Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.Witam,dawno nie pisałem nie było czasu.ale to wątek wyroby Pana Kuleszy więc mam coś do napisania.Wczoraj słuchałem systemu aktywnego u HQ 150.Wszystkie wasze torie o regulacji,błędach w konstrukcji obudów,rozmieszczeniu przetworników,wyzej,niżej itp można wlozyc miedzy audio bajki..Każdemu niedowiarkowi zalecam terapie ze swoja plytą u HQ 150.Dźwięk na poziomie nieosiągalnym przez system pasywny.Nie umiem tego opisać ..Niesamowita energetycznośc przekazu,dźwięk podzielony,pokrojony jak nożem.Nic nie drażni jest atak jest niesamowita czystośc dżwieków,scena tak wyrazista,że takiej wczesniej nie słyszałem.Warto posłuchać.System do słuchania z wielka radością od plumkania do metalu.Może sebastian wyczekał sie długo,ale za ta cenę to mysle że kilkakrotnie wiecej w sklepie i mogło by nie byc takiego grania.Niedowiarkow i tak nie przekonam,ale warto posłuchać.Ktos tu pisał ,pytał ja z regulacją ,ano proste podkrecasz co potrzebujesz i słuchasz,bez niepotrzebnych stresów.Gra i tyle.I to jak.Kupa radosci ze słuchania.Marzenie.

 

Jeszcze jedno.Bas z przetworników peiying z komory zamkniętej jest niesamowity,nisko,tłusto zero buuu basrefleksowego.Ehh,szafa sypialniana drżała,żoładek też.Jest taki utwór The Cure "Love song"w wykonaniu Adele taki spokojny.Gdy wchodzi sekcja to bas ruszyl podłogą,a bylo czysto,czysto,tłusto niesamowicie.Taki spokojny kawałek,ale przy odpowiednim podaniu robi sie niesamowicie emocjonalnie i energetycznie a zrazem z kulturą i na poziomie.Znowu mam dzwiek w głowie,tak jak było kiedyś jak posłuchalem Zagry 4 na Kappach.Ale teraz HQ ma duzo lepsze granie.Zazdraszczam:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i świetnie, jeżeli gra to tak dobrze to super, a biorąc pod uwagę cenę jaką HQ150 zapłacił, to okazja, bo chyba nie wydał za cały komplet więcej niż 10 tys.

Bobonerek, a jak Twoje kolumny? jesteś zadowolony? coś się zmienilo w Twoim sprzęcie? Podobnie jak ja zauważyłes kiedys, że po wygrzaniu kolumn, dźwięk stracił na swojej pierwotnej mocy, na walorach, ciekawe jak będzie u HQ150...

 

Dla potencjalnych klientów to będzie zachęta, ale i przestroga, choć darkul i tak ma swoją fliozofię "to nie ja jestem dla klienta, lecz klient dla mnie, będę go robił w wała (jak jest naiwny), a tych ostrożniejszych i tak przeczołgam, jeśli będzie to dla mnie wygodne, nic na siłę:), najpierw pieniądze, a potem to ja rządzę !"

Edytowane przez damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Szkoda, że mieszkam tak daleko. Mogłoby to być ciekawym doświadczeniem. Może HQ150 da się w celach marketingowych namowić, by pojawić się na AS?

Nie, dziękuje za propozycję.

Ja nie ta branża. Jak ktoś ma ochotę to zawsze można w moich skromnych progach posłuchać.

A Bobonerkowi i koledze dziękuję za wizytę i mile spędzony czas.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damjan, u Ciebie nawet ATC SCM40 nie graja.

kto tak powiedział? grają i to dobrze, jedynie czego chciałbym to więcej basu - ale za cholerę nie umiem sobie odpowiedzieć - czy to ja jestem bassheadem, czy produkuje się takie ułomne kolumny (ogólnie mówiąc) - z takim mizernym basem, podkreślam jednak, że basu w ATC i tak jest sporo, ale po prostu mogłoby być jeszcze więcej. Druga sprawa, nie podważam niczyich opinii, nawet gdy się z nimi nie zgadzam - oczywiście tylko w audio:), bo każdy ma inny gust i inne oczekiwania. Nie wiem jakie masz kolumny, na pewno zupełnie inne niż moje stare darkulowe, ale te moje, z tą dworcową średnicą mogą się schować do ATC. Na plus to jedynie bas, owszem duży mocny, otwarty, (ale też bez zejścia w porównaniu do ATC), scena też po dłuższym czasie skurczyła się. To tyle mojego subiektywnego zdania, ale też obiektywnego w tym znaczeniu, że pozbawionego złośliwości w kierunku darkula. Zauważ, że Twój znajomy Azus chyba też zauważył, że średnica jest nieco męcząca, JEGO zdaniem - a wiec Tobie "gra" a jemu "nie gra" i dalsze roztrząsanie w tym remacie nie ma sensu, poznać inne opnie warto, ale przekonywać i udowadniać wyższość jednej nad drugą w tej dziedzinie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />Zauważ, że Twój znajomy Azus chyba też zauważył, że średnica jest nieco męcząca<br />

Akurat tak się złożyło, że kolega Bobonerka który wczoraj był u mnie, jest posiadaczem paczek Azusa. Były prezentowane na forum. Nie wiem czy on jest też uczestnikiem tego forum, ale zapytaj Bobonerka o jego wrażenia z odsłuchu kolumn Azusa i moich. Myślę że coś będzie mógł na ten temat powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />no i świetnie, jeżeli gra to tak dobrze to super, a biorąc pod uwagę cenę jaką HQ150 zapłacił, to okazja, bo chyba nie wydał za cały komplet więcej niż 10 tys.<br />

Damjan Twoje wyliczenia moich kosztów raczej nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Poprzednio nie raz padały jakieś kwoty wzięte z sufitu łącznie z bzdurami że Darkul dostał moje Kappy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damjan Twoje wyliczenia moich kosztów raczej nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Poprzednio nie raz padały jakieś kwoty wzięte z sufitu łącznie z bzdurami że Darkul dostał moje Kappy.

czyli więcej niż dycha?

nie ważne, nie chcę zgadywać, a Ty nie chcesz podać ceny, Twoja sprawa...a interesuje mnie to o tyle, żebym wiedział ile warty jest Twój interes oraz na ile darkul ze mnie zdarł - a wiedziałbym to mając jakąś skalę porównawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się złożyło, że kolega Bobonerka który wczoraj był u mnie, jest posiadaczem paczek Azusa.

 

To on nie ma już tych kolumn od Darkula ? Jego wzmacniacz Zagry też był kiedyś w ogłoszeniach.

 

Poza tym poprzednio srednica nie byla meczaca. Ona byla wrecz wk***iajaca.

Wynikalo to z podzialu na zwrotnicy bylo 400/5000 teraz jest 400/3800

 

No właśnie to jest coś o czym już nad nadmieniałem kilkakrotnie. Nie rozumiem procesu tworzenia kolumn przez Darkula.

Każdy nowy projekt to z reguły dziesiątki prób i odsłuchów. On kupuje jakieś przetworniki, robi zwrotnice, obudowy i już gotowe. Brak rzetelnych odsłuchów, poprawek. Czasem dobrą konstrukcję od złej różnią niuanse.

 

Panerai wychwycił jakieś niedogodności po dłuższych odsłuchach, zostały one jak pisze poprawione i jest lepiej. Do tego potrzebne są jednak odsłuchy nowych konstrukcji i jeszcze raz odsłuchy, czasami długie żmudne. Tego u Darkula brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
<br />To on nie ma już tych kolumn od Darkula ? Jego wzmacniacz Zagry też był kiedyś w ogłoszeniach.<br /><br />

Jesteś pewien że tak było?

Wydaje mi się że jesteś w błędzie. Kolega Bobonerka który był wczoraj u mnie chyba nigdy kolumn Darkula nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damjan , póki co wisisz mi dzielony system :( , o'kay .... ja sobie zrobię. Ale nie tak się umówiłeś.

 

1 > ATC scm 40 nie są hegemonem basu ale maja go w sam raz jak na ta wielkość przetworników.

 

2 > Jeżeli tez mają za mało basu..... ( a nie to o w tym chodzi ) to jest to wina pomieszczenia , znam i je widziałem.

 

Moje ( byłe twoje ) kolumny grają u człowieka który musiał od tłumić pokój bo miał BASU za dużo. Tak że pomieszczenie akustyka to 50% brzmienia systemu , o ile nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, strojenie trochę trwało, ale powiem ze warto było. Zresztą świetnie się bawiłem.

Dużo sie nauczyłem.

 

HQ150

Fakty i mity. Cokolwiek nie napiszemy, koledzy wiedzą lepiej. Kopanie z koniem trwa nadal. Oni przeca wiedza lepiej co Ty słyszysz.

A sprzętu na oczy nie widzieli nie mówiąc o jego słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Omen

 

Słuchałeś retuning u Panerai'ja ?

 

W szczególności w średnicy ?

 

-------------------

Jeżeli jakiś czas temu o'kay..... ale to był celowy zabieg. Panerai może naświetlić temat ale z drugiej strony po co ???

 

Skoro według " snafcuf " system u HQ nigdy nie powinien się odezwać a nawet to jest nie fair że w ogóle stoi i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damjan , póki co wisisz mi dzielony system :( , o'kay .... ja sobie zrobię. Ale nie tak się umówiłeś.

 

1 > ATC scm 40 nie są hegemonem basu ale maja go w sam raz jak na ta wielkość przetworników.

 

2 > Jeżeli tez mają za mało basu..... ( a nie to o w tym chodzi ) to jest to wina pomieszczenia , znam i je widziałem.

 

Moje ( byłe twoje ) kolumny grają u człowieka który musiał od tłumić pokój bo miał BASU za dużo. Tak że pomieszczenie akustyka to 50% brzmienia systemu , o ile nie więcej.

człowieku, ja Ci nic nie wiszę, gdybyś miał odrobinę przyzwoitości, to byś teraz tych głupot nie pisał.

Za dzielony zdarłeś ze mnie 13400, po czasie preamp zaczął brumieć, mimo obietnic i GWARANCJI (?) nie naprawiłeś go (zbierałeś się do tego pół roku !), żeby wyjść z tej idiotycznej sytuacji zaproponowałem, żebyś wykonał coś w zamian, bo wiedziałem, że nie wiesz jak naprawić preamp. To co wysłałeś mi w zamian jest nie warte nawet połowy tego dzielonego, to co to za interes??? najpierw przepłacić, a potem dostać coś o wiele gorszego?

a tak poza tym, to w tej małej integrze trafo zaczęło burczeć jak cholera, będę musiał wstawić tam jakieś lepsze, ale to już mój problem prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damjan

 

Konfabulujesz.

 

Już ci napisałem ..... ja sobie zrobię.

 

P.S.

 

Nie zdarłem.... zedrzeć to można szaty z dziewicy ...jak fika.

 

Co do pre to HQ, Panerai , Spitfire , i kilku ludków w II'ce mieli/ją identyczne pre.

 

Jakoś było okay.

 

------

W praktyce nie posłuchałeś ani jednej mojej rady.

 

Teraz się okazuje że i cudne ATC scm 40 ( które lubię ) też nie są dobre mimo że znacznie droższe od moich wypocin oraz że miały jeb...gwizdek. oczywiście tez pechowo , bo taki pechowiec jesteś.

 

-----

Ale zobaczysz ..... wrócisz.... , ale zrozumiem jak przez podstawionego kolegę.

 

Z mojej strony wszystko w tym temacie.

 

P.S.

 

Jak się grzebie w sprzęcie na swoją odpowiedzialność no to sorry....

 

Widzisz ....brak wiedzy powoduje że nie umiesz zdefiniować problemu .... bo to nie jest wina transformatora.

 

Przyślij ampa albo przyjedz. Nawet komisyjnie mogę udowodnić że to nie wina transformatora :) bo on jest sprawny.

 

Ale teraz to sam już nie wiem , skoro grzebiesz w klamotach bez pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Omen

 

Słuchałeś retuning u Panerai'ja ?

 

W szczególności w średnicy ?

 

Nie miałem jeszcze przyjemności, ale jeśli Panerai pisze, że jest lepiej to nie mam powodów nie wierzyć.

Być może za jakiś czas wychwyci jeszcze jakieś niedociągnięcia, te zostaną ponownie usunięte, sytuacja może się powtórzyć nawet kilka razy, aż dźwięk będzie akurat, czyli taki jak powinien być od początku.

To tylko potwierdza moje obserwacje, brak etapu strojenia.

 

Sedno tego jest takie, że klienci robią za beta testerów (którym z reguły płaci producent), aby wzięli udział w dopracowaniu projektu.

 

Jesteś pewien że tak było?

Wydaje mi się że jesteś w błędzie. Kolega Bobonerka który był wczoraj u mnie chyba nigdy kolumn Darkula nie miał.

Wzmacniacz widziałem w ogłoszeniach, proszę:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/wzmacniacz-zintegrowany-zagra-os96349.html

 

Kolumny te co Peyingi się w nich nie mieściły to chyba były dziełem Darkula, jeśli Azusa to znaczy, że się pomyliłem (źle zapamiętałem), jednak Azus takich brzydali chyba nie robi.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wzmacniacz widziałem w ogłoszeniach, proszę:

I wystawił go na sprzedaż ten kolega Bobonerka który był u mnie?

Zapewniam Cię że nie.

 

Kolumny te co Peyingi się w nich nie mieściły to chyba były dziełem Darkula, jeśli Azusa to znaczy, że się pomyliłem (źle zapamiętałem), jednak Azus takich brzydali chyba nie robi.

Chłopie mylisz się zupełnie. Nie o tych kolumnach piszę. Jak coś Wam tu mówię to jestem tego pewien. Nie lubię pisać bzdur. On ma paki Azusa.

Bardzo ładne zresztą.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dwóch Bobonerków ?

To jest nick z ogłoszenia sprzedaży wzmacniacza "Bobonerek"

 

Ten kolega co był u Ciebie kilka tygodni temu jak porównywaliście jeszcze Kappy z jego konstrukcjami to nie był Bobonerek ?

 

Może ja coś pomieszałem.

 

 

EDYTUJE:

http://www.audiostereo.pl/klub-uzytkownikow-sprzetu-zagra-darek-kulesza_97333.html/page__st__360?do=findComment&comment=2706303

 

Jednak Bobonerek ma konstrukcje Darkula. Wcześniej nawet był z nimi u Ciebie i porównywaliście z Kappami.

http://www.audiostereo.pl/wyroby-pana-kuleszy_99354.html/page__st__540#entry2736445

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.