Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników i entuzjastów dyfuzorów CEZAREGO


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem tą gazetkę i poczytalem tą recenzje czyli test... jakoś tak bez wielkiego entuzjazmu z strony redaktora .

Zwróć uwagę, że miał duży pokój. Sam napisał, że im mniejszy, tym większy wpływ. Zgadzam się z nim, że najważniejsze jest ustawienie. Jak masz powiedzmy 35-45 m2, to możesz sporo osiągnąć wpasowując się między mody pomieszczenia. Jednak ja np. nie ma na to szans. 20 zagraconych m2. Dla mnie dyfuzory są zbawieniem. Zaryzykuję twierdzenie, że tak ma większość. I jeszcze jedno. Recenzent pisze, że wiele elementów pomieszczenia zmieniał jednocześnie, gdyż dopiero je budował. Nie wiadomo co miało wpływ na na ocenę. Mimo to dał 5 gwiazdek. To jednak sporo :) W sumie rzetelny, merytoryczny test. Bez gładkich, nic nie znaczących bon motów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich elementow -sciany przestawiał...coś mi tu nie pasuje jakieś pianki akustyczne z dyfuzorami...-wtedy to zagrało,chyba te jego mody pomieszczenia to z super pianki były...

To jest w akustyce piękne, że nie da się niczego z całą pewnością przewidzieć. Zmiany pozytywne w jednym pomieszczeniu nie dają się powtórzyć w innym. Zbyt wiele zmiennych. Jednyn sposób to samemu przećwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

A jak by tak pan czarek pochwalił się swoimi dyfuzorami w klubie i zrobił może mały rabacik dla klubowiczow to taka mała prośba co o tym myśli acoustic manufacture....

 

Jakieś zdjecia po wrzucać na forum jakimiś nowościami.

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak zasloniety jakby go wcale nie było

 

Nie widzisz go? :) ... a jednak jest i ... działa. Razem z tym majdanem na półce bo ten majdan jest potrzebny po to żeby ten dyfuzor był potrzebny. Inaczej to nie działa chyba, że siadam w fotelu i mruczę albo chrapię.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Artur, dziękuję..;-)

pomiary robił Cezary jak miałem tylko dyfuzory 2D

wczoraj dołożyłem dyfuzory 1D....ale wcześniej ćwiczyłem różne ustawienia

zmiany zachodzą w całym paśmie, dosłownie wszystko ulega poprawie

żona wczoraj jak weszła do pokoju to po chwili powiedziała

,, głos ci się zmienił,,....ze zdziwieniem patrzę na żonę .....a to dyfuzory tak zadziałały ;-)

,, głos się zrobił bardziej dokładny, czysty, głębszy,,....

aby skończyć akustykę to jeszcze długa droga przede mną

Jutro będę rozmawiał z Cezarym na temat ściany tylnej

chciałbym całą wyłożyć panelami widocznymi na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo atrakcyjnie to wygląda :) Jak nazywają się ustroje ze zdjęcia po prawej? Właśnie czegoś takiego poszukuję...Pozdrawiam,Radek

 

...wiem jakie mają mieć zastosowanie ale jak się nazywają.... tego nie wiem

zadzwoń do acoustic manufacture i zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, dziękuję..;-)

pomiary robił Cezary jak miałem tylko dyfuzory 2D

wczoraj dołożyłem dyfuzory 1D....ale wcześniej ćwiczyłem różne ustawienia

zmiany zachodzą w całym paśmie, dosłownie wszystko ulega poprawie

żona wczoraj jak weszła do pokoju to po chwili powiedziała

,, głos ci się zmienił,,....ze zdziwieniem patrzę na żonę .....a to dyfuzory tak zadziałały ;-)

,, głos się zrobił bardziej dokładny, czysty, głębszy,,....

aby skończyć akustykę to jeszcze długa droga przede mną

Jutro będę rozmawiał z Cezarym na temat ściany tylnej

chciałbym całą wyłożyć panelami widocznymi na zdjęciu

Mirku, dzięki za opis ... to co najbardziej mnie zadziwia in plus to to, że po takiej adaptacji np. głośniejsze słuchanie muzyki (przede wszystkim rocka) zdecydowanie jest bardziej przyjemne, brak zniekształceń, ostrości, lepsza jest separacja w dźwięku, brak kompresji ... dopiero jak to usłyszysz w realu "widzisz" ile tracisz z przyjemności słuchania, ile "zabiera" nieodpowiednia akustyka. Edytowane przez artuku

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie to wygląda. Panele wraz z systemem . Gratuluję. Najważniejsze są miejsca pierwszych odbić. Najlierw tam bym kombinował .

 

dziękuję

w sumie to nie muszę kombinować bo wszystko co i jak ustalam z Cezarym

robię akustykę całego pokoju...teraz czas na sufit, następnie boki, narożniki itd

podszedłem do tematu dość poważnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

Dzisiaj odkryłem, że jest klub entuzjastów dyfuzorów Cezarego - tak więc też się dołączam! Mam je już ze dwa lata, naprawdę robią robotę...

U mnie wygląda to tak jak na fotce w wątku:

http://www.audiostereo.pl/nasze-adaptacje-akustyczne-galeria_91231.html/page__st__900

(post 927)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.