Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport?


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to do mnie to znaczy ,że w życiu nie słyszałeś jeszcze dobrego playera CD a wierzysz bezkrytycznie i bez zastrzeżeń w te swoje

"boskie i nieomylne komputery" :-)

 

Ale co czyni player CD playerem CD, że właśnie ten format, na tej płytce, w tej jednej obudowie to jest najwyższa możliwa jakość? Chodzi o to, że dane z plastikowego krążka brzmią lepiej niż z jakiegokolwiek innego nośnika? Czy, że musi być kręcąca się płytka koniecznie? Czy może żaden DAC nigdy nie dorówna DACowi w playerze CD? Czy może chodzi o to, żeby zasilanie, nośnik danych i DAC zamknąć w jednej obudowie bo to jest jak połączenie w power rengers w megazorda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się ,mam tylko uszy i coś chyba pomiędzy :-)

Tu małe zdjątko na podsumowanie dyskusji z audio bloga majo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Nie wiem nie znam się ,mam tylko uszy i coś chyba pomiędzy :-)

Tu małe zdjątko na podsumowanie dyskusji z audio bloga majo

 

jak masz "coś pomiędzy", to zapoznaj się z poniższym i przemyśl :-)

 

The Nyquist–Shannon sampling theorem states that perfect reconstruction of a signal is possible when the sampling frequency is greater than twice the maximum frequency of the signal being sampled, or equivalently, when the Nyquist frequency (half the sample rate) exceeds the highest frequency of the signal being sampled. If lower sampling rates are used, the original signal's information may not be completely recoverable from the sampled signal.

 

 

The full range of human hearing is between 20 Hz and 20 kHz. The minimum sampling rate that satisfies the sampling theorem for this full bandwidth is 40 kHz. The 44.1 kHz sampling rate used for Compact Disc was chosen for this and other technical reasons.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sampling_rate#Sampling_theorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ,próbuję zrozumieć swoim inżynierskim rozumkiem :-) ale z wieloletniego doświadczenia wiem,że teoria

i nie do końca rozpoznane zjawiska , pokrywają się z praktyką ......

U większości audiofilów-melomanów serce góruje nad rozumem .

 

 

Dlatego u mnie NON OVERSAMPLING górą ,tak lubię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak masz "coś pomiędzy", to zapoznaj się z poniższym i przemyśl :-)

 

The Nyquist–Shannon sampling theorem states that perfect reconstruction of a signal is possible when the sampling frequency is greater than twice the maximum frequency of the signal being sampled, or equivalently, when the Nyquist frequency (half the sample rate) exceeds the highest frequency of the signal being sampled. If lower sampling rates are used, the original signal's information may not be completely recoverable from the sampled si.

 

 

The full range of human hearing is between 20 Hz and 20 kHz. The minimum sampling rate that satisfies the sampling theorem for this full bandwidth is 40 kHz. The 44.1 kHz sampling rate used for Compact Disc was chosen for this and other technical reasons.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ta sama kwestia tylko po polsku jest omawiana w ostatnim numerze Audio Video, pisalem juz o ty wczesniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był wałkowany wielokrotnie w różnych wątkach. Model matematyczny przetwarzania analogowo-cyfrowego i vice versa narzuca nieskończenie krótki czas trwania każdej próbki. To mają być "słupki", a nie "schodki". Zbliżeniem się do modelu matematycznego w przypadku kości DAC jest właśnie użycie oversamplingu wraz z odpowiednim filtrem wycinającym wszystko między pasmem audio aż po krotność częstotliwości próbkowania, żeby ten sygnał mógł iść dalej na kość DAC, tyle że ze "schodkami" skróconymi w czasie o krotność oversamplingu. Czyli tryb NOS to jest najgorzej jak można w sensie wierności dźwiękowej i matematycznej. DAC w trybie NOS musiałby potrafić generować szpile sygnału z częstotliwością próbkowania, a taki sygnał jest bardzo bogaty w pasmo i sieje zakłóceniami, przez co wymaga bardzo starannego projektu urządzenia, a poza tym nikt takich kości DAC nie robi. Problem się rozwiązuje oversamplingiem lub upsamplingiem. Ten drugi tryb jest asynchroniczny, przez co mniej do mnie przemawia jako inżyniera, no i jeszcze nie słyszałem urządzenia, w którym grałoby lepiej z nim niż bez. Oversampling natomiast to funkcja wewnętrzna wszystkich współczesnych układów scalonych DAC o ile ktoś na siłę tego nie wyłączy podpinając się sygnałem z zewnętrznego filtru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wiele razy, że słuch jest bardzo wrażliwy na różnice fazowe. Człowiek ma specjalny narząd do lokalizacji, który ma rozdzielczość czasową około 10 mikrosekund, to przekłada się na częstotliwość 100kHz. Pewnie wiele osób też nie wie, że ucho rozróżnia również dźwięk wpadający bezpośrednio do ucha od tego, który najpierw odbia się od własnej małżowiny usznej.

 

Ponadto twierdzenie Shanonna twierdzi tylko, że rekonstrukcja sygnału jest teoretycznie możliwa, ale bynajmniej nie daje inżynierskiej recepty jak to zrobić.

 

Najlepiej napisać: 20 Hz and 20 kHz, twierdzenie Shanonna i uznać, że problem rozwiązany. Ale takie stwierdzenia świadczą tylko o braku podstawowej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek został stworzony w celu dzielenia się opiniami na temat brzmienia różnych rozwiązań transportu i urządzeń. Proponuję przestać wdawanie się w rozważania teoretyczne, bo mam wrażenie że do niczego to nie prowadzi i jest to ślepy zaułek. Zamiast tego zwracam się z prośbą o opinie osób, które miały lub mają różne transporty ( lub integry CD ) i chcą podzielić się z resztą swoimi spostrzeżeniami. ;)

 

Ja na ten przykład, patrząc na dzisiejszy rynek i ceny Hi-endowych transportów coraz bardziej przekonuję się do kupna integry CD np.:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Być może to jest trochę tak jak z giełdą, kupuje się akcje nie w szczycie, kiedy wszyscy je kupują tylko wtedy, kiedy wszyscy sprzedają i jest dołek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek został stworzony w celu dzielenia się opiniami na temat brzmienia różnych rozwiązań transportu i urządzeń.

 

Transporty nie brzmią transporty odczytują i przesyłają dane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Lesław01 dnia 28.05.2013 - 10:55 napisał

Ten wątek został stworzony w celu dzielenia się opiniami na temat brzmienia różnych rozwiązań transportu i urządzeń.

 

Transporty nie brzmią transporty odczytują i przesyłają dane.

 

Niestety się mylisz, nawet nie wiesz jak bardzo ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9500zł - bardzo dobra cena za tego MBLa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz polecam koledze zestaw nada m50/51 plus ewentualnie 52 vault, gdybym mial srodki poszedlbym w te strone, w porownaniu do przeciez przyzwoitego accu 78, gral o 2 klasy lepiej, bylem b zaskoczony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ciekawe review

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawostek, to audio gd ma poprawiacz sygnału z USB za 400 zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Stawiam diamenty przeciw kasztanom, że ten kozacki sprzęt za jakieś 6k o którym była mowa wcześniej nie robi niczego więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wiele razy, że słuch jest bardzo wrażliwy na różnice fazowe. Człowiek ma specjalny narząd do lokalizacji, który ma rozdzielczość czasową około 10 mikrosekund, to przekłada się na częstotliwość 100kHz

 

W takim razie wskaż dokładnie miejsce w części cyfrowej toru, gdzie mogą powstać przesunięcia rzędu 10us.

10us to bardzo duża wielkość w przetwarzaniu cyfrowym i nic nie znacząca po stronie analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wskaż dokładnie miejsce w części cyfrowej toru, gdzie mogą powstać przesunięcia rzędu 10us.

10us to bardzo duża wielkość w przetwarzaniu cyfrowym i nic nie znacząca po stronie analogu.

Każde ograniczenie pasma poniżej 100 kHz z samej definicji powoduje powstawanie zniekształceń fazowych wiekszych niż 10 mikrosekund. Tu akurat nie ma znaczenia czy jest to tor cyfrowy czy analogowy.

 

Być może jest to jedna z przyczyn, dla których ogólnie trudno uzyskać jest dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ograniczenie pasma poniżej 100 kHz z samej definicji powoduje powstawanie zniekształceń fazowych wiekszych niż 10 mikrosekund.

 

Proponuję abyś wykonał taki oto eksperyment.

Ogranicz pasmo na wyjściu z transportu do 100kHz i sygnał jaki z tego wyjdzie podaj na dowolny DAC,

Następnie napisz co usłyszałeś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Niestety się mylisz, nawet nie wiesz jak bardzo ;)))

 

jeżeli transport zniekształca, to znaczy że jest popsuty i jak dla mnie nie nadaje się do Hi-Fi. natomiast do Hi-End, czemu nie, tam nie ma norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli transport zniekształca, to znaczy że jest popsuty i jak dla mnie nie nadaje się do Hi-Fi. natomiast do Hi-End, czemu nie, tam nie ma norm.

Mylisz się. Hi-End, a dokładniej nazywany high-end hi-fi, to po prostu najlepsze produkty z kategorii hi-fi, która jest określona normami, chociaż już dość leciwymi. Niestety termin ten został dość wypaczony przez wielu producentów, recenzentów, sprzedawców jak również samych klientów. High-end w każdej dziedzinie, to urządzenia najlepsze, wyjątkowe i zazwyczaj również bezkompromisowe oraz dość kosztowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Mylisz się. Hi-End, a dokładniej nazywany high-end hi-fi, to po prostu najlepsze produkty z kategorii hi-fi, która jest określona normami, chociaż już dość leciwymi. Niestety termin ten został dość wypaczony przez wielu producentów, recenzentów, sprzedawców jak również samych klientów. High-end w każdej dziedzinie, to urządzenia najlepsze, wyjątkowe i zazwyczaj również bezkompromisowe oraz dość kosztowne.

 

Do you see any signs of future vitality in high-end audio?

 

Vitality? Don't make me laugh. Audio as a hobby is dying, largely by its own hand. As far as the real world is concerned, high-end audio lost its credibility during the 1980s, when it flatly refused to submit to the kind of basic honesty controls (double-blind testing, for example) that had legitimized every other serious scientific endeavor since Pascal. [This refusal] is a source of endless derisive amusement among rational people and of perpetual embarrassment for me, because I am associated by so many people with the mess my disciples made of spreading my gospel. For the record: I never, ever claimed that measurements don't matter. What I said (and very often, at that) was, they don't always tell the whole story. Not quite the same thing.

http://www.stereophile.com/asweseeit/1107awsi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy dalej chocholi taniec! a znacie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kupiłem i jest fajnie :-)

u znajomych w usa byłem na wakacjach w NY u prawdziwego amerykańskiego amerykanina hehe a on mi tę amarrę na monitor i słuchamy i jest lepiej i jest dobrze !!! to kupiłem softwer I jest cool :-))

przepraszam ale kilka szklaneczek bourbona rozkreciło mnie :-)))

ps. koledzy kilku z was zna sie lepiej na sprzecie od konstruktorow w/w sprzetow może zacznijcie produkować, projektować, pisać oprogramowanie, uleprzać poprostu zróbcie coś z tym intelektualnym potencjałem !!!!

i przestańcie cytować wyszukiwarkę Google itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić soft Audirvana ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

>>Już pisałem ;). Rogue Audio Cronus Magnum.

 

Hmm. Tak myślałem ...

Słuchałeś go w porównaniu z innymi wzmacniaczami na dobrych kolumnach ?

Sprawdzałeś jak brzmią na nim wokale ???

Bo ja tak ... i powiem Ci większego gówna w tej cenie dawno nie słuchałem ... i to nie tylko moje zdanie ... mój pogląd podziela nawet sprzedawca, który sprzęt prezentował ;-)

Jeśli w grę chodzie sprzęt używany to polecam MF serii kW, ATC SIA2-150, P1, Leema Acoustic Tucana II. Wszystko w granicach 10 tys zł. Te brytyjczyki naprawdę grają muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem nie znam się ,mam tylko uszy i coś chyba pomiędzy :-)

Tu małe zdjątko na podsumowanie dyskusji z audio bloga majo

 

Zaraz to CD już stało się analogiem. Kiedyś zapis analogowy reprezentował winyl oraz taśma magnetyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chcesz iść w Yamamoto, to możesz kupić przetwornik ART Legato II - prawie tak dobry jak Berkeley, ale znacznie tańszy (kosztuje tylko $799). Jego wadą jest ograniczenie do redbook (tylko 44.1kHz), ale z Yamamoto to nie ma większego znaczenia, bo ten DAC i tak nie odtwarza gęstych plików.

 

w recenzji na 6moons jest mowa, że Yamamoto czyta do 192/24... to jak z tym jest? pociagnie FLACi z HDTracks czy nie? czy tylko 44/16bit???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może to nie właściwe miejsce, ale mam do sprzedania transport North Stara Design 192 w podobnej klasie nad którym się zastanawiasz napęd jest na tym samym napędzie Philips Pro2 oprócz tego sam transport posiada upsampler który można włączyć. Był i zapewne jest jednym z najlepszych transportów na Pro2 a przede wszystkim opiera się na oprogramowaniu Philipsa i nie ma problemu z wymianą napędu. Z kwoty 5000 zł zostanie ci na kabelek cyfrowy z bardzo wysokiej półki.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.