Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Za krótko słuchałem.

Ale bardzo zbliżone. mam jeszcze możliwość modyfikacji DAC-a od Darkula poprzez wymianę kości ale to na przyszłość.

Jak słuchałem Rotela po RCA i porównywałem z DAC-iem Darkula to wtedy ten z Zagry był dużo bardziej dynamiczniejszy, dosadniejszy.

Teraz Rotel jako źródło w torze zbalansowanym jest prawie identyczny jak DAC od Darkula.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja zamglonej średnicy ani zaniku detali raczej nie zauważałem.

Tylko tyle że dźwięk z Zagry miał większą dynamikę, uderzenie, natomiast z Rotela był bardziej stonowany.

Obecnie jak Rotel jest po XLR-ach to gra chyba identycznie jak Zagra DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie problem wielu ludzi , marka, cena i ślepa wiara że to musi być super.

 

Kurde, marka Zagra za jakieś duże tysie i slepa wiara że przy uwalonym czyms kolejnym jest to super.

 

 

Myślę sobie , że jakby teraz nawet kolega HQ dostał jakiegoś t-ampa to też by było ekstra.

 

 

Ale nic to

ja jestem szczęśliwy szczęściem kolegi HQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ - miałeś/masz Taką Maszynę jak ASR i zamieniasz To na ten wytwór, który wygląda jak praca amatora z podstawówki, widziałeś przecież (to nie trudne) jak wygląda w środku ASR jaki ma ZASILACZ!

To jest niepojęte jak dla mnie. Używam ASR 1 plus, jest trochę nowszy od Twojego (zamiast potencjometru drabinka sterowana wojskowymi kontaktronami - i bez paprochów!) i wiem co On może. Myślę sobie, że to Kappy były u Ciebie za cienkie pod względem basu, ja popędzam nim Quadrala Montan i takie wyznanie: bas mało dosadny to szok! Jest jeszcze inna możliwość - ASR ma regulowaną (wewnątrz) impedancję wejściową w stosunku 1:10 - może u Ciebie była ustawiona (względem źródła) o 10x za duża lub o 10x za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

ArtDeco

No i jest kolejny kolega którego cały dorobek na tym forum audio to tematy okołodarkulowe.

Może więc ta moja przygoda jest warta świeczki skoro bez niej nie miałbyś racji bytu tutaj.

 

 

iro III

mam cały czas tego ASR-a.

Wejście w nim jest O.K. Przy Kappach i tak nie grało się raczej po godz. 12-tej. Nie w tym rzecz.

Rozumiem Twoje zdziwinie. Jak wyjałem pierwszą Zagrę z pudełka, to się zastanawiałem czy wogóle warto ją podpinać. Też myślałem, ze to ponury żart.

A wystarczyło posłuchać.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest "po godz. 12" (dlaczego? - jak wyżej) - domyślam się, że chodzi o "odkręcenie" potencjometru.

po1. to się nijak ma do dopasowania impedancja wy. źródła - we. wzmacniacza.

po2. ASR gra "dosadnym" (oczywiście jeśli taki został nagrany na nośniku) basem i pełnym pasmem z doskonałą dynamiką nawet ściszony do minimum, po tym (m.in.) właśnie można poznać wzmacniacz z klasą.

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda :

 

 

Owszem po czasie dźwięk trochę się zmienia. Ale jak po podłączeniu jest lipa, to raczej cudów z takiego sprzętu nie będzie. I odwrotnie.

 

HQ150

W poście 2019 pokazałeś wyrób firmy pana D.

W tle widzę kolumnę głośnikową wciśniętą pomiędzy ścianę i witrynę wypełnioną flaszkami i kieliszkami.

Czy słuchasz muzyki z tak ustawionych głośników?

Jeśli tak to wszelkie dyskusje o jakości wzmacniaczy i kolumn są bezsensowne, chyba, że takie ustawienie jest wynikiem wielu prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Chłopie to co widzisz na zdjęciu to kuchnia z jadalnią i jej nagłośnienie.

Coś jak radyjko w kuchni. Rolę tego pełni stary amplituner Sony z kolumnami z byłego kina domowego:-)

Obecne kino domowe jest w dedykowanym tylko do tego celu pomieszczeniu, a stereo w sypialni. gdzie paki mają 3m oddechu do tylnej ściany.

Ale doceniam czujność. Twoją i tych stawiających kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkul

Ty wstydu drobny cwaniaczku nie masz. Popraw to co zj***łeś dla HQ, zrób też obiecanego gratisa i nie pisz nic przez pare lat to może ktoś będzie chciał tu z tobą gadać.

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieprz, mimo niechęci do Pana Darka (w pewnym sensie słusznej), nie uważasz, że te teksty o urzędzie skarbowym to jednak obciach? nie kupiłeś nigdy flaszki na studiach w tzw. melinie? albo grzybów od zbieraczy? a może rybkę na Mazurach? a może jesteś święty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Patrząc na Twoje osiągniecia na całym forum o tematyce audio, Ty jesteś niestety z dorobkiem całkowicie ZEROWYM. Patrząc poprzez pryzmat Twoich osiągnięć w tematyce audio jesteś zerem.

Podobnie jak wieprzek. Potraficie tylko jątrzyć i dogryzać i to jeszcze nie pod swoim nickiem. Wstydzisz się swoich wypowiedzi czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtDeco, jakoś uparcie starasz się coś wmówić człowiekowi, zgoda co do rzetelności darkula - odstawia lipę, tego nikt nie broni (nawet HQ150), ale HQ150 dobrze ocenia walory dźwiękowe swojego sprzętu - dlaczego podważasz te opinie? zwłaszcza (tu uprzedzę ewentualne zarzuty o robienie reklamy darkulowi, obojętnie z jakiej przyczyny, czy w jakim celu), że chwalił swój wzmacniacz jeszcze długo przed zamówieniem swoich kolumn (październik czy wrzesień 2012). Można 1000 razy mówić, że coś się komuś rzeczywiście podoba, a Ty i tak będziesz wiedział lepiej, tym bardziej, że w życiu nie słyszałeś tego sprzętu:).

To, że darkul robi lipę - to widać - zdjęcia nie kłamią, to, że integry walcują firmowe sprzęty za 20-30 tys. to też lipa (czy marketing Pan Darka, bo w bajkach wszystko jest możliwe). Ponoć topowa integra IV miała wszystko "walcować"- DLA MNIE nie - bo robiłem porównania z wzmacniaczami w okolicy 15 tys - i tu zagra IV nie przeskoczyła, a biorąc pod uwagę jakość wykonania, wadliwość - to sensownie wziąć taką zagrę za jakieś max. 4-5 tys. - ale to moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze jedna opinia jest mimo wszystko mało wiarygodna.

Tym bardziej ze jest to opinia NABYWCY.

 

Gdyby pojawiło się kilkanaście -kilkadziesiąt opinii o systemie HQ -OK- no problemo- można by wyciągnąć jakieś punkty wspólne , jakieś cechy charakterystyczne ..

 

A przy bardzo wątpliwej powtarzalności produktów "pana Darka" mamy opinie "kupiłem i jest cudownie"

 

 

>>HQ

 

Tu nie chodzi o zwykle dogryzanie i czystą bezinteresowną złośliwość

 

Większość ludzi na prawdę jest zniesmaczona zarówno postawa "pana Darka " jaki Twoja ,nazwijmy to umownie "uległością" wobec tego typka .

Po prostu tak się nie robi .

Są zasady .

 

Darkul jest cwaniakiem i miglancem a Ty tworzysz precedens .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

ZoltanChivay

ale mi wolno. Nie robię niczego niestosownego w stosunku do innych.

A popatrz na często kretyńskie i knajackie wpisy osób które często nie są nawet w stanie wystąpić pod swoim nickiem, tylko zakładają konta tylko po to, żeby w tych tematach móc bezkarnie błaznować.

Nie razi Cię to?

Ja przynajmniej piszę jak jest i mam odwagę każdego zainteresowanego uzyskanym efektem do siebie zaprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej piszę jak jest i mam odwagę każdego zainteresowanego uzyskanym efektem do siebie zaprosić.

Ale chyba jeszcze nie masz efektu?

 

No i co z obiecanymi fotkami. Już się mało nie nabrałem jak wstawiłeś zdjęcia emitera. Se pomyślałem impossible :) Pre chyba nie odesłałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ,nie jestem niczyim klonem,mialem na forum wiecej wpisow,ale jeden szaleniec od "kulek" mnie zbanowal i wycial moje wpisy.

Na dlugo zniechecil mnie do tego forum.

Najwiecej moich wpisow jest tutaj,bo ten watek pokazuje polskie patologie i jest bardziej interesujacy od slyszalnych bezpiecznikow.

Od poczatku i do konca (w jakas srode:)) w przygodzie z Maestro Luttownicco jestem po Twojej stronie,jak wiekszosc tu piszacych,

przeciez wpis o skarbowce byl jakas podpowiedzia do "ustawienia" Maestro.

Damjan,

porownywanie sloika kurek za 15zl do tysiecy zl jest chyba slabe?

przyzwolenie na przewalanie tys zl bez opodatkowania to jak Pitera szukajaca dorsza.

nie daje łapówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

a może jesteś święty?

 

to jest argument absolutnie poniżej pasa.

 

To, że darkul robi lipę - to widać - zdjęcia nie kłamią, to, że integry walcują firmowe sprzęty za 20-30 tys. to też lipa (czy marketing Pan Darka, bo w bajkach wszystko jest możliwe). Ponoć topowa integra IV miała wszystko "walcować"- DLA MNIE nie - bo robiłem porównania z wzmacniaczami w okolicy 15 tys - i tu zagra IV nie przeskoczyła, a biorąc pod uwagę jakość wykonania, wadliwość - to sensownie wziąć taką zagrę za jakieś max. 4-5 tys. - ale to moje zdanie...

 

fajna reklama, aczkolwiek zbyt grubymi nićmi szyta - sprzęty darkula kosztują raczej jakieś 2-3 tys. funtów i odpadają w porównaniu do masówki za tysiąc funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest argument absolutnie poniżej pasa.

 

sam jesteś poniżej pasa, nie wierzę, że tak Ciebie oburza fakt dorabiania bez opodatkowania, hipokryzja i błazenada...

za telewizora i radio płacisz? płyty CD też kupujesz w sklepach a nie ściągasz? nie musisz odpowiadać, bo wiem, że będziesz bajki wciskał, internet wszystko przyjmie

 

fajna reklama, aczkolwiek zbyt grubymi nićmi szyta - sprzęty darkula kosztują raczej jakieś 2-3 tys. funtów i odpadają w porównaniu do masówki za tysiąc funtów.

podsłuchaj najpierw i potem się wypowiedz, poczytaj cały wątek - i sprawdź (zrozum?) czy ja darkulowi robię reklamę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje osiągniecia na całym forum o tematyce audio, Ty jesteś niestety z dorobkiem całkowicie ZEROWYM. Patrząc poprzez pryzmat Twoich osiągnięć w tematyce audio jesteś zerem.

 

powinieneś był napisać "Jesteś Pan zerem". :]

 

Zrozum, ja naprawdę jestem zadowolony, że dumny jesteś z tego co otrzymałeś ale Ci nie wierzę.

 

Sam zbudowałes taki swój wizerunek. Darkul w tym jest obok.

ArtDeco, jakoś uparcie starasz się coś wmówić człowiekowi, zgoda co do rzetelności darkula - odstawia lipę, tego nikt nie broni (nawet HQ150), ale HQ150 dobrze ocenia walory dźwiękowe swojego sprzętu - dlaczego podważasz te opinie?

 

NIkomu nie wmawiam, ale owszem podważam tę opinię.

 

Z prostego powodu bo piszecie, że warto ryzykować.

 

A otrzymuje się :

sprzęt bez prawnej ochrony gwarancyjnej

sprzęt niepowtarzalny

sprzęt wadliwy prawnie ( a choćby nie ma znaku CE zapewne, to w razie pożaru domu powodzenia w dochodzeniu odszkodowania. pozatym z tego co czytam jest to towar o niemałej wartości wprowadzany na rynek nielegalnie, co w przypadku kłopotów pana darka pociagnie też kłopoty klientów)

sprzęt nieodsprzedawalny

 

i gdyby kolega HQ napisał np

"ufff, udało sie , gra pięknie ale nigdy więcej " to w miare jasne i bym przyklasnął

ale on pisze ,że warto ryzykować i ty de facto piszesz tak samo.

 

a to jest drodzy Panowie, nieuczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />ale on pisze ,że warto ryzykować i ty de facto piszesz tak samo.<br /><br />

To klonie pokaż mi taki mój tekst.

Czekam.

Wieprz

To podaj nam swój poprzedni nick, żebyśmy wreszcie wiedzieli z kim rozmawiamy.

Kim tutaj byłeś przed przymusową zmianą tożsamości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkomu nie wmawiam, ale owszem podważam tę opinię.

Z prostego powodu bo piszecie, że warto ryzykować.

A otrzymuje się :

sprzęt bez prawnej ochrony gwarancyjnej

sprzęt niepowtarzalny

sprzęt wadliwy prawnie ( a choćby nie ma znaku CE zapewne, to w razie pożaru domu powodzenia w dochodzeniu odszkodowania. poza tym z tego co czytam jest to towar o niemałej wartości wprowadzany na rynek nielegalnie, co w przypadku kłopotów pana darka pociagnie też kłopoty klientów)

sprzęt nieodsprzedawalny

zgoda, tak jest, to są fakty, sprzedać się tego nie da, naprawa trwa miesiąc albo w ogóle nie jest zrobiona, sprzęt niepowtarzalny.

 

Ciekawy jestem, Pan Darek pisał gdzieś w lutym, że buduje kilkanaście kolumn (!!!) klientom, pisał też gdzieś, że mają być ciężkie i mają kosztować sporo - tu nie podał chyba ceny, ciekawy jestem tej historii, nikt nic nie pisze... a historia wydaje się naprawdę fantastyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw kolega HQ

 

Święta racja. Zawsze należy posłuchać samemu. Ja posłuchałem raz jego zabawek i mimo posiadania niezłych klocków, jak widzisz już trzeci raz zaryzykowałem zakup u niego. ten sposób prezentacji dźwięku mi osobiście odpowiada.

 

a potem kolega Damjan

 

ludzie, ile HQ150 zapłacił za ten sprzęt, że tak się wyśmiewacie? 2-3 tys.? za tyle nie kupi się NICZEGO sensownego, choć fakt, że jeszcze wykosztował się na obudowy (2500) i głośniki (1000). Nawet jak ta zagra nie zagra, to coś sobie dokupi do głośników - a może się mylę? nie ma takiej elektroniki na rynku? to rzeczywiście Pan Darek zrobił pierwszy na świecie?

 

czyli system aktywny do sypialni z przypadku, robiony przez tercet darkul - hq - anonimowy stolarz za circa 9500 PLN.

 

 

ale kolega HQ podjął to ryzyko bo dźwięk się broni. Ktoś by pomyślał ale co jak się dźwięk nie obroni ? Tu kolega Damjan odpisuje ,że nie ma problemu. Zawsze coś się dokupi. Chwile potem pojawia się sam konstruktor i wstawia jakąś profesjonalną wstawkę która brzmi.

 

Raczej nie jesteś obeznany z tematem budowy torów fonicznych. Aby się o czymś wypowiadać należy mieć szerszą wiedzę, praktyczna jak i teoretyczną.

 

Zawsze , każdy wzmacniacz mocy w budowie punkt-punkt zagada lepiej od tego na druku.

Wystarczy zwrócić uwagę na przekrój drutów krosowniczych względem tego co mielibyśmy w postaci ścieżki drukowanej.

 

 

wszystko w ciągu paru godzin

 

jest to sprzedaż

 

 

wkręcacie Panowie ludzi w bagienko współpracy z Darkulem i mając na uwadze to co sami przeszliście ( według opisów) uważam to za nie uczciwe.

 

I myślę, że o to chodzi niektórym kolegom kiedy piszą ,że ten wątek to promocja darkula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.