Skocz do zawartości
IGNORED

DiY na AS 2013.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Zbiórka pieniędzy.
1. palton - 100zł
2. Muzg - 100zł
3. Piotr_1 - 100zł
4. masza1968 - 100zł
5. benpe - 100zł
6. cir -100zł
7. Marcin-Utopia i matthew 100 zł
8. JuG - 100zł
9. StasioP- 100zł
10. marslo - 100zł
11. lian - 100zł

Tak więc, mamy na 1 pokój. Wyślę na PW nr. konta do wszystkich ofiarodawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

I. Lista sprzętu:
1. Muzg - DAC & Interconnect DIY + ew. wzmacniacz słuchawkowy.
2. Piotr_1 - DAC (SPDIF-->RCA) + trochę akcesoriów (laptop, lutownica, narzędzia, części awaryjne)
3. masza1968 - konstruktywna krytyka :)
4. benpe - pre phono
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa obok czy naprzeciwko ?
rozumiem ze w przyszlym tygodniu zbieramy na trzeci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marcin-utopia' timestamp='1380734959' post='2949371']
Będzie Harenda w tym roku?
[/quote]

A co mieli ją rozebrać??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I. Lista sprzętu:
1. Muzg - DAC & Interconnect DIY + ew. wzmacniacz słuchawkowy.
2. Piotr_1 - DAC (SPDIF-->RCA) + trochę akcesoriów (laptop, lutownica, narzędzia, części awaryjne)
3. masza1968 - konstruktywna krytyka :)
4. benpe - pre phono
5. Krzych 2 - pre JC2 (modyfikowany), coś w stylu Foruma608 czyli wzmacniacz słuchawkowy, Ugody końcówki
6.
7.
8.
9.
10.

Panowie zgłaszajcie się- kompletnie brak wzmacniaczy o kolumnach nie wspomnę. Wyskoczyłem z Ugodami chociaż już tyle razy były , to tak jak odgrzewanie kotletów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Krzych 2' timestamp='1380740182' post='2949467']
Panowie zgłaszajcie się- kompletnie brak wzmacniaczy o kolumnach nie wspomnę. Wyskoczyłem z Ugodami chociaż już tyle razy były , to tak jak odgrzewanie kotletów.
[/quote]

Nie bylem jeszcze na AS i jak tak sobie czytam, to checi sa wielkie ale odleglosc do Wa-awy spora, a samopoczucie ostatnio niespecjalne i ciezko by mi bylo prowadzic samochod taki kawal drogi, przenosic kolumny itp. Nawet nie orientuje sie gdzie koledzy zalatwiacie sobie noclegi i w jakich cenach. Troche tez mnie martwia te niewielkie pokoje, jesli doswiadczenie pokazuje, ze jest tloczno i to, ze w nich hula bas, czego nie znosze i trudno mi zaakceptowac. Ostatnio sklecilem cos takiego jak na fotkach - te z mniejszymi 12-to calowymi (jeszcze z prowizorycznymi zwrotkami, ale na dniach beda juz docelowe na lepszych elementach), ale wnioskuje, ze dotarcie z tym do Wa-wy i powrot raczej mnie przerasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lutek' timestamp='1380743807' post='2949551']
Nie bylem jeszcze na AS i jak tak sobie czytam, to checi sa wielkie ............................................................................................................................Troche tez mnie martwia te niewielkie pokoje,

[/quote]

Panowie 16 metrów i jeszcze tłum odwiedzających-także może być spore rozczarowanie,a wszystko na to wskazuje.
Spotkanie moze dla osób bawiacych się DIY będzie udane,ale to jest WYSTAWA-więc raczej pokoje powinny być przygotowane pod
zwiedzajacych-którzy chcieli by coś zobaczyć,a przede wszystkim usłyszeć.W tej sytuacji o rzetelnym graniu nie ma mowy i koniec.
Wstawiając jakąś lampę spowodujemy znaczny wzrost temperatury i gorąć nie do wytrzymania.
Szesnascie metrów-tj. zestaw,albo dwa,do tego prezentujących dwóch-a słuchajacych ilu sie zmiesci?
Widze to oczyma wyobrazni w bardzo ciemnych kolorach-a moze być jeszcze lepiej,wręcz powinno być.
Jeden porzadny trzydziestometrowy salon załatwił by temat i mniejszego tłoku,byłoby wiecej powietrza a i granie na pewno gwarantowało by lepsze.
Mam wrażenie traktowania forumowiczow po macoszemu-bo jednak w wiekszości to forumowicze są zazwyczaj potencjalnymi wlaścicielami
sprzetu jaki oferuja tu na forum branzyści-którzy swoje prezentacje beda mieć w cywiliaowanych warunkach.
Dlatego uwazam,ze jest taki problem główny-brakuje chetnych do wystawienia swoich gratów-bo przy takim metrazu klapa zapewniona.
W 16 metrach to sobie mozna posłuchac we dwóch lub trzech-a tubedą sie przemieszczać setki osób w ciągu godziny-to nie jest fair.

Te pokoje to tak jakby przydzielone po macoszemu i celowo,aby pogrążyć DIY-bardzo mi sie to nie podoba.
Palton powinieneś coś zadziałać-skoro pieniędzy ze zbiórki wystarczy na wiekszy pokój DIY-proponuje rozmowe meska z organizatorem.
Panowie nie podgrzewam atmosfery-tylko chce uchronić przed kompromitacją i wiem niestety,ze mam tu racji sporo.
Palton mnie dzis odblokował w tym watku i zaznaczam,ze nie zamierzam z nikim wszczynac kłótni-lecz należy z organizatorem temat dopieścić.
Może to sie jakoś jeszcze wyklaruje i nie bedzie żle,ale 16 metrów na wystawie mnie przeraża-nigdy nie było takich klitek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

[quote name='Lutek' timestamp='1380743807' post='2949551']
Nie bylem jeszcze na AS i jak tak sobie czytam, to checi sa wielkie ale odleglosc do Wa-awy spora, a samopoczucie ostatnio niespecjalne i ciezko by mi bylo prowadzic samochod taki kawal drogi, przenosic kolumny itp. Nawet nie orientuje sie gdzie koledzy zalatwiacie sobie noclegi i w jakich cenach. Troche tez mnie martwia te niewielkie pokoje, jesli doswiadczenie pokazuje, ze jest tloczno i to, ze w nich hula bas, czego nie znosze i trudno mi zaakceptowac. Ostatnio sklecilem cos takiego jak na fotkach - te z mniejszymi 12-to calowymi (jeszcze z prowizorycznymi zwrotkami, ale na dniach beda juz docelowe na lepszych elementach), ale wnioskuje, ze dotarcie z tym do Wa-wy i powrot raczej mnie przerasta.
[/quote]

Cześć Lutku! Kilka wiosen minęło, od kiedy się ostatni raz widzieliśmy... Pokoje jakie są, takie są, ale będą przygotowane akustycznie, więc nie powinno być aż tak źle.
Pozostałe tematy dogadamy telefonicznie.

Piotrek (S.A.), nikt nie traktuje nas po macoszemu. Po prostu w tym roku pokoje rozeszły się do 20-go sierpnia, gdzie w poprzednich latach wynajmowaliśmy pokój w październiku... Zostało to co jest (i tak cudem wynajęte dodatkowa część piętra) i nie ma co wybrzydzać. Możemy w jednym pokoju ustawić system z kolumnami a w drugim kilka stanowisk ze słuchawkami. Sporo osób ma fajne wzmacniacze słuchawkowe, więc czemu nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie sami mamy trochę za mało zapału i sami jesteśmy sobie winni. Skoro przy rezerwacji obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, no to sorry. Nie ma co rozpaczać nad rozlanym mlekiem.
Z drugiej strony pewien niesmak budzi traktowanie przez Elberotha pokoju DIY jakoby nie był atrakcją tych targów. Są jakieś wykłady, trele morele, a my jesteśmy zsyłani do podziemia. OK, niech tak będzie. Komercja jest najważniejsza. Nie ma miejsca na wymianę twórczych myśli. Ale przecież są inne miejsca niż te nudne, komercyjne targi? Może w tym roku po prostu zrezygnujemy i wypniemy dupę na to wszystko. Jak do kufy nędzy mamy się zmieścić wszyscy w takich klitach!!! Trochę godności osobistej! Kura ma więcej miejsca na wybiegu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Widzę, że Piotry mówią jednym głosem...
Wystawa, to w naszym wypadku głównie miejsce spotkań ludzi z różnych stron kraju. Dźwięk, to dodatek, choć przyznam, że to emocjonująca rzecz (szczególnie dla konstruktorów). Jeśli nie da się z systemu opartego na kolumnach zrobić dobrego dźwięku, to możemy ustawić wiele stanowisk ze słuchawkami. Coraz bardziej myślę, że jeden pokój można im poświęcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

[quote name='stary audiofil' timestamp='1380746061' post='2949591']
Te pokoje to tak jakby przydzielone po macoszemu i celowo,aby pogrążyć DIY-bardzo mi sie to nie podoba.
[/quote]
Nikomu się nie podoba tak małe pomieszczenie, ale tylko takie pozostały. Co miał niby zrobić organizator? Losowanie???

Trzeba się teraz wziąć za organizację, a nie dumać nad nierealnymi rzeczami. Znów debaty poboczne zasłaniają nam to, co najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='palton' timestamp='1380756909' post='2949714']
Nikomu się nie podoba tak małe pomieszczenie, ale tylko takie pozostały. Co miał niby zrobić organizator? Losowanie???
[/quote]

To zalezy, na ile jest pozytywnie nastawiony i przychylny dla DIY. Jesli tak, to nie widze problemu, aby mogl cos zrobic bez koniecznosci losowania. Jak widzial, ze duze pokoje sie koncza, wystarczylo zadzwonic do kogo trzeba i sprawa zalatwiona :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Lutek, duże pokoje są po kilka tysi (powiedzmy, że 5). Po co miałby ktoś wynająć takowy nam za 50% ceny i stracić na tym średnią krajową, mieć mniej zadowolonego dużego dystrybutora itp. jak takie pomieszczenia są rozrywane?
Audioshow to wystawa sprzętu i dobrze, że diy w ogóle się do tego dopuszcza. Istnieją przecież różne zagrożenia, np. pożar wywołany przez jakiś kosmiczny wzmacniacz diy, czy porażenie kogoś prądem. Tak naprawdę, to Elberoth ma sporo odwagi, że pozwala nam się pobawić...

OK. Panowie, proszę o powrót do meritum, czyli o dopisywanie się do listy. Formuła jest jaka jest i taką proszę zaakceptować, lub zmienić wątek.

I. Lista sprzętu:
1. Muzg - DAC & Interconnect DIY + ew. wzmacniacz słuchawkowy+ serwer muzyczny
2. Piotr_1 - DAC (SPDIF-->RCA) + trochę akcesoriów (laptop, lutownica, narzędzia, części awaryjne)
3. benpe - pre phono
4. Krzych 2 - pre JC2 (modyfikowany), coś w stylu Foruma608 czyli wzmacniacz słuchawkowy, Ugody końcówki
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Myślę, że mając dwa pokoje, niemal wszystkie sprzęty dostaną szansę w trakcie wystawy. Tylko wyjątkowe niespasowanie z resztą, może spowodować, że nie zagrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='palton' timestamp='1380812080' post='2950163']
Istnieją przecież różne zagrożenia, np. pożar wywołany przez jakiś kosmiczny wzmacniacz diy, czy porażenie kogoś prądem.
[/quote]
Niesamowite, ale właśnie postawiłem Ci kufelek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

[quote name='zjj_wwa' timestamp='1380812226' post='2950169']
Niesamowite, ale właśnie postawiłem Ci kufelek :)
[/quote]
Czekamy na Twoje kosmiczne pomysły i wpis na listę. Pożar to nie nasze zmartwienie ;)

[quote name='masza1968' timestamp='1380812539' post='2950174']
Palton, skreśl mnie z tej listy sprzętu bo to dla jaj wpisałem.
Na zrzutkowej oczywiście zostaję.
[/quote]
Się robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator najpewniej jest ubezpieczony, ale to nie oznacza, że właściciel sprzętu, który okaże się felerny nie będzie ostatecznie zmuszony do zwrotu tego, co zostanie wypłacone. Racja, że zmartwienie nie jest zbiorowe ("nasze") - jest konkretnie czyjeś. Kto następny do listy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że obudowa będzie niepełna, ktoś wsadzi do środka paluchy... wina jest tego, kto wystawia niebezpieczne urządzenie. Bezpiecznik najlepiej mieć w głowie i niech zawczasu zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stary audiofil' timestamp='1380746061' post='2949591']
Panowie 16 metrów i jeszcze tłum odwiedzających-także może być spore rozczarowanie,a wszystko na to wskazuje.
Spotkanie moze dla osób bawiacych się DIY będzie udane,ale to jest WYSTAWA-więc raczej pokoje powinny być przygotowane pod
zwiedzajacych-którzy chcieli by coś zobaczyć,a przede wszystkim usłyszeć.W tej sytuacji o rzetelnym graniu nie ma mowy i koniec.
Wstawiając jakąś lampę spowodujemy znaczny wzrost temperatury i gorąć nie do wytrzymania.
Szesnascie metrów-tj. zestaw,albo dwa,do tego prezentujących dwóch-a słuchajacych ilu sie zmiesci?
Widze to oczyma wyobrazni w bardzo ciemnych kolorach-a moze być jeszcze lepiej,wręcz powinno być.
Jeden porzadny trzydziestometrowy salon załatwił by temat i mniejszego tłoku,byłoby wiecej powietrza a i granie na pewno gwarantowało by lepsze.
Mam wrażenie traktowania forumowiczow po macoszemu-bo jednak w wiekszości to forumowicze są zazwyczaj potencjalnymi wlaścicielami
sprzetu jaki oferuja tu na forum branzyści-którzy swoje prezentacje beda mieć w cywiliaowanych warunkach.
Dlatego uwazam,ze jest taki problem główny-brakuje chetnych do wystawienia swoich gratów-bo przy takim metrazu klapa zapewniona.
W 16 metrach to sobie mozna posłuchac we dwóch lub trzech-a tubedą sie przemieszczać setki osób w ciągu godziny-to nie jest fair.

Te pokoje to tak jakby przydzielone po macoszemu i celowo,aby pogrążyć DIY-bardzo mi sie to nie podoba.
Palton powinieneś coś zadziałać-skoro pieniędzy ze zbiórki wystarczy na wiekszy pokój DIY-proponuje rozmowe meska z organizatorem.
Panowie nie podgrzewam atmosfery-tylko chce uchronić przed kompromitacją i wiem niestety,ze mam tu racji sporo.
Palton mnie dzis odblokował w tym watku i zaznaczam,ze nie zamierzam z nikim wszczynac kłótni-lecz należy z organizatorem temat dopieścić.
Może to sie jakoś jeszcze wyklaruje i nie bedzie żle,ale 16 metrów na wystawie mnie przeraża-nigdy nie było takich klitek.
[/quote]

Piotrek, wszystko racja, ale przez ostatnie lata pokój był sponsorowany i brało się co dawali. Teraz dość późno okazało się, że trzeba zrobić pospolite ruszenie i jak się udało, to nie wybrzydzać. Pokazać cokolwiek, ratując reputację DIY-owców. Tylko proponuję, bez popisywania się co to nie my. Pokażcie kawał swojej solidnej roboty i na pewno większość gości przychylniej spojrzy, jeśli nawet nie będzie to wymarzony dźwięk.
pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='umka' timestamp='1380833051' post='2950554']
Piotrek, wszystko racja, ale przez ostatnie lata pokój był sponsorowany i brało się co dawali. Teraz dość późno okazało się, że trzeba zrobić pospolite ruszenie i jak się udało, to nie wybrzydzać. Pokazać cokolwiek, ratując reputację DIY-owców. Tylko proponuję, bez popisywania się co to nie my. Pokarzcie kawał swojej solidnej roboty i na pewno większość gości przychylniej spojrzy, jeśli nawet nie będzie to wymarzony dźwięk.
pozdr.
[/quote]
Dokładnie. Żadnego napinania się, że dźwięk wystawy czy coś w tym stylu. Spotkanie się i spędzenie czasu razem, czyli to na co kładzie nacisk zawsze Robert, a to pewnie się uda.
Panowie dopisywać się, dalej nie ma wzmaków, transportów itp. Tak sobie teraz myślę, że nawet mały lampiaczek w tak małym pomieszczeniu dałby radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panowie, dawać śmielej! Nie będę targał swoich kulek po raz drugi, pozostali chłopacy też nie chcą odgrzewać kotletów. Pokazujemy co roku nowe konstrukcje, przecież sporo się tego robi na forum.

[quote name='masza1968' timestamp='1380834633' post='2950578']
A, to ok.
W zeszłym roku o tej porze (o ile pamiętam) to były już awantury o miejsce na stoliku.
[/quote]
Tak, tych awantur było zbyt wiele... Są potencjalnie dwa pokoje, więc wszyscy powinni być zadowoleni, zdecydowana część sprzętu będzie mogła się wykazać.

Mam dalsze deklaracje wsparcia na PW, więc zbiórka na drugi pokój jest realna. Są osoby, które jeszcze się nie zadeklarowały, ale wesprą nas, jeśli będzie dla kogo...

Pokój nr.2
1. Deklaracja na PW- łącznie na tą chwilę ok. 350zł (nie wszyscy prosząc o nr. konta, podali kwotę)
2. masza1968 - 100zł
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kłopot z kolumnami to była przeciez propozycja Azus-a tyle że obawiał sie wpisac na liste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.