Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego że tak podchodzę do tematu.

 

Wolę dać po dłuższym kablu sygnał jako naturalnym tłumiku niż stosować antyparazyty w układzie.

 

Każdy ma swoje podejście. Z praktyki tak wyszło i tak jest stosowane.

 

Jak ktoś robi inaczej jego sprawa.

 

O tzw. optymalizacji długości toru fonicznego można by książkę napisać , a życie swoje.

 

Takim doskonałym przykładem jest preamp Krella pod serie końcówek Revoluttion.

 

Ogólnie przerost formy nad treścią. Jak ktoś słuchał , oglądał i porównywał to będzie wiedział o co chodzi.

 

Wodolec

 

Z Krellem nie wyjeżdżaj.... bo wcale nie jest asem w rękawie, serio.

 

To jest własnie problem wielu ludzi , marka, cena i ślepa wiara że to musi być super. Tak się składa że bardzo często biorę udział w opisach technicznych oraz mam możliwość posłuchania różności. Napiszę jedno , redaktorzy są dosyć wyrozumiali. Czasem aż dziw bierze że starają się doszukać więcej niż dane urządzenie jest w stanie zaoferować.

 

Tak się składa że sporo ludzi po Accu i Krellu czy Anet ma moje klocki.

 

Spytaj dlaczego.

 

Mnie nie pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR jest spoko ale nie do wszystkich kolumn - moze ci zagra bardziej podpasowala do kapp i tyle - zeby ocenic konkretna koncowke czy tez piec nalezalo by przypiac ja do roznych zestawow glosnikowych a nie do kapp ktore slyna z "problematycznego" obciazenia. bo to ze ASR jest stabilny przy 2ohmach to nie znaczy ze lubi sie z kappami i tyle.

fajnie by bylo gdyby owe zestawy staly w miare "optymalnie zaaranzowanych akustycznie" pomieszczeniach - aby warunki nie kastrowaly jakiegos pasma itp.

HQ - ja dopinguje twoja walke z wiatrakami - pisalem gdzies miesiac czy dwa temu dlaczego nie mniej jednak podejscie konstruktora jest co najmniej beszczelne i tyle

samo przyznanie ze "zostales przeczolgany" jest moim zdaniem nie do przyjecia w cywilizowanym swiecie

ale i tak mam nadzieje ze zagra w koncu zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

ASR jest spoko ale nie do wszystkich kolumn - moze ci zagra bardziej podpasowala do kapp i tyle - zeby ocenic konkretna koncowke czy tez piec nalezalo by przypiac ja do roznych zestawow glosnikowych a nie do kapp ktore slyna z "problematycznego" obciazenia. bo to ze ASR jest stabilny przy 2ohmach to nie znaczy ze lubi sie z kappami i tyle.

To wszystko prawda. Ale nie o to pytał Wuelem ani nie stawiał takich warunków.

Po prostu zadał pytanie kto wymienił uznany i markowy sprzęt na Zagrę.

No to ja i mogę to udowodnić.

A stówka na płyty zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile dałem. 5tzł.

Jak mi Darkul dośle końcówkę mocy do kina to pójdzie do ludzi.

Wersja podstawowa.

Qrczę, gdzieś Ty był gdy kupowalem Audioneta? Z którego roku? Zasilacz jest? Daj znać, może będę miał akurat jakieś zlecenie i się szarpnę. próbowałeś go z innymi kolumnami niż Kappy? Z czymś z twardymi membranami? Monitor Audio czy Audio Physic? Ja słuchałem go na glośnikach opartych o Accutony i było wyśmienicie. Od tego czasu nie słyszałem wiele pieców, które by tak trzymały za mordę kolumny i jednocześnie były łagodne :)

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Od tego czasu nie słyszałem wiele pieców, które by tak trzymały za mordę kolumny i jednocześnie były łagodne :)

To prawda. Dla Kapp był zbyt surowy. Jakby nie dał im zabrzmieć na dole. Reszta pasma cudowna.

Kolega z forum jak do mnie przyjechał i usłyszał go po raz pierwszy, to mówił że ma ciarki na całym ciele.

Podobno fajnie się zgrywa też z ATC.

 

I Ty zamieniłeś HK990 na to badziewie?

HK990 jest super funkcjonalny. Ale nie można go z Zagrą porównywać w jakimkolwiek aspekcie.

To całkiem inny świat. To już ASR można stawiać w szranki ale HK?

Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko posłużyłem się cytatem, który w zamierzeniu miał zapewnie podnieść wartość własnych wyrobów p. Darka. Nie moja wina, że myśląc o urządzeniach najwyższej jakości do głowy mu nie przychodzi firma ASR. Gdzież ja, skromny ludek, miałbym śmiałość wpływać na kształt cudownych myśli genialnego konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem inny świat. To już ASR można stawiać w szranki ale HK?

Bez przesady.

Nie byłbym taki pewny Twoich wrażeń z odsłuchu gdyby zapakować go w solidną obudowę bez logo HK... Niestety tak to jest w pogoni za króliczkiem:)

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

fox733

naprawdę miałem HK dosyć długo. Teraz jest u mojego kolegi i dosyć często go w dalszym ciągu słucham.

Kupiłem nówkę. Ale to nie to. Nie mówię że to zły sprzęt. Nie on faktycznie burzy pokutujące wyobrażenie o HK, ale jak się posłucha ASR chociażby to HK przestaje istnieć niestety. Też oczywiście są to sprzęty w całkiem innej kategorii cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to pewnie tak to odbierasz, w końcu każdy nieco inaczej słyszy i w ogóle inaczej reaguje na wszystko:) Podejrzewam, że w twoje gusta bardziej wpasowałyby się inne kolumny nawet na Emiterze czy też HK. Syszałeś Kappy 9.2 ?

 

Też oczywiście są to sprzęty w całkiem innej kategorii cenowej.

Sądząc po cenie Zagry to oczywiście nie jest żadnym wyznacznikiem:)

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Syszałeś Kappy 9.2 ?

Niestety nie.

 

wieprz jesteś klonem.

Każdy logicznie myślący to widzi.

14 postów i wszystkie w tematach Darkula to Twój ,, dorobek" na tym forum audio!!!

Ty myślisz że ktoś to łyknie.

 

z tego co pamiętam, to sam ASR'a z Kappami oceniałeś bardzo wysoko!

 

czyli coś się zmieniło...? - powiedz co i dlaczego tak uważasz?

Bo to jest bardzo dobry piec.

Barwa dźwięku, szczegółowość, przestrzeń. Po prostu przyjemność słuchania. Tylko gdyby jeszcze był dosadny bas.

A on z Emittera połączonego z Kappami jest idealnie kontrolowany, tylko za mało dosadny. Gdyby można go było podkręcić to niczego innego bym nie szukał.

Pewnie z innymi pakami jest inaczej, ale.....

Był u mnie kolega z żoną z forum który u siebie ma ASR -a z ATC SCM40. I jak usłyszał Kappy z zagrą tą jeszcze moją pierwszą integrą.

To razem zgodnie twierdzili, że takiego basu, przestrzeni, holografii jeszcze nie słyszeli.

Natomiast trochę doszukiwali się mankamentów w średnicy. Ale oni też mieli u siebie CD Naima za 16tzł a ja Onkyo 7911:-)

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bardzo dobry piec.

Barwa dźwięku, szczegółowość, przestrzeń. Po prostu przyjemność słuchania. Tylko gdyby jeszcze był dosadny bas.

A on z Emittera połączonego z Kappami jest idealnie kontrolowany, tylko za mało dosadny. Gdyby można go było podkręcić to niczego innego bym nie szukał.

 

Może wystarczyło popracować nad akustyką pomieszczenia? Ten zestaw stoi u Ciebie w sypialni? Z tego co pamiętam w trakcie słuchania siedzisz na łóżku sypialnianym, (nie widziałem innego miejsca), skośny sufit, nie pamiętam czy jest symetryczne pomieszczenie - może tutaj jest problem?

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Na pewno to łatwe pomieszczenie nie jest.

Dodatkowo na całej podłodze jest wykładzina dywanowa z długim włosem a pod nia 1cm gąbki.

Ale Zagra z tym sobie radzi i bas jest.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150, jaki masz ostatecznie system? tzn. jaki transport jaki DAC.

Co do basu ASR + ATC 40 vs zagra + Kappa - to chyba nieporównywalne rzeczy - może kolega powinien sprawdzić u siebie tą zagrę, ze swoimi ATC, wtedy wiedziałby w czym rzecz...

Ciekawe spostrzeżenia, potwierdzają się też i moje opinie i innych ludzi, którzy słyszeli zagrę. Zagra lekko niedomaga na średnicy, nie jest to oczywiście jakaś znacząca wada - z lepszymi (droższymi) urządzeniami to wychodzi - u mnie delikatnie gorzej niż z Accu E250, dzielonym NAIM NAC 202 + NAP 200 - jakby mniej wyraźnie i z mniejszym "powietrzem", ale bas z zagry jest dobry, spory i z wybrzmiewaniem, szybkością też. Przede mną jeszcze 2 ostatnie kroki - daję zagrze IV jeszcze szansę, he he sprzedać i tak nie sprzedam, bo nikt nie kupi. No i sprawdzę jeszcze końcówkę Audiomatus AS500 - może ktoś miał okazję przetestować coś z Audiomatusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.