Skocz do zawartości
IGNORED

Pozostało do wyboru źródło i kable...


Freeasy

Wybór odtwarzacza CD  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie CD (nowe) do MA6600 i Dynaudio Special 25

    • Ayon CD 2S
    • Electrocompaniet EMC 1UP
    • McIntosh MCD 301
    • Marantz SACD 11 mk III
    • Accuphase DP 400
      0
    • Copland CDA 825
    • Classe CDP 102
    • KRELL SACD MKIII
    • Audio Aero Capitol Classic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, przeoczyłem - ma być nowy czy używany?

 

Jeśli chodzi o Audio Aero - znacznie lepszą opcją byłby model wyższy Capitole MkII SE - używane w granicach 9-11tyś.

Niektóre Audio Aero cdp posiadają w sobie pre - te wyższe modele.Trzeba natomiast trafić na dobrze zachowany egzemplarz.

W Polsce ten sprzęt jest trudny do znalezienia.

Na Twoim miejscu posłuchałbym wyższych modeli Ayona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Teraz pytanie takie-słuchasz głównie rocka a nabyłeś podstawkowe dynki-to Twój błąd i to spory ,bo podstawkowce w takim pomieszczeniu

przy takim repertuarze to pomyłka-te kolumny kosztuja 20000 pln-czyli dużo za duzo,a mozna o wiele lepiej-bo np.były na allegro

...

 

Jakie są twoje doświadczenia z tymi kolumnami? Bo z moich doświadczeń wynika, że w 20 m2 powinny dobrze grać. W mojej opinii są to jedne z lepszych podstawkowców na rynku i dobrze pracują w średniej wielkości pomieszczeniach. Sądzę że krytykowanie systemu kolegi na początek to nie jest dobre otwarcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Jeżeli lubi Pan roka to jednak radzę MC MA 7000.

Lepiej przenieść część budżetu na bardziej rokowo grający wzmacniacz.

Jeżeli chodzi o odtwrzacz do MA 6600 i MA 7000 lepiej grają przy podłączeniu przez wejścia RCA (nie są one wzmacniaczami zbalansowanymi). Sprawdzałem te połączenia u mojego przyjaciela gdy wybierał swojego McIntosh-a. On również lubi rocka.

Jeżeli chodzi o źródło to polecam cztery typy:

- Macintosh MDC 500

- Ayre CX-7eMP

- B.M.C. BD CD1

- Ayon CD2s.

B.M.C. jest tylko srebrne, chociaż część frontu jest czarna.

Kolejność nie jest przypadkowa. Czym niżej na liście tym gorzej.

Sam wybrał bym Ayre i dopłacił do wzmacniacza. To jednak Pana system i proszę się nie przejmować moją preferencją.

Jezeli chodzi o okablowanie to radzę przetestować u siebie, po zakupie całości sprzętu. Pana pomieszczenie będzie miało duży wpływ na charakter dźwięku. Jeżeli to możliwe to radzę wpiąć się bezpośrednio do ściany przez gniazdka Furutecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeasy, uważaj na McIntosha.Z listy którą zrobił Fusic z Wrocławia najbardziej pasuje mi Ayon ale nie dwójka.

Facet od którego odkupiłem Metronoma 1iT przechodził na Ayona 3 dzielonego a pózniej przeszedł na 5.Ja byłem zachwycony

Metronomem a on twierdził że Ayon 3 gra lepiej.Chyba wiedział co robi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to żeś Panie rzeczowo uzasadnił swoją opinię o McIntosh'u : ) Z taką argumentacją nawet nie wiadomo jak i czy w ogóle polemizować. Nic to, podpytam dzieciaki z okolicy, aby na wszelki wypadek sprawdzić prawdziwość tego, co piszesz : )

 

Szacunek dla Fusic za rzeczową informację i polecanie nie tylko klocków, które mają w dystrybucji (Maca na widzę). Powyższe stanowi wyjątek od częstej reguły, że Branża próbuje wepchnąć i dopasować na siłę coś z własnych sprzętów sklepowych, a krytykować wszystko inne jako złe lub co najmniej średnie... Przy okazji wizyty we Wrocku trzeba będzie odwiedzić Fusic'a : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to żeś Panie rzeczowo uzasadnił swoją opinię o McIntosh'u : ) Z taką argumentacją nawet nie wiadomo jak i czy w ogóle polemizować. Nic to, podpytam dzieciaki z okolicy, aby na wszelki wypadek sprawdzić prawdziwość tego, co piszesz : )

 

Szacunek dla Fusic za rzeczową informację i polecanie nie tylko klocków, które mają w dystrybucji (Maca na widzę). Powyższe stanowi wyjątek od częstej reguły, że Branża próbuje wepchnąć i dopasować na siłę coś z własnych sprzętów sklepowych, a krytykować wszystko inne jako złe lub co najmniej średnie... Przy okazji wizyty we Wrocku trzeba będzie odwiedzić Fusic'a : )

Moja opinia oparta jest na wieloletnich osobistych doswiadczeniach. Patrz: o mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przetestować teorię "swoją" która nigdzie nie jest głoszona. Moja teoria głosi, że najlepiej zainwestować w źródło. Wśród kolum czasem można znaleźć perełki które w niskiej cenie zagrają fenomenalnie, wzmaki też się zdarzają, ale źródła w większości mnie nie satysfakcjonują. Choć są takie które z CD potrafią dużo wycisnąć, to większość źródeł kosztujących w granicach 20-30 tys zł wydaje mi się co najwyżej przeciętna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Trochę "wesoła" jest ta ankieta.

 

Sądzę że krytykowanie systemu kolegi na początek to nie jest dobre otwarcie.

Rockowo jest......

 

Jakie są twoje doświadczenia z tymi kolumnami? Bo z moich doświadczeń wynika, że w 20 m2 powinny dobrze grać. W mojej opinii są to jedne z lepszych podstawkowców na rynku i dobrze pracują w średniej wielkości pomieszczeniach.

Jozwa,):...... no wiesz Heloł MOTO...

 

Jeżeli lubi Pan roka to jednak radzę MC MA 7000

Rocka już nie ma... skończył się w 78.... tak na oko....

 

Co do lampowych CD to masz rację.Będziesz biegał do serwisu po zmianę lamp i chyba częściej niż co 4 lata.

a sly znów taki...lampowo przyjazny..):

 

Czytaj więcej tych recenzji-otumanienie gwarantowane..........powinieneś wierzyc swoim uszom i związanych z tym doznaniom podczas odsłuchu.

Jak ja lubię tę otwartość.....

 

ja już wielokrotnie pisałem - jeżeli sprzęt ma swój charakter niezależnie od nagrana - to nadaje się...

...na allegro :)

ale skąd... no Panie audigrade......nie , nie , nie.. i NIE!

 

.Legendarny i bardzo muzykalny wzmacniacz na którym nagrywał m.innymi Michael Jackson swój biały album i pozostałe na sprzęcie Electrocompanieta.

łapiąc się w tańcu ..za krocze....

 

Nie wiem, przeoczyłem - ma być nowy czy używany?

Sprzęt czy rock-man...? o nowego ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem....... Zostawiłem audio branże w życiu za sobą.

Będę hodował koty....

chcesz jednego...oczywiście na przedpłatę)))):

Hodowanie kotów nie konkuruje z branżą audio więc warto znależć wspólny mianownik.

Dziękuję za kotka, mam psa.

Co z Opusculum 2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przetestować teorię "swoją" która nigdzie nie jest głoszona. Moja teoria głosi, że najlepiej zainwestować w źródło. Wśród kolum czasem można znaleźć perełki które w niskiej cenie zagrają fenomenalnie, wzmaki też się zdarzają, ale źródła w większości mnie nie satysfakcjonują. Choć są takie które z CD potrafią dużo wycisnąć, to większość źródeł kosztujących w granicach 20-30 tys zł wydaje mi się co najwyżej przeciętna.

 

Tez to zauwazylem u siebie. Znalazlem dobre niszowe wzmacniacze i kolumny, a zrodla niestety nie dalo sie w ten sposob ominac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.