Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon i winyle ...czy aby warto? czy to ma sens?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem pojęcia warto, nie warto. Dużo tiu się pisze o wyższości płyty winylowej nad CD, tylko co nam to daje. Jakie jest podejście do jakiejś tam CD a jakie do winylowej? Jeszcze wczoraj pytałem u8kochanej, może likwidujemy tor analogowy i przejdziemy na cyfrowy, ile to taniej wyjdzie. Zapytała mnie. Czy włączając jakąś tam płytę CD też zapalisz świece, wlejesz dobre winko czy naleweczkę i tak sobie popijając będziemy się wsłuchiwali.

Nie.

Czy trzeba coś więcej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co to przeglądam,kataloguję i wrzucam powoli na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

coś tam schodzi od czasu do czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję cyfry ale jak mam być szczery, to jeszcze długo nie przebije ona dobrego analoga.

Wątków porównujących analog do cyfry było na tym forum już kilka. Wyczerpująco omówiły co może jeden i drugi system i dla czego. Wystarczy się z nimi zapoznać a potem jeszcze dodatkowo zastanowić się nad tym dlaczego odtwarzanie obrazu TV nie zamierza wrócić do analogu ? Może wtedy wszystko się rozjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie ma, nie ma sensu. Ludzie uciekajcie z tego zbieractwa plastiku póki możecie. Zniewolenie!

Adam Ty jesteś zniewolony przez całe audio :) , a że kiedyś cię jeszcze " Czarna " zakręciła to inna para kaloszy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, nie ma sensu. Ludzie uciekajcie z tego zbieractwa plastiku póki możecie. Zniewolenie!

 

 

dokładnie , nie dość , że drogo , płyty się zużywają , miejsca masę zabierają , technicznie winyl ma ograniczenia , to jeszcze latać do gramofonu co jakiś czas trzeba :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, nie ma sensu. Ludzie uciekajcie z tego zbieractwa plastiku póki możecie. Zniewolenie!

 

To nie takie proste ;).

Na szczęście zaczynałem, kiedy wszystko było zdecydowanie prostsze, zdddecydowanie płyty tańsze, no i jakoś przyjemniej było również i na tym forum ;). Gdybym dzisiaj miał zaczynać to zdecydowanie bym sobie dał spokój z LP, bo o ile sprzęt do odtwarzania można jeszcze dobrze kupić to ceny dobrych i bardzo dobrych płyt to kosmos :(.

Za to rezygnacja kiedy się doszło do dobrego lub bardzo dobrego pułapu jakościowego i ilościowego nie ma zdecydowanie sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />dokładnie , nie dość , że drogo , płyty się zużywają , miejsca masę zabierają , technicznie winyl ma ograniczenia , to jeszcze latać do gramofonu co jakiś czas trzeba :(<br /> <br /> <br />

Witam.

Drogo - to pojęcie względne :), odpuściłem kupowanie płyt nowych na rzecz tych starych z komisów, skompletowałem prawie cała klasykę rocka kupując płytki po max.40 zł stare wydania w idealnym (lub prawie idalnym :)) stanie i mam pewność , ze nie trzepane z mp3.

Wszystko się zużywa , czasu nie da się zatrzymać.

Miejsce - wystarczy zlikwidować garderobę żony, wstawić regały i jest ok., a to że się śpi na kanapie, no cóż :)

Ograniczenia techniczne - może ma , ale ta magia ...

"Trzeba latać" - w dzisiejszych czasach " kliknij i zapomnij" jest to niesamowite odstępstwo , przy żadnym "klocku" nie trzeba wykonać tylu czynności by usłyszeć dźwięk ( wziąć płytę, wysunąć z okładki, nałożyć na talerz, przejechać szmatką , szczoteczka przetrzeć igłę, ustawić obroty, najechać ramieniem , opuścić ramię, zamknąć pokrywę) i to jest piękne !!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak. Można. Za grosze. Z Niemiec. Po 1 zł za czarnego placka. Też ożna tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać.

To ja poproszę o wskazówkę chociaż gdzie tak można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ma się ,,sprzęt za dwie banki" jak to określił niedawno pewien jegomość,

Opisywali kiedyś w jakimś artykule montaż w USA u bogatego Amerykanina sprzętu za 1,5 "bańki". Wcale wróbelek tam z niego nie chciał wylecieć mimo że u producenta sprzętu były bardzo pozytywne opinie nawet przyszłego właściciela. Ciekawe dlaczego ? Czyżby cena po przewiezieniu zestawu do Ameryki nie chciała zagrać ;-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

kładzeniu na talerz gramofonu, odpalaniu gramiaka i słuchaniu, szczególnie muzy z lat 60 i 70. Takiego uczucia nie doświadczam podczas odpalania CD-ka.

 

A ja mam dwa w jednym. CD oraz rytuał jak przy winylu ( kładzenie płyty na talerzyk i docisk). Co do vinyla już się wypowiadałem. Kupuje co miesiąc parę CD i ostatnio np kupiłem soundtrack Desperado 9.99 zł. Sprawdziłem czy gdzieś jest wydanie na winylu i co? Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A patrzysz na wydawcę płyt?bo to jest bardzo ważne,bo te biedronkowe płyty i te najtańsze to chyba z mp3,a wydawca to various artist,duzo zależy jak jest płyta nagrana,u mnie raz bas punktowy,a na innej bas niski mięsisty rozlewający się,mam też zamiar kupić gramofon,mam płyty z lat 60tych i 70tych,ciekawi mnie co usłyszę,tylko że nie można wypożyczyć gramofonu i sprawdzić,zreszta mało sklepów wypożycza sprzęt,albo bierze się w ciemno,albo po odsluchach w sklepie,gdzie wszystko gra inaczej niż w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzysz na wydawcę płyt?bo to jest bardzo ważne,bo te biedronkowe płyty i te najtańsze to chyba z mp3,a wydawca to various artist,duzo zależy jak jest płyta nagrana,u mnie raz bas punktowy,a na innej bas niski mięsisty rozlewający się,mam też zamiar kupić gramofon,mam płyty z lat 60tych i 70tych,ciekawi mnie co usłyszę,tylko że nie można wypożyczyć gramofonu i sprawdzić,zreszta mało sklepów wypożycza sprzęt,albo bierze się w ciemno,albo po odsluchach w sklepie,gdzie wszystko gra inaczej niż w domu

 

Nie siej paniki, bo:

1. Biedronkowe płyty to ZAWSZE regularne, często bardzo dobre wydania. Nie wiem skąd ta sugestia, że są gorsze skoro po pierwsze na okładce pisze co to za wydawnictwo.

2. Dużo sklepów wypożycza sprzęt do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi b,dobrymi wydaniami to gruba przesada - cięty bas niestety występuje często i gęsto. I niestety na dobrej igle można wysnuć wnioski , że to mp3. Ale reguły nie ma , a płyty z empiku też brzmią podobnie. Ale jak za tą cenę to można przeboleć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi b,dobrymi wydaniami to gruba przesada - cięty bas niestety występuje często i gęsto. I niestety na dobrej igle można wysnuć wnioski , że to mp3. Ale reguły nie ma , a płyty z empiku też brzmią podobnie. Ale jak za tą cenę to można przeboleć

 

O czym Ty piszesz? Jakieś osobne - szczególne wydania jednego tytułu do każdej sieci handlowej? Co za bzdury w tym wypadku.

Poza tym, odrobina wysiłku w zrozumienie tego co napisałem, i wielu przede mną, a później jeszcze troszeczkę wysiłku, żeby sprawdzić i porównać numery wydań płyt i nie pisałbyś tych spiskowych teorii.

Mam wiele płyt z Biedronki i jakość poszczególnych tytułów jest taka jak kupionych gdziekolwiek.

Płyty z Biedry słuchane na zwykłej wkładce MM za 800 pln oraz MC za 2900 pln brzmią bardzo często bardzo dobrze a np. Ella i Louis wybitnie. Oczywiście, że gorzej wydane tytuły brzmią gorzej, ale też obojętne gdzie byś je kupił. Polecam wątek o winylach z biedry. Oczywiście, reszta toru też gra, nie sama wkładka.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź analizatorem widma i okaże się kto ma rację.

 

Przed chwilą wysnuwałeś wnioski na podstawie odsłuchu a teraz już używasz analizy widma.

 

A poza tym:

1. Twój wpis jest zupełnie nie na temat tego co napisałem.

2. Cokolwiek owa analiza wykaże, jest obojętne w odniesieniu do tego co ja i inni piszą o winylach z Biedronki.

3. Od siebie mogę dodać, że słyszałem masę źle nagranych płyt. O Biedronkowych pisałem.

 

Ps. Kolejny raz. Poważnie uważasz, że można prowadzić dyskusję bez podejmowania wysiłku w zrozumienie tego co inni do niej wnoszą a tylko pisać swoje w oderwaniu od tego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem , że są źle nagrane , bo bywają znacznie gorzej .

Napisałeś , że to bardzo dobre wydania . To ci pisze , że aż tak dobre nie są , mają cięte pasmo od dołu (czasem dość wysoko) i obniżoną dynamikę - co chyba nie jest cechą b.dobrych wydań .

 

add 1 to tylko małe sprostowanie , do hura-optymistycznych opinii które wyraziłeś.

add 2 sam jestem zdania , że w relacji cena / jakość płyty są ok , jednak w porównaniu do cenionych krążków "trochę" im brakuje. I nie tyczy się to tylko płyt z biedronki - bardziej nowych wydań .

 

ps. add1 :) wyluzuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten Mickey to kolejny forumowy awanturnik,ktorego zdanie jest najświętsze i tylko on ma rację,oby jak najmniej takich.Co do tematu to więcej sklepów nie wypożycza sprzętu niż wypożycza,gramofonow nikt nie wypożycza z tego co wiem,na płyty z Empiku też uważam,bo za młodych lat moja dziewczyna tam pracowała,mają foliarke i biorą płyty do domu,a potem foliują jako nowe,te najtańsze to wydawca various artist

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten Mickey to kolejny forumowy awanturnik,ktorego zdanie jest najświętsze i tylko on ma rację,oby jak najmniej takich.Co do tematu to więcej sklepów nie wypożycza sprzętu niż wypożycza,gramofonow nikt nie wypożycza z tego co wiem,na płyty z Empiku też uważam,bo za młodych lat moja dziewczyna tam pracowała,mają foliarke i biorą płyty do domu,a potem foliują jako nowe,te najtańsze to wydawca various artist

 

Mogę być i awanturnikiem. Ale:

 

A patrzysz na wydawcę płyt?bo to jest bardzo ważne,bo te biedronkowe płyty i te najtańsze to chyba z mp3,a wydawca to various artist

 

Skoro sugerujesz sprawdzać wydawnictwo w Biedronce, to po faktycznym sprawdzeniu wyjdzie Ci, że to regularne wydania, które można kupić w innych sklepach.

Napisałem, że większość płyt, którą posiadam z tej sieci jest co najmniej dobrze nagrana. Niestety, gorzej nagrane też są, co jest na bieżąco opisywane w pewnym wątku na tym forum. Te lepsze i te gorsze to regularne wydania, więc muszą mieć też kolejną cechę - czasami trafia się egzemplarz-bubel.

O Empiku i ich własnych wydaniach akurat nic nie napisałem, nawet w formie przypuszczeń, bo nic o nich nie wiem.

Posiadanie foliarki przez sklep, to norma, ponieważ handlujący tego typu towarem foliują nie tylko te płyty, gry, cd itp, którymi w domu bawił się personel ale i zwroty od klientów.

 

Gramofonów, faktycznie nie pożyczają ale z innym sprzętem, np. pre gramofonowymi, nie powinno być problemu i wciąż uważam, że "wystarczająca" ilość sklepów wypożycza sprzęt do domu. Przykro mi, jeśli w Twojej okolicy jest inaczej, bo jest jak piszesz: sprzęt gra inaczej w zależności od pomieszczenia.

 

Z awanturniczym pozdrowieniem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które sklepy hi-fi wypozyczaja sprzęt oprócz s4?

Na S4 świat się nie kończy. Poza tym, z "forowych sklepów", inne też deklarowały wypożyczenie.

A z mojej bajki: np. te pare najpopularniejszych w Katowicach... Sam pożyczałem. Potem, oczywiście, negocjowanie ceny przy ewentualnym zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Gramofon i winyle ...czy aby warto? czy to ma sens?.... jednak nie ma....

A ja mam magnetofon szpulowy mimo że to też nie ma sensu. To jest hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens- pod warunkiem, że nie zaczyna się od zera. Dysponując na starcie kolekcją winyli, można bawić się w coraz lepsze gramofony, zakup nowych płyt itd.

Sądzę jednak, że zaczynać od zera po prostu się nie opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nie ma opłacać, to ma cieszyć. Nie ważne czy masz 10 czy 100 płyt, czy gramiak za 1000 czy za 10000zł.

Jak se puszczam i się kręci to siadam i słucham, bo wiem że zaraz się skończy i muszę na to poświęcić czas.

Musze przesłuchać każdy utwór bo nie ma sensu wstawanie i szukanie kawałków.

W przeciwieństwie do streamingu który zabija muzykę bo wszystko jest podane łatwo i każdy może sobie słuchać, cofać, przewijać, przenosić i robić play listy.

Płyta wymaga usadzenia zadka i poświęcenia czasu - płyta wymusza słuchanie a to jest cała przyjemność. Ma to sens.

 

Jak coś jest przyjemne to nie przeliczasz czy się opłaca, tym bardziej że nie musisz wydawać od razu milionów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta wymaga usadzenia zadka i poświęcenia czasu - płyta wymusza słuchanie a to jest cała przyjemność. Ma to sens.

Po wielu latach taki system słuchania nuży. Ja np. zacząłem sobie w po jakimś czasie fascynacji słuchania całych płyt przygotowywać własne samplery z tego co lubię. Po jakimś czasie zauważyłem że najchętniej słucham właśnie tych prywatnych samplerów. To zaczęło się jeszcze w czasach głębokiego analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.