Skocz do zawartości
IGNORED

"Audiofil" we Wrocławiu


sarvaveda

Rekomendowane odpowiedzi

Po to aby wśród 100 osób, które odwiedzą taką prezentację, trafić jednego "amatora" takiego dźwięku, który może coś kupi. Np. taki wspaniały gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te patyczki wyłączyli to czar hi-endu prysł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie z sound***s byli na innej prezentacji czy to już kolejna komercyjna strona bez cienia prawdy?

 

"Efekt? Nadspodziewanie dobra, jak na hotelowe warunki kontrola nas najniższymi częstotliwościami i wręcz zjawiskowy sposób kreowania przestrzeni."

 

Jak te maleństwa miały zagrać w 50-60m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Czy Panowie z sound***s byli na innej prezentacji czy to już kolejna komercyjna strona bez cienia prawdy?

 

"Efekt? Nadspodziewanie dobra, jak na hotelowe warunki kontrola nas najniższymi częstotliwościami i wręcz zjawiskowy sposób kreowania przestrzeni."

 

Jak te maleństwa miały zagrać w 50-60m2?

Faktycznie niezły szpagat...słowny ..;)

A któż tak tam kontestował....?

Mało osłuchani ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie z sound***s byli na innej prezentacji czy to już kolejna komercyjna strona bez cienia prawdy?

 

"Efekt? Nadspodziewanie dobra, jak na hotelowe warunki kontrola nas najniższymi częstotliwościami i wręcz zjawiskowy sposób kreowania przestrzeni."

 

Jak te maleństwa miały zagrać w 50-60m2?

 

Szymon.

Miałem się nie odzywać, ale wyzwałeś mnie do tablicy, dlatego zabiorę głos tylko retorycznie i tylko raz.

Znasz mój status życiowy i naprawdę snujesz takie wnioski? Najpierw poznaj formułę tych spotkań, potem wpadnij kilka razy i dopiero formułuj wyroki.

Co do dźwięku. Rzadko piszę na ten remat z powodów oczywistych - to są tylko prezentacje, a nie krytyczne odsłuchy. Z innej beczki. Jak wszyscy wiedzą, w naszym kraju referencja jest tylko jedna. Tak więc moje wstępne oczekiwania co do oceny zastanego systemu przez znakomicie znanych mi ziomali w pełni się potwierdziły. Oczywiście mogło się nie podobać, ale zakrzyczenie kolegi Vasa - od którego 90 procent forum mogłoby się uczyć sztuki odbioru analogu- w taki sposób, świadczy tylko o tym, że opinie o Warszawiakach nie są takie naciągane. I jak myślisz, dlaczego nikt ze sporej grupy wrocławskich użytkowników forum nie chce babrać się w tej awanturze?

To tak na szybko kilka moich luźnych i ostatecznych uwag w sprawie tego pokazu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta "sztuka odbioru analogu"? To jakaś nowa tajemna wiedza audiofilska? Czy to sztuka wyobraźni, jakby mogło być a nie jest? No i te kontrolowane odsłuchy. Wynika z tego, że chyba wszystkie hotele w Polsce są do dupy. Nigdzie nie chce grać. Wszędzie kiepska akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka ja nie widzę żadnej awantury. Dziwią mnie tak skrajne opinie. W feralnym dniu dostałem 4 telefony od osób, które tam sluchaly i wszyscy twierdzili że było bardzo źle. Co gorsza nie wszyscy z Warszawy ale i z Wrocławia. To jak to jest naprawdę?

Cenie Ciebie jako czlowieka i nie bardzo podoba mi sie szybowanie portalu w strone komerchy. Liczylem raczej na hifi critic a nie cmokanie w Eterze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo myjemy uszy trzy razy dziennie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz blisko to bardzo warto. Szczerze polecam. Odkrycie różnicy pomiędzy tym jak gra a co piszą jest pouczające. Nawet bezcenne.

 

hmm rozumiem, ze prezentowany high end wypadl z roznych powodow zle…… ale czy faktycznie recenzenci tez probuja nas nabic w butelke…..??

 

Pozostaje stary sprawdzony sposob - odsluch we wlasnych warynkach - u siebie….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pozostaje stary sprawdzony sposob - odsluch we wlasnych warynkach - u siebie….

Już widzę Air Force One z ramieniem Schrodera z wkładką Techdas (za 40 patyków) na testach we własnym systemie ;)

 

P.S. Żeby zrozumieć formułę Audiofila wypadałoby co najmniej kilka razy w tej imprezie uczestniczyć. Po jednym razie niewiele się kuma ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę Air Force One z ramieniem Schrodera z wkładką Techdas (za 40 patyków) na testach we własnym systemie ;)

 

P.S. Żeby zrozumieć formułę Audiofila wypadałoby co najmniej kilka razy w tej imprezie uczestniczyć. Po jednym razie niewiele się kuma ;)

 

ee tam kilka razy - bardzo liczy sie pierwsze wrazenie - a to, wg. opinii w tym watku wypadlo raczej slabo.

poniewaz blisko nie mam, to raczej sie nie wybiore ...

 

"zeby zrozumiec formule spotkan" …... - zamiast formuly intersuje mnie dzwiek jaki prezentuja pokazywane sprzety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pojechać by chociażby zobaczyć Wrocław, po raz kolejny, bo to piękne miasto! Ale dźwiękowo, słabo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

cale szczescie.....

VISTO, mimo wszystko wpadnij nie zrażaj się do ludzi na podstawie wypowiedzi na forach. Będąc fizycznie zawsze wyrobisz sobie własne zdanie, a nie poczytasz tylko na forum co inni piszą. Rzecz jasna systemy nie zawsze grają pełną parą. No, ale doświadczeni melomani audiofile doskonale zdają sobie z tego sprawę. Jeśli chcesz posłuchać muzyki na najwyższym poziomie, to najlepiej jechać do ludzi i posłuchać z ich prywatnych systemów, którze dopieszczali długimi latami.

 

Na Audiofilu było kilka systemów, które grały wybitnie, ale wiedzą to stali bywalcy. Ja jestem na każdej imprezie od kilku lat. To chyba jedyna taka inicjatywa w Polsce, nie licząc inicjatyw hobbystów, którzy spotykają się w swoich domach. Ale my - Wrocawianie również spotykamy się w swoich domach i wspólnie słuchamy. Na Audiofilu możesz obejrzeć, dotknąć systemów z najwyższej półki, w kuluarach wymienić się doświadczeniami z innymi zapaleńcami audio. Tylko trzeba zachować odrobinę kultury...

 

A dźwięk? Jak to w warunkach hotelowych bywa - jest różny.

 

Masz prawo wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić coś ala sztuka dla sztuki to też nie bardzo mi się widzi.

 

Ja osobiście nie neguje takich spotkań, wręcz przeciwnie. Szkoda tylko, że na każdym takim spotkaniu była draka, bo trudno to nazwać graniem nie pełną parą. Pary tam żadnej nigdy nie było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dawniej bywała para że hej! Wystarczyło, że R. Adamek przywiózł Isophony Berlina RC 11 i był ogień. I z pewnością para w przyszłości będzie. Niech tylko Piotr Guzek dopuści osoby prywatne do prezentowania swoich systemów.

 

Neomammut, zorganizujcie coś takiego u siebie. Bardzo łatwo skrytykować. A zorganizować to nie takie hop-siup.

 

Pary tam żadnej nigdy nie było...

Na ilu Audiofilach byłeś osobiście? Nie interesuje mnie Twoja opinia na podstawie opinii osób trzecich, tylko Twoja własna, jak ta ostatnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangie, nie ma jednej imprezy tylko we Wrocławiu. Sami dystrybutorzy także organizują tego typu spotkania. Niestety, doświadczenie pozwala wysunąć wnioski, że mimo iż na Audiofilu byłem raz, to śmiem wątpić by grało lepiej. Po pierwsze warunki lokalowe, po drugie, ten cały Hi-End to dla mnie jedno wielkie pozyskiwanie klienta, a w ostateczności i tak to wszystko nie gra. Dystrybutorzy muszą łączyć elementy, które mają w dystrybucji i przeważnie g.... z tego wychodzi.

 

Neomammut, zorganizujcie coś takiego u siebie. Bardzo łatwo skrytykować. A zorganizować to nie takie hop-siup.

A po co organizować? Wystarczy pojechać do kogoś, kto ma dobrze złożony system z akustyką włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością para w przyszłości będzie. Niech tylko Piotr Guzek dopuści osoby prywatne do prezentowania swoich systemów

 

Ani nie będzie pary,ani nic nie zmieni kto to będzie prezentował.

Póki nie będzie odpowiednio przygotowanego pomieszczenia,będzie rządził czysty przypadek,

czyli jedne systemy zagrają,inne nie dadzą rady,i nie będzie to wina sprzętu.

 

Dokładnie to samo jest na Audio Show.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze warunki lokalowe, po drugie, ten cały Hi-End to dla mnie jedno wielkie pozyskiwanie klienta, a w ostateczności i tak to wszystko nie gra

 

Nie oceniałbym tego tak stanowczo. Tak się złożyło, że początek tego wątku jest walką mojego systemu z materią zastanej sali, a uważasz, że sroce spod ogona nie wypadł. Zdania były różne, ale jeśli ktoś chciał, znalazł interesujące go aspekty, jednak bez oznajmiania, że to "g".

 

Póki nie będzie odpowiednio przygotowanego pomieszczenia,będzie rządził czysty przypadek,

czyli jedne systemy zagrają,inne nie dadzą rady,i nie będzie to wina sprzętu.

Dlatego główną formułą tych spotkań jest porównanie kilku, powtarzam kilku zestawów w takich samych warunkach lokalowych, bez względu na warunki akustyczne. Oczywiście zdroworozsądkowo podchodząc do tematu, wyciąganie wiążących wniosków jest lekkim nadużyciem. Ot tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie warunki są różne i trudno jest oceniać poszczególne dźwięki. We Wrocławiu w jednym cyklu prezentacji wszyscy wystawcy mają taką samą salę do dyspozycji a więc takie same warunki i tylko od nich zależy jak się przygotują. Uważam, że jeśli prezentuje się zestawy za setki tysięcy z nadzieją, że te tysiące same zagrają to efekty takiego podejścia do sprawy kończą się.... ano właśnie - takimi wpisami i opiniami jak powyżej.

 

Chodzę na wszystkie prezentacje w ramach Audiofila i bywa różnie. W tych samych salach zestawy grają przepięknie (niekoniecznie te najdroższe) i byle jak (czasami te najdroższe).

 

Kolego VISTO jeśli sam nie ocenisz tej imprezy nie będziesz miał o niej żadnego pojęcia, a już na pewno nie wyrabiaj sobie opinii na podstawie tego co tu piszą Ci, kurzy weszli do sali w złym momencie lub z nie wiadomo jakimi oczekiwaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.