną, to raczej czuć czuję, a czasami zbierające się łzy w moich oczach (podczas odsłuchów) są chyba tego najlepszym przykładem.

 

Ps. O ile niektórzy mogliby powiedzieć "nie słyszałeś mojego sprzętu za *k zł, wiec co ty możesz wiedzieć", to kiedy wtopię się w moją kanapę, wyłączę światło i zamknę oczy - ciarki przechodzą moje ciało, a tego typu teksty przestają mieć znaczenie. Nie powiem, powoli zastanawiam się nad kolejnym krokiem w stronę troszkę droższego sprzętu, to często słuchając moich indian zastanawiam się czy rzeczywiście tego chcę i potrzebuję. No i mój sprzęt stoi w pokoju ~18m2 (4x4,5), ale nie wiem czy nie połączę 2 pokoi i metraż wzrośnie do 34m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassxclub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassxclub, a jak z jakością wykonania na przestrzeni tych 2,5 roku użytkowania? Czytałem iż kolumny te mają przednie fronty gumowane. Czy to się nie łuszczy jak w niektórych różnorodnych gumowanych sprzętach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Porównywał ktoś Indiana Line Nota 550 z Pylon Topaz 15? Zastanawiam się nad wymianą kolumn. Mam Pylon Pearl (podłogowe).

Ja niestety nie wiem jak brzmi Pylon Topaz 15, ale bezpośrednio je porównałem na odsłuchu do Dali Zensor 7. Owszem, 7'ek :) Na dodatek jeszcze w pomieszczeniu za dużym dla Nota 550. I muszę przyznać, że mimo, że Zensory były moim chwilowym faworytem po dwóch odsłuchach, to 550'ki zdołały oziębić mój stosunek do nich. Do tego stopnia, że teraz jestem już prawie zdecydowany, że jednak wezmę Indiana Line. Naturalnie - Zensory były lepsze w ciężkich brzmieniach, ale była to lepszość budząca wątpliwości, czy uzasadnia aż tak dużą różnicę w cenie. Konkretnie największe wątpliwości budziło to, że muzyka klasyczna na Zensorach nie brzmiała w ogóle. Zaś na Nota'ch brzmiała bardzo, bardzo ładnie. Natomiast ciężka muzyka elektroniczna (neurofunk, neurostep, itp.) brzmiała dobrze (jakościowo) tu i tu. Po prostu Zensory miały w oczywisty sposób większego kopa (także w górnych rejestrach). Ale z drugiej strony już klasyczny heavy metal lepiej jakościowo brzmiał na Nota'ch, nawet pomimo mniejszego kopa. Moim zdaniem Zensory mają problemy z heavy gitarowym graniem - czasem gubią się w szumie gitarowych przesterów, a innym razem z powodu swojej mocniej zarysowanej charakterystyki gubią gdzieś jaskrawość gitar, a innym razem brzmią bardzo dobrze - zależnie od utworu. Ale ten brak konsekwencji nie wróży nic dobrego.

 

Na dodatek, co do wypominanej tutaj chińszczyzny, to jeśli ktokolwiek w tym zestawieniu - czysto wizualnie - wyglądał na chińczyka, to zdecydowanie Zensory. Chociaż to, jak widaomo, może być już bardzo subiektywne. Co kto woli. Dla mnie osobiście błyszczące plastiki to kicz.

 

Reasumując, gdybym porównywał z Nota bardziej adekwatne dla nich Zensor 5, to niewykluczone, że te drugie byłyby w sporych opałach. A sam, już zupełnie subiektywnie, wybieram Nota 550 jako kolumny do jazzu, klasycznej, funku, soulu, rocka, chilloutów i tymczasowo także muzyki elektronicznej. W międzyczasie zaś będę dalej poszukiwał drugiej pary kolumn z nastawieniem, by ta druga para była do ostrzejszych, bardziej wulgarnych gatunków.

 

I żeby nie było! Nadal uważam, że Zensory to świetne kolumny. Wręcz nawet nie wykluczam, że to właśnie je kupię jako drugą parę, ale to już czas pokaże.

 

Dodatkowo uprzedzam, że jestem w świecie hi-fi zupełnie nowy, to będzie moje pierwsze poważne stereo. So take my words with a grain of salt :) Ale wybrać się i posłuchać samemu jak najbardziej polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qNewbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassxclub, a jak z jakością wykonania na przestrzeni tych 2,5 roku użytkowania? Czytałem iż kolumny te mają przednie fronty gumowane. Czy to się nie łuszczy jak w niektórych różnorodnych gumowanych sprzętach?

 

Moje Indiana Line Tesi 260 graja dzielnie od ok. 2-3 lat i, wyglądają tak samo jak je przywiozłem ze sklepu.

Graja bez maskownic praktycznie cały czas i wszystkie okleiny i front są w stanie idealnym.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Moje Indiana Line Tesi 260 graja dzielnie od ok. 2-3 lat i, wyglądają tak samo jak je przywiozłem ze sklepu.

Graja bez maskownic praktycznie cały czas i wszystkie okleiny i front są w stanie idealnym.

 

 

Dodam również od siebie kamyka do tego ogródka. Noty mam od ok 3 lat. Grają w kinie i stereo z przerwami co dziennie. W cenie jaką zapłaciłem za nie nie zamieniałbym się na żadne inne, chociaż kilka zestawów już słuchałem (no ewentualnie na tesi).. Jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie. Grają również bez maskownic i żadnych uszczerbków nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób wyglądają kolumny po latach jest skutkiem opieki właściciela. Wbrew pozorom kolumny nie powinny byc wybierane Mokra scierka czy problem itp. Wnika to pod okleiny i może powodować jej odklejanie. Obicia i zarysowania to już wiadomą sprawa.

 

Zgodzę się że indiana linę to solidne kolumny za niewygórowaną cenę. Warto je brać pod uwagę w ich budżecie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zgodzę się że indiana linę to solidne kolumny za niewygórowaną cenę. Warto je brać pod uwagę w ich budżecie.

 

Miałem u siebie kilka dni Diva 255. Porządne wykonanie. Wyglądają bardzo elegancko i efektownie. Powiedziałbym, że wyglądają na droższe niż są. Są ozdobą pokoju. Brzmienie mają spójne, po cieplejszej stronie. Fajna przestrzeń i ładnie pokazały głębie. Dobrze się na nich słuchało The Endless River Pink Floyd, Joe Satrianiego. Mają pewne ograniczenia w dynamice, ale jak na swoją wielkość dają radę. Bas jest sprężysty i dość mocny. Moje pomieszczenie było dla nich ciut za duże. Myślę, że optymalne dla nich będzie 15-16m2. Jak ktoś szuka niedużych kolumn o przyjemny i niemęczącym brzmieniu to polecam odsłuchać.

 

image.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym porównywał z Nota bardziej adekwatne dla nich Zensor 5, to niewykluczone, że te drugie byłyby w sporych opałach. A sam, już zupełnie subiektywnie, wybieram Nota 550 jako kolumny do jazzu, klasycznej, funku, soulu, rocka, chilloutów i tymczasowo także muzyki elektronicznej

Kolego absolutnie się z Tobą zgadzam. Co do np. wyższości Dali zensor 7 a nawet pewnej przepaści nad Dali zensor 5, ale miało być o IL nota.

Ja z kolegą porównywaliśmy je w szerszym gronie poza Dali zensor 5, był Monitor Audio bx5 i pylon pearl 25 i Tannoy V4. Kolega szukał kolumn do pokoju 18m i do 2 tys, Dali trochę przekraczały to założenie, ale odpadły tak jak odpadły szybko Pylon perl 25.

Na placu boju zostały noty i bx bardzo dobre dynamiczne kolumny w swej cenie. Wykonanie na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście wzmacniacz ma jak najbardziej znaczenie dla końcowego brzmienia, a słuchaliśmy na Nad 326, Yamaha as500, więc była to opcja wyłapania słabych i mocnych stron wszystkich kolumn.

 

Miałem u siebie kilka dni Diva 255. Porządne wykonanie. Wyglądają bardzo elegancko i efektownie. Powiedziałbym, że wyglądają na droższe niż są.

Miałem tez okazję słuchać najdroższej podłogowej Divy i podłogowej Tesi. Tesi 560 ma chyba cieplejszy charakter od np. Noty,bardziej w stronę wspominanych zensor 5, ale też wygrywa z Dali 5 dynamiką, kontrolą grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekm a kiedy poległy v4?

 

Zgadzam się granie Noty jest bliskie Zensorom 5, choć przewyższają je dynamiką.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy poległy v4?

Są niezłe, nie poległy, grały zaskakująco szeroko, choć w odczuciu kolegi i moim trochę brakowało im gładkości, ciepła.V4 i chyba w ogóle nowe Tanoye to nie to co dawne M2.

 

PS.Można używać słowa poległy ;) wobec kolumn?, bo może pan Zbyszek z Antonim już to czytają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna chińszczyzna, nikomu nie znana, w przyszłości nie odsprzedawalna na rynku wtórnym, czyli każdy kto to kupi bierze z nimi ślub!

Kolega ma coś do chińszczyzny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są niezłe, nie poległy, grały zaskakująco szeroko, choć w odczuciu kolegi i moim trochę brakowało im gładkości, ciepła.V4 i chyba w ogóle nowe Tanoye to nie to co dawne M2.

 

PS.Można używać słowa poległy ;) wobec kolumn?, bo może pan Zbyszek z Antonim już to czytają...

No trzeba uważać. Zgadza się to odmienne granie niż starszych M ale przy dobrym wzmaki graja zaskakująco szeroko i nabierają ciekawej ładnej w odbiorze barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam do sprzedania Tesi 560 N (czarne), rabat dla forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem tesi 560 przez internet. Kierowałem się wieloma pozytywnymi opiniami. Kolumny, które otrzymałem już odesłałem, ponieważ jakość wykonania tego czegoś jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Te kolumny dosłownie rozklejają się w oczach od nowości!!!

 

Szczerze odradzam produkty Indiana Line. Jeśli tak jest zrobiona kolumna za 2600 to jak wyglądają tak naprawdę na żywo te za 1300?

Poniżej materiał zdjęciowy. Ponadto, osobom, które kupują nowe kolumny doradzam pójść do lokalnego salonu i obejrzeć je przed zakupem, a nie kupować tam gdzie najtaniej przez internet.

 

 

 

 

0KCGBbA.jpg

 

KgO4EgA.jpg

 

tYTuYZW.jpg

 

uY8cR8U.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorzedalismy ich sporo. Na ekspo mieliśmy też już z 4-5 kompletów. I żadne nie miały takich wykończeń.

Nie kupiles czasem jakiś z ekspo, używanych? Wygląda jakby długo stały już.

Skąd jesteś? Podjedz do nas i ogladniesz sobie te co mamy na ekspo i później będziesz pisał opinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę w to co piszesz. Używane to znaczy, że mogą się same z siebie rozklejać? Jak postoją "długo" w normalnych warunkach w salonie to mają się rozjeżdżać jak szwy w podartych spodniach? No fajnie, że WAM się udało i macie JESZCZE nie rozwalające się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.