Skocz do zawartości
IGNORED

RP a PRL porównanie.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej być szejkiem, bogatym i mieć czterdzieści zon. Co jednak po tym jeśli się nie ma na kobiety ochoty ??? Pieniądze mało na to pomogą :-)

 

A tak poza tymi co twój filozoficzny wpis ma do tego co napisałem o koszcie wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim???

 

Arku , jak napisał onegdaj Szekspir : dla wszystkich nie starczy miejsca na górze , wszyscy nie mogą być ministrami , ponieważ nie byłoby komu zamiatać lub podawać basen w szpitalu .

A propos mieszkań nie będę się wypowiadał , ponieważ przeciętnego pracobiorcę nie stać aby kupić 45 metrowe mieszkanie w Łodzi , gdzie mieszkam za 200 tyś. zł . i do tego opłacić czynsz w wysokości 600 zł . miesięcznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - pyskówka

Tyle samo, co Twoje odpowiedzi na pytania innych. Dotarlo?

Nie ciebie pytałem. Chamie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

A propos papierosów , dzisiaj nie odróżni się smaku i zapachu (smrodu) Marlboro od Waletów , cena jest również podobna , natomiast za PRL-u , np. : Carmen , Caro , Marlboro ,Mewy miały wspaniały zapach , fakt kosztowały znacznie drożej od kultowych Sportów , zresztą lepiej niech się wypowiedzą palacze (jeśli jeszcze żyją ?) , ponieważ ja palę szlugi dopiero lub aż od 12 lat

 

Załapałem się na czasy prosperity i rozrzutności gierkowskich dosłownie w ostatnim momencie. Zacząłem szkołę średnią w 1978 i pamiętam w kioskach Ruchu różne dobre papierosy: Marlboro, Pall Mall, Kent, Dunhill... Gitanes, Gauloises i oczywiście nasze Carmeny i Caro. Masz rację, że póżniej zarówno polskie Marlboro, jak i Carmeny i moje kiedyś ulubione Caro zaczęły śmierdzieć i smakowały jak popularny syf. Pamiętam też zwolenników Klubowych - była tzw, liga krakowska i radomska - zarówno pierwsza opcja jak i druga, były.... szkodliwe! Dla samobójców wyprodukowali Extra Mocne bez filtra, ale to już było - kamikaze! Na szczęście, wiele lat temu olałem ten nałóg i teraz obojętne mi jest co produkują i jak smakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl czas ze nawet babci na targu POZWOLONO jajka sprzedawac.Nazywano to zielonym swiatlem i lapali sie na to idioci i przymuleni.

W chinach sa jeszcze dobre papierosy jak WTEDY i dlatego chinczycy murem za wladzom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku , jak napisał onegdaj Szekspir : dla wszystkich nie starczy miejsca na górze , wszyscy nie mogą być ministrami , ponieważ nie byłoby komu zamiatać lub podawać basen w szpitalu .

A propos mieszkań nie będę się wypowiadał , ponieważ przeciętnego pracobiorcę nie stać aby kupić 45 metrowe mieszkanie w Łodzi , gdzie mieszkam za 200 tyś. zł . i do tego opłacić czynsz w wysokości 600 zł . miesięcznie .

 

No dobrze, ale CO Z TEGO ? Bo nie bardzo rozumiem do czego zmierzałeś. Obecne dysproporcje płaczy prezesa a robotnika sa jak 1/250. Pracownik przez całe życie nie zarobi tyle co dyrektor dużego zakładu przez rok. Kiedyś te przywileje władzy to były śmieszne w porównaniu z obecnymi - mógł dostac talon na samochód ale musiał go jeszcze kupić, mógł dostać mieszkanie służbowe szybciej niż pracownicy - pod warunkiem że nie miał innego. i tak dalej. W większości przypadków te profity nie różniły się od tych robotniczych. A płaca dyrektora w pietnastotysięcznym zakładzie pracy nie przekraczała 2 pensji jego brygadzistów. W Łodzi prządka mogła zarobić więcej niż dyspozytor zmiany kierujący produkcja na kilkutysiecznoosobowym zakładzie.

na tym polegał egalitaryzm PRLu. I pracowali naprawdę wszyscy. Jak wychodziła zmiana z zakładu to miasto dopiero zapełniało się ludźmi nie było tak jak teraz ciągle tłoku na ulicach. w godzinach pracy najczęściej można było w tramwajach spotkać wagarowiczów i emerytów.

 

badylarzy tez nikt nie tępił a byle proboszcz miał więcej do powiedzenia niż teraz i nikt go w gazecie nie śmiał obsmarować za pedofilię. Takie problemu w mediach po prostu nie było. Tym bardziej na budowę domów jak tu piszą niektóre głupki etatowe - na budowy domów były pożyczki przydzielane w zakładach pracy i w podmiejskich okolicach powstawał całe osiedla takich domów - od połowy lat 70. typowy domek to klocek, 110-120m2 jest tego jeszcze w całej Polsce więcej niz III RP wybuduje do końca tego wieku.

 

Co do mieszkań - nowych, w tak zwanym stanie deweloperskim, po zakupie wymagają jeszcze wykończenia i w większości oprawienia błędów. Co w sumie kosztuje 400-800 złotych z metra kwadratowego dodatkowo a zdarza się że po remoncie dalej trzeba poprawiać. Niczym się to nie rożni od mieszkań oddawanych w czasach PRLu.

 

Choć - nie jednak się różni. Tamte mieszkania były solidniej zbudowane. Teraz w konstrukcji budynków pocieniają wszystko jak mogą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - pyskówka

Nie ciebie pytałem. Chamie!

Kogo obchodzi, kogo pytasz? Szwagra i kuzyna z PGR, tego samego co kradł gnój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 30 Marca 2013 - pyskówka

 

Choć - nie jednak się różni. Tamte mieszkania były solidniej zbudowane. Teraz w konstrukcji budynków pocieniają wszystko jak mogą

skonczony idiota albo furman.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Tamte mieszkania były solidniej zbudowane

 

 

Polemizowałbym chyba, że masz na myśli wczesnego Gomułkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej buduje się , chodzi o budownictwo mieszkalne , a prawdą jest że oszczędza się na halach , halach które waliły się od naporu śniegu .

 

 

Lepiej buduje się i nie chodzi tylko o nowsze materiały i technikę budowlaną , ale o jakość wykonania .

Przykładem jest to że pracuje w budowlanej firmie i po 90 - roku kadrowa do najlepszego brygadzisty budowlanego powiedziała : " teraz nie trzeba Sztachanowców , ale fachowców "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie przespał PRLu - on go w ogóle nie widział. Za żadów Suchockiej dopiero na stojąco pod szafę wchodził.

 

To bardzo możliwe , ponieważ mnie komunizm kojarzy się z latami 1975- 1989 , notabene w ogóle się nie interesowałem polityką - byłem pochłonięty szkołą oraz elektroakustyką , następnie poszedłem do pracy i już wówczas zdałem sobie sprawę , że żaden ustrój , żadna partia nic nam nie da , jeżeli samemu się nie zapracuje , nie odłoży , nie zakombinuje , to nic się nie osiągnie , po prostu nie wierzę w deklaracje i obietnice wszystkich polityków , którzy tylko wietrzą swój interes i im najbliższych , przestałem się łudzić , aby potem nie żałować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej buduje się , chodzi o budownictwo mieszkalne , a prawdą jest że oszczędza się na halach , halach które waliły się od naporu śniegu .

wala sie wszedzie nie tylko u nas.pod naporem...

 

Gomułka i jego ślepe kuchnie. Proponował kapustę do herbaty.

ale jak pieknie slepe jakby powiedzial klasyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na czasy prosperity i rozrzutności gierkowskich dosłownie w ostatnim momencie. Zacząłem szkołę średnią w 1978 i pamiętam w kioskach Ruchu różne dobre papierosy: Marlboro, Pall Mall, Kent, Dunhill... Gitanes, Gauloises i oczywiście nasze Carmeny i Caro. Masz rację, że póżniej zarówno polskie Marlboro, jak i Carmeny i moje kiedyś ulubione Caro zaczęły śmierdzieć i smakowały jak popularny syf. Pamiętam też zwolenników Klubowych - była tzw, liga krakowska i radomska - zarówno pierwsza opcja jak i druga, były.... szkodliwe! Dla samobójców wyprodukowali Extra Mocne bez filtra, ale to już było - kamikaze! Na szczęście, wiele lat temu olałem ten nałóg i teraz obojętne mi jest co produkują i jak smakuje.

 

Bardzo mądra decyzja i szczerze gratuluję !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć - nie jednak się różni. Tamte mieszkania były solidniej zbudowane. Teraz w konstrukcji budynków pocieniają wszystko jak mogą

 

Solidne mieszkania to budowali Niemcy, nasze PRLowskie to śmiech na sali, zresztą wystarczy obejrzeć Alternatywy 4. Tam jest wszystko pięknie pokazane. Stare kamienice we Wrocku to jest to co lubię najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomułka i jego ślepe kuchnie. Proponował kapustę do herbaty.

 

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu , a tak na poważnie masz rację Top 20 , co nie zmienia faktu , iż dopóki będziemy pracującymi dziadami nigdy nas nie będzie stać na mieszkanie z dużą kuchnią z przestronnymi oknami , niezależnie od tego , kto będzie rządził naszym krajem , PiS , PO , SLD ,itd. wszyscy oni , to są świnie , które co jakiś czas zmieniają się przy korycie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesny Gomułka to były M5 z całymi 48 metrami kwadratowymi. Straszna kupa.

 

Solidniejsza kupa od późnego Gomułki i wczesnego Gierka. Bo o solidności mowa nie metrach.

Co do solidności to pierwsze licencyjne ruskie "płyty" późnego Gomułki są fatalne i jeszcze to gówno wewnątrz ma aluminium pod prądem a na stykach miedź.

Horror...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wala sie wszedzie nie tylko u nas.pod naporem...

 

To prawda , ale w Polsce zwaliły się demokratyczne , natomiast budownictwo mieszkaniowe demokratyczne jest lepsze od PRL - owskiego .

Chociaż daleko nam do normalności . Na zachodzie gdy powstaje osiedle mieszkaniowe to najpierw pęłne uzbrojenie terenu , jakieś drogi ( może utwardzone tymczasowe ? ) , a potem pozwolenie na dalszą budowę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym chyba, że masz na myśli wczesnego Gomułkę.

To nie polemizuj tylko zobacz jak się buduje obecnie oraz z czego. Bloki z płyty postoją dłużej niż te gówna z bloczków sylikatowych oklejane styropianem. Blok w ramie H na cztery piętra miał elementy z których budować można było wyżej. Wszystko było nad wymiarowane.

 

A teraz wszystko pocieniają. Są nawet specjaliści i oprogramowanie do pocieniania konstrukcji. Teraz jak trochę śniegu spadnie to sie hala stalowa wali ludziom na głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu , a tak na poważnie masz rację Top 20 , co nie zmienia faktu , iż dopóki będziemy pracującymi dziadami nigdy nas nie będzie stać na mieszkanie z dużą kuchnią z przestronnymi oknami , niezależnie od tego , kto będzie rządził naszym krajem , PiS , PO , SLD ,itd. wszyscy oni , to są świnie , które co jakiś czas zmieniają się przy korycie .

Widziałem mnóstwo takich mieszkań ze zwykłymi, niezbyt bogatymi lokatorami.Trochę się zapędziłeś. Pzdr jajecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale CO Z TEGO ? Bo nie bardzo rozumiem do czego zmierzałeś. Obecne dysproporcje płaczy prezesa a robotnika sa jak 1/250. Pracownik przez całe życie nie zarobi tyle co dyrektor dużego zakładu przez rok. Kiedyś te przywileje władzy to były śmieszne w porównaniu z obecnymi - mógł dostac talon na samochód ale musiał go jeszcze kupić, mógł dostać mieszkanie służbowe szybciej niż pracownicy - pod warunkiem że nie miał innego. i tak dalej. W większości przypadków te profity nie różniły się od tych robotniczych. A płaca dyrektora w pietnastotysięcznym zakładzie pracy nie przekraczała 2 pensji jego brygadzistów. W Łodzi prządka mogła zarobić więcej niż dyspozytor zmiany kierujący produkcja na kilkutysiecznoosobowym zakładzie.

na tym polegał egalitaryzm PRLu. I pracowali naprawdę wszyscy. Jak wychodziła zmiana z zakładu to miasto dopiero zapełniało się ludźmi nie było tak jak teraz ciągle tłoku na ulicach. w godzinach pracy najczęściej można było w tramwajach spotkać wagarowiczów i emerytów.

 

badylarzy tez nikt nie tępił a byle proboszcz miał więcej do powiedzenia niż teraz i nikt go w gazecie nie śmiał obsmarować za pedofilię. Takie problemu w mediach po prostu nie było. Tym bardziej na budowę domów jak tu piszą niektóre głupki etatowe - na budowy domów były pożyczki przydzielane w zakładach pracy i w podmiejskich okolicach powstawał całe osiedla takich domów - od połowy lat 70. typowy domek to klocek, 110-120m2 jest tego jeszcze w całej Polsce więcej niz III RP wybuduje do końca tego wieku.

 

Co do mieszkań - nowych, w tak zwanym stanie deweloperskim, po zakupie wymagają jeszcze wykończenia i w większości oprawienia błędów. Co w sumie kosztuje 400-800 złotych z metra kwadratowego dodatkowo a zdarza się że po remoncie dalej trzeba poprawiać. Niczym się to nie rożni od mieszkań oddawanych w czasach PRLu.

 

Choć - nie jednak się różni. Tamte mieszkania były solidniej zbudowane. Teraz w konstrukcji budynków pocieniają wszystko jak mogą

 

Chodzi mi o to , że każda praca jest potrzebna i powinna być godziwie wynagradzana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidne mieszkania to budowali Niemcy, nasze PRLowskie to śmiech na sali, zresztą wystarczy obejrzeć Alternatywy 4. Tam jest wszystko pięknie pokazane. Stare kamienice we Wrocku to jest to co lubię najbardziej.

Trzeba by już kompletnie skretynieć i oderwać się od rzeczywistości żeby szablonowe komedie Barei traktować jak film dokumentalny. Bareja to miał tylko jedną dobrą komedię "Poszukiwany, poszukiwana" do której scenariusz napisała jego żona zresztą pracująca w środowisku o którym pisała.

A jego seriale to były nudne knoty.

 

Chodzi mi o to , że każda praca jest potrzebna i powinna być godziwie wynagradzana .

No to teraz nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem mnóstwo takich mieszkań ze zwykłymi, niezbyt bogatymi lokatorami.Trochę się zapędziłeś. Pzdr jajecznie.

 

Tylko widzisz , kiedyś za mieszkania ze ślepą kuchnią mogliśmy zwalić winę na komunistów i ZSRR , a dzisiaj kogo pociągniemy do odpowiedzialności , że Polacy , tzn . znamienita większość tak mało zarabia , wiem , wiem spłacamy długi ............

 

Trzeba by już kompletnie skretynieć i oderwać się od rzeczywistości żeby szablonowe komedie Barei traktować jak film dokumentalny. Bareja to miał tylko jedną dobrą komedię "Poszukiwany, poszukiwana" do której scenariusz napisała jego żona zresztą pracująca w środowisku o którym pisała.

A jego seriale to były nudne knoty.

 

 

No to teraz nie jest.

 

Tyle to ja wiem , ale dlaczego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.