Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jarro - zrobienie filmiku na potrzeby marktetingu w dzisiejszych czasach to koszt kilkuset złotych. Można pokazywać że nawija się cewki, że na prasie się łączy elementy magnesu ale powiedz mi dlaczego do tej pory nie pokazali pracowników tej firmy jak składają głośniki? Ok, jeżeli się mylę to napisz do nich z taką prośbę o pokazanie produkcji głośników wraz z pracownikami (tu wiesz dlaczego taki nacisk na pokazanie polskich pracowników:-) oraz niech napiszą w jakich modelach są produkowane przez nich głośniki? Znam setki modeli głośników z każdego miejsca na ziemi więc jak podadzą lipę to od razu wam tu napiszę skąd dany głośnik pochodzi. Wiele razy byłem na targach w Shanghaju Kantonie czy Hongkonkgu (zajmuję się elektorniką z BT)

Sorry że tak wiercę temat ale wkurza mnie to jak ktoś pisze że produkuje głośniki a w rzeczywistości tylko pokazuje jakieś wstępne próby jego produkcji. Aby produkować przynajmniej dobre głośniki trzeba uczyć się przez wiele lat o czym wie każda firma we wstępnej fazie rozwoju. Taki polski Tonsil dopiero po wielu latach i na podstawie licencyjnych rozwiązań Pionera zaprojektował zaledwie kilka udanych modeli. Zobacz na Czeską Teslę, tu również wiele lat doświadczeń i zaledwie jeden może dwa modele warte uwagi. Wiele modeli Skandynawskich producentów zostało uznanych za gnioty. Dlatego też pisanie że produkuje się głośniki a w rzeczywistości tylko nadaje im się naklejkę w swojej firmie jest delikatnie mówiąc w ch...... wal......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów serdecznie, powoli, wraz z tempem odkładanych pieniędzy stwierdziłem, że zacznę powoli rozbudowywać swoje gniazdko audio, na początku grały u mnie kolumny ELAC EL-60 z Marantzem PM-54D, bardzo budżetowa konstrukcja, ale akurat ów Marantz okazał się całkiem ciepłym wzmacniaczem, a ELAC niskimi nie zadzwiał, więc tragedii nie było.

Po kilku latach stwierdziłem, że ten dźwięk mi się znudził, brak dynamiki i "wykopu" dawały we znaki, a głód rósł.

Niedawno temu kupiłem wzmacniacz Arcam Alpha 3, z tymi ELAC-ami okazał się burzą ostrzy w pokoju, wysokie urywały uszy, niskie tony niemalże nieistniały, wywijanie gałkami od "tone" nie dawało wiele.

Zapewne zastanawiacie się dlaczego piszę w klubie Pylonów tak długi wywód - ot powód taki, że od piątku jestem właścicielem budżetowych Pylonów Opal 20, co prawda wciąż są na etapie wygrzewania, ale ich brzmienie mnie urzekło, pojawiła się dynamika, pojawiły się niskie tony, zaczęła się rysować scena - lecz teraz stoję przed innym wyborem, jako iż na pewno zdecydowana większość osób stąd słyszała więcej ode mnie, a już na pewno w połączeniu z kolumnami Pylon, zastanawiam się jaki wzmacniacz dobrać do tych Opali.

Problem z Arcamem zaczyna się powyżej średnicy, na wysokich tonach kończąc, wokale najczęściej są pozbawione barwy, przesterowane gitary bolą w uszy, przy kawałkach stricte instrumentalnych (blues, jazz z dominantą kontrabasu, dobrze nagrany rock bądź elektronika) nie jest źle, powiedziałbym, że naprawdę dobrze, ale do momentu gdy wyższe, średnie tony wchodzą w grę. Nawet z ciekawości podłączyłem mojego byłego Marantza do tego setupu, ale byłem jeszcze bardziej zawiedziony, dźwięk zamienił się w błotnistą ścianę bez konturów i soczystych smaczków, wylewająca się ciepła breja z kolumn była jeszcze gorsza w tym przypadku.

 

I teraz pytanie do Was, drodzy forumowicze, czy znajdę wzmacniacz w cenie do 900 zł który będzie remedium na moje bolączki?

Oczekuję uniwersalnego i dynamicznego brzmienia z nieco ocieplonymi i nie rażącymi wysokimi, średnio-wysokimi tonami.

Najgorszym faktem jest to, że rozpiętość gatunków jakich słucham jest na tyle duża, że nie umiałbym określić którego słucham najwięcej, stąd zagwozdka.

 

Na czym słucham, gdzie tego słucham:

 

Źródło: Komputer przez Line 6 GX (służy mi tymczasowo jako DAC, po wzmacniaczu przyjdzie czas na coś lepszego)

Wzmacniacz (jeszcze): Arcam Alpha 3

Kolumny: Pylon Opal 20

Pokój: ok. 13m^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

czy znajdę wzmacniacz w cenie do 900 zł który będzie remedium na moje bolączki?

Zainteresuj się wzmacniaczem "na desce". Cały wątek jest na jego temat.

 

LINK

 

Jeśli sam umiesz lutować poradzisz sobie, a jeśli nie, ktoś Ci zlutuje za nieduże pieniądze. Budżetu raczej nie przekroczysz a myślę, że będziesz zadowolony. Z opalami wzmak mimo niedużej mocy powinien sobie poradzić bez "bulu" ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz pytanie do Was, drodzy forumowicze, czy znajdę wzmacniacz w cenie do 900 zł który będzie remedium na moje bolączki?

 

W tej cenie kupisz używanego NAD-a po modzie. Ale najlepiej poszukać kogoś w okolicy kto Ci pożyczy taki klocek na odsłuch i wtedy sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z czym zestawialiście kolumny Pylon Topaz 20? Miałem je z Yamahą A720, obecnie z Sony TA-F550ES i dalej jest jakby za lekko, za jasno na średnicy. Lubię miększe, plastyczne brzmienie, do długich odsłuchów, a tutaj mam dosyć ostry atak na średnicy i przełomie średnicy z górą (przynajmniej tak to odbieram). Dźwięk jest ogólnie naprawdę fajny, przestrzenny, efektowny, stereofonia piękna, ale coś mi tam wierci w uchu w trakcie odsłuchów. Jakieś takie spłaszczenie średnicy. Czy powinienem szukać innych kolumn czy wzmacniacza? NAD-ów wolałbym unikać (te posty o nierównomiernym graniu kanałów przy cichym słuchaniu nie napawają optymizmem), ale ostatecznie też wchodzi w grę. Myślałem też o jakimś Marantzu albo Pioneer.

Obecnie, żeby dźwięk był znośny ustawiam bas na maksimum (ociepla lekko średnicę i podbija bas). W trybie direct dźwięk robi się płaski jak stół i jeszcze bardziej płytki.

Chyba, że te kolumny tak grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Myślałem też o jakimś Marantzu albo Pioneer.

 

Poszukaj Luxmana L-410 lub lepiej L-430, Co prawda trzeba liczyć się z małą konserwacją na start w serwisie.

Ewentualnie możesz poszukać Luxmana L-235, tylko tam trzeba zrobić mały mod z zasilaniem, żeby wyciągnąć z niego to najlepsze.

Nie patrz na ceny na allegro, niestety oszołomy "handlarzyny" próbują szukać naiwnych. Ceny są dwukrotnie zawyżone w stos. do wartości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Luxmana L-410 lub lepiej L-430, Co prawda trzeba liczyć się z małą konserwacją na start w serwisie.

Ewentualnie możesz poszukać Luxmana L-235, tylko tam trzeba zrobić mały mod z zasilaniem, żeby wyciągnąć z niego to najlepsze.

Nie patrz na ceny na allegro, niestety oszołomy "handlarzyny" próbują szukać naiwnych. Ceny są dwukrotnie zawyżone w stos. do wartości sprzętu.

 

Tylko wiesz, jak mam znowu wchodzić we wzmacniacze z lat 80 i je serwisować, to ja wolę poszukać cieplejszych kolumn. Mimo, że szanuję ogólnie Luxmany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Są nagrania takie, że gra to po prostu "poezja". Np dzisiejszy Top Wszechczasów, 60% nagrań świetnie, ale część już zbyt jasno jak dla mnie. Finałowa Republika - piękne, plastyczne brzmienie. Chyba trzeba przywyknąć, że jak się przechodzi z ciemnych kolumn, które grały dosłownie wszystko, tutaj będzie nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chyba trzeba przywyknąć,

 

Daj sobie troszkę czasu, myślę że nie wrócisz do ciemniejszych kolumn :)

 

Przy okazji co jest źródłem u Ciebie? Może tam trzeba poszukać mięska? Sony (wzmacniacz) nie gra chudo z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Są nagrania takie, że gra to po prostu "poezja". Np dzisiejszy Top Wszechczasów, 60% nagrań świetnie, ale część już zbyt jasno jak dla mnie. Finałowa Republika - piękne, plastyczne brzmienie. Chyba trzeba przywyknąć, że jak się przechodzi z ciemnych kolumn, które grały dosłownie wszystko, tutaj będzie nieco inaczej.

 

Uważam że Topazy to klasa sama w sobie w swoim przedziale cenowym..miałem w domu jeszcze dwie inne pary kolumn, jedne z tego samego przedziału cenowego drugie z ciut wyższego..biorąc pod uwagę całościowy odsłuch Topazy zwyciężyły bez problemu i zostały..co prawda teram mam diamondy 25 które całościowo są lepsze od Topazów ale Topazy w pewnych aspektach przewyższają Diamondy.... Dodam że też miałem problem z piskliwością średnicy w Topazach...Diamondy własnie z Topazami wygrawają wygładzeniem piskliwości i wiekszą rozdzielczością i dociązeniem.. nie wiem co by Ci tu poradzić...jeśli będziesz szukał kolumn z podobnej pułki cenowej jak Topazy to możesz się zawieźć...może zmień przetwornik albo pokombinuj ze wzamcnia

Edytowane przez czesiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Właśnie czytam dużo opinii, że Topazy są dobre (jak dla mnie też są dobre tylko byłem ciekaw czy warto kombinować dalej ze wzmacniaczem). Kiedyś też miałem Sony i tak samo mi wycofywał średnicę z Tannoy. Spróbuję chyba jakiegoś Marantza (widziałem, że ludzie je zestawiają z Topazami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając jeszcze do wcześniejszych postów. Dziś kumpel wpadł do mnie ze swoim DAC-iem na którejś kości PCM (zamówił kiedyś na serwisie aukcyjnym) i całkiem fajnie to wypadło, dźwięk się wygładził i przy plikach FLAC jest już bardzo dobrze. Dźwięk z tunera (Yamaha T-85) jest jednak wciąż nieco odchudzony. Po prostu muszę zakupić nieco bardziej pogrubiający wzmacniacz, bo Sony jest mega neutralny, co słychać też na słuchawkach.

Edytowane przez maniek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry,

potrzebuję podpowiedz: mam pylony audio diamond 28, i szukam wzmacniacza. Rozważałem zarówno lampowe: Fezz Audio tytanium, Yaqina 650, czy Cayin A-55 TP. Ale także hybrydy: Vincenta 237, ale także tranzystory: Cambridge audio 851a- ten w promocji jest za 3,5tyś...

Słuchalem Hegla 80 i 90, ale nie zachwyciły mnie.. podobnie marantza 8006, czy pioneera.

Czy ktoś ma doświadczenie, lub ma w/w sprzęt?

muzyka: jazz, rock, ale głównie cyfrowa-flacc i Spotify+Tidal. Współpraca z 70ae jako streamerem.

dziekuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rozważałem zarówno lampowe: Fezz Audio tytanium, Yaqina 650, czy Cayin A-55 TP. Ale także hybrydy: Vincenta 237, ale także tranzystory: Cambridge audio 851a

Z tego co piszesz, spokojnie odpuść Yaqina i Vincenta (są najsłabsze w zestawieniu), Cambridge mają swoista manierę w graniu i najlepiej posłuchać czy to się da znieść czy nie. Titania z Fezz Audio spokojnie poradzi sobie z kolumnami, ale ważne jest źródło, tym bardziej DAC. Cayin wg mnie jest przereklamowany, choć kusi ceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam wzmacniacz Atoll in100se. Powiedzcie mi proszę czy połączenie z kolumnami Pylon Diamond 28 będzie to trafione połączenie czy nietrafiony mezalians. Chcę kupić używane a te mieszczą się w zakladanym wstępnie budżecie i są jednymi z moich typów dlatego proszę o poradę jak to zagra i czy atoll in100 je uciagnie? Ps. Pomieszczenie 30-35 m.kw. Ps.2 zastanawiałem się jeszcze czy gdyby zestawienie z D28 było kichą to czy w tej cenie połączyć sapphire 25 ale nowe...jeśli ktoś słuchał tych dwóch kolumn z in100 se poproszę o podzielenie się wrażeniami.Z góry dziękuję.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam wzmacniacz Atoll in100se. Powiedzcie mi proszę czy połączenie z kolumnami Pylon Diamond 28 będzie to trafione połączenie czy nietrafiony mezalians. Chcę kupić używane a te mieszczą się w zakladanym wstępnie budżecie i są jednymi z moich typów dlatego proszę o poradę jak to zagra i czy atoll in100 je uciagnie? Ps. Pomieszczenie 30-35 m.kw. Ps.2 zastanawiałem się jeszcze czy gdyby zestawienie z D28 było kichą to czy w tej cenie połączyć sapphire 25 ale nowe...jeśli ktoś słuchał tych dwóch kolumn z in100 se poproszę o podzielenie się wrażeniami.Z góry dziękuję.Pozdrawiam!

Kiedy kupowałem kolumny PD 25 słuchałem między innymi z tym wzmacniaczem i wypadło to dla mnie super. Najlepsze połączenie. Nie wiem jak PD 28 ale atoll in 100 se i Pioneer pd 50 z diamond 25 to super połączenie. Obecnie mam inny wzmacniacz po modyfikacji który jest chwalony ale do tego co słyszałem to daleko. Odkładam pieniądze na Atoll i tez kupuje. Spodziewaj się dźwięku gęstego, dynamicznego ale nie sztucznie pompowanego, z dużą ilością powietrza i świetna kontrola basu. Myślę że w tej cenie nic lepszego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pylon Diamond 28 zmień w zwrotnicy cewki rdzeniowe na powietrzne. Cewki kupisz w Polinku. Dołożysz około 100 zł a różnica kolosalna, Swoją drogą to bardzo dziwne że tak drogie kolumny wyposażone są w cewki gorsze tzn. rdzeniowe a nie powietrzne, o różnicy nie będę tu pisał bo znajdziesz w sieć wszystko na temat różnicy między nimi.

 

p.s.

Kupiłeś kolumny Pylon bez pytania na forum o inne możliwości, zero pytań ! hmmm.... a nad wyborem wzmacniacza pytasz na forum, motając sie miedzy wieloma modelami które podałeś... zaiste hehehe.

Po za tym ten model nicków typu kazio_70712 jest zarezerwowany dla szemranego marketingu dotyczącego Pylon Pearl 25 (sprawdż w opiniach o tym modelu na tym forum)

Mam nadzieję, że pomogłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem kolumny PD 25 słuchałem między innymi z tym wzmacniaczem i wypadło to dla mnie super. Najlepsze połączenie. Nie wiem jak PD 28 ale atoll in 100 se i Pioneer pd 50 z diamond 25 to super połączenie. Obecnie mam inny wzmacniacz po modyfikacji który jest chwalony ale do tego co słyszałem to daleko. Odkładam pieniądze na Atoll i tez kupuje. Spodziewaj się dźwięku gęstego, dynamicznego ale nie sztucznie pompowanego, z dużą ilością powietrza i świetna kontrola basu. Myślę że w tej cenie nic lepszego nie będzie.

Dzięki, za odpowiedź i opinię ;-) W tej chwili chyba na placu boju pozostały D28 oraz AA Hyperion IV. Jeśli ktoś z okolic Poznania miałby na sprzedaż D28 do około 3500 zł. to Dajcie znać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam wzmacniacz Atoll in100se. Powiedzcie mi proszę czy połączenie z kolumnami Pylon Diamond 28 będzie to trafione połączenie czy nietrafiony mezalians. Chcę kupić używane a te mieszczą się w zakladanym wstępnie budżecie i są jednymi z moich typów dlatego proszę o poradę jak to zagra i czy atoll in100 je uciagnie? Ps. Pomieszczenie 30-35 m.kw. Ps.2 zastanawiałem się jeszcze czy gdyby zestawienie z D28 było kichą to czy w tej cenie połączyć sapphire 25 ale nowe...jeśli ktoś słuchał tych dwóch kolumn z in100 se poproszę o podzielenie się wrażeniami.Z góry dziękuję.Pozdrawiam!

Słuchałem na moich Diamondach 28 Atolla 100, 200 i 300.

Wszystkie zagrywały się bardzo fajnie, ale wg mnie najlepiej brzmiał 200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam wzmacniacz Atoll in100se. Powiedzcie mi proszę czy połączenie z kolumnami Pylon Diamond 28 będzie to trafione połączenie czy nietrafiony mezalians. Chcę kupić używane a te mieszczą się w zakladanym wstępnie budżecie i są jednymi z moich typów dlatego proszę o poradę jak to zagra i czy atoll in100 je uciagnie? Ps. Pomieszczenie 30-35 m.kw. Ps.2 zastanawiałem się jeszcze czy gdyby zestawienie z D28 było kichą to czy w tej cenie połączyć sapphire 25 ale nowe...jeśli ktoś słuchał tych dwóch kolumn z in100 se poproszę o podzielenie się wrażeniami.Z góry dziękuję.Pozdrawiam!

 

Miałem Atoll IN100SE też z pylonami 28. Atoll to nie moje granie ale i tak miał bardzo duże problemy z wysterowaniem, dynamika i basem także serdecznie nie polecam. Diamondy 28 potrzebują zdecydowanie wydolniejszego pieca, wtedy pokażą na co je stać

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.