Skocz do zawartości
IGNORED

RP a PRL porównanie.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bywało :) Tylko teraz tez pewny nie jesteś czy uda ci się coś wywiercić, bo albo wiertarka w mig się rozleci albo wiertło niczego w niczym nie wywierci. :)

....a w d... te gadzety ....czlowiek z czlowiekiem zagadal ...po ludzku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj T-shirt to t-shirt niezależnie od ceny czy 25 złotych czy 450 - różnicy nie poznasz póki nie zobaczysz wszywki.

OK.Ty chodź w Wólczance a ja w Armanim,jak nie ma dla ciebie różnicy.Pij też tanie piwo a nie żywca,to analogia do reklamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętam nowo oddane do użytku osiedla meszkaniowe... ze stertą gruzu w środku mieszkania i tzw. krajobrazem po wojnie jądrowej dookoła osiedla... ale było śmiesznie i nowe mieszkanko natychmiast musiało być poddane kapitalnemu remontowi, co w tamtych czasach było nie lada wyzwaniem, bo przecież nawet farba i butapren to był "materiał strategiczny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, wcale nie tęsknię za tamtymi czasami i uważam, ze system był generalnie do dupy. Ale nie jestem w stanie zrozumieć obecnych "zapiewajłów" dziesiejszego systemu. Jak, niby w "wonym" i "demokratycznym" ludzie dali sobie zrobić taką wodę z mózgów. I

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iecie, wcale nie tęsknię za tamtymi czasami i uważam, ze system był generalnie do dupy. Ale nie jestem w stanie zrozumieć obecnych "zapiewajłów" dziesiejszego systemu. Jak, niby w "wonym" i "demokratycznym" ludzie dali sobie zrobić taką wodę z mózgów. I

 

Jest to trend ogólnoświatowy i proces globalizacji. Wszystko się zmienia i nowa generacja zostanie uformowana w sposób zgodny z nowo panującymi trendami. Gorzej będzie jak prąd wyłączą i kalkulatory przestaną działać... chociaż i w tym wypadku zapewne znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Ty chodź w Wólczance a ja w Armanim,jak nie ma dla ciebie różnicy.Pij też tanie piwo a nie żywca,to analogia do reklamy.

Dla ciebie jest różnica??? To już nie te czasy teraz nawet w korporacjach nie szpanują zegarkiem, krawatem i uczesem. Przychodzi się do biura w dresiku a gajerek jest tylko na spotkania wyjazdowe.

Koszulka bawełniana to koszulka czy sie na niej podpisze jakiś zidiociały schizol z kompleksem projektanta mody, czy będzie, to Wólczanka (nawiasem zaliczana kiedyś do marek Top), czy koszulka z Tesco.

Przestałem się w takie sranie po ścianie bawić dziesięć lat temu. A od kiedy dowiedziałem się kto i jak organizuje produkcje ubrań to permanentnie kupuje łachy w hipermarketach i czasem tylko w sieciówkach - ale głównie na prezenty, bo jak wiadomo prezent nie powinien być racjonalnie tani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRL wygrywa też w wyścigach na najdłuższego "papierosa". W ramach kryzysu wojennego i powojennego do kiosków Ruchu dostarczane były tzw. papierosy Sport w dużych foliowych workach. Pani/pan z kiosku docinał szlugi nożyczkami według własnego uznania i sprzedawał na sztuki, czy też wagę, nie pamiętam już, ale jak najbardziej pamiętam papieroska sportowego, prawdziwego wyczynowca, który miał chyba ok. dwóch metrów długości. No i najlepsza była ideologia oraz tzw. ważność jednostki, oparta o zasadę: "Ja i dyrektor nie pozwalamy - powiedział wożny".

 

A propos papierosów , dzisiaj nie odróżni się smaku i zapachu (smrodu) Marlboro od Waletów , cena jest również podobna , natomiast za PRL-u , np. : Carmen , Caro , Marlboro ,Mewy miały wspaniały zapach , fakt kosztowały znacznie drożej od kultowych Sportów , zresztą lepiej niech się wypowiedzą palacze (jeśli jeszcze żyją ?) , ponieważ ja palę szlugi dopiero lub aż od 12 lat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, wcale nie tęsknię za tamtymi czasami i uważam, ze system był generalnie do dupy. Ale nie jestem w stanie zrozumieć obecnych "zapiewajłów" dziesiejszego systemu. Jak, niby w "wonym" i "demokratycznym" ludzie dali sobie zrobić taką wodę z mózgów. I

E tam dali zrobić Patrz na mułsów - wodę mieli już dawno.

Mózgów nie stwierdzono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą lepiej niech się wypowiedzą palacze (jeśli jeszcze żyją ?) , ponieważ ja palę szlugi dopiero lub aż od 12 lat .

 

tyle ze nie byla to zasluga PRLu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętam nowo oddane do użytku osiedla meszkaniowe... ze stertą gruzu w środku mieszkania i tzw. krajobrazem po wojnie jądrowej dookoła osiedla... ale było śmiesznie i nowe mieszkanko natychmiast musiało być poddane kapitalnemu remontowi, co w tamtych czasach było nie lada wyzwaniem, bo przecież nawet farba i butapren to był "materiał strategiczny".

+

 

Też pamiętam ten krajobraz i wypadające futryny drzwiowe ! Najlepiej ówczesne realia mieszkaniowe oddał ś.p. Bareja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - trolling

E tam dali zrobić Patrz na mułsów - wodę mieli już dawno.

Mózgów nie stwierdzono.

no patrz a z mulsem 25 mln ludzi.Samii idioci.Z tego wynika ze wy to wybrani idioci.Elita.reszte swiata pomine bo oni nie wiedza ze mogli miec tak fajnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

zresztą lepiej niech się wypowiedzą palacze (jeśli jeszcze żyją ?) , ponieważ ja palę szlugi dopiero lub aż od 12 lat .

 

tyle ze nie byla to zasluga PRLu

 

Oczywiście , że nie , ponieważ kiedyś tytoń był wędzony , natomiast dzisiaj szprycują jakimiś chemikaliami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Polsce dalej panuje kult ciuchów...??? Jeszcze ludzie nie zmądrzeli...??? Podkoszulek za trzysta...??? Buty za tysiąc...??? Jazzus! No, ale mogłoby być gorzej... w Meksyku czy też Brazylii potrafią jeszcze ożenić kosę za jakieś najki czy inne adidasy z Majkelem Dżordanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Polsce dalej panuje kult ciuchów...??? Jeszcze ludzie nie zmądrzeli...???

Nie panuje. Przeciez napisałem. Ludzie zmądrzeli zostały tylko nastolatki idioci i mułs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - trolling

Nie panuje. Przeciez napisałem.

zwykle jak ty napiszesz to napiszesz.I tylko tyle. Natomiast jak przecietny idiota uwazasz ze jak napisze to tak jezd.Tak maja...

 

nie panuje...dobre a wiesz to z prasy czy z targu??

 

proba reprezentatywna rodzina .slamsy czy klub sld.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Napisano dziś, 21:24

 

Wyświetl postUżytkownik MarkN dnia 30.03.2013 - 21:09 napisał

No i pamiętam nowo oddane do użytku osiedla meszkaniowe... ze stertą gruzu w środku mieszkania i tzw. krajobrazem po wojnie jądrowej dookoła osiedla... ale było śmiesznie i nowe mieszkanko natychmiast musiało być poddane kapitalnemu remontowi, co w tamtych czasach było nie lada wyzwaniem, bo przecież nawet farba i butapren to był "materiał strategiczny".

+

 

Też pamiętam ten krajobraz i wypadające futryny drzwiowe ! Najlepiej ówczesne realia mieszkaniowe oddał ś.p. Bareja .

 

+

0

 

 

 

Tej - pamiętacze. A wiecie tak może przypadkiem jak wygląda obecnie oddawane mieszkanie w tak zwanym stanie deweloperskim??? Założę się że nie macie pojęcia bo mieszkań się oddaje co kot napłakał i obecnie stać na takie luksusy tylko jelitę społeczeństwa.

 

W takie mieszkanko trzeba włożyć jeszcze od 400 do 800 złotych z metra kwadratowego w wykończenie.i to bez żadnych luksusów. A konieczność szukania gniazdek elektrycznych pod tykami i cieknących rur w ścianach jest standardem. Po wykończeniu wcale nie jest lepiej bo obecni "fachowcy" od remontów, to najwyżej w PRLu mogliby krowie placki patykiem na polu przewracać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to trend ogólnoświatowy i proces globalizacji. Wszystko się zmienia i nowa generacja zostanie uformowana w sposób zgodny z nowo panującymi trendami. Gorzej będzie jak prąd wyłączą i kalkulatory przestaną działać... chociaż i w tym wypadku zapewne znajdzie się jakieś rozwiązanie.

 

Ja jestem w stanie zrozumnieć ludzi klaskających w dłonie aż do omdlenia podczas wystapień Stalina, bo wiedzieli, ze kto pierwszy przestanie klasakać juz nigdy nie zobaczy rodziny, ale żeby teraz, bez takich "zachęt" klaskać do zrzygania i piać o panującej szcęśliwości, to już przechodzi moje pojęcie . :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - personalny atak
Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - personalny atak

Tej - pamiętacze. A wiecie tak może przypadkiem jak wygląda obecnie oddawane mieszkanie w tak zwanym stanie deweloperskim??? Założę się że nie macie pojęcia bo mieszkań się oddaje co kot napłakał i obecnie stać na takie luksusy tylko jelitę społeczeństwa.

no to ide o zaklad miszczu ze w takim razie ty nigdy nie widziales mieszkania na oczy.To ty pod mostem... biedaku??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

dlatego pisałem że nawet warszawa w której się niby zarabia nie jest żadnym przykładem bo co z tego że ktoś więcej zarobi jak mieszkania zaczynają się od 0,5 mln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem że nawet warszawa w której się niby zarabia nie jest żadnym przykładem bo co z tego że ktoś więcej zarobi jak mieszkania zaczynają się od 0,5 mln

 

W Warszawie to się zarabia głównie wirtualnie. TO znaczy jak masz etacik państwowy albo plecy w ministerstwie to zarobisz o kilka stówek więcej pensji.

 

Te wysokie średnie zarobki warszawskie biorą się z tego że każda firma chce mieć zarząd w Warszawce - blisko żłobu politycznego. Dużo Prezesów to i wysokie średnie pensje. Jak się wyciągnie średnią z konia i z zająca tez wyjdzie jakiś muł

 

Natomiast z powodu tej powszechnej famy że w Warszawie takie są luksusy i światowo, łatwo jest wynegocjować wysokie stawki usług. Tylko że trzeba je jeszcze odzyskać, a z tym jest bardzo źle.

W zasadzie dwie trzecie zleceń kończyło mi się tytułem egzekucyjnym z czego jedna trzecia dawała się odzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - personalny atak
Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - personalny atak

ale żeby teraz, bez takich "zachęt" klaskać do zrzygania i piać o panującej szcęśliwości, to już przechodzi moje pojęcie . :)

Chyba. że się klaszcze dla tatusia kierownika albo yarka ztworek. Wtedy pojęcia nie przechodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

jezdem za.. wraz z umeblowaniem ewentualnie...

 

k dla mnie to powinni dawać z przydziału bo jakoś nie wyobrażam sobie abym miał chcieć tam mieszkać bez jakiejś sporej zachęty :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.