Skocz do zawartości
IGNORED

rekomendacje kabli


akrool

Rekomendowane odpowiedzi

Temat kabli był już wielokrotnie wałkowany na forum - prześledziłem historią oczywiście, ale ja chciałbym poprosić o wskazówki w konkretnym kontekście.

 

Ostatnio zmieniłem w swoim systemie końcówkę mocy - przeszedłem z ARC REF110 na ModWright KWA 150. Pretekst poszukiwania był bardzo prozaiczny - byłem już zmęczony "obsługowością" lamp mocy i stąd poszukiwania tranzystora. Drugi powód był taki, że gram na Martinach Loganach Summit X i zawsze wydawało mi się, że mają wycofaną górę - po podpięciu testowo paru mocnych "elektrowni" okazało się, że to właśnie końcówka jest wąskim gardłem, a nie głośnik.

Reszta mojego systemu to ARC Ref5, ARC CD8, a wszystko spięte w całości Synergistic Reseach (zasilające to Hologram, a IC XLR Apex). do tego kondycjoner SR PowerCell MK1. ML też są podpięte SR T3.

Słucham głównie jazzu i klasyki, aczkolwiek po zmianie końcówki inne kawałki też zaczęły brzmieć atrakcyjnie i wciągająco :-)

 

KWA wgniótł mnie w fotel - w moim systemie dał mi wszystko czego zawsze poszukiwałem - fenomenalną fakturę i nasycenie, kapitalną stereofonię ale też ponadprzeciętną głębię sceny. Do tego świetnie wypełniony i cudnie zróżnicowany bas przy może nie "krellowskiej" ale bardzo dobrej kontroli (zresztą taka prezentacja basu mnie "podchodzi" bardziej niż Krell).

 

Powoli przechodząc do pytania - KWA z racji innego wtyku niż ref110 był podpięty kablem zasilającym Shunyata Python. Po zmianie końcówki w SR Hologram na 15A, podpiąłem nim KWA i oczekiwałem znacznej poprawy, a tutaj ... klapa. Dźwięk się wysuszył, scena skróciła, wysokie tony wyblakły.

Szybciutko wróciłem do Pythona i odetchnąłem, ale to mnie doprowadziło do wniosku, że czas zrewidować okablowanie. KWA pokazuje różnice w każdym elemencie systemu jak na dłoni.

 

Prośba zatem do Was o sugestie:

1. Jakie kable zasilające i do których elementów takiego systemu polecalibyście spróbować.

2. Jeśli macie sugestie co do IC to też chętnie "przyjmę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Spróbuj posłuchać KWA z sieciówką LessLoss DFPC Signature - to na prawdę świetny kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać KWA z sieciówką LessLoss DFPC Signature - to na prawdę świetny kabel.

Zalezy ile chcesz wydać $$$$ ?

Temat kabli był już wielokrotnie wałkowany na forum - prześledziłem historią oczywiście, ale ja chciałbym poprosić o wskazówki w konkretnym kontekście.

 

Ostatnio zmieniłem w swoim systemie końcówkę mocy - przeszedłem z ARC REF110 na ModWright KWA 150. Pretekst poszukiwania był bardzo prozaiczny - byłem już zmęczony "obsługowością" lamp mocy i stąd poszukiwania tranzystora. Drugi powód był taki, że gram na Martinach Loganach Summit X i zawsze wydawało mi się, że mają wycofaną górę - po podpięciu testowo paru mocnych "elektrowni" okazało się, że to właśnie końcówka jest wąskim gardłem, a nie głośnik.

Reszta mojego systemu to ARC Ref5, ARC CD8, a wszystko spięte w całości Synergistic Reseach (zasilające to Hologram, a IC XLR Apex). do tego kondycjoner SR PowerCell MK1. ML też są podpięte SR T3.

Słucham głównie jazzu i klasyki, aczkolwiek po zmianie końcówki inne kawałki też zaczęły brzmieć atrakcyjnie i wciągająco :-)

 

KWA wgniótł mnie w fotel - w moim systemie dał mi wszystko czego zawsze poszukiwałem - fenomenalną fakturę i nasycenie, kapitalną stereofonię ale też ponadprzeciętną głębię sceny. Do tego świetnie wypełniony i cudnie zróżnicowany bas przy może nie "krellowskiej" ale bardzo dobrej kontroli (zresztą taka prezentacja basu mnie "podchodzi" bardziej niż Krell).

 

Powoli przechodząc do pytania - KWA z racji innego wtyku niż ref110 był podpięty kablem zasilającym Shunyata Python. Po zmianie końcówki w SR Hologram na 15A, podpiąłem nim KWA i oczekiwałem znacznej poprawy, a tutaj ... klapa. Dźwięk się wysuszył, scena skróciła, wysokie tony wyblakły.

Szybciutko wróciłem do Pythona i odetchnąłem, ale to mnie doprowadziło do wniosku, że czas zrewidować okablowanie. KWA pokazuje różnice w każdym elemencie systemu jak na dłoni.

 

Prośba zatem do Was o sugestie:

1. Jakie kable zasilające i do których elementów takiego systemu polecalibyście spróbować.

2. Jeśli macie sugestie co do IC to też chętnie "przyjmę"

 

Zależy ile chcesz wydać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka fajnych kabli w tych cenach np. Fadel Art Moonlight, Harmonix 350, Furutech PS-950-18E. Sprawdź szczególnie tego nowego Fadela z serii Moonlight - piękne, przestrzenne i muzykalne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co kolega napisał. Guru Szymon twierdzi, że tylko lampa a szczególnie do elektrostatów i być może tak jest.

Ale tu się okazuje że z dobrym tranzystorem Logany zagrały jeszcze lepiej. Ciekawe i wcale mnie to nie dziwi choć temat

elektrostatów to nie moja bajka i mogę się oprzeć tylko na opiniach innych osób.

 

Co do ucieczki od lamp to nie chcę rozstrzygać co lepsze tylko zauważyć, że względu na obsługę to znam wiele osób

które tak uczyniły przy czym potem długo szukały dla siebie odpowiedniego tranzystora ale jednak wszyscy znaleźli i już nie chcą

słyszeć o powrocie do lampy.Weszli w dość drogie tranzystory ale są zadowoleni.

To chyba trochę jak ze skrzynią automatyczną w samochodach.Niby manual ma swój urok i to mieszanie biegami

ale jak ktoś wejdzie w dobry, mocny automat to już nie chce wracać do manuala choć ma on swoich fanów.

 

Co do kabli to sam bardzo lubię Synergistic Research ale najlepsze mają IC.

Głośnikowe nieco gorzej a zasilające są dobre, selektywne, szczegółowe, niemęczące, niejazgotliwe ale suche.

Mogą się sprawdzić z bardzo soczystymi lampami ale w tranzystorach chyba gorzej a przynajmniej u mnie.

Za to nowa linia Shunyaty Z-Tron to rewelacja. Anaconda Z-Tron jest najlepszym kablem do wzmacniaczy jaki miałem ale tak wyszło

u mnie.U kogoś może być inaczej. Tylko cena masakryczna bo ok 14 tys detal, używka ok 10 tys.

Python też pewnie będzie bardzo dobry.

A z innych to ten nowy,topowy Harmonix Studio Master M2R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do źródła co można dać coś bardzo szybkiego i rozdzielczego.

Ale już do pre to raczej coś cieplejszego i tu znów kłania się seria Z-Tron Shunyaty lub prawie tak dobre a znacznie

tańsze te nowe,topowe Harmonixy.

I jeszcze MIT Oracle ZIII to też świetny kabel ale wtyki ma do wyrzucenia.

Koniecznie trzeba dać lepsze wtyki, nie muszą być z górnej półki ale jakieś przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sly jak zwykle dobrze mówi...

 

Spróbuj za małe pieniądze wypożyczyć z Audio Forte MITa Oracle ZIII mają teraz ich wyprzedaż...ten kabel za tą kasę (3000 PLN) wiele oferuje. Z porządnym tranzystorem to świetne połączenie...

 

Topowy Harmonix też świetny kabel ale i cena będzie z 7 tyś PLN...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy czym Harmonix ma dobre wtyki i tylko podłączać a MIT musi dostać lepsze wtyki, koszt i robocizna to 1000zł dojdzie.

Czyli mamy 4000 vs 7650 ale to nadal duża różnica.MIT znacznie tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biedny jestem i mam biedny system a więc i podstawowa wersja Oracle ZIII mi pasuje, a kupiłem za 2500 PLN, niemal darmo;-)

 

A Ty masz swoje ZIII tylko z tymi topowymi wtykami Furutecha? Czy zmiana po wymianie była zauważalna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie balans tonalny pozostał a spodziewałem się ze może się zrobić nieco więcej góry.

Jest tak samo ale czyściej, jakby wyraźniej, przejrzyściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - kupiłeś "zwykłe" KWA a nie wersję SE? Ja wiem, że SE droższa, ale też i o niebo lepsza. LessLossy z mniejszym Modwrightem KWA100SE sprawdzają się znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - kupiłeś "zwykłe" KWA a nie wersję SE? Ja wiem, że SE droższa, ale też i o niebo lepsza. LessLossy z mniejszym Modwrightem KWA100SE sprawdzają się znakomicie.

 

Ostatnio dystrybutor wyprzedawał różne swoje zabawki i chyba ModWright KWA 150 ex-demo wśród nich była... Jeśli to ta sztuka to nie dziwię się że kupiona została...masz dobry produkt w cenie -50% z gwarancją i ze sklepu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dystrybutor wyprzedawał różne swoje zabawki i chyba ModWright KWA 150 ex-demo wśród nich była... Jeśli to ta sztuka to nie dziwię się że kupiona została...masz dobry produkt w cenie -50% z gwarancją i ze sklepu...

 

Jak to mówią - "gentelman smakuje milczy" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - "gentelman smakuje milczy" :-)

 

Więc zgadłem;-)...w Sound Clubie mają obecnie wiele ciekawych urządzeń w świetnych cenach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrool mam taki sam Pre i CD jak ty i gram na Shunyatach - zTronach - Anaconda przy Ref5 i Python CD8 - gra mi to super - moze i by zagrało jeszcze lepiej jak bym mógl wymienic i dac Pythona do Pre ale wtyczki nie pasuja a przejściówki szkodzą. Dalej nie szukam chyba ze sprzedam lub zamienie tak aby miec pythona z c19 a anaconde z c15:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtyczki tylko furutech, najlepsze, są ważniejsze od pozostałej części kabla.

 

Zła wtyczka zablokuje dźwięk na początku systemu i obojętnie jaki dobry jest przewód, nic już ciekawego nie dopłynie do danego urządzenia, zwłaszcza że najczęściej jest jeszcze jedno zakończenie wtykiem żeńskim.

 

Typu kabli nie polecam, wszystkie mają wady, a te które mają ich najmniej są droższe od założonego pułapu.

 

Osobiście wybrałbym oczywiście do preamp XLO, do końcówki Furutecha, do źródła AN, tylko referencyjne modele, lub atrakcyjne ekonomicznie.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

I tak wszystko rozgrywa się w energetycznej linii zasilającej, ok 85 % jakości można tam stracić lub zyskać.

Jak ktoś zdecyduje się na specjalną instalację, polecam do wzmacniaczy Audioquesta, do źródeł Van den hula.

 

Te metalurgie nawet w tańszych produktach, posiadają kompletną strukturę harmonicznych, potrzebną w audio.

Audioquest posiada niezwykle rzadką właściwość zachowania się dla sygnałów audio, lity drut gra prawie jak linka, co jest czasami bezcenne, szczególnie na odległościach, natomiast Van den hul, układa sygnał w górze pasma nie tracąc muzykalności, czego pozazdrościć mu mogą inni renomowani producenci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - kupiłeś "zwykłe" KWA a nie wersję SE? Ja wiem, że SE droższa, ale też i o niebo lepsza. LessLossy z mniejszym Modwrightem KWA100SE sprawdzają się znakomicie.

Ja tam wolałem starą 150tkę. Jedyny jej mankament to produkcja ogromnych ilości ciepła - grilla można robić - choć brzmi soczyściej. Brzmieniowo, wymiana AR na ModWrighta 150 to wcale nie jest jakaś rewolucja.

 

Co do kabli, do ModWrighta polecam cały zestaw Reference III Furutecha. Koncepcje tych dwóch firm ładnie się uzupełniają, a i koszt nie przygniata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake bo Ty takie kolumny masz, że rewolucji nie zauważasz ;-)) Zwróć uwagę, że mowa o Martinach Loganach - impedancja potrafi robić dziurę w podłodze, tak nisko spada, i nie każdy wzmacniacz sobie z tym radzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrool

Proponuje ci przynajmniej spróbować kabli Enterq. Od kiedy mam ten szwedzki kabel do moich HD-800 zostałem fanem. To zupełnie inne podejście do sprawy - np. ten Szwed w ogóle nie stosuje lutowania. Ostatnio miałem zasilający najtańszy Sputnik i w połączeniu z taką ich inną zabawką - kondycjonerem masy Minimus zmiana (można mówić brzmienia, można prezentacji - jak kto woli) była na tyle znacząca , że przestałem szukać innych rozwiązań.

Ja miałem np ten problem, że dźwięk był , powiedzmy, dość powolny - po zmianie tylko 2 elementów system się po prostu "obudził". Dawno mi się nie zdarzyło, żebym przesłuchał większość moich płyt tak tylko z ciekawości jak brzmią.

Oczywiście być może z moimi klockami tak to się spasowało ale jeżeli na ich najniższym poziomie cenowym jest taki efekt no to...

Myślę, że jeżeli dogadasz się z dystrybutorem to możesz posłuchać i sam ocenić - moim zdaniem zdecydowanie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entereq oczywiście - zeżarło literkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostanio przypasowło okablowanie kanadyjskiego producenta Virtual Dynamic- duża swoboda w przekazie, świetna precyzja, i nie często ale zdażają się okazje za 30-40%ceny.Ale to tylko tam moje widzimisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrool

Proponuje ci przynajmniej spróbować kabli Enterq. Od kiedy mam ten szwedzki kabel do moich HD-800 zostałem fanem. To zupełnie inne podejście do sprawy - np. ten Szwed w ogóle nie stosuje lutowania. Ostatnio miałem zasilający najtańszy Sputnik i w połączeniu z taką ich inną zabawką - kondycjonerem masy Minimus zmiana (można mówić brzmienia, można prezentacji - jak kto woli) była na tyle znacząca , że przestałem szukać innych rozwiązań.

Ja miałem np ten problem, że dźwięk był , powiedzmy, dość powolny - po zmianie tylko 2 elementów system się po prostu "obudził". Dawno mi się nie zdarzyło, żebym przesłuchał większość moich płyt tak tylko z ciekawości jak brzmią.

Oczywiście być może z moimi klockami tak to się spasowało ale jeżeli na ich najniższym poziomie cenowym jest taki efekt no to...

Myślę, że jeżeli dogadasz się z dystrybutorem to możesz posłuchać i sam ocenić - moim zdaniem zdecydowanie warto.

 

 

Odnośnie lutowania w kablach entreq to czasem rolnik Per-Olof je stosuje :), posiadam entreq challenger do słuchawek audeze i wtyk 4pin xlr jest lutowany (sprawdzałem) nie wiem w jakim stopniu wpływa to na dźwięk ale kabel brzmi rewelacyjnie w porównaniu ze stockowym (niesamowite czarne tło, rozdzielczość i dynamika)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od testu MIT Oracle ZIII. Wpisałem dwa (do końcówki mocy i cd).

Pierwsze wrażenie bez euforii. Wydaje sie lekko przytlumiony na górze i skrócona głębię sceny. Bas mocniejszy. Większych efektów póki co nie zaobserwowalem, ale trzeba uczciwie powiedzieć, ze to nówki sztuki dopiero rozpieczetowane z folii.

 

Jaki jest ich czas jako takiego wygrzewania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się wygrzać poza tym ma tak nędzne wtyki że trzeba je niestety wymienić.

To raczej nie jest kabel do CD, ale do wzmacniacza już tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jednego klocka spowodowała rewolucję kablową-niestety trzeba próbować-choć widze na razie takie szukanie po omacku.

Co proponuje producent tego MoodWrighta?...jakieś chociaż sugestie daje-bo głośno myslę,ze beda problemy jak cholera-nowe kable to dla

mnie bez sensu-bo nie wiesz kiedy uzyskaja optymalne i jednocześnie docelowe brzmienie.Set AR wydawał mi sie swietna konfiguracją,bo jesli

lampki były powodem sprzedazy to raczej takiego postepowania nie rozumiem,ale nie o tym powinniśmy rozmawiać,tylko o kablach.

Do cd pozycz gargantue-powinna Ci wszystko otworzyć i dac wiekszy wglad w nagranie-taka moja sugestia.

Masz niezła zabawę teraz.Jestem ciekawy czym sie sugerowałeś odnosnie zmiany wzmacniaczy i co Cie przekonało do zakupu MoodWrighta-czy

oprócz korzystnej ceny i nie rażącego designu jakies walory soniczne może także?...bo sprzetu nalezy przed kupnem raczej posłuchać-ale masz

zabawę-probuj nie ma wyjścia.Może Purist,może Stealth-to bardzo drogie kable są,ale jak możesz to powinienes spróbować-może to bedzie to))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czym sie sugerowałeś odnosnie zmiany wzmacniaczy i co Cie przekonało do zakupu MoodWrighta-czy

oprócz korzystnej ceny i nie rażącego designu jakies walory soniczne może także?

 

Dzięki za sugestie. W kwestii Twojego pytania to może po prostu przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku, bo tam masz wszystko napisane. Powody były właściwie WYŁĄCZNIE soniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co kolega napisał. Guru Szymon twierdzi, że tylko lampa a szczególnie do elektrostatów i być może tak jest.

Ale tu się okazuje że z dobrym tranzystorem Logany zagrały jeszcze lepiej. Ciekawe i wcale mnie to nie dziwi choć temat

elektrostatów to nie moja bajka i mogę się oprzeć tylko na opiniach innych osób.

 

 

 

Jakbyś czytał uważnie moje wypowiedzi to byś wiedział, że dobór lampy do elektrostatów to jest trudna sprawa. Niska impedancja przy wysokich częstotliwościach sprawia, że większość lampek tnie górę i jest jej obiektywnie zbyt mało. Kłania się podstawowa wiedza w tej dziedzinie. Nie ma to nic wspólnego z ich brzmieniem tylko z niedopasowaniem od strony parametrów elektrycznych! Dla tranzystora to nie jest żaden problem bo pobór mocy w tym zakresie jest malutki. Lampy bez sprzężenia zwrotnego lub takie, które nie będą kompensowały tego spadku będą działały jak wskazałem powyżej. To cała tajemnica. Trzeba tylko przyswoić elementarną wiedzę z tego zakresu. Logany potrafią zagrać świetnie z tranem ale z odpowiednio dobraną lampą wybitnie. Nie moja wina, że na rynku jest tylko kilka porządnych wzmacniaczy lampowych, które są w stanie odpowiednio wysterować te konstrukcje.

 

Podobne domniemywania są tak samo pomocne jak pisanie, że Focal to jedynie krew z uszu. Najpierw radzę sprawdzić temat a potem pisać oceny a nie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.