Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze chciałem posłuchać czegoś zacnego w klasie D, a jakoś się nie udało.

A parametry zawsze mnie kusiły.

 

Parametry wzmacniacza w klasie D to tylko chyba te odnosnie sprawnosci technicznej moga ''kusic''. Nadaje sie tylko na subwoofer..

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Parametry wzmacniacza w klasie D to tylko chyba te odnosnie sprawnosci technicznej moga ''kusic''. Nadaje sie tylko na subwoofer..

Nie wiem, nigdy nie słyszałem poza tym, który faktycznie mam w DD12.

Na papierze DF, czy też moc wyglądają zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widzę, że wątek żyje nadal...

Darkul jest jak Kaszpirowski...po krótkiej z nim wymianie zdań na temat Audiomatusa zaczętej z mojej strony, po nitce do kłębka...i zamówiłem integrę 6-kanałową do tri-ampingu do ATC 40:). Generalnie Audiomatus AS500 zagrał dobrze, z bardzo dużą mocą, szybkością, dynamiką, niezwykle silnym dynamicznym basem, ale też trochę mechaniczną średnicą (trochę matową, szarawą), preamp to mój wzmacniacz słuchawkowy Black Pearl (robota Michalangelo / Majkela). Następnym krokiem miało być znalezienie lampowego preampa, który miał nadać więcej ciepła i koloru Audiomatusowi - ale to też długa droga poszukiwań, odsłuchów itd itp, dlatego propozycja kompletnego wzmocnienia - mocniejszego i jak zapewnia darkul - lepszego od mojej zagry IV mini, i w dodatku w krótkim terminie realizacji - wydała się na tyle interesująca, że uległem. Po pierwsze cena znacznie atrakcyjniejsza niż moje wcześniejsze wzmacniacze od D. Kuleszy, ponadto jakość wykonania daleko lepsza i solidniejsza niż moja pierwsza dzielona zagra II, skłoniły mnie do zamówienia nowej zagry, dodam jeszcze, że opinia Bobonerka też zrobiła swoje - bo słyszał system u HQ150 i obiektywnie ocenił go bardzo dobrze - co prawda to system aktywny i też na pewno lepszy od mojego - i tym sposobem skusiłem się na nową zagrę. Generalnie oczekuję od nowej integry większego basu (będzie regulacja) i dźwięku jeszcze lepszego niż zagra IV.

Nie wiem jak by zagrał Audiomatus z dobrym lampowym preampem, i już się tego nie dowiem, ale ta końcówka jest prawdziwym mocarzem, myślę, że lepiej - mocniej i szybciej wzmacnia moje ATC 40 niż zagra IV, tylko gdyby było trochę więcej ciepełka i barwy. AS500 w porównaniu z zagrą ma inny bas - trochę bliżej, bardziej zróżnicowany, wyraźniejszy, ale w przestrzeni umiejscowiony jakby w jednej płaszczyźnie - takiej ścianie basowej, zagra ma bas bardziej "głuchy", cieplejszy, z większą głębią, przestrzenią, bas stawiam na remis. Góra trochę spokojniejsza w zagrze (tym lepiej). Średnica - w zagrze ciut przyjemniejsza, muzykalniejsza, ale trzeba dodać, że zagra nie ma wybitnej rozdzielczości i barwy na średnicy (choć pewnie darkul ma inne zdanie), tej jednak trzeba szukać w droższych urządzeniach - np.dzielony NAIM (pomijając tutaj lekko podkolorowaną, cukierkowatą barwę NAIM). Myślę, że wartość zagry IV mieści się gdzieś między takim Roksanem Caspian M2 (znacznie lepiej), ATC SiA2150 (zagra lepsza, z lepszym basem i chyba też przestrzenią) a takim dzielonym NAIM za 17 tys. (nieznacznie gorzej - przez średnicę), to w odniesieniu do ceny za zagrę ok. 8 tys - raczej dobry zakup.

Biorąc pod uwagę zakup mojej nowej integry 8 tys. + zwrot małej integry zagra I spodziewam się dobrego efektu dźwiękowego, a jakość wykonania - solidna obudowa metalowa też ma swoje znaczenie, no i estetyka też dla mnie wystarczająca. Albo darkul przeszedł wewnętrzną przemianę (bohater dynamiczny) i teraz proponuje klientom atrakcyjniejsze produkty w przystępniejszych cenach i na "przyjaznych" warunkach dla klienta, albo po prostu podnosi swój standard - bo to jednak klient "nasz pan", czuję, że tym razem wszystko pójdzie OK.

 

Wrażenia z integry 6-kanałowej opiszę w piątek.

Edytowane przez damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem, że tak będzie:)

nie napisałem nic nowego, ponadto co już tu wcześniej opisywałem, wiele krytycznych moich komentarzy na temat darkula też tu można znaleźć. W moim ostatnim poście wskazałem tez pewne wady zagry, czy to jest "hucpa marketingowa"? Wam wolno jest mieć takie zdanie. jeśli chodzi o podejście do klienta - to na podstawie historii mojej a zwłaszcza HQ150 można wyciągnąć wnioski - oczywiście jednoznaczne, bo obronić darkula się tu nie da, i tyle. Natomiast moja wola napisać co mam i co będę miał...zupełnie obiektywnie. Jeśli vlado dotykasz już mojej szczerości czy prawdziwych intencji, to musisz sam przyznać (szczerze:)), że Twoim marzeniem było zobaczyć kompletne fiasko sprzętu HQ150, a najlepiej gdyby HQ150 nic nie dostał i miał zostać wpuszczony w maliny - bo mieliście zabawę z HQ150 (ja też miałem i nie zaprzeczam temu, bo historia była naprawdę niezwykła), a Twoim celem było dokopać darkulowi i ponabijać się z HQ, A nie dowiedzenie się jak gra sprzęt HQ - bo to Ciebie w ogóle nie obchodzi - swoje zdanie (z góry założone) i tak masz - i cokolwiek HQ by nie napisał - Ty i tak byś to podważał, więc po co pajacować i na dodatek dumnie przyklejać sobie etykietę "obiektywizmu".

 

pozdrawiam

 

fox733 - jesteś dowcipny, mówię poważnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim marzeniem było zobaczyć kompletne fiasko sprzętu HQ150, a najlepiej gdyby HQ150 nic nie dostał i miał zostać wpuszczony w maliny - bo mieliście zabawę z HQ150 (ja też miałem i nie zaprzeczam temu, bo historia była naprawdę niezwykła),

Moje marzenia w żadnym aspekcie nie wiążą się z wyrobami Drakula. Oceniałem tylko jego zachowanie w stosunku do Was. Ale z czasem zauważyłem, że to właśnie Wy nas wkręcacie.

HQ do tej pory nie przedstawił swego zestawu zgodnie z naszymi prośbami. Mam prawo uważać, że to jedna marketingowa lipa. A wasza trupa teatralna musi zagrać finał;-)))

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dalej potwierdzasz moją tezę..., jeśli chodzi o potraktowanie darkula HQ150 to przecież tu się zgadzamy, co do sprzętu HQ - to co miał jeszcze pokazać? sugerujesz, że ma atrapę zamiast wzmacniacza? zdaje się, że HQ zapraszał do siebie na odsłuch, nie sądzisz chyba, że ktoś w celu "marketingowym" chciałby udostępnić swój sprzęt swoim krytykantom? to nielogiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz CAV-A12.

 

Za 5 tys. zł hybryda (pre lampowe), ok. 200 W mocy i waga 35 kg.

Wszyscy produkują w Chinach, a tej klasy dźwięk jest spokojnie wart 20 000 zł.

Znam ze światowej prasy kilka recenzji poprzednika CAV-A10. Słowo hi-end padało często, gęsto...

 

http://allegro.pl/cav-a12-wejscie-xlr-i3384403230.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo darkul przeszedł wewnętrzną przemianę (bohater dynamiczny) i teraz proponuje klientom atrakcyjniejsze produkty w przystępniejszych cenach i na "przyjaznych" warunkach dla klienta, albo po prostu podnosi swój standard - bo to jednak klient "nasz pan", czuję, że tym razem wszystko pójdzie OK.

 

Może ISO wdraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Za grosz honoru nie macie. Gość się Wam odlał na głowy prawie a Wy i tak leziecie z kasą na kolanach żeby płacić za odpadające gałki, obudowy skręcone na drut kolczasty i głośniki Peying klecone na tratwie.

 

Nie mam ani odpadających gałek, ani obudów skręconych drutem kolczastym i nie sądzę żeby przetworniki robili na tratwie.

Pokazałem zdjęcia jak to u mnie wygląda. Domagam się więc sprostowania albo do widzenia.

 

Za 5 tys. zł hybryda (pre lampowe), ok. 200 W mocy i waga 35 kg.

Wszyscy produkują w Chinach, a tej klasy dźwięk jest spokojnie wart 20 000 zł.

Ja cały czas mam w domu ASR Emittera 1 który obecnie kosztuje 25tzł.

Mam porównanie. Wierz mi że dźwięk z Zagry jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Damjan.

Aleś mnie zaskoczył. To nie Ty przypadkiem pisałeś:

,,żadnych kolumn nie było i nie będzie, to pic na wodę, szukałem wpisu darkula o tych kolumnach i znalazłem, wcześniej przebrnąłem przez wiele jego wpisów...i niespodziewanie zainteresowały mnie czy zaintrygowały, na tyle, że postanowiłem je tu przytoczyć, zgrupować, bowiem z wypowiedzi tych wyłania się naprawdę bardzo ciekawa postać, wbrew pozorom.''

,,jego podejście do klienta (petenta:)) jest skandaliczne, bardzo wysokie mniemanie o sobie - nie wiem tylko czy rzeczywiście ten facet tak siebie ceni, czy robi to celowo - tzn. tworzy celowo pewna aurę artysty, który nic nie musi - to ludzie chcą...i poczekają sobie, bo WARTO. Druga sprawa to branża - audio jest specyficzne i ludzie wydają duże pieniądze, nieraz bez zastanowienia i nieracjonalnie - piszę tu też o sobie - bo tych interesów z Kuleszą nie mogę sobie darować. Kulesza wie o tym, dlatego pisze na forach swoje bajki, do tego paru naganiaczy - i leszcz złowiony''

,,Dewizy Pan Darka - to amatorszczyzna, tupet, pazerność, krętactwo, nieudolność, niesłowność, nieprawdomówność, dalej już nie chce mi się pisać.''

,,a konkluzja jest taka - pewne jest (w mojej opinii), że wzmaki zagra "miażdżą" te tanie wzmaki sklepowe - NADy, DENONy, natomiast wydając 8 tys. na integrę darkula dzisiaj dobrze bym się zastanowił i poszukał na rynku wtórnym jakiegoś wzmacniacza, no ale cóż, jak niektórzy słusznie pisali - poszedłem "na skróty".

,,Zgoda, że dużo tu wpisów po prostu złośliwych, zawistnych, ale ci ludzie ogólnie maja rację, darkul to krętacz, naciągacz, i nie zakrzyczysz tego faktu''

,,Przypuszczam, że za jakiś czas będzie powtórka z tej rozrywki, awantura i nagonka na Pana Darka ucichnie, a potem znowu wróci Pan Darek na forum, odezwie się paru zachwyconych klientów i nagoni (nieświadomie, bo nic nikomu nie chcę zarzucać) kolejnych leszczy, a ci będą płakać - pieniądze wpłacone, a sprzętu nie mam...''

,,darkul i tak ma swoją fliozofię "to nie ja jestem dla klienta, lecz klient dla mnie, będę go robił w wała (jak jest naiwny), a tych ostrożniejszych i tak przeczołgam, jeśli będzie to dla mnie wygodne, nic na siłę:), najpierw pieniądze, a potem to ja rządzę !"

,,to właśnie jest taki pic na wodę - mi robił kolumny 3 miesiące, drugich po pół roku w ogóle nie dostałem, HQ150 ze swoich zrezygnował po paru miesiącach...a teraz Pan Darek robi kilkanaście na raz?, czy on wie w co się pakuje? bajeczki''

,,To, że darkul robi lipę - to widać - zdjęcia nie kłamią, to, że integry walcują firmowe sprzęty za 20-30 tys. to też lipa (czy marketing Pan Darka, bo w bajkach wszystko jest możliwe). Ponoć topowa integra IV miała wszystko "walcować"- DLA MNIE nie - bo robiłem porównania z wzmacniaczami w okolicy 15 tys - i tu zagra IV nie przeskoczyła, a biorąc pod uwagę jakość wykonania, wadliwość - to sensownie wziąć taką zagrę za jakieś max. 4-5 tys. - ale to moje zdanie..''

,,Jedyne co Pan Darek potrafi robić najlepiej to OBIECAĆ, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych...dopóty nie ma kasy na koncie, po wpłaceniu pieniędzy sytuacja się zmienia i pojawiają się problemy - oczywiście nie z winy Pana Darka.

żenada, bezczelność, tupet... ''

,,mistrzu, ty wszystko i wszystkich olewasz. A koń jaki jest to widać i słychać ''

,,ten człowiek jest stuknięty, zakładając (raczej słusznie), że i teraz robi Ciebie w balona, to po co przesuwa termin z dnia na dzień i dodatkowo wkurza Ciebie? przecież mógłby tradycyjnie bajerować np. wysyłka w każda środę, ale nie - on woli siedem razy w tygodniu podawać nowy termin wysyłki:), a może jemu zależy, żeby tu się coś działo w "jego" temacie - w myśl zasady "nie ważne co piszą, ważne, żeby pisali":)

HQ150, wielki szacun ode mnie za Twoją cierpliwość,..a może darkul celowo to robi? może w ten sposób robi sobie z Ciebie jaja?

będzie rocznica, na bank''

,,I niech tu ktoś jeszcze napisze, że warto zamówić coś u darkula, i w ogóle, że ten facet jest NORMALNY...''

,,tak w ogóle to nikt nie robi nic co mu się nie opłaca:), dobrze, że podkreśliłeś sowicie, nic mi do tego ile zarabia itd, ale darkul przegina - bo dostając naprawdę dużą kasę, robił / i robi w konia niemiłosiernie. To jest podejście cyniczne i chamskie, chyba właściwie ktoś tu wspomniał o nihilizmie, facet ma ludzi w tyłku, bo wie, że i tak kolejni leszcze się znajdą. ''

,,darkul po prostu dobrze wie, że klient nie podejmie żadnych kroków prawnych, bo to szkoda czasu i zachodu. Dlatego tak wali w ciula''

,,Już chyba nikt, nie wyłączając konstruktora, nie będzie tu pisał farmazonów, że na sprzęt darkula warto czekać, sorry z kim , z jaką firma może się darkul równać pod względem podejścia do klienta

szok,...ale cóż "będziesz pan zadowolony"

,,Pan Darek jest nieźle pierd.olnięty, to nie jest tylko tupet, bezczelność, to zachowanie, które trudno opisać kierując się normalnym rozumem. Przecież ten jełop - jeśli planuje rzeczywiście wysłać sprzęt - powinien podać termin z zapasem, żeby nie wkurzać już i tak dobitego człowieka''

,,kto by przypuszczał, że w gronie audiofili/melomanów (niepotrzebne skreślić) znajdzie się facet o mentalności cinkciarza, takiego warszawskiego cwaniaczka?

Na pierwszej stronie audiostereo powinno wisieć ostrzeżenie, grubym drukiem ''

Możesz parę słów wyjaśnienia?

 

 

 

 

 

 

 

Zapomniałes dodać że Twoja konstrukcja ASR emitter jest z początku lat 90tych. W konstrukcji wzmacniacza od tamtej pory wiele się zmieniło i tak w zasadzie teraz to zupełnie inna bajka i porównywanie go do Zagry ma się co najmniej nie jak.

To prawda i ta wiekowa konstrukcja według stereoplay w latach 90-tych była sklasyfikowana jako Absolute Spitzenklasse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Znowu nakręca się spirala nerwów i podejrzeń, po co się pytam?

Zapytałem tylko o porównanie wzmacniaczy i jego wynik, chciałem porównać opinię z własnymi doświadczeniami, wynikającymi z własnych kontaktów z urządzeniem D.K. Posiadam phono DK i jestem z niego zadowolony, pewnie można lepiej a pewnie "inaczej" ale królik zawsze ucieka:)

 

Jak trafiłem na integrę Zagry (grałem na 300B)? Ano trafiłem pocztą pantoflową od osoby, do której opinii, słuchu oraz beztronności w formowaniu ocen mam 100% zaufania. Ta osoba posiadająca b. dobry system oparty o tor lampowo analogowy (wzmacniacz 300B, phono E88CC, cd 6BH30) usłyszała Zagrę we wcześniejszej wersji. Opinia była pozytywna (jak posiadaczowi wzmocnienia na300B nieco brakowało na przełomie średnich i wysokich "gęstości" – słucha dużo kobiecych wokali i ma tutaj b.duże wymagania a 300B w tej mierze trudno pobić zwłaszcza z lampą WE).

 

Słuchałem u siebie wraz ze znajomymi Zagry, była to bodaj III lub IV edycja urządzenia, należała do jednego z forumowiczów, który robił przemeblowanie w systemie. Możecie mi wierzyć lub nie, dla mnie i kolegów było dobrze. Potem panowie ci plus jeszcze jedna osoba słuchali jej w swoich systemach i ponownie były dobre opinie o wzmacniaczu, było spore zdziwienie "że tak gra tranzystor" - tu po porówaniu z dzwiękiem np. Callisto 2200 zupełnie inne granie. Może to nieupraniona opinia z mojej strony, bowiem posiadałem wtedy inne głośniki i okablowanie.

Oczywiście były jakiejś uwagi słuchających, różne w zależności od ich systemów i ich preferencji. U jednej osoby wzmacniacz nie zgrał się z głośnikami podstawki Vieny, były to jakieś problemy natury technicznej ale z Artami (3 drogi)moimi i kolegi oraz Jmlabami (2 drożne i 4 drożne) było ok. Czy chłopcy zakupilię Zagrę, nie bo z wyjątkiem jednego są to zagorzali lampiarze....Nie przeszkodziło im to jednak docenić tego niepozornego klocka, jednego z nich może trochę także wystraszył oldskulowy wygląd urządzenia:) i brak rozponawalnego loga. A co do mnie...

to czekam na swój klocek.

 

Co do wielu piszących na tym i pochodnych wątkach to niestety mam przeczucie, że nigdy nie słuchali urządzeń Kuleszy, szkoda.

Nie twierdzę, że wszystkich by te urządzenia powaliły i spowodowały rozwolnienie z chęci szybkiego ich nabycia (nie wspominając o wzmacniaczach rozwalcowanych na miazgę). Tyle, że wtedy miała by sens dyskusja i wymiana opinii a tak to zawsze robi się pyskówka "że na przekór Mamie odmrożę sobie uszy a czapki nie założę"

 

pozdr.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ, co ja mam wyjaśniać? napisałem nieprawdę? pod swoim tekstem podpisuję się, oprócz paru inwektyw, które napisałem o darkulu - bo nerwy mi puściły.

Czy ani razu nie zakląłeś na darkula w swoim domu? czy masz taki żelazny charakter, że to wszystko spłynęło po Tobie jak woda po kaczce? jeśli tak to gratuluję:)

 

ja nigdy nikomu nie będę polecał darkula - bo na bazie moich doświadczeń, to duże ryzyko, ale to ja podejmuję swoje ryzyko, natomiast innym tego nie polecam.

 

To darkul musi odbudować swoją pozycję i zdobyć zaufanie klientów, ja nie jestem żadnym naganiaczem jak mi tu niektórzy sugerują. Na forum jest dużo napisane o darkulu - i niech każdy wyciągnie swoje wnioski. Jak dostane swoja integre, to podzielę się wrażeniami, zupełnie na luzie i obiektywnie.

Edytowane przez damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 17.07.2013 o 13:52, Bart1981 napisał:

 

 

Po co komu Darkul? kupujesz peyingi, zbijasz z desek skrzynkę i nie trzeba wydawać tych paru tysięcy

Ależ oczywiście. Kto Ci broni?

Jak już zbijesz to podziel się wrażeniami albo najlepiej zaproś kogoś z forum na porównanie i odsłuch.

Bart1981

popatrz jakie sprzety miał możliwość Damjan posłuchać. Porównaj ze swoim systemem. Wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.