Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

 

 

HQ150, ale w jakim sensie nie mają średnicy? Bo to jest sąd tak kategoryczny, że faktycznie z Kapp czyni monotonne burczybasy i nic ponadto.

Ja porównywałem w tych samych warunkach, A do B, Kappy i Castle Acoustics Harlech S1 oraz Castle Avon - owszem, średnica była inna, nieco cieplejsza w stosunku do Kapp, ale zaprawdę braku średnicy w Kappach nie stwierdziłem. A Castle to sztandarowy przykład angielskiej szkoły dźwięku, grającej średnica własnie.

Tak więc nie odbierz, że bronię Kapp, bo je mam teraz (Castle też mam) i że niby czuję sie dotknięty Twoja krytyką infinity. Chodzi mi tylko o proporcje i o więcej szczegółów z Twojej strony, ot co.

pozdrawiam.

Mnie jest ciężko opisywać dźwięk bo nie jestem poetą ani z branży.

Ale spróbuję.

To nie tak, że ja krytykuję Kappy. O nie!

To rewelacyjne kolumny w swojej cenie. Naprawdę ciężko coś lepszego od nich kupić, pod warunkiem zapewnienia im odpowiedniego wzmocnienia.

Ale teraz przy systemie aktywnym, średnica ma dużo więcej szczegółów, jest bardziej żywiołowa, krystaliczna, bardziej namacalna. Dźwięki są bardziej odseparowane od siebie, nic się nie zlewa.

Oczywiście potencjometrem mogę ją sobie wypchnąć na przód do woli. Ale nie o to chodzi. Mam ją ustawioną cały czas tak żeby nie dominowała. Scena w dalszym ciągu jest usytuowana za linią kolumn tak jak to miałem w Kappach. Np. w kawałku 4 piosenki Lao Che na samym końcu jest powtarzany przez echo głos << tato>>. Parę razy. I na Kappach pomiędzy zniknięciem tego dźwięku a rozpoczęciem nowego kawałka była chwila przerwy. Tu nie ma. Pogłos jest dłużej słyszalny.

Jakby kolumny swobodniej oddawały dźwięki.

 

<br />Nie mowiąc już o tym, że na zdjęciach nie pokazałeś „czterokanałowej końcówki mocy w pełni zbalansowanej z DAC-iem na pokładzie” tylko „wnętrze mojego poprzedniego zestawu dzielonego” jeśli dobrze zrozumiałem.<br />

No Ty wiesz zawsze lepiej. Wyobraź sobie, że w stereo miałem poprzednio własnie to co napisałem.

Z wysterowaniem osobnym każdej z czterech końcówek.

 

<br />Wystarczy porównac wnętrza bardziej skomplikowanych od tego maszyn, czyli np. amplitunerów AV. <br />

No to mistrzowski tekst. Mam amplituner za 2teu ale nie o takim dźwięku tu piszemy.

 

<br />Wybacz mi drobną zlośliwość. Masz tu zdjęcie w pełni zbalansowanej SIEDMIOKANAŁOWEJ końcówki, co prawda bez DACa na pokładzie :) Czyli można schludniej? Nie powiesz chyba, że masz coś bardziej skomplikowanego? Oczywiście z uwzględnieniem manufaktury...<br /><br />

O to wnętrze robi wrażenie. Co to jest i ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro w końcówce mocy jest dac to aż strach zapytać co jest w preampie.

Ponoć w preampie też jest odtwarzacz cd oraz przyczłapy do bulgatora

Edytowane przez arnipl

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak,pan kulturalny zamawia kolumny,robi je sam,pan darek dlubie przez pol roku jakies tam pre,pan kulturalny wrzuca zdjecia bebechow innych klockow na odczepnego a pan darek w miedzy czasie pojawia sie ponownie z jeszce wieksza ignorancja bo w koncu cos wyslal i mozna dalej szczekac na ludzi. :)

kocham ten watek :D

Z drugiej strony HQ150 zamowił produkt eksperymentalny nie mający właściwie odpowiednika wśród oferty na naszym rynku. Jak rozumiem o unikalnym know-how. Dlatego wygląda jak prototyp. Nie zapłacił za niego jakiejść astronomicznej kwoty. Poczeka, poczeka a potem będzie się cieszył czymś unikalnym. Przynajmniej nikt mu na forum nie napisze: „Znam, słuchałem, jest do d...py, wzmacniacz XYZ go miażdży” :) Zawsze może odpowiedzieć: „Nikt takiego nie ma” :) Podziwiam go za odwagę. Rzucił się w to na „główkę”. Nie miałbym takiego męstwa (pamiętając jak zmienia mi się podejście do muzyki i oczekiwania wobec do sprzętu) zdecydować, że ten, tylko ten sprzęt będzie najlepszy na lata. Nie łudźmy się, nie jest on raczej „odsprzedawalny”. Po tak radykalnym „cięciu” nie miał innego wyjścia, tylko czekać. Pewnie zakumulowały się niesolidność Darkula i konieczność skonstruowania nowego sprzętu od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział że DAC jest w końcówce.

Zapodałem dwa zdjęcia, jedno pre a drugie końcówki.

Taką wiedzę to mam od właściciela

A masz czterokanałową końcówkę mocy w pełni zbalansowaną z DAC-iem na pokładzie?

Bo ta plątanina też i po części z tego wynika.

 

Ty w ogóle jeszcze panujesz nad tym co piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty wiesz zawsze lepiej. Wyobraź sobie, że w stereo miałem poprzednio własnie to co napisałem.

Z wysterowaniem osobnym każdej z czterech końcówek.

 

No to mistrzowski tekst. Mam amplituner za 2teu ale nie o takim dźwięku tu piszemy.

 

O to wnętrze robi wrażenie. Co to jest i ile kosztuje?

 

1) Dlatego napisałem, „jeśli dobrze zrozumiałem”. za to nic nie tłumaczy chaosu w prostszym preampie.

2) Nie chodzi o jakość dźwięku amplitunerów, tylko o stopień komplikacji konstrukcji, o rząd wyższy niż Darkula. Mimo to wielu firmom udaje się zachować porządek. Chyba że twierdzisz, że ta siec kabli odpowiada bezpośrednio za niezrównaną jakość Twojego sprzętu.

3) To akurat AMP VII za 40 tys. Ale zapewniam Cię, że i w tańszych konstrukcjach znajdziesz podobny porządek. Onegdaj na AS widziałem pięciokanałową końcowkę z Chin za 4500 zł podobnie schludną. Każda z wlasnym trafem. Nie pamiętam nazwy, choć przez chwilę chciałem ją kupić. Nie chciałem napisać tego wprost, ale: to, że masz taki bajzel w środku to nie kwestia ceny, czy jakości dźwięku. To kwestia mentalności konstruktora i jego schludności. Rozumiem, że Ci to nie przeszkadza. Mnie owszem. Sprzęt z zewnątrz może wyglądać jak psia qpa, ale w środku powinien panować porządek. Chociaż po to, by nie urwać kabla próbując coś naprawić. Nie mógł choć tak poprowadzić kabli, by pospinać je zaciskami za 20 groszy, sztuka? Może jestem rozpuszczony, używając niemieckiej i japońskiej elektroniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />Nie chodzi o jakość dźwięku amplitunerów, tylko o stopień komplikacji konstrukcji, o rząd wyższy niż Darkula. Mimo to wielu firmom udaje się zachować porządek. Chyba że twierdzisz, że ta siec kabli odpowiada bezpośrednio za niezrównaną jakość Twojego sprzętu.<br />

Oczywiście że nie. natomiast nie powoływał bym przykładu urządzeń, których się w stereo nie da słuchać. Co z tego że tam jest porządek mimo baaardzo gęstej zabudowy jak jakości z tego nie ma.

Końcówka którą zapodałeś to też do kina a nie do stereo. I pięknie wygląda ale i kosztuje.

Znajdź mi aktywne pre ośmiokanałowe, zbalanowane do stereo i do tego końcówki w kwocie powiedzmy 10tzł i spróbuj je porównać.

Gdyby była alternatywa w niskiej cenie to można by zrobić jakieś porównanie ale chyba będzie ciężko.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150 po raz trzeci pytam i mimo pozornej upierdliwości pytam o rzecz ważną. Jakimi regulacjami, pozwalającymi zestroić pasmowe kolumny dysponujesz w tym aktywnym zestawie?

W.

 

niewygodne pytania sa tu nagminnie ignorowane :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />Sprzęt z zewnątrz może wyglądać jak psia qpa, ale w środku powinien panować porządek. <br />

Rozumiem. jak dla mnie najważniejszy jest jednak dźwięk. Przwinęło się u mnie już trochę wybitnie zbudowanych wzmaków. Miałem HK990, Pionerra Elite M-91( no to już dzieło sztuki użytkowej, nawet w środku), mam ASR Emittera 1. No i co z tego skoro nie grają tak jak te Darkula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. natomiast nie powoływał bym przykładu urządzeń, których się w stereo nie da słuchać. Co z tego że tam jest porządek mimo baaardzo gęstej zabudowy jak jakości z tego nie ma.

Końcówka którą zapodałeś to też do kina a nie do stereo. I pięknie wygląda ale i kosztuje.

Znajdź mi aktywne pre ośmiokanałowe, zbalanowane do stereo i do tego końcówki w kwocie powiedzmy 10tzł i spróbuj je porównać.

Gdyby była alternatywa w niskiej cenie to można by zrobić jakieś porównanie ale chyba będzie ciężko.

Mówisz, masz. Końcówka za 2 tys. dolarów.

http://www.sherbourn.com/collections/theater/products/pa7350

 

Recka:

http://www.audioholics.com/reviews/amplifiers/sherbourn-pa-7-350-seven-channel-amplifier-preview

post-12013-0-74942300-1370344833_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Fajna. Ale gwoli ścisłości 2500USD plus przesyłka, cło, VAT i będzie u nas raczej kosztowała grubo ponad 12tzł pewnie. Sama końcówka. A gdzie reszta?

Słuchałeś jej? Z tymi recenzjami byłbym ostrożny. Poczytaj recenzje ASR Emittera 1 który mam.

Gra u mnie w kinie domowym na frontach:-)

O widzę że jej regularna cena to 4tUSD!

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. natomiast nie powoływał bym przykładu urządzeń, których się w stereo nie da słuchać. Co z tego że tam jest porządek mimo baaardzo gęstej zabudowy jak jakości z tego nie ma.

Nie przesadzaj. Np. to:

http://www.audioholics.com/reviews/amplifiers/rotel-rmb-1095/RotelRMB1095inside.jpg/image_view_fullscreen

https://sites.google.com/site/cld2080/1095_3.jpg

chodzi całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewygodne pytania sa tu nagminnie ignorowane :)

Po prostu wierzyłem, że na bezpośrednie zapytania kulturalny człowiek powinien czuć się zobligowany odpowiedzieć:-)

No, ale ja starej daty jestem.

Pewnie szybciej doczekam się bana niż odpowiedzi:-)

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Ale gwoli ścisłości 2500USD plus przesyłka, cło, VAT i będzie u nas raczej kosztowała grubo ponad 12tzł pewnie. Sama końcówka. A gdzie reszta?

Słuchałeś jej? Z tymi recenzjami byłbym ostrożny. Poczytaj recenzje ASR Emittera 1 który mam.

Gra u mnie w kinie domowym na frontach:-)

O widzę że jej regularna cena to 4tUSD!

 

bez bezpośredniego porównania nie da się określić, co lepiej gra. Ani co mi się będzie podobało. Powtarzam: chodzi o jakość wykonania a nie dźwięku. Samo nazwisko Darkula nie gwarantuje w moich oczach bezwzględnej supremacji jego sprzętu nad resztą świata.

Ale co tam, masz tu końcówkę za 1200 dolarów, za to z jednym kanalem więcej niż Twoja :)

http://www.sherbourn.com/collections/theater/products/pa5200

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Napisałem, że rozumiem specyfikę manufaktury. Ale przyjrzyj się plątaninie w końcówce. Naprawdę nie widzisz, jak można to zrobić schludniej bez zmiany konstrukcji? Mam Ci rozrysować które kable zataczają obłędne łuki zanm dotrą na miejsce?

Już Ci napisałem. Masz rację. Też nie wiem dlaczego Darkul nie zrobi tego estetyczniej.

Już nie raz pisałem marketing to u niego leży.

Przecież lubimy sobie bebechy naszych zabawek pooglądać.

Ale gra.

 

 

 

Samo nazwisko Darkula nie gwarantuje w moich oczach bezwzględnej supremacji jego sprzętu nad resztą świata.

Święta racja. Zawsze należy posłuchać samemu. Ja posłuchałem raz jego zabawek i mimo posiadania niezłych klocków, jak widzisz już trzeci raz zaryzykowałem zakup u niego. ten sposób prezentacji dźwięku mi osobiście odpowiada.

 

<br />Po prostu wierzyłem, że na bezpośrednie zapytania kulturalny człowiek powinien czuć się zobligowany odpowiedzieć:-)<br />

Poszukaj kultury wypowiedzi u siebie a potem wymagaj od innych!

Już pisałem co mogę u siebie regulować i opisywałem działanie gałek i przełączników.

Przykro mi jeśli Ci to nie wystarcza.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku przewijają się dwa podstawowe problemy:

Pierwszy to stosunek Firmy do zleceniodawcy. Nieterminowość, drobne i poważniejsze kłamstewka o stanie realizacji zlecenia itp. Ale jest to indywidualna sprawa zleceniodawcy. Jeśli tak lubi to Jego sprawa.

Drugi jest poważniejszy. Na forum jest aktywnych wielu "dłubaczy". Wielu z nich jest młodych, niedoświadczonych. Obserwują opisy, fotografie i często dochodzą do wniosku. Po co będę przejmował się solidnością i estetyką montażu jeśli dźwięk wydobywający się z takich tworów sam się broni. Pan Darkul wspomniał, że montaż przestrzenny jest najlepszy. Być może tak, ale można to wykonać z klasą albo byle jak.

 

Być może zabrzmiało to po belfersku chociaż nigdy nauczycielem nie byłem. Jednak wkurza mnie bylejakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, ile HQ150 zapłacił za ten sprzęt, że tak się wyśmiewacie? 2-3 tys.? za tyle nie kupi się NICZEGO sensownego, choć fakt, że jeszcze wykosztował się na obudowy (2500) i głośniki (1000). Nawet jak ta zagra nie zagra, to coś sobie dokupi do głośników - a może się mylę? nie ma takiej elektroniki na rynku? to rzeczywiście Pan Darek zrobił pierwszy na świecie?

 

Woodelec - Pan Darek pisał przecież, że olewa z góry takich co krytykują jego sposób montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra HQ150. Gdzie mieszkasz? Będzie można posłuchać? Bo nie lubię pieprzyć, gdy nie znam. Warszawa? Może gdy będę na AS? Jedno mogę Ci obiecać: jeśli mnie zachwyci, nie będę wciskał ciemnoty i na pewno napiszę na forum. Ostatnio tyle razy „obróciło mi się” o 180 stopni, że spoko, jestem gotowy :)

 

ludzie, ile HQ150 zapłacił za ten sprzęt, że tak się wyśmiewacie? 2-3 tys.? za tyle nie kupi się NICZEGO sensownego, choć fakt, że jeszcze wykosztował się na obudowy (2500) i głośniki (1000). Nawet jak ta zagra nie zagra, to coś sobie dokupi do głośników - a może się mylę? nie ma takiej elektroniki na rynku? to rzeczywiście Pan Darek zrobił pierwszy na świecie?

 

Woodelec - Pan Darek pisał przecież, że olewa z góry takich co krytykują jego sposób montażu

2 tys+Kappa, czyli nie za drogo. Kappa 8a chodzi po jakieś 1000 euro. Zwrócilem na to uwagę.

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />Dobra HQ150. Gdzie mieszkasz? Będzie można posłuchać? Bo nie lubię pieprzyć, gdy nie znam. Warszawa? Może gdy będę na AS? Jedno mogę Ci obiecać: jeśli mnie zachwyci, nie będę wciskał ciemnoty i na pewno napiszę na forum. Ostatnio tyle razy „obróciło mi się” o 180 stopni, że spoko, jestem gotowy :)<br />

Rewelacja.

Zapraszam w moje skromne progi.

Zawsze się cieszę jak mam okazję z bardziej doświadczonymi kolegami porozmawiać o audio.

Ale mieszkam w Cieszynie.

 

Dziś wyemitujemy 5034ty odcinek serialu: "Moda na Zagrę".

 

 

 

Jutro kolejny odcinek specjalny o tytule: "Środa".

Wyemitujcie.

 

Wodolec widzę że Ty z drugiego krańca Polski jesteś.

W Szczecinie jest kolega ze sprzętem też od Darkula. Jak masz chęć to zapytam czy ma ochotę na porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kultury wypowiedzi u siebie a potem wymagaj od innych!

Już pisałem co mogę u siebie regulować i opisywałem działanie gałek i przełączników.

Przykro mi jeśli Ci to nie wystarcza.

To znaczy, że kulturalny brak odpowiedzi jest bardziej kulturalny, niż kulturalne zadawanie niewygodnych pytań? Cóż, do tego że stosujesz inny raster w ocenie naszej(piszących tutaj) kultury a inny dla własnej przywykłem. To że opisane przez Ciebie regulacje mnie nie wystarczają, to żaden problem. To właśnie Tobie powinny przede wszystkim nie wystarczać do zestrojenia tego typu kolumn. Mnie końcówki lutowane na kolanie wcale nie interesują, natomiast aktywna zwrotnica jaką poniekąd jest Twój pre owszem. Stąd moje uporczywe pytania.

Również nigdy nie wyśmiewałem głośników wybranych przez Drakula. Z własnego doświadczenia wiem, że metodą odsłuchów i doborem parametrów przetworników, udaje się czasami uzyskać brzmienie nadspodziewanie dobre, z wykorzystaniem głośników na pozór nieoptymalnych do współpracy ze sobą.

Popełniłem troszkę podobne zestawy o dużej skuteczności. 12inch Peerless w obudowie zamknietej, 8inch Tesla szerokopasmowa w obudowie skrzynkowej jako średnica i tytanowa kopułka Pioneer w tubce. Jestem zadowolony, szczególnie ze średnicy. Posiadam i używam firmowe zestawy podłogowe i monitory i te moje nie maja powodów do wstydu. Wiem ile trwało prawidłowe zestrojenie (filtry 1ego stopnia) zwrotnica aktywna dwukanałowa na kolumnę.

Myślałem więc, że coś wartościowego z Twoich odsłuchów i prób usłyszę. Cóż na razie każdy wpis powoduje u Ciebie frustracje i agresję. Może poczekam aż cholera ci minie.

Pozdrawiam. W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że rozumiem specyfikę manufaktury. Ale przyjrzyj się plątaninie w końcówce. Naprawdę nie widzisz, jak można to zrobić schludniej bez zmiany konstrukcji? Mam Ci rozrysować które kable zataczają obłędne łuki zanm dotrą na miejsce?

 

Raczej nie jesteś obeznany z tematem budowy torów fonicznych. Aby się o czymś wypowiadać należy mieć szerszą wiedzę, praktyczna jak i teoretyczną.

 

Zawsze , każdy wzmacniacz mocy w budowie punkt-punkt zagada lepiej od tego na druku.

Wystarczy zwrócić uwagę na przekrój drutów krosowniczych względem tego co mielibyśmy w postaci ścieżki drukowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jesteś obeznany z tematem budowy torów fonicznych. Aby się o czymś wypowiadać należy mieć szerszą wiedzę, praktyczna jak i teoretyczną.

 

Zawsze , każdy wzmacniacz mocy w budowie punkt-punkt zagada lepiej od tego na druku.

Wystarczy zwrócić uwagę na przekrój drutów krosowniczych względem tego co mielibyśmy w postaci ścieżki drukowanej.

OK. Tylko czemu tyle kabli idzie po łuku a nawet półpętlach? Punkt-punkt rozumiem. Ale z drugiej strony wzmacniacz nie gra samymi przekrojami. Z tego co wiem, równie ważna jest optymalizacja ścieżek, długości itp. Z jednej strony firmy chwalą się najkrótszą ścieżką sygnału, dosuwają elementy do ścianek, robią przedłużki potencjometrów, z drugiej Ty robisz wszystkie kable w nadmiarze. Dysonans poznawczy. Jest jeszcze ta magia audio, która sprawia, że nie ma jednoznacznie najlepszych rozwiązań. Z całym szacunkiem, Darkul, ale nie jestem przekonany że tylko przez fakt montażu przestrzennego odsadzasz brzmieniowo całą konkurencję. Jakoś Accuphase, Audionet czy Krell bez uczucia wstrętu korzystają z płytek. A może robisz lepsze od nich brzmieniowo klocki???

 

Zresztą, może będzie okazja posłuchać. Z jakiegoś powodu, wciąż masz klientów. Może rzeczywiście relacja ceny do jakości u Ciebie jest niesamowita. Usłyszę, uwierzę :)

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.